Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.
Demir Döküm Boru Nasıl Kesilir ?

Demir Döküm Boru Nasıl Kesilir ?

Demir döküm borular PVC borulardan önce kullanılırdı ve ana tesisat ile giderler için tercih edilirdi. Birçok eski ev hala bu borulara sahiptir ve bunları değiştirmeniz gerekebilir. Bu makale, demir döküm boruyu nasıl keseceğinizi anlatmaktadır.

Metod 1- Keski Kullanmak

  1. Boruda kesilecek yeri işaretlemek için tebeşir kullanın. Bu işaretleri boru üzerinde mümkün olduğu kadar düz yapın.

  2. Geçmeli keskinin zincirini boru etrafına mümkün olduğu kadar düz dolayın. Boruda mümkün olduğu kadar fazla kesme çarkı olduğundan emin olun.

  3. Keskinin kollarına basınç uygulayın. Böylece çarklar boruyu keser. Son kesime ulaşana kadar boruyu birkaç defa kesmeye uğraşabilirsiniz.

  4. Aynı adımları diğer tüm işaretli yerler için tekrarlayın.

Metod 2- Vargel Testere (kollu testere) Kullanmak

  1. Testerenize uzun bir metal bıçak yerleştirin. Bu bıçakların çoğu karbür ya da elmas taneciğinden, sert cisimleri kesmek için yapılmıştır.

  2. Kesim yapacağınız kısımları işaretlemek için tebeşir kullanın. Şeritleri mümkün olduğu kadar düzgün işaretleyin. Boruyu öncelikle yerinde sabit tutun.

  3. Testerenizi düşük hızda çalıştırın ve kolayca boruyu kesin. Gereksiz basınç uygulamaktan kaçının çünkü bu bıçağı kırabilir.

Firmamız Protesisat kırmadan dökmeden su kaçaklarını noktasal olarak bulmakta ve onarımını dilerseniz yapmaktadır. İstanbul’un tüm noktalarına hizmet veren firmamız ile iletişim kurarak sorunlarınızı kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir