Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Kanalizasyon Nasıl Temizlenir ?

Kanalizasyon temizleme işleminde öncelikli olan hedef kanalizasyon borularını kırmadan ya da tesisatı parçalamadan kanalizasyondaki tıkanıklığı temizlemektir. Bunun için özel olarak kameralı robot cihazlar geliştirilmiştir. Bu robot cihazlar sayesinde hem işlem süresi kısalır hem de borular parçalanmadan işlemi tamamlamak hedeflenir. Kameralar ile yapılan bu işlem evinizdeki her kanal tıkanıklığını açmakta kullanılabileceği gibi şehirdeki tıkanıklıklarda da kullanılabilir.

 

Kanalizasyon temizleme işlemi gerçekleştirilirken kameralı robotlar borulardan içeriye salınır ve boruların içi incelenir. Kameralar tıkanıklığı bulduğunda robotların içindeki hassas bir teknolojiyle tıkanıklığa sebep olan maddelerin üzerinde yalnızca robotların geçebileceği kadar bir boşluk oluşturulur ve borulardan içeriye yüksek basınca sahip su gönderilir. Gönderilen yüksek basınçlı bu su, kanalizasyonun temizlenmesine, tıkanıklığa neden olan birikmiş maddelerin parçalanıp ilerlemesine yardımcı olur. Bu işlemin ardından boruların içine bir kez daha kamera gönderilir ve tıkanıklığa sebep olan maddelerin tamamen temizlenip temizlenmediği kontrol edilir.

Bu teknolojik yöntem kullanılmadan önce ise tesisat ustaları öncelikle kanalizasyonun çevresini kazıyorlardı daha sonra da tıkanıklığın olduğu yeri bulmak için kanalizasyonu parçalıyorlardı. Eh haliyle bu işlem oldukça uzun sürüyordu. Ayrıca da maliyeti de artıyor ve etrafın adeta bir inşaat alanına dönmesine sebep oluyordu. Her şeyden öte oluşan moloz yığını kanalizasyonun bir süre sonra yeniden tıkanmasına ve bir kez daha kanalizasyon temizleme işlemi uygulanmasına sebep oluyordu.

Yani hayatımızın her alanını kolaylaştıran teknoloji, kanalizasyon temizleme işlemlerinde de farkını ortaya koyup hem bizi pis bir kokuya uzun bir süre katlanmaktan hem çevremizin inşaat alanına dönmesinden kaynaklanan bir görsel rahatsızlıktan hem de büyük bir maliyetten ve kısa bir süre sonra yeniden tıkanabilecek bir kanalizasyondan kurtarmış oldu.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir