Klozete Atılmış Yabancı Cisim Nasıl Çıkarılır ?

İstanbul'un Tüm İlçelerine Aynı Fiyata Servis Hizmeti

Cismin klozetin hangi bölümünde sıkıştığına bağlı olarak, tıkanıklığa ulaşabilmek için klozeti yerden tamamen sökmeniz gerekebilir.

Adımlar

  1. Bir Lavabo Açma Teli edinin. Bu araç gevşetebileceğiniz bir tel sarmalıdır ve gider tıkanıklıklarını temizlemek için kullanılır. Eğer bir tane edinme ihtimaliniz yoksa bir elbise askısı alıp bir pense ile düzleştirerek uzun bir parça sert tel oluşturun.

  2. Teli klozet giderinden içeri itip eğer mümkünse, cismi çekip çıkarmaya çalışın. Eğer cismi yakalayamıyorsanız, daha aşağıya doğru itmeyin yoksa atık borusunu tıkayabilirsiniz.

  3. Eğer önceki yöntem işe yaramadıysa, klozeti sökmeniz gerekecektir. Klozetin temelinde, her yana metal somunlar ile tutturulmuş, klozeti zemine kenetleyen metal civatalar vardır.

  4. Klozete giden su kaynağını kapatın; klozetin altında ya da arkasında, tuvalete giden su kaynağının bulunduğu bölgede bir kapama vanası olmalı. Eğer yoksa ya da vana kullanım dışı ise, tüm evin su kaynağını kapatın.

  5. Su tankını boşaltmak için sifona basın. Klozetin dibindeki suyu da temizlemeniz gerekecektir.

  6. Sifon ve klozette su kalmadığında, bir pense kullanarak, klozeti yere sabitleyen civataları genişletip çıkarın.

  7. Klozeti yerden kaldırın. Su tankından değil, klozet gövdesindentutarak kaldırın.

  8. Klozeti yan yatırın. Böylece zemin kısmına erişim sağlayacaksınız.

  9. Teli ya da askıyı kullanarak, sıkışmış cismi çıkarın.

Firmamız Protesisat özel cihaz ve kameralarla tıkanmış olan klozetleri kırma dökme olmadan etrafa zarar vermeden açmaktadır. Profesyonel ekibimiz İstanbul’un tüm noktalarına hizmet vermektedir. Bizleri arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir