Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.
Bursa Tuvalet Tıkanıklığı Açma Servisi

Bursa Tuvalet Tıkanıklığı Açma Servisi

Tuvaletler genellikle tuvalet kağıtlarının patalı kullanımı sonucuna tıkanmaktadır. Bu kağıtlar, tuvalet giderlerinin ek yerlerinde birikerek sorun meydana getirmektedir. Kimi zaman da tuvalete kadın peti, şişe gibi nesneler de atılmaktadır. Bu nesneler, doğrudan tuvalet tıkanıklığını meydana getirmektedir. Tuvaletlerde tıkanıklık sorunları ile karşı karşıya kalındığında burmadan Bursa tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti veren firmalarla iletişime geçilmelidir. Bu firmalar kırmadan tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirmektedir. Robot tıkanıklık açma cihazı kullanan kurumsal tesisat firmaları ile tıkanıklık sorunu tamamen ortadan kalkmaktadır.

Tuvalet gider boruları tıkandığında sular gitmemeye başlamakta e klozetten pislikler gelmeye başlayabilmektedir. Kurumsal tesisat firmaları, tıkanıklığın nedenini ve yerini tespit etmek için görüntüleme cihazlarından yararlanmaktadır. Bu cihazın kullanılmasındaki amaç sorunun kaynağını kısa bir süre içinde tespit etmek ve uygulanacak müdahale yöntemlerini belirlemektir. Tuvalet tıkanıklığına neden olan katı atıkların kanalizasyon borularını tıkadığı bir gerçektir. Bu nedenle sorun kronik bir hale gelmeden müdahale edilmesi kaçınılmazdır. Sektördeki tüm gelişmeleri yakından takip ede kurumsal tesisat firmaları, altyapılarını da sürekli güncelleyerek son teknoloji cihazları kullanmaktadır.

Bu sayede kırmadan tıkanıklık açma hizmetini sunan firmalar, böylece uygun fiyat kaliteli hizmet anlayışını hayata geçirmektedir. Kırmadan tıkanıklık açmanın tek yolu, görüntüleme cihazları ile kontrol ve robot tıkanıklık açma cihazı kullanmaktır. Bu cihazlarla tuvalet tıkanıklığı başta olmak üzere tüm atık su sistemlerindeki tıkanıklık sorunları ortadan kaldırılmaktadır. Tuvalet ya da lavabo giderleri açılırken binada herhangi bir yerin kırılması, geçmiş dönemlerde kalmıştır. Günümüz teknolojilerinde kırma dökme yapılmadan tüm tıkanıklık sorunları ortadan kaldırılmaktadır.

Tıkanıklıklara Kamerasız Müdahale Edilmez

Kamera ile tuvalet tıkanıklığı açma

Görüntüleme cihazı kullanmadan tıkanıklık açacaklarını söyleyen ekiplere güvenilmemesi gerektiği belirtilmektedir. Borudaki tıkanıklık açılsın da kameralı kamerasız fark etmez denildiğinde birçok yerin kırılmasını da göze almak gereklidir. Bu da geniş bir tadilat, dolayısı ile yüksek bir maliyet anlamına gelmektedir. Robot tıkanıklık açma cihazı ile işlem yapıldığında atık su giderinden anında su akmaya başlamaktadır. Ayrıca robot cihazlarla yapılan işlemin hemen sonrasında tuvalet kullanılabilmektedir. Geleneksel yöntemlerle açılan tuvaletlerin bir gece boyunca kullanılmaması gerekmekteydi. Bunun nedeni de kullanılan kimyasalın etkisini ertesi gün göstermesiydi. Ayrıca kameralı cihaz kullanılmadığı için de tıkanıklık sorunu belli bir sonra tekrarlanabilmekteydi.

Çünkü açma işlemi yapıldıktan sonra içeride pislik kalabilmekteydi ve bunların kalıp kalmadığı da anlaşılamamaktaydı. Ayrıca görüntüleme cihazları olmadığı için tıkanıklığın nedeni öğrenilememekteydi. Bu nedenle sorun tekrarlanabilmekteydi. Oysa teknoloji geliştikçe modern cihazlar kullanan usan tesisatçılar, tuvalet tıkanıklığını da güvenli bir şekilde ortadan kaldırmaktadır. Çünkü tanıklık açma işleminin ardından kameralı cihazlarla kanalın içi tekrar incelenmektedir. Böylece tıkanıklığa neden olan cismin tamamen yok olup olmadığı anlaşılabilmektedir. Eğer cismin bir parçası bile kalmışsa yeniden işlem yapılmaktadır.

Tıkanıklığa neden olan ve yeniden sorun yaratabilecek cisim tam anlamı ile ortadan kaldırıldıktan sonra basınçlı su ile gider borusu yıkanmaktadır. Böylece sorun yaşanmasının önüne geçilmektedir. Bursa tuvalet tıkanıklığı açma servis hizmeti sunan profesyonel firmalar, en son teknolojilerle tasarlanmış cihazları kullanarak mağduriyetleri kısa bir süre içinde ortadan kaldırmaktadır. Bu nedenle tuvalet tıkanıklığı ve benzeri tıkanıklık sorunlarında mutlaka kurumsal kimliğe sahip, teknik altyapısı gelişmiş firmalardan hizmet alınması tavsiye edilmektedir.

Tuvalet Tıkanıklığı Kırmadan Açılmaktadır

Kırmadan tuvalet tıkanıklığı açma

Tıkanıklık sorunlarına kırmadan çözüm getiren profesyonel tesisatçılar, açma işlemine başlamadan önce geniş kapsamlı bir ön araştırma yapmaktadır. Bu ön araştırmanın sonucuna göre de açma yöntemini belirlemektedir. Ancak hangi yöntem olursa olsun kullanılan cihaz robot tıkanıklık açma cihazıdır. Bu cihaz, kırmadan tıkanıklık açma avantajını sunmaktadır. Eğer atık su giderindeki pimaş ya da künk tabir edilen borularda çökme ve benzeri bir durum söz konusu olduysa bu durumda ister istemez kırma işlemi uygulanmaktadır. Ancak bu çok sık görülen bir durum değildir. Tıkanıklığa neden olan sorun genellikle bir cisimden kaynaklanmaktadır. Bu cisim de ya parçalama ya da çekilerek dışarı çıkarma yöntemi uygulanarak gider içinden yok edilmektedir. Robot cihazlar tuvalet gider borusunun içini kontrol ederek tıkanıklığa neden olan cismi ortadan kaldırmaktadır.

Bu cihazla yapılan işlemde kırma dökme olmadığı için de geleneksel tesisatçılardan sunduğu hizmetten çok daha avantajı bir maliyet olmaktadır. Ayrıca tadilat gibi bir sorunla karşı karşıya kalınmamaktadır. Günümüzde en küçük bir yerin tadilatının maliyeti bile yüksek olabilmektedir. Robot cihaz kırmadan tıkanıklık açma imkanı sunduğu için işlemin ardından tadilata gerek yoktur. Bursa tuvalet tıkanıklığı açma firmalarının arasında bulunan kurumsal kimliğe sahip işletmeler de kırmadan tuvalet tıkanıklığı açma hizmetini sunmaktadır.

Önerilen Çözümler Her Zaman Çözüm Olmaz!

Tıkanıklık açma

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır diye bir araştırma yapıldığında çok farklı çözüm önerileri ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Bunların arasında kireç ya da pas sökücü dökmek, gider borsunun içine sabun atmalar ve benzeri çok fazla çözümsüzlük üreten öneriler bulunmaktadır. Olsa tıkalı tuvaletleri herhangi bir nalburdan temin edilebilecek pompa ya da susta ile açmak mümkündür. Ancak bu yöntemin her zaman işe yaramayacağını da bilmek gereklidir. Eğer tıkanıklığın nedeni katı bir cisimden kaynaklanıyorsa pompanın asla işe yaramayacaktır. Bunun yanında pimaş açma teli de kullanılabilmektedir.

Ancak bu da bilinçsiz bir şekilde kullanılırsa pimaşa zarar verme ihtimali ortaya çıkmaktadır. Ancak yine de bu yöntem uygulanacaksa öncelikle tel klozet deliğinin içinden sokulmalı ve yavaşça sağa doğru çevrilmelidir. Bunun yapılmasının nedeni, içeride bir bez parçası varsa tele sarılması içindir. Ancak del içeride ilerlemiyorsa zorlamamak gereklidir. Çünkü telin dirseklerden dönmemesi gibi bir durum ortaya çıkmış demektir. Zorlandığında pimaşın ya da klozetin kırılması gibi bir durumla karşı karşıya kalma tehlikesi ortaya çıkabilmektedir. Eğer tel gitmiyorsa tıkanıklığın merkezi o bölgedir. Bu durumda teli sağa ve sola çevirmeye çalışmak gereklidir. Eğer sonuç alınamıyorsa kesinlikle Bursa tuvalet tıkanıklığı açma firmalarından destek alınmalıdır.

Tıkanıklıkları Önlemek Mümkün

Tıkanıklık

Peki, tuvalet tıkanıklığının önüne geçmek mümkün mü? Tıkanıklıkları önlemek mümkündür. Öncelikle giderin içine tıkanıklığa neden olabilecek sert kağıt, bez, kadın peti ve benzeri maddelerin atılmaması gereklidir. Tuvalet giderine en fazla tuvalet kağıdını atmak gereklidir. Bunlar suda kolayca çözünebilecek şekilde tasarlanmışlardır ve dolayısı ile tıkanıklık sorunlarını meydana getirmemektedir. Ayrıca iyi bir tesisat da önemlidir. Tesisat boruları döşenirken eklem yerlerinde 45 derecelik ek borularının kullanılması şarttır. Bu açı, suyun doğru bir eğimle gitmesini sağlamaktadır. Tuvaletten su döküldüğünde bu eğim içinde kolayca ilerlemekte ve kanalizasyon şebekesine ulaşmaktadır. Eğer boruda beli bir derecede eğim yoksa dökülen su boruda beklemektedir. Bu durumda da katı atıkların zaman içinde boruda tıkanıklık meydana gelmektedir. Tuvalet kağıtlarının da doğru seçilmesi gereklidir. Pamuk içermeyen, polyester malzeme kullanılan tuvalet kağıtları kullanıldığında tıkanıklığa davetiye çıkarılmış olmaktadır.

Bu malzemelerden yapılan tuvalet kağıtlarının naylon gibi birikme olasılıklarını olduğu bilinmelidir. Ayrıca çocuklara da dikkat etmek gereklidir. Çünkü çocuklar tuvalet giderlerine oyuncak ya da bir başka nesneyi atabilmektedir. Ayrıca rögarlarda meydana gelen sorunlar da tuvalet tıkanıklığına neden olmaktadır. Rögar sorunları için de Bursa tuvalet tıkanıklığı açma firmaları ile irtibata geçilebilmektedir.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir