Bahçe Hortumu Musluğa Nasıl Bağlanır ?

İstanbul'un Tüm İlçelerine Aynı Fiyata Servis Hizmeti

Bazen bahçede musluk olmadığında ve bahçede yapılması gereken işler için sürekli su kaynağına ihtiyaç duyabilirsiniz. Böyle durumlarda banyo veya mutfak musluğundan kova kova su taşımaktansa hortumu içerdeki musluklardan birine bağlamak daha mantıklıdır.

Bölüm 1- Hortumu Bağlamak

 1. Bir musluk adaptörü edinin. Bu, musluğa geçen küçük bir bağdaştırıcıdır ve musluğun ucunu, bahçe hortumun  rakor haline getirir.

 2. Musluk ucunu sökün. Uçta bulunan parçaları düşürmemeye dikkat edin. Düşürebileceğiniz her türlü şeyi yakalamak için lavaboya bir havlu sermek mantıklı olabilir. Havlu, parçaların gidere kaçmasını engeller.

 3. Yeni musluk adaptörünü vidalayın. Musluk ile iyi bir kenetlenme oluşturduğundan emin olun ancak bunu sıkılaştırmak için bir araç kullanmaya gerek yoktur.

  1. Eğer tesisat sisteminize bir vakum kırıcı entegre edilmiş değil ise, bahçe hortumunu bağlamadan önce hortum dişlerine bir hortum türü vakum kırıcı vidalayın. Hortum türü vakum kırıcılar nalburlarda mevcuttur. Bu, eğer hortum yanlışlıkla temizlik kimyasalı içeren bir kutuya ya da içilmeyen kirli suya daldırılırsa, kimyasalın ya da atığın içme suyu hattına karışmasını önler.

 4. Hortum contasının, hortumun sızıntıyı önleyen kauçuk ya da vinil contasının bulunduğu bölgede olduğundan emin olun. Hortumu musluğa bağlamadan önce, contanın hortumda olduğundan emin olun.

 5. Hortumu geçirin. Hortum musluk adaptörüne geçer. Hortumu yerine sıkıca geçirdiğinizden emin olun ve böylece su geçirmez bir bağlantı sağlamış olursunuz.

Bölüm 2- Musluk Ucunu Tekrar Takmak.

 1. Hortumu kullandıktan sonra musluk ucunu tekrar takın. Hortumu ve musluk adaptörünü çıkardıktan sonra musluk ucunu sıkıca bağlayın.

  1. Sızıntı olup olmadığını kontrol edin. Tekrar yerleştirilmiş musluk ucu, orijinal hali kadar sıkı bağlantı yapılmadığında musluk sızıntı yapabilir.

 2. Musluğa teflon şerit çekin. Sızıntıyı engellemek ve durdurmak için, önce musluk ucunu çıkarın, sonra iki üç dönüş teflon şerit uygulayın. Musluğun dişli bölgesine uygulayacağınız şeridi saat yönünde çevirin.

  1. Musluğun dişli bölgesinin etrafında şeridi sıkıca bastırın. Şeridi uç kısma doğru taşırmayın, bu su akışını engeller.

 3. Musluk ucunu teflon şerit ile birlikte geçirin. Şerit uzantısı görünür halde olabilir ama bu problem değildir.

 4. Fazlalıkları kırpın. Şerit fazlalıklarını bir bıçakla nazikçe kırpın ve fazlalıkları çıkarın.

 5. Sızıntı yapmayan musluğunuzu güle güle kullanın.

Firmamız tesisat sektöründe öncü bir firmadır, su kaçaklarını kırmadan dökmeden cihaz ve kameralarla tespit yaparak yerini noktasal olarak buluruz. İstanbul’un tüm noktalarına servisimiz bulunmaktadır. Bizleri arayarak su sızıntı sorunlarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir