Cevap (1)

 1. 23 Şubat 2015
  Cevapla

  Merhaba Fevzi Bey;

  Peteklerin üstünün ısınıp altının ısınmaması sorunu, içinde kireç ya da balçık olduğu anlamına gelmektedir. Bu kireç ya da balçık nedeni ile kombi tam olarak sirkülasyon yapamamakta, bu da peteklerde yaşadığınız sorunu ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca kalorifer tesisatı ile ilgili bir durum da söz konusu olabilmektedir. Bu sorun, özel olarak tasarlanan makinelerle güvenli bir şekilde ve tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

  Özel olarak geliştirilmiş petek temizleme makineleri ve kimyasallar, peteklerin içindeki kirecin ve balçığın tam olarak sistemden atılmasını sağlamaktadır. Ancak bu hizmeti alırken firmanın teknik altyapısının ve personelinin yanı sıra sunduğu hizmetin de incelenmesini tavsiye etmekteyiz. Çünkü özellikle petek temizleme kimyasalı farklı bir yapıya sahiptir ve bazı firmaların temizleme kimyasalı yerine koruyucu kimyasal kullandıkları bilinmektedir.

  Koruyucu kimyasal, temizleme işleminin ardından uygulanmaktadır. Sadece koruyucu kullanıldığında peteklerin içindeki kireç ve balçık yerinden sökülür ancak tesisatın dışına çıkarılmadığı için belirli bir süre sonra sorun yine tekrarlanır. Bu nedenle kesinlikle temizleme makinesi ve temizleme kimyasalı kullanılmalıdır.

  İşlemin yapılmasının ardından kalorifer sistemi teste tabi tutulmakta ve sorunun devam etmesi durumunda sorunun tesisatın neresinden kaynaklandığı araştırılmaktadır. Bunun için yine özel bir cihaz kullanılmaktadır. Sorun tespit edildiğinde de bir rapor halinde size bildirilecektir.

  Bu işlemin fiyatlandırılması için petek adedinin ve dairenin ortalama metrekaresinin bilinmesi gereklidir. Firmamızla telefonla ya da web sayfamızdaki canlı destek hattı aracılığı ile iletişime geçmeniz ve detaylı bir bilgi vermeniz durumunda ortalama fiyat verebilir ve yaşadığınız sıkıntıyı ortadan kaldırabiliriz.


  Yararlı(1) Yararlı değil(0)
Daha Fazla...

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir