koridor tavanindan su akıyor

Soru Sahibi : mehmet Önder

Zemin katta oturuyorum üst katın kanalizasyonu tıkaninca bizim koridorun tavanı akıyor pis su geliyor ve bunun çözümünü bi türlü bulamadılar iki ayda üç kere tıkandı acaba sorun ne olabilir su tesisatinda mı bi sıkıntı var simdiden tesekkürler

koridor tavanindan su akıyor Görseli büyütmek için üzerine tıklayın.
Yanıtlandı
Su Kaçağı 1 yıl önce 1 yanıt 3776 kez görüntülendi

Cevap (1)

 1. 8 Eylül 2015
  Cevapla

  Merhaba Mehmet Bey;

  Zemin katlarda genel olarak tesisatçıların yanlış uygulamaları nedeniyle bu tip sorunların görülmesi mümkündür. Ayrıca atık su borusunun içinde tıkanıklığa neden olan bir cismin olması gibi bir durum da söz konusu olabilmektedir. Geleneksel yöntemlerde gerçekleştirilen kontrol ve çalışmalarda tıkanıklığa neden olan cismin atık su giderinden tam olarak temizlenememesi de mümkündür. Geçici olarak tıkanıklık giderildiğinde sorun belli bir zaman içinde tekrarlanabilmektedir. Kanalizasyon tıkanıklığı olduğunda sızan suyun sizin koridordan akması da sorunun bu bölgenin yakınlarında olduğu izlenimini vermektedir. Ancak pimaş borunun daha faklı bir yerinde de bir sızıntının olabileceği unutulmamalıdır.

  Sorunun nereden kaynaklandığının tam olarak tespit edilebilmesi için pimaş gider tesisatlarının kamera ile incelenmesi gereklidir. Bilgisayarlı sistemlere sahip olan bu cihazlarla yapılan inceleme sonucunda sorunun nereden ve neden kaynaklandığı garantili olarak tespit edilebilmekte, ardından robot cihazlar kullanılarak sorun tam olarak ortadan kaldırılabilmektedir. Ayrıca robot cihazlarla yapılan her işlemin ardından pimaş gider borusu kameralı cihazla incelenmektedir. Sıkıntılı bölge tam olarak tamir edildikten sonra yüksek basınçlı su verilerek gider borusu tamamen yıkanmaktadır. Ayrıca kameralı cihazlarla pimaş gider borusundaki olası çatlaklar ve sızıntılar da tespit edilebilmekte ve gerekli müdahale yapılmaktadır.


  Yararlı(8) Yararlı değil(0)
Daha Fazla...

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir