Cevap (1)

 1. 3 Ağustos 2015
  Cevapla

  Logar arızası farklı nedenlerle olmaktadır. Logarların içine atılan cisimlerin yanı sıra çevredeki ağaçların yaprakları da zaman içinde balçık halini alarak logarların tıkanmasına neden olabilmektedir. İSKİ ekipleri vidanjörlerle logar tıkanıklığını açmaktadır ancak gerçekte çok daha profesyonel bir destek alınmalıdır. Çünkü bazı durumlarda çökmeler yaşanabilmektedir. Bu çökmeler nedeni ile de logar temizlense bile bir süre sonra yine tıkanıklık sorunu ortaya çıkmaktadır.

  Günümüzde logar tıkanıklarını açmak için özel olarak tasarlanan cihazlar bulunmaktadır. Bilgisayarlı ve kameralı sistemlerle donatılan bu cihazlar, sorunun neden kaynaklandığını tespit etmektedir. Sorunun nedeni ve kaynağı tespit edildikten sonra da logar açılmaktadır.

  Uzman ekipler, logar hattını kamera ile incelemekte, bu inceleme sonucunda da nasıl bir arıza olduğunu tespit etmektedir. çökme ya da farklı bir durum söz konusu olduğunda öncelikle bu bölgenin tamirinin yapılması gereklidir. İSKİ ekiplerinin gelip logarı temizlemesine rağmen sorunun yeniden ortaya çıkması, logar tıkanıklığının balçıktan kaynaklanmadığını ortaya koymaktadır. Bu nedenle kameralı cihazlarla bir inceleme yapılması gereklidir. Uzman ekipler, kamera incelemesinin ardından sorunun nedenini tam olarak tespit ettikten sonra gerekli müdahaleyi gerçekleştirmektedir.

  Size önerimiz, gelişmiş cihazlarla hizmet veren kurumsal firmalardan destek almanız ve kameralı cihazlarla inceleme yaptırmanızdır. Bu inceleme sonucunda robot tıkanıklık açma cihazı ile müdahalede bulunan teknik ekip, yaşadığınız sıkıntıyı tam olarak ortadan kaldırmış olacaktır. Ancak her firmada bu cihazların bulunmadığı da bilinmelidir.


  Yararlı(4) Yararlı değil(0)
Daha Fazla...

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir