Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

KAÇAK SU TESPİTİ

kacak-su-tespiti-imageKlasik kaçak su tespiti yapan tesisatçılar çoğunlukla sızıntının olduğu bölgeyi kırmak zorunda kalır. Kimi zaman kaçağın kaynağı sızıntının olduğu yerden çok daha farklı bir yer olabilir. Bu durumda da fayans ya da zeminin birkaç yerde kırılması gerekir. Bu, ekstra bir maliyet ve artı bir işçilik anlamına gelir. Kırılan duvar ya da fayans nedeni ile meydana gelen molozların binanın dışına atılması da sorun yaratabilir. Oysa su kaçaklarının tespitinde tüm işlemleri kırmadan gerçekleştiren kurumsal firmalar ve uzman ekipler vardır. Bu firmalar özel olarak geliştirilmiş cihazlar kullanır ve bu cihazların maliyeti yüksek olduğu için mahallenizdeki tesisatçıların satın alması neredeyse imkansız gibidir. Bu cihazlarla özel olarak geliştirilmiş kamera sistemleri bulunur. Bu kameralar bilgisayara bağlıdır ve uzman ekipler kaçak tespiti sırasında bilgisayar ekranına gelen görüntüyü değerlendirerek müdahalenin hangi yöntemle yapılacağın doğru olarak karar verir.

Su kaçak tespiti için kullanılan cihazlardan biri de akustik tabanlı cihazların kullanılmasıdır. Bu cihazlar tesisat sistemine es dalgaları yayar. Bu dalga boyları da yine bilgisayar ekranında değerlendirilir. Ses dalgasının değişim gösterdiği yer de su kaçağının kaynağını gösterir. Gerek akustik tabanlı, gerekse kameralı cihazlarla güvenli hizmet sunan firma, profesyonel tesisatçılarla hizmet verir ve tüm sorunları kalıcı olarak ortadan kaldırma becerisine sahiptir.

Uzman ekiplerimiz özel geliştirilmiş cihazlar aracılığı ile binanın neresinde olursa olsun tüm su kaçaklarının yerini tam olarak tespit edebilir. Binanın içinde ya da dışında meydana gelen su sızıntılarının ana kaynağını tespit eden uzman ekipler, bu tespit sırasında kırma işlemi yapmaz.

sukacagiiiKaçak su tespiti yapıldıktan sonra uzman ekipler onarımı da gerçekleştirmektedir. Yerin iki metre altında olan su sızıntılarını da bulan ekipler, bunu da yine çevreye zarar vermeden onarmaktadır. Sektördeki tüm yenilikleri yakından takip ederek ekiplerini sürekli eğitime tabi tutan uzman kuruluşlar koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesine göre hareket ederler ve bu nedenle hizmet kalitesini sürekli yüksek tutacak adımları atar. Sadece daire kaçaklarını değil dış su tesisatındaki kaçakları da tespit eden uzman ekipler, şehir şebeke suyunda meydana gelen sızıntı ve kaçakları da bularak onarımını yapmaktadır. Bahçedeki su tesisatında meydana gelen su kaçakları da tespit eden uzman ekipler, onarımı bahçenin her tarafını değil sadece kaçağın olduğu bölgeyi kazarak yapmaktadır.

Geniş alanda su kaçak tespiti yapmak profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Bu işlemler için de özel olarak geliştirilmiş cihazlar bulunmaktadır. Bu cihazları kullanmak da uzmanlık gerektirir. Kurumsallaşmış firmalar servis ekiplerine düzenli olarak eğitim vererek müşterilerin tüm beklentilerine cevap verebilmektedir. Kurumsallaşmış firmalar su kaçaklarını tespit ederek onarımını da hazarsız yapabilmek için sektördeki tüm yenilikleri yakından takip etmektedir. Kaynağı belli olan su kaçaklarını mahallenizdeki tesisatçı onarabilir ama gizli su kaçaklarında mutlaka uzman bir kuruluştan yardım alınması gerekmektedir. Bodrum matta meydana gelen su kaçakları önemlidir. Bu kaçaklar onarılmazsa binaya da zarar verebilir. Böyle bir sonuçla karşı karşıya kalmamak için uzman kuruluşlardan destek alınması gerekmektedir.

Konutlarda, iş yerlerinde meydana gelen su kaçakları, hayatı tam bir kabusa çevirir. Bu kaçakları tespit etmek geleneksel yöntemlerle çok fazla çok zor olmaktadır. Özellikle su sızıntılarını tespit etmek için binanın birçok bölümünün kırması gerekebilir. Oysa gelişmiş cihazlarla yapılan kaçak su tespit işlemlerinde kırma işlemi gerekmez. Kaçağın ana kaynağını bulmak oldukça kolay bir şekilde sonuçların.

Kameralı cihazlarla hizmet veren uzman firmamız, geniş alanlarda akustik dinleme cihazları kullanır. Böylece kaçak su tespiti kısa bir süre içinde güvenli bir şekilde yapılır.

Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Yapılıyor

Kaçak su tespit işleminde açık alanlardaki sorunlar da giderilebiliyor. Yerin 3 metre altındaki sorunları bile tespit eden modern cihazlar, su kaçaklarını tadilata gerek kalmadan tespit ediyor. Uzman ekiplerinin kullandığı cihazlar, sorun olan bölgeyi kısa bir süre içinde tarıyor ve kaçağı tam olarak tespit ediyor. Gelişmiş cihazlar küçük bir delikten sızan suyu bile kısa bir süre tespit buluyor. Kurumsal firmalar, başvuru yapıldığı şu anda ekiplerini göndererek sorunu kısa bir süre içinde tamamen ortadan kaldırıyor.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir