Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.
Küvet Montajı Nasıl Yapılır ?

Küvet Montajı Nasıl Yapılır ?

Bir küvet montajı tamamlanması zor bir iş olabilir ve profesyonel tesisatçı olmadan da yapılabilir. Küvet büyük ve ağırdır. Banyolar yerleşim olarak uygunsuz olabilir ve eski küveti kaldırıp yenisini kurmak oldukça zorlayıcı bir iş olabilir. Yine de, küvetler zamanla eskiyebilir ve değişiklik gerektirebilir. Bu projede küveti hareket ettirmek için yardıma ihtiyacınız olacaktır. Küvetin nasıl kurulacağına dair aşağıdaki adımları okuyunuz.

Bölüm 1- Banyo Alanını Ölçmek

 1. Yeni küvetin yerine sığacağından emin olun. Eski küveti ve kapı aralığını ölçün. Bazen bir evin inşasında, küvet zaten duvar örülmeden banyoya yerleştirilmiş halde olur ve bu küveti çıkaracağınız zaman problem yaratabilir. Eskisini çıkarıp yenisini sokabileceğinizden emin olun.

 2. Eskisiyle aynı bölgede gider deliği olan yeni bir küvet alın. Eğer yeni küvet, eskisiyle tıpatıp aynı değilse, tesisatı sonrasında değiştirmeye ihtiyaç durabilirsiniz.

 3. Bu süreçte ayrıca lavabo, dolap ve klozetin de, yeni küveti içeri sokmak için yerinden oynatılabilmesi gerekebileceğini unutmayın.

Bölüm 2- Eski Küveti Çıkarmak

 1. Su vanasını kapatın ve duş seviyesinin altındaki bir musluğu açıp borulardaki suyu tamamen boşaltın.

 2. Boruları açıkta bırakıp, sıcak ve soğuk su musluklarını sökün.

 3. Bir ingiliz anahtarı kullanarak küvet giderinin bağlantısını sökün. Sonra küvet gider borusundaki  büyük akış borusunun cıvatasını hafifletin.

 4. Oluk ağzını, gideri ve musluğu çıkarın. Bunu yapmak için küveti saran bir kısım fayansı çıkarmanız gerekebilir. Küvet etrafındaki bir sırayı çıkarmak yeterli olacaktır.

 5. Bütün boruların bağlantısını söküp, eski küveti çıkarın.

 6. Duvar yüzeyini tamir edin. Normal alçı panellerin rutubet ile başa çıkamayacağını unutmayın, uygun çimento destekli karolar kullanın.

Bölüm 3- Yeni Küveti Kurmaya Hazırlık

 1. Küveti, koymak istediğiniz boşluğa götürün, oturacağı ve duvarda erişeceği yükseklikleri işaretleyin. 

 2. Küpeştenin nerede olacağını da işaretleyin (eski işaretlemelerden 2.5 cm aşağısı). Bu dar pano, küvetin yüzeyinin değeceği banyo duvarlarını destekleyecek.

 3. Küvet teknesinin yan tarafını çevirip, bağlantı ayağını monte edin, bu bağlantı küvet ve gider borusunun altında olacak. Gider ve su girişi borularını takın.

 4. Akış borusu ve bağlantısını aynı anda yerleştirip, takın. Bunun boru ağzıyla aynı hizada olup olmadığını kontrol edin.

 5. Gider flanşının etrafına tesisatçı macunu sürün, gider flanjının dişlilerine şerit bant çekin, rondelayı ayağa takıp dikkatlice yerleştirin. Sonra gider  flanjını bağlantı ayağına vidalayıp sıkın.

 6. Tahliyeyi boruya takıp düzgün bir şekilde yerine vidalayın.

 7. Üreticinin talimatlarını izleyerek akış kapağını takın. Bu banyodaki aşırı akış borusunu kapatır ve daha fazla su seviyesine izin verir.

Bölüm 4- Küveti Sağlamlaştırmak

 1. Küveti yerleştireceğiniz zemine 5cm kalınlığında harç sürün.

 2. Yeni küveti yerine yerleştirin ve düzgün olup olmadığını kontrol edin. Eğer düzgün değilse küvetin altına ağaç takoz yerleştirip düzgün hale getirip, küvetin sallanmayacağından emin olmanız gerekli.

 3. 2.5 cm kalınlığında galvanizli çivileri flanjın deliklerine çakıp, bağlantıyı sağlamlaştırmalısınız. Küvete zarar vermemek için dikkatli olmalısınız. Eğer flanjın deliği yoksa flanjın üst kısmından çakın. Böylece çivi başları flanjı sağlamlaştıracaktır.

 4. Tahliye ve su girişi  borularını bağlayın. Alt bağlantıları gider borusuna yaklaştırıp cıvataları sıkın.

 5. Boruya macunlanmış gider kapağını yerleştirip yerine itin ve sıkılaştırın.

 6. Sıcak ve soğuk su musluklarını su kaynağı borularının bağlantı yerlerine vidalayın. Erkek dişleri sızdırmazlık macunu ile sağlamlaştırın.

 7. Sıcak ve soğuk su musluklarının kollarını vidalayın.

 8. Yerinden söktüğünüz tüm materyal ve aksesuvarları tekrar yerine kurun.

 9. Suyu açıp sızıntı kontrolü yapın.

 10. Küvet etrafının harç ve fayans döşeme işlemini bitirin.

Firmamız kırmadan su kaçağı tespiti, tuvalet, lavabo, pimaş, kanalizasyon tıkanıklığı açma ve petek temizliği hizmetleri sunan profesyonel tesisat firmasıdır. Bizleri arayarak destek alabilirsiniz.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir