Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.
Ankara Petek Temizliği

Ankara Petek Temizliği

Ankara petek temizliği işlemlerin de birçoğumuzun yaptırmayı ihmal ettirdiği bu işlemler aslında peteklerimizin sağlıklı çalışması için en gerekli işlemler arasında yer almaktadır. Petekler her zaman aynı kalitesin de ısınma şeklinde çalıştığı gibi çalışmamaktadır. Bunun ilk günkü kalıcığında kalmasını sağlamak için yaptırılması gereken işlemleri ihmal etmemek çok daha yararlı olacaktır. Bu işlemlerden birisi de kombi petek temizliği işlemidir. Biz ne kadar sağlıklı bir şekilde peteklerimizi kullansak bile peteklerin içerisinde engelleyemediğimiz bakteriler ürer ve çamurumsu bir şekilde peteklerin hem iç bölgelerini kaplarla hem de dibine çökerek ısınma konusunda ciddi sıkıntılar oluştururlar.

Yaz aylarında peteklerin açık olmamasından dolayı aslında bize bir sorun gibi gelmeyen bu bakteriler yavaş yavaş sert bir tabaka şeklini alır ve kireç gibi bir maddeye dönüşür. Bu nedenle de kışın peteklerinizi açtığınız da peteklerin üstü ısınmıyor gibi sorunlarla uğraşırız. Üstelik bu durum da kombinin ayarını ne kadar yükseltsek bile bir türlü tam olarak ısınmayan peteklerimizin özellikle kirecin yoğun bir şekilde olduğu noktaların daha az ısınması ile dengesiz bir sıcaklık dağılımı meydana gelir. Bu tarz ısınma problemlerin de genellikle petek havası alma işlemi uygulanır. Bütün peteklerin sağ ve sol kısımlarında olmak üzere bulunan purjör kısımlarının altına tutulan bir kap ile bir toranvida yardımıyla hafif bir şekilde gevşetilmesi ve bu sırada çıkan havayla beraber suyun da kaba akması sağlanır. Evin her peteğin de uygulamış olduğunuz bu işlemlerde geçici bir süre peteklerin daha iyi ısınması söz konusu olsa da tam olarak bir kalıcılık sağlamak imkansız olmaktadır. Neden diye soracak olursanız hemen nedenini de anlatalım.

Peteklerin içerisinde havanın dolmasını sağlayan etkenlerden biri içeride biriken bakteriler olmaktadır. Bunların çamurumsu bir yapıya dönüşmesi peteğin içerisinde havanın oluşmasına neden olur bu yüzden de petek havası alma her zaman işe yarayan bir durum olmamaktadır. Bunun kalıcı olması için yapılması gereken öncelikle petek temizliği işlemleridir. Ankara petek temizleme firmamızın bu konuda sizlere firma güvencesi ile işlemler uygulayacağından hiçbir şüpheniz olmasınız. Çünkü Ankara’da petek temizliği bizim işimizdir. Bunun için yurt dışından özel olarak getirtiğimiz petek temizleme cihazları özel temizleyici solüsyonlar ile bu tarz ilaçlı yöntemi sunan ilk firmalardan biri olmaktayız. Aslında kullanmış olduğumuz bu temizleme solüsyonları çok özel bir madde olmaktadır. Normal de peteklerin içerisin de kullanılan koruyucular ile karıştırılmaması gerekir. Fakat bunu bu şekilde kullanan Ankara’da petek temizleme firmaları ilaçlı adı altında biraz daha düşük fiyatlar ile hizmet vermektedir. Çoğu zaman boya karışımının bile yapıldığı bu ürünler de asıl bu işlemler zarar vererek eski kalitesinin bozulmasını sağlamaktadır. Bizim tercih etmiş olduğumuz kimyasal temizleyici ürünler içerisinde bulunan asitik etkisi ile temas ettiği her bölgede bütün tortu, kireç yada çamurumsu maddelerin biriktiği noktalardan dağılması sağlanır. Tabi ki peteklerin büyüklüğüne göre oransal olarak ayarlanan bu maddeler uzman ustalar tarafında yapılması gerekmektedir. Çok fazla yada az dökülmesi peteklerin kalitesinin düşmesine neden olur. Cihazla petek temizleme işlemin de öncelikle peteklerin suyun çıkışının yapıldığı bölgelere bağlanan makinalar sayesinde birçok firmanın yaptığı gibi sadece sadece temizleme işleminin yapılmasını değil aynı zamanda bu sırada biriken pis suyun da içeri de bırakılmadan temizlenmesi sağlanır. Yapılan temizleme işlemlerinin en gerekli işlemlerinden biri de bu olmaktadır. Eğer çağırmış olduğunuz tesisatçının içeri de pis suyu dışarı çıkartmadığını görüyorsanız bu eksik yapılan işlemler anlamına gelir ve kısa zaman içerisinde gene aynı ısınma problemlerini yaşamanıza neden olur. Uygulamış olduğumuz işlemler de son derece kendimizden emin olarak sağlamış olduğumuz her hizmette firmamızın güvencesi altında kaliteli işlemler sunmaktayız. Peteklere bağladığımız cihazlar sayesinde peteklerin yerinden sökülmesine yada çeşitli nedenler ile hasar görmesine izin verilmeden özellikle çalışır durumda olan petekler de onarımlar yapmaktayız. Üstelik yapmış olduğumuz bu işlemler de sadece petek bakımı yapmış olmuyoruz, aynı zaman da kombinin sorun meydana getirmeden sağlıklı bir şekilde işleyişine devam etmesini sağlayarak ilk günkü kalitenin her zaman devam etmesin de en doğru çözümleri sunmaktayız.

Cihazlar ile peteklerin içerisine gönderilen temizleme solüsyonları ile yapılan bütün çamurumsu bakterilerin temizlenmesi ve suya karışması ile yüzeyde var olan bütün pislikler temizlenir. Sonrasın da içerde var olan pis suyun bu cihazlar ile dışarı boşaltılması sağlanarak eskisi gibi peteklerinizi sağlıklı bir şekilde kullanmanız mümkün bir hale gelir. Ankara petek temizleme firmamızın profesyonel ekipmanları ile hemen hemen her noktada sağlamış olduğu bu hizmetler ile her geçen gün daha fazla tercih edilmesin de en büyük etkenlerden biri olmaktadır. Üstelik bu mevsimler de açmaya başladığınız petekler de düşük ısılar da bile yaşamış olduğunuz bir sıcaklık problemi varsa hemen bizi arayın uzman ekiplerimiz de kısa sürede sorununuzu giderelim..

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir