Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.
Bursa Lavabo Tıkanıklığı Açma Servisi

Bursa Lavabo Tıkanıklığı Açma Servisi

Yaşam alanlarında en çok karşılaşılan sorunların arasında mutfak, tuvalet ve banyo tıkanıklıkları gelmektedir. Yaşamın her döneminde lavabo tıkanıklıkları ile karşı karşıya kalınmaktadır. Bu sorunların ortadan kaldırılması için farklı yöntemler kullanılırsa da en uygun yol kameralı ve robot cihazlar kullanarak kırmadan lavabo tıkanıklığı açma hizmeti sunan firmalarla iletişime geçilmesidir. Bursa lavabo tıkanıklığı açma hizmeti sunan profesyonel tesisatçılar, gerek özel olarak geliştirilmiş kimyasallar, gerekse gelişmiş teknolojilerle tasalanmış modern cihazlar kullanarak tıkanıklık sorunlarına kısa bir süre içinde müdahale etmekte ve ortadan kaldırmaktadır. İster tuvalette, ister banyoda isterse de mutfakta olsun atık su giderinde meydana gelen tıkanma tam anlamı ile bir kabus olmaktadır.

Çünkü tıkanıklık olduğunda önceleri yavaş giden su sonraları taşma yapabilmektedir. Ancak bu durumda bile panik yapmamak gereklidir. Çünkü bu ve benzeri büyük sorunlar bile kolaylıkla ortadan kaldırılabilmektedir. Lavabolarda genellikle çamaşır ve bulaşık makinesinin gider borularının bağlı olduğu çatalın son bağlantı yerindeki dirseklerde tıkanıklık oluşmaktadır. Sorunun nereden kaynaklandığını bilmek, çözümün yüzde 50’sidir. Geri kalan yüzde 50’de profesyonelce müdahale edilmesidir. Tıkanıklık sorunlarına karşı lavabo aç adı verilen kimyasallarla müdahale edilebilmektedir ancak bunun sık yapılması, başka sorunları da beraberinde getirmektedir. En fazla karşılaşılabilecek sorun da su kaçağıdır. Bunun nedeni, kimyasalların boruların ek yerlerinde bulunan contaların özelliklerini kaybetmesidir. Bu durumda da ek yerlerinden su sızıntısının meydana gelmesi kaçınılmaz bir sondur. Bu nedenle robotla kırmadan tıkanıklık açma yönteminin tercih edilmesi önerilmektedir. Lavabo tıkanıklığı günümüzde gelişmiş cihazlar kullanılarak kırmadan açılmaktadır. Ancak bu cihazların her tesisatçıda bulunmadığı da bilinmelidir.

Bazen Yüksek Basınçlı Su Uygulanır

Lavabo tıkanıklığı açma

Lavabolar farklı nedenlerden dolayı tıkanabilmektedir. Çamaşır ve bulaşık makinesinin gideri ile lavabo giderinin tek bir yerde olması da başlı başına tıkanıklık nedeni olabilmektedir. Böyle bir tıkanıklığa kimyasallarla müdahale edilmekle birlikte giderlerin birbirinden ayrılması da önem taşımaktadır. Lavabo aç gibi kimyasallar kullanılmasına rağmen tıkanıklık sorunu ortadan kaldırılamıyorsa Bursa lavabo tıkanıklığı açma firmaları ile irtibata geçilmelidir. Basit lavabo tıkanıklığı lavabo aç gibi kimyasallarla açılabilmektedir. Ancak kurumsal firmalar kırmadan lavabo tıkanıklığını açmaktadır.

Ayrıca yağlanmadan dolayı tıkanan lavaboların da yüksek basınçlı su jeti ile temizlenmektedir. Bu sayede lavabo giderleri tamamen temizlenmektedir. Tuvalet tıkanıklığı meydana geldiğinde sorun olurken özelikle yaz aylarındaki tıkanıklıklar çevreye dayanılmaz bir kokunun yayılmasına da neden olmaktadır. Kimi zaman bu kokuların giderilmesi için kimyasal çözümler aranmaktadır. Lavabo tıkanıklığı sadece evlerde değil, lokanta, otel, yemek üretim tesisleri gibi işletmelerde de sıklıkla karşılaşılan bir sorundur. Buralarda meydana gelen tıkanıklıklar bakterilerin oluşmasına neden olmaktadır. Bunun sonucunda da hijyen tamamen yok olmaktadır. Sağlıklı bir ortamın oluşturulması için de lavabo tıkanıklığı sorununa hemen müdahale edilmelidir. Ayrıca bu tip işletmelerde lavaboların düzenli aralıklarla temizletilmesi önemlidir. Belirli periyotlarda yalpan temizleme işlemi, işletmelerdeki sağılıksız koşulların meydana gelmesini önlemektedir.

Görüntüleme Cihazı Olmadan İyi Temizlik Yapılamaz

Lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri

Gider borusunun temizliğinin ihmal edilmesi ve bu nedenle de tıkanması durumunda ne yapılması gereklidir. Öncelikle kameralı cihazla hizmet veren bir firmaya başvurulmalıdır. Bu firma, kırmadan lavabo tıkanıklık hizmetinin gerçekleşmesini sağlayan robot tıkanıklık açma cihazı kullanmaktadır. Ayrıca profesyonel tesisatçılar hizmet vermektedir. Görüntüleme cihazı olmayan bir firmadan destek alınmaması gerektiği belirtilmektedir, Çünkü görüntüleme cihazı olmayan bir tesisatçının tıkanıklığın nereden kaynaklandığını tespit etmesi imansızdır. Bu durumda da bazı yerleri kırmak zorunda kalabilmekte, bunun sonucunda da yükselen tadilat faturası ortaya çıkmaktadır.

Ayrıca görüntüleme cihazı bulunmayan bir tesisatçının tıkanıklığı tam olarak giderip gidermediğinin de bilinmesi de mümkün değildir. Çoğu zaman işlem tamamlandığında su giderden rahatlıkla gitmesine rağmen borunun içinde yeniden tıkanıklığa neden olabilecek parçaların kalması mümkündür. Görüntüleme cihazı olmadığında bu parçaların kalıp kalmadığının anlaşılması söz konusu olmamaktadır. İşte burada görüntüleme cihazının varlığının önemi ortaya çıkmaktadır. Profesyonel tesisatçı işlemi yaptıktan sonra görüntüleme cihazı ile yeniden kontrol etmektedir. Gider borusunun tamamen temizliğinden emin olana kadar açma işlemini tekrarlayan tesisatçı, en küçük bir parçanın kalmadığını tespit ettikten sonra uygulamayı sonlandırmaktadır. Bu yapıldığında lavabo tıkanıklığının açıldığı söylenebilmektedir.

Kimyasal Ürünler Sık Kullanılmamalı

Tıkanıklık açma

Bursa lavabo tıkanıklığı açma servisi, tıkanan lavabolara anında müdahale ederek açmaktadır. Kameralı ve robot cihazlar kullanarak hizmet sunan servis, kırmadan lavabo açma işlemini gerçekleştirmektedir. Lavabolar sık sık tıkandığı için Bursa’da uzman bir firma araştırıldığında kurumsal bir firma bulunmaktadır. Profesyonel kadroları ve güçlü altyapısı ile hizmet veren kurumsal tesisat firması, tüm tıkanıklık sorunlarını ortadan kaldırmaktadır. Lavabo tıkanıklıklarını önlemek için bazı h9ususlara da dikkat edilmelidir. Öncelikle lavabolardan yağılı cisimlerin yanı sıra katı cisimlerin de gönderilmemesi gereklidir. Yanlışlıkla bile atılmamalıdır. Çünkü bu cisimler tıkanıklığa neden olmaktadır ve açılması da robot cihazlarla olmaktadır. Kıl ve tüy gibi cisimler de lavabo tıkanıklığına neden olmaktadır.

Bu maddeler belirli aralıklarla lavabo aç gibi kimyasal ürünlerle temizlenebilmektedir. Ancak bu kimyasalların kullanımı sık sık olmamalıdır. Yeni bir tesisat döşendiğinde mutlaka eğitimine dikkat edilmelidir. Tesisatta yeterli eğim loksa tıkanıklık kaçınılmaz olacaktır. Ayrıca yetersiz eğim su sızıntılarını da beraberinde getirebilmektedir. Kanalizasyon sistemine karışmayan atıklarla dolu sulan zamanla asitleşecek ve bu da ek yerlerindeki contaların erimesine neden olmaktadır. Bu durumda da su sızıntısı ortaya çıkmaktadır. Lavabonun sık tıkaması söz konusu olduğunda öncelikle lavabo aç ile deneme yapılması, sorun çözülmüyorsa uzmandan destek alınması tavsiye edilmektedir. Ancak lavabo açı kullanırken dikkatli olmak gereklidir. Üzerindeki kullanma talimatının tam olarak uygulanması gereklidir.

Geleneksel Yöntemler Uygulanmamaktadır

Bursa lavabo tıkanıklığı açma

Lavabolar için geçerli olan öneriler diğer gider borularındaki tıkanıklıklar için de geçerlidir. Ayrıca tıkanıklıklarla çeşitli bakterilerin yaşam alanlarına taşınması da mümkün olmaktadır. Bu da farklı hastalıkları ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle hemen müdahale edilmelidir ancak geleneksel yöntemlerle hizmet veren tesisatçılardan da kaçınılması gereklidir. Çünkü tıkanıklığı sonlandırmak isterken büyük bir tadilat bedelini ödemekle karşı karşıya kalınması muhtemeldir. Bunun nedeni, geleneksel tesisatçıların teknolojik yeniliklerle donatılmış cihazları kullanmamasıdır.

Bunun sonucunda da kırma işlemini uygulamaktadır. Günümüzde ise robotla kırmadan lavabo tıkanıklığı giderilmektedir. Kurumsal firmalar, sektördeki tüm gelişmeleri takip ederek en son sistem cihazlara sahip olmaktadır. Bu sayede de tıkanıklığa neden olan cismin yerini tam olara bulmaktadır. Tıkanıklığın yeri tespit edildikten sonra da robot tıkanıklık açma cihazı ile müdahale etmek daha kolay olmaktadır. Tıkanıklık açma hizmeti sunan personelin uzman, firmanın yeterli olup olmadığına dikkat edilmelidir. Özellikle sabit bir telefon numarasına sahip olmayan, bir internet sitesi bulunmayan, internet sitesi olsa bile referanslarına yer vermeyen firmalarla irtibata geçilmemesi tavsiye edilmemektedir.

İşlerini profesyonel bir şekilde yerine getiren Bursa lavabo tıkanıklığı açma servisi, kameralı cihazlarla önce tıkanıklığın yerini ve nedenini tespit etmekte, ardından da robot cihazla kırmadan lavabo açma işlemini gerçekleştirmektedir. Görüntüleme cihazları ile kullanıcı da sorunun kaynağını görebilmektedir. Bilgisayarlı sistemlere sahip olan bu cihazlarla tıkanıklığın merkezi neresi olursa olsun tespit edilebilmektedir. Böylece hatasız ve kırmadan lavabo tıkanıklığı işlemi uygulanabilmektedir.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir