Mutfak Musluğu Nasıl Değiştirilir ?

İstanbul'un Tüm İlçelerine Aynı Fiyata Servis Hizmeti

 Bunu kendiniz de kolayca yapabilirsiniz. Musluk değiştirmek en kolay ve basit tesisat işlemlerinden birisidir. Musluğu kendiniz değiştirmek sizi masraftan kurtarır. Bir mutfak musluğunu nasıl değiştireceğinizi öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edin…

Bu iş için size gerekenler…

Kurbağacık, ayarlı pense, sıkıştırmalı bantlar, yerde bulundurmak için ve etrafı silmek için bez ve bir boru anahtarı.

  1. Sıcak ve soğuk su hatlarını kapatın. Emin olamıyorsanız tüm şebekenin bağlı olduğu vanayı kapatabilirsiniz. Muslukları açın ve  borudaki sular tamamen boşalana dek bekleyin.
  2. Bağlantıları gevşetin;  Evyenin altındaki borularda  birer kapatma vanası bulunur bunları kurbağacık ile gevşetin.
  3. Musluğu yerinden sökün; Mutfak musluğu, tabanında bir vida dişi bulunan boru vardır.  Alt kısımdaki bir delikten dışarı uzanan boruyu tutan somunu kurbağacık ile gevşetin. Kalan kısmı elinizle sökün. Musluğu üstten tutarak yerinden alabilirsiniz.
  4. Yeni musluğu takmak; Söktüğünüz musluk gibi yeni musluğun tabanında da dışardan vida dişi görünen bir boru vardır. Bu boruyu evye tabanındaki delikten geçirin, tutma levhasını ve rondelayı da üzerine takın. En üste somunu da takarak kurbağacık yardımı ile sıkıştırın (ayarlı pense de kullanabilirsiniz) Yeni musluğu sabitlemeden önce tezgahtaki duruşunu kontrol edin ve doğru yöne baktığından emin olun.
  5. Yeni mutfak musluğunuzun alt kısmında iki adet besleme  borusu bulunur. Bunlardan soldaki genellikle sıcak su kaynağı içindir, farklı durumlar için de seçenekler mevcuttur. Bunlar esnek olduğu için elinizle uygun konuma getirerek duvardan gelen gelen borulara sıkıştırmalı bağlantıları yardımıyla bağlamalısınız.
  6. Vanayı açın ve musluğunuzun sızdırıp sızdırmadığını kontrol edin.
  7. Sızdırma yoksa işlem bitmiştir.

Firmamız protesisat kırmadan su kaçağı bulma hususunda hizmet sunmaktadır. Bizleri arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz. İstanbul daki tüm ilçelere hizmet vermekteyiz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir