İstanbul Petek Temizliği

Petekler Neden Temizlenmeli?

Petekler soğuk havalarda yoğun olarak kullanıldığından zamanla petek içlerinde geçen su balçıklanır ve kireçlenir, böyle bir durumda petekler yeteri kadar ısı vermezler, Protesisat firmamız 2 yılda bir yapılması ön görülen petek temizliği işlemini, profesyonel cihazlar ve petek temizleme ve koruyu kimyasallarıyla kısa sürede temizliğini yapmaktadır. Petek temizliği fiyatları mekandaki petek sayısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir, Firmamızı arayarak petek temizliği hizmeti alabilirsiniz.

Peteklerin Altı Neden Soğuk?

Peteklerin içinde su devir daim yaparken zamanla biriken kireç tortuları dibe birikir ve su geçişi sağlıksızlaşır. Öncelikle petek içindeki suyun havası düzenli aralıklarla alınmalıdır çünkü hava da devir daimi ve ısı dağılımını engeller. Radyatör içinde hava kalmasının en öncelikli belirtisi kombiye en uzak radyatörlerdeki ısı azlığıdır. Kombiye en uzak kısımdaki peteğin soğuk olmasının başka bir sebebi de basınç azlığı olabilir, bu durumda da su ilave edilmelidir. Bunlar, basit işlerdir ve uzman olmayan kişilerin de halledebileceği küçük sorunlardır. Hava basıncı kontrol edilmesi ve petek suyu alınması ile ortadan kalkar. Eğer peteklerin hepsinde alt kısmın soğuk olması sorunu varsa, petekleriniz kirlenmiştir, bakımı ve temizliği yapılmalıdır. Bu da profesyonel firmaların modern cihazlarıyla mümkündür.

Petek Temizliğini Kime Yaptırabiliriz?

Piyasada petek temizliği yapan birçok firma var. Birçoğu sadece içindeki suyu değiştirir, koruma, pas tutucu ilave eder ve temizlendiğini söyleyerek garantisiz işler yapar. Ehliyetsiz kişilerin ucuza mâlederek yaptığı yanlış bakım ve temizleme sorununuzu çözmez, petekler alt tarafında ısı kaybı göstermeye devam eder, ısınamadığınız halde kabarık faturalar ödemeye devam edersiniz. Peteklerinizi bu işte uzmanlaşmış, modern cihazlarla çalışan, yaptığı işin garantisini veren kurumsal firmalara temizletmelisiniz. Protesisat İstanbul bölgesinde garantili ve sağlıklı sıhhi tesisat çözümleri ile daima yanınızda, kurumsal bir firma olarak, yaptığı her işin de garantisini veriyor ve sizi mağdur etmiyor. Isıtmayan peteklerin acilen değişmesi gerektiğini söyleyen fırsatçılara yüklü miktarlar ödemeden önce mutlaka kurumsal bir firmayla irtibata geçin.

Petekler Nasıl Temizlenir?

kombi-petek-temizliği1Sektörde birçok petek temizleme yöntemi kullanılıyor. Protesisat bunların içinde, en temizini, en sağlıklı ve müşteriyi en memnun edecek olanını seçer. Peteklerin içine sadece koruma suyu konularak yapılan petek bakımı peteklerin içini temizlemez. Biriken kireç taşlarını, çamurlaşmış kalıntıları temizlemenin yolu bu iş için özel olarak hazırlanmış kimyasallar kullanmaktan geçer. Firmamız kullandığı modern temizleme ve filtreleme cihazları ile peteklerinizin içine bu özel kimyasal temizleme maddelerini verir. Burada dikkat edilecek en önemli husus; bu kimyasalın petek içine verildikten sonra tekrar tamamen dışarı atılıp atılmadığıdır. Eğer profesyonel bir tesisatçı firma ile çalışmıyorsanız ve peteklere verilen kimyasallar içinde kalırsa, bu kombiye zarar verecektir. Uzman ekibimiz, kimyasallarla petek içinde oluşmuş kireç tortularını paslanmaları tamamen temizler, cihaz yardımıyla bunları parçalar ve tamamen durular, içeride kimyasal kalmasına izin vermez. Tüm bunlar yapılırken petekleriniz yerinden sökülmez, etraf dağıtılıp kirletilmez. Tüm sıhhi tesisat sorunlarında olduğu gibi petek temizliği de uzmanlık ve profesyonellik ister.

Peteklerin Suyu Değiştirilmesi Isınmaya Yardımcı Olur mu?

Piyasada maalesef hala bu işi profesyonel olarak çözümlemek yerine baştan savma halleden tesisatçılar mevcuttur. Peteklerin suyunu değiştirip, içine pas önleyici katarak tekrar durulamadan ve içini temizlemeden, petek temizliği yapılmış gibi ücret alarak, kısa süreli fakat gerçek olmayan çözümler sunarlar. Yeni gelen su ile petekler bir müddet biraz daha fazla ısınacak fakat çok kısa süre sonra hem eskisinden daha problemli hale gelecek, hem de durulanmayan peteklerdeki suyun devir daimi yüzünden kombiniz zarar görecektir. Uzun vadeli ve garantili çözümler için peteklerinizin bakımını ve temizliğini kesinlikle kurumsallaşmış firmalara yaptırmalısınız.

Garantili Kalorifer Temizliği

kombi-petek-temizliğiProtesisat tüm tesisat sorunlarınızda daima yaptığı işin garantisini verir. Piyasada çok daha ucuza hallederiz diyerek, sonradan birçok yenileme masrafı çıkaran güvenilmez kişilerin yerine, kurumsallaşmış firmaları tercih etmek size daima uzun vadeli kazanç sağlar. En az 2 yılda bir defa kalorifer peteklerinin temizliği, her yıl da periyodik olarak bakımı yapılmalıdır. Bu size en az %20’lik bir ısı tasarrufu sağlar. İyi temizlenmemiş, içinde kireç çözücü kimyasallar bırakılmış petekler bir süre sonra kış bitmeden peteklerde tekrar sorun çıkaracaktır. Firmamız, yaptığı her iş gibi temizlediği, bakımını yaptığı kalorifer peteklerinin de garantisini veriyor, içiniz rahat, kışlarınız ısı kaybı olmaksızın sorunsuz geçiyor. Bizi arayın ve profesyonel, garantili petek temizliği hizmetimizden faydalanın.

Peteklerin Altı Isınmıyor

Peteklerin alt kısmı ısınmıyor ise peteklerinizin hava yapıp yapmadığını kontrol ederek kolaylıkla evde yapacağınız uygulamalarla peteklerinizin havasını alabilirsiniz. Yaşam alanlarınızda peteklerinizini kullanırken sık sık karşılaşacağınız bir durum olan peteklerin hava yapması ısınma problemlerinin temel nedeni olacaktır. Ayrıca hava yapmanın dışında farklı tesisat sorunları nedeniyle de ısınmayan petekleri için yapacağınız en doğru şey Protesisat firmamızı aramak olacaktır. Evde uygulanacak tüm yöntemleri denediğiniz halde peteklerinizde ısınma problemi yaşıyorsanız firmamız konusunda uzman personellerini adresinize göndererek son teknolojinin en yeni harikalarından olan tespit cihazları ile tüm tesisat problemlerini anında belirleyerek probleme çözüm odaklı bir yaklaşımla hizmet vermektedir.

Petek Temizliği Fiyatları

petek temizliği fiyatları konusunda müşteriyi üzmeyen,. İşini hakkıyla yerine getiren firmamız çalışmaya ne dersiniz. Görülmemiş hizmet kalitesi ile petek temizliği fiyatları konusunda piyasada bulunan en uygun fiyatlarla hizmet vermekte olan firmamız, özel cihazlar ve ilaçlar eşliğinde kapsamlı ve kesin sonuçlar bırakan bir temizlik işlemini yürütmektedir.

Yorumlar (17)

 1. 25 Mart 2015
  Cevapla

  Peteklerde ısınma sorunu yaşıyorum, en uzak petek çok az ısınıyor internet ye petek havası nasıl alınır okudum uyguladım ama malesef peteklerden yeterince ısı elde edemiyorum, ne tür bir çalışma yapmak lazım daha önce hiç petekleri temizlettirmedim faydası olurmu çözüm öneriniz nedir ?

  1. 25 Mart 2015
   Cevapla

   Merhaba Talat bey,

   Peteklerinizin içi balçıklanmış ve pas tutmuş olabilir bu tip kalıntılar peteklerinizin yeterince ısınmamasına yol açar, petek temizliği yaptırmalısınız, zaten petekler 2 yılda bir temizlenmezse yeterince iyi ısı veremezler, petek temizleme işleminde hem koruyucu hemde temizleyici kimyasallar kullanılır, petekleri cihazlarla temizleriz, petek temizliği esnasında ev yada işyerleri herhangi bir sökme kırma dökme gibi işlemlere tabi olmazlar. Bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilir, dilerseniz aynı gün servis kaydı oluşturabilirsiniz.
   İyi günler dileriz.

 2. 6 Aralık 2015
  Cevapla

  Peteklerim artık eskisi gibi ısınmıyor, kombi yi 60 dereceye alıyorum anca evi ısıtıyor geçen yıl 45 derecede ısınıyorduk ki geçen senede bu yıl gibi kar yağmıştı, petek temizliği için ne önerirsiniz, gerek varmı yaptırmalımıyım ?

  1. 6 Aralık 2015
   Cevapla

   Merhaba Eren bey,

   Petekler her 2 yıl da bir temizletilmesi gerekir, sebebi ise peteklerin içinde devir daim yapan suyun zamanla balçıklanması ve yeterince ısınamadığından evide ısıtamaz hale gelmektedir. Petek temizliği yaptırmalısınız, peteklerinizi temizlettirdiğinizde inanın geçen yıl olduğu gibi 45 derece nin altında bile eviniz ısınır hale gelecektir. İstanbul’un tüm noktalarına hizmet vermekteyiz.

   İyi günler dileriz.

 3. 14 Aralık 2015
  Cevapla

  hayırlı işler 6 -7 senelik binada oturmaktayım kendi evim geçen seneye kadar petekler çok iyi ısıtıyordu bu sene kombiden bikaç parça servise değiştirdim petek bakımı yapılacaktı o anda durumum sadece bakıma yetti peteklerin temizlenmesini istiyorum fakat devlet memuruyum ve tam olarak maliyet ne kadar azı fazlası değil net rakkam istiyorum yok geldik şu rası şöyle falan deyip faiş bir biyat istenmesinden çekiniyorum ve bayrampaşaya yakın servisiniz varmı tlf ettiğimde kaç gün içinde geliniyor teşekkürler saygılar

  1. 14 Aralık 2015
   Cevapla

   Nazmi bey merhaba,
   Petekler ve tesisat borularınızı kimyasal ve makine ile temizlediğimizde kesinlikle verim alırsınız hatta petekleriniz ilk takıldığı andaki gibi ısınmaya başlar petek temizleme fiyatı, bulunduğunuz dairede ki petek sayısına göre değişir, protesisat olarak petek temizliğinde extra masraflar çıkmaz, bizler istanbul’un tüm noktalarına hizmet veriyoruz, bayrampaşa da her gün servisimiz bulunmakta, bizleri aradığınız da aynı gün gelebiliriz.

 4. 24 Aralık 2015
  Cevapla

  işini düzgün yapan güvenilir bir firma, verdikleri hizmetten memnun kalacağınızı düşünüyorum.
  Uzun zamandır temizlenmeyen ve doğru düzgün ısınmayan kalorifer radyatörlerini 1-2 saat içinde tertemiz hale getirdiler. Hizmet sonrasında telefonla arayarak memnuniyet yaratmaları da oldukça dikkatimi çekti. Verdiğiniz hizmetten dolayı tebrik ederim.

  1. 24 Aralık 2015
   Cevapla

   Emre bey yorumunuz için çok teşekkür ederiz, memnuniyetiniz için elimizden geleni yapıyoruz, tüm müşterilerimizi hizmet aldıktan sonra bizlerle ilgili, yapılan çalışmalarla ilgili memnuniyeti hakkında bilgi alırız.

   iyi günler dileriz

 5. 6 Ocak 2016
  Cevapla

  Benim odalarda 5 adet petek var ve 2 tanede banyoda küçük petek olmak üzere toplam 7 petek fiyatı ne kadar olur. Ümraniye şerifali ye aradıktan sonra ne kadar sürede gelirsiniz

  1. 6 Ocak 2016
   Cevapla

   Murat bey merhabalar,
   Petek temizleme makinası ve kimyasal ilaç ile 7 adet petek temizleme fiyatımız 150 TL dir. İstanbul’un tüm ilçelerinde aynı fiyat geçerli olup, aynı gün içerisinde ekip yönlendirmekteyiz.

 6. 29 Ocak 2016
  Cevapla

  merhaba
  3+1 dairemizde 12 adet petek var bu peteklerin hepsi ısınıyor ancak hepsinde şöyle bir sorun var, peteklerin üst kısmı sıcak alt tarafı ısınmıyor bunun nedeni nedir ? Kombide değerler normal gözüktüğü halde neden böyle bir sorun yaşadığımızı anlayamadım, binada sadece bu sorun bizde var, peteklerin havası nasıl alınır konunuzu inceledim aynısını uyguladım peteklerde hava yok ama ısınmıyor soğuk havalarda çok belirgin bir şekilde odaların ısınmadığını hissediyoruz ayrıca bu sorun sebebiyle gereksiz doğalgaz harcandığımızı da düşünüyorum, sorunum hakkında hizmetiniz varmıdır, teşekkürler

  1. 30 Ocak 2016
   Cevapla

   Merhaba Sayın Sinan Bey,

   Kombi değerleriniz normal olduğu halde peteklerinizin yeterince ısınmadığını hatta üst kısmının ısınıp alt kısmının ısınmadığını görüyorsanız, peteklerinizin içindeki kir ve balçıklanmadan olduğunu bilmenizi isteriz. Tüm petekleriniz sökülmeden kimyasal ilaçlarla temizlenir, petekleriniz ilk günkü gibi ısıtır ve gereksiz doğalgaz harcamaz iyi ısı elde edersiniz. Bizlerle iletişim kurarsanız aynı gün içinde peteklerinizin temizliğini yapabiliriz.

   İyi günler dileriz.

 7. 4 Şubat 2016
  Cevapla

  Merhaba

  İstanbul silivride oturuyorum bu yakada petek temizliği hizmeti veren firma yok, ayrıca birde tuzla ahmet yesevi semt konağında bir villam var peteklerimizin durumu sanırım içlerinin pas ve kir tutmasından iyi ısıtmıyor, petekler iyi ısıtmaz ise internette ve sitenizde gördüğüm kadarıyla petek temizliği yaptırmamız şart, bu tür bir çalışmalar kesin çözüm oluyor mu, petekler bazen ses de yapıyor bu temizlik söz konusu olduğunda peteklerden gelen ses de gidiyormu yoksa başka bir sorun dan mı kaynaklı bu sesler çıkıyor ve hangi bölgelere hizmet veriyorsunuz belirttiğim bölgelere servisiniz varmıdır ?

  iyi günler dilerim.

  1. 4 Şubat 2016
   Cevapla

   Merhaba Sinan bey,

   İstanbul’un tüm noktalarına aynı gün servisimiz vardır. petek temizliği yaptırdığınızda ısı kaybı yaşamaz verimli bir ısı elde edersiniz. Peteklerden gelen sesler ile ilgili de ilgili sayfamızı ( PETEKLER SES YAPIYOR ) ziyaret etmenizi öneririz.

   İyi günler dileriz.

 8. 14 Mart 2016
  Cevapla

  size bir sorum olacak evde 7 tane petek var havlupan dahil şimdi bu petekleri temizlerken hepsini sökecekmisiniz, normal üstü ızgaralı peteklerden var, sökecekseniz herhangi bir sorun yaşar mıyız sonrasında, benim tesisat konularında yeterince bilgim yok bilgi verirseniz çok sevirim.

  1. 14 Mart 2016
   Cevapla

   Merhaba Dursun Bey,

   Petekleriniz temizlenirken sökülmez, petek temizliği ile ilgili Uzman TV aracılığı ile hazırlamış olduğumuz firmamız videosunu izleyerek petek temizliği nasıl yapılır bilgi edinebilirsiniz.

   İlgili linke tıklayın petek temizliği nasıl yapılır öğrenin : petekler nasıl temizlenir youtube

   İyi günler dileriz.

 9. 3 Nisan 2016
  Cevapla

  Usta merhaba, kombi petek temizliği için herhangi bir temizleyici kullanıyormusunuz, birde kaç yılda bir petekleri temizletmemiz gerekiyor bende tesisatçıyım ama petek temizliği yapmıyorum bana 053xxxx dan ulaşıp fiyat bilgisi verirseniz memnun olurum, iyi çalışmalar haber bekliyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir