Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.
ANKARA KALORİFER TESİSAT TEMİZLİĞİ

ANKARA KALORİFER TESİSAT TEMİZLİĞİ

Ankara kalorifer tesisat temizliği gibi işlemlerin istanbulun hemen hemen her noktasında sunulmasının ardından artık ankarada da çok rahat ulaşabileceğiniz mesafe de olmaktadır. Kalorifer kullanımı günümüz de hemen hemen her ev de kullanılan ısınma yöntemleri arasında olmaktadır. Bu kadar kısa süre içerisinde hayatımıza girmesinde ki en büyük etkenlerden biri de kolay ve etkili ısınmayı gayet rahat bir şekilde sağlamasıdır. Bunu daha iyi anlatmak için biraz soba kullanımları hakkında bilgi vermek istiyorum. Dogalgazlı sistemin oluşmasından önce ısınma aracı olarak kullanmış olduğumuz sobaların ne kadar çok eziyetini çektiğini aslında şimdi daha iyi anlıyoruz. Yazın sonunda kurulan ve kışın sonunda kaldırılma derdinin yanında ısınma problemlerinde ciddi sıkıntılar yaşamaktaydık. Sadece tek bir odada etkili olan ısınma için sürekli taşınan kömür ve odun benzeri yanıcı madde özelliği olan maddeler ile gün içerisinde sürekli yanıcı bir vaziyette kalmaktadır. Bu sürekli kullanım devam ettikçe özellikle her ay boruların temizlenmesi gerekirdi. İçerisine dolan kurumlar ile artık ısıtma görevini iyi yapamamaya başlayarak sürekli tütme yada puflama ile etrafa ciddi zararlar vermekteydi. Özellikle tütme olayların da sonuçta pis hava olduğu için bu dumanı içimize çektiğimiz durumlar da sağlığımızı da tehdit edecek şekilde hastalıklara neden oluyorsu. Aslında sobaları kullanırken rahat uyumak için söndürmemizde ki amaç da bu olmaktaydır. Dışarı çıkması gereken zehirli havanın rüzgarlı yada yağışlı bir havada geri tepmesi ile ölüme bile sebebiyet veren bu tarz sorunlar da güvenliğimiz için gece tamamen söndürdüğümüz sobalarımız da sabah kalktığımız da bu gibi bir evle karşılaşırdık. Yaşamış olduğumuz bu zorluklarına farkına aslında şimdi çok daha iyi farkına varmaya başladık. Sadece tek bir düğme ile kaloriferler ile sağlamış olduğumuz etkili ısınmanın kolaylıkları bunlardan kat kat fazladır. Son derece sağlıklık bir şekilde evlerimize döşettiğimiz kaloriferleri en fazla kış ayların da kullanırız. Bir azalan bir artan sıcaklık değerleri ile sürekli değişen bu oranla gerektiği şekilde bakım işlemine ihtiyaç duymaktadır. Bu bakım işlemine vermiş olduğumuz genel ad ise kalorifer temizliği olmaktadır. Siz ne kadar sağlıklı kullanırsanız kullanıman bir müddet sonra önüne geçemediğiniz bakterilerin peteğin içerisin de suyun kendi sertliğinden üremesine neden olur. Meydana gelen bu sorun aslında kullanmış olduğumuz sobalar ile bir nevi aynı desek hiç de yalan olmaz. Fakat orada kendi çabamızla yapmak zorunda olduğumuz temizlik işlemleri ile çok fazla derece de zorlanırken doğalgazlı ısınma yöntemlerin de yapılan petek temizleme işlemlerin de bütün işlemleri firmalar yapmaktadır.

Yukarıda da belirttiğim gibi zamanla peteklerin içerisine üreyen bakterilerin sıklıkla hatta her sene bile temizlenmesi hiç de zarar verici bir durum olmazken 2 yada 3 üst üste temizlenmemesi artık peteklerinizden eski verimi alamamanız anlamına gelir. Bu verimin düşme olayı da en çok etkili bir şekilde sağlanması gereken ısınma değerlerinde kendini gösterir. Önceki sene diyelim 50 derece de evinizin her tarafının ısınmasını sağlıyorsanız bu sene aynı ayarda peteklerinizin eskisi gibi ısınmadığın farkediyorsanız ve sürekli bir değer arttırma söz konusu ise bu durum da yapılan gereken ilk işlem ankara kalorifer tesisat temizliği hizmeti sunan firmamızı arayarak gerektiği şekilde müdahale edilmesini sağlamak olmalıdır. Bence asıl iş de tam bu noktada başlamaktadır. Yapmış olacağınız tercihler ile aslında bir nevi yapılacak onarımların kalitesini belirlemiş olacaksınız. Birçok firmanın bu işi en iyi şekilde yaptığını söylese de buna inanmamanız gerekir. Çünkü sağlıklı bir şekilde yapılacak kalorifer temizleme işleminde kimyasal temizleme ilaçları olmadan yapılması hiçbir yarar sağlamayarak sadece göstermelik işlemlerden biri olacaktır. Kimyasal ürün deyince birçok müşterimizin tedirgin olduğunu biliyoruz ve bu yüzden de şunu belirtmek gerekir. Temizleme işleminde kullanmış olduğumuz kimyasal temizleyici solüsyonlar hasar veren normal bir kimyasal yapıdan daha çok onarıcı özelliği bulunarak içerisinde bulunan asitik madde ile peteğin içerisinde bulunan pisliklerin tamamının etkili bir şekilde yerinden sökülmesini sağlar. Yani zarar verici bir madde özelliğinden çok sağlıklı sonuçlar veren onarıcı bir madde olmaktadır. Bu şekilde yapılan bir temizleme işlemini ilk kullanan tesisatçılar arasında yer alan firmamızın bu nedenle sayılı firmalar arasında olması kaliteli onarımların doğru bir şekilde sunulmuş olduğunu kanıtlamaktadır. Bu tarz bir sorun yaşayarak bizleri aradığınız takdirde uygulamış olduğumuz radyatör temizleme işlemlerin de öncelikle peteğin su giriş çıkışının yapılmış olduğu bölgelere bağladığımız cihazlar ile içeri göndermiş olduğumuz bu temizleme kimyasalları çalışır durum da olan petekler ile saat kadar uygulanan devir daim işlemleri ile her noktaya etkili bir şekilde ulaşması sağlanır. Dibe çöken yada peteğin içerisine yapışmış olan bütün maddelerin bu sayede yerinden dökülmesi sağlanarak temizleme işlemi sona erer. Bu işlemden sonra petek yıkama işlemiyle hem ilacın tamamen içeriden çıkarılması hem de suya karışmış olan bakterilerin de içeriden çıkartılarak sonrasında verilen temiz su ile ilk günkü kalitesinde çalışması sağlanır. Ankara kalorifer tesisat temizliği firmamızın sağlamış olduğu bu hizmetler her sadece sayılı firmada olması nedeniyle yanlış seçimlere ihtimal bile vermeden bizleri arayın kalıcı çözümler için doğru bir adım atmış olun..

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir