İstanbul Petek Temizliği

İstanbul Petek Temizliği

Petekler Neden Temizlenmeli?

Isınmak için kullandığımız kalorifer radyatörlerine halk arasında petek adı verilir. Petekler yılda bir defa mutlaka temizlenmeli, bakımı yapılmalı. Su, petekler içinde devir daim yapar, bu devir daim sayesinde ısı yayılır. Suyun petek içinde devir daim yapamamasının birçok sebebi olur, kireç tortuları, çamurlaşma, balçıklaşma bunlardan birkaçı. Düzenli olarak temizlenmeyen petekler randımanlı çalışmaz ve ısı kaybına, israfa ve kabarık doğalgaz faturalarına neden olur.

Peteklerin Altı Neden Soğuk?

Peteklerin içinde su devir daim yaparken zamanla biriken kireç tortuları dibe birikir ve su geçişi sağlıksızlaşır. Öncelikle petek içindeki suyun havası düzenli aralıklarla alınmalıdır çünkü hava da devir daimi ve ısı dağılımını engeller. Radyatör içinde hava kalmasının en öncelikli belirtisi kombiye en uzak radyatörlerdeki ısı azlığıdır. Kombiye en uzak kısımdaki peteğin soğuk olmasının başka bir sebebi de basınç azlığı olabilir, bu durumda da su ilave edilmelidir. Bunlar, basit işlerdir ve uzman olmayan kişilerin de halledebileceği küçük sorunlardır. Hava basıncı kontrol edilmesi ve petek suyu alınması ile ortadan kalkar. Eğer peteklerin hepsinde alt kısmın soğuk olması sorunu varsa, petekleriniz kirlenmiştir, bakımı ve temizliği yapılmalıdır. Bu da profesyonel firmaların modern cihazlarıyla mümkündür.

Petek Temizliğini Kime Yaptırabiliriz?


Piyasada petek temizliği yapan birçok firma var. Birçoğu sadece içindeki suyu değiştirir, koruma, pas tutucu ilave eder ve temizlendiğini söyleyerek garantisiz işler yapar. Ehliyetsiz kişilerin ucuza mâlederek yaptığı yanlış bakım ve temizleme sorununuzu çözmez, petekler alt tarafında ısı kaybı göstermeye devam eder, ısınamadığınız halde kabarık faturalar ödemeye devam edersiniz. Peteklerinizi bu işte uzmanlaşmış, modern cihazlarla çalışan, yaptığı işin garantisini veren kurumsal firmalara temizletmelisiniz. Protesisat İstanbul bölgesinde garantili ve sağlıklı sıhhi tesisat çözümleri ile daima yanınızda, kurumsal bir firma olarak, yaptığı her işin de garantisini veriyor ve sizi mağdur etmiyor. Isıtmayan peteklerin acilen değişmesi gerektiğini söyleyen fırsatçılara yüklü miktarlar ödemeden önce mutlaka kurumsal bir firmayla irtibata geçin.

Petekler Nasıl Temizlenir?

Petek nasıl temizlenir Sektörde birçok petek temizleme yöntemi kullanılıyor. Protesisat bunların içinde, en temizini, en sağlıklı ve müşteriyi en memnun edecek olanını seçer. Peteklerin içine sadece koruma suyu konularak yapılan petek bakımı peteklerin içini temizlemez. Biriken kireç taşlarını, çamurlaşmış kalıntıları temizlemenin yolu bu iş için özel olarak hazırlanmış kimyasallar kullanmaktan geçer. Firmamız kullandığı modern temizleme ve filtreleme cihazları ile peteklerinizin içine bu özel kimyasal temizleme maddelerini verir. Burada dikkat edilecek en önemli husus; bu kimyasalın petek içine verildikten sonra tekrar tamamen dışarı atılıp atılmadığıdır. Eğer profesyonel bir tesisatçı firma ile çalışmıyorsanız ve peteklere verilen kimyasallar içinde kalırsa, bu kombiye zarar verecektir. Uzman ekibimiz, kimyasallarla petek içinde oluşmuş kireç tortularını paslanmaları tamamen temizler, cihaz yardımıyla bunları parçalar ve tamamen durular, içeride kimyasal kalmasına izin vermez. Tüm bunlar yapılırken petekleriniz yerinden sökülmez, etraf dağıtılıp kirletilmez. Tüm sıhhi tesisat sorunlarında olduğu gibi petek temizliği de uzmanlık ve profesyonellik ister.

Peteklerin Suyu Değiştirilmesi Isınmaya Yardımcı Olur mu?

Piyasada maalesef hala bu işi profesyonel olarak çözümlemek yerine baştan savma halleden tesisatçılar mevcuttur. Peteklerin suyunu değiştirip, içine pas önleyici katarak tekrar durulamadan ve içini temizlemeden, petek temizliği yapılmış gibi ücret alarak, kısa süreli fakat gerçek olmayan çözümler sunarlar. Yeni gelen su ile petekler bir müddet biraz daha fazla ısınacak fakat çok kısa süre sonra hem eskisinden daha problemli hale gelecek, hem de durulanmayan peteklerdeki suyun devir daimi yüzünden kombiniz zarar görecektir. Uzun vadeli ve garantili çözümler için peteklerinizin bakımını ve temizliğini kesinlikle kurumsallaşmış firmalara yaptırmalısınız.

Garantili Kalorifer Temizliği


Protesisat tüm tesisat sorunlarınızda daima yaptığı işin garantisini verir. Piyasada çok daha ucuza hallederiz diyerek, sonradan birçok yenileme masrafı çıkaran güvenilmez kişilerin yerine, kurumsallaşmış firmaları tercih etmek size daima uzun vadeli kazanç sağlar. En az 2 yılda bir defa kalorifer peteklerinin temizliği, her yıl da periyodik olarak bakımı yapılmalıdır. Bu size en az %20’lik bir ısı tasarrufu sağlar. İyi temizlenmemiş, içinde kireç çözücü kimyasallar bırakılmış petekler bir süre sonra kış bitmeden peteklerde tekrar sorun çıkaracaktır. Firmamız, yaptığı her iş gibi temizlediği, bakımını yaptığı kalorifer peteklerinin de garantisini veriyor, içiniz rahat, kışlarınız ısı kaybı olmaksızın sorunsuz geçiyor. Bizi arayın ve profesyonel, garantili petek temizliği hizmetimizden faydalanın.

Peteklerin Altı Isınmıyor

Peteklerin alt kısmı ısınmıyor ise peteklerinizin hava yapıp yapmadığını kontrol ederek kolaylıkla evde yapacağınız uygulamalarla peteklerinizin havasını alabilirsiniz. Yaşam alanlarınızda peteklerinizini kullanırken sık sık karşılaşacağınız bir durum olan peteklerin hava yapması ısınma problemlerinin temel nedeni olacaktır. Ayrıca hava yapmanın dışında farklı tesisat sorunları nedeniyle de ısınmayan petekleri için yapacağınız en doğru şey Protesisat firmamızı aramak olacaktır. Evde uygulanacak tüm yöntemleri denediğiniz halde peteklerinizde ısınma problemi yaşıyorsanız firmamız konusunda uzman personellerini adresinize göndererek son teknolojinin en yeni harikalarından olan tespit cihazları ile tüm tesisat problemlerini anında belirleyerek probleme çözüm odaklı bir yaklaşımla hizmet vermektedir

Yorumlar (10)

 1. 6 Aralık 2015
  Cevapla

  Fiyat istiyom petek temizlemesi icin bir.de pazar gunleri servisiniz varmi 0543 611 ** **

  1. 6 Ocak 2016
   Cevapla

   eren bey petek temizlik fiyatı adet başı 25TL’dir

 2. 14 Aralık 2015
  Cevapla

  hayırlı işler 6 -7 senelik binada oturmaktayım kendi evim geçen seneye kadar petekler çok iyi ısıtıyordu bu sene kombiden bikaç parça servise değiştirdim petek bakımı yapılacaktı o anda durumum sadece bakıma yetti peteklerin temizlenmesini istiyorum fakat devlet memuruyum ve tam olarak maliyet ne kadar azı fazlası değil net rakkam istiyorum yok geldik şu rası şöyle falan deyip faiş bir biyat istenmesinden çekiniyorum ve bayrampaşaya yakın servisiniz varmı tlf ettiğimde kaç gün içinde geliniyor teşekkürler saygılar

  1. 6 Ocak 2016
   Cevapla

   Nazmi bey merhaba,
   petekler ve tesisat borularınızı kimyasal ve makine ile temizlediğimizde kesinlikle verim alırsınız hatta petekleriniz ilk takıldığı andaki gibi ısınmaya başlar petek temizleme fiyatı 150TL’dir ekstra herhangi bir ücret talep edilmez.
   teşekkürler.

 3. 24 Aralık 2015
  Cevapla

  işini düzgün yapan güvenilir bir firma, verdikleri hizmetten memnun kalacağınızı düşünüyorum.
  Uzun zamandır temizlenmeyen ve doğru düzgün ısınmayan kalorifer radyatörlerini 1-2 saat içinde tertemiz hale getirdiler. Hizmet sonrasında telefonla arayarak memnuniyet yaratmaları da oldukça dikkatimi çekti. Verdiğiniz hizmetten dolayı tebrik ederim.

  1. 6 Ocak 2016
   Cevapla

   Emre bey yorumunuz için çok teşekkür ederiz

 4. 6 Ocak 2016
  Cevapla

  Benim odalarda 5 adet petek var ve 2 tanede banyoda küçük petek olmak üzere toplam 7 petek fiyatı ne kadar olur. Ümraniye şerifali ye aradıktan sonra ne kadar sürede gelirsiniz

  1. 6 Ocak 2016
   Cevapla

   Murat bey merhabalar,
   Petek temizleme makinası ve kimyasal ilaç ile 7 adet petek temizleme fiyatı 175TL’dir, İstanbul’un tüm ilçelerinde aynı fiyat geçerli olup, aynı gün içersinde ekip yönlendirmekteyiz.

 5. 29 Ocak 2016
  Cevapla

  merhaba
  3+1 dairemizde 12 adet petek var bu peteklerin hepsi ısınıyor ancak hepsinde şöyle bir sorun var, peteklerin üst kısmı sıcak alt tarafı ısınmıyor bunun nedeni nedir ? Kombide değerler normal gözüktüğü halde neden böyle bir sorun yaşadığımızı anlayamadım, binada sadece bu sorun bizde var, peteklerin havası nasıl alınır konunuzu inceledim aynısını uyguladım peteklerde hava yok ama ısınmıyor soğuk havalarda çok belirgin bir şekilde odaların ısınmadığını hissediyoruz ayrıca bu sorun sebebiyle gereksiz doğalgaz harcandığımızı da düşünüyorum, sorunum hakkında hizmetiniz varmıdır, teşekkürler

 6. 4 Şubat 2016
  Cevapla

  Merhaba

  İstanbul silivride oturuyorum bu yakada petek temizliği hizmeti veren firma yok, ayrıca birde tuzla ahmet yesevi semt konağında bir villam var peteklerimizin durumu sanırım içlerinin pas ve kir tutmasından iyi ısıtmıyor, petekler iyi ısıtmaz ise internette ve sitenizde gördüğüm kadarıyla petek temizliği yaptırmamız şart, bu tür bir çalışmalar kesin çözüm oluyor mu, petekler bazen ses de yapıyor bu temizlik söz konusu olduğunda peteklerden gelen ses de gidiyormu yoksa başka bir sorun dan mı kaynaklı bu sesler çıkıyor ve hangi bölgelere hizmet veriyorsunuz belirttiğim bölgelere servisiniz varmıdır ?

  iyi günler dilerim.

 7. 7 Şubat 2016
  Cevapla

  Yorumunuz moderatör onayı bekliyor.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir