Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.
Su Tasarrufu Nasıl Yapılır ?

Su Tasarrufu Nasıl Yapılır ?

Yaşamın ana kaynağı olan suyu sizlere tasarruf yaparak kullanabilirsiniz. Evlerde en çok suyun tüketildiği yerlerden birisi de mutfaklardır. Mutfakta su tasarrufu yapmak ise aslında hiç de zor değildir. Özellikle evde kullandığınız suyun temiz ve sağlıklı olmasını isterseniz bunun için de genel su kaynaklarının da kirlenmemesine dikkat etmenizde fayda olacaktır. Evde ise su kullanımınızda özellikle suyu boş yere harcamamaya özen göstermenizde fayda olacaktır. Özellikle mutfakta eğer bulaşık makineniz var ise mümkün olduğunca bulaşıklarınız makinede yıkamaya özen göstermelisiniz. Çünkü en çok bulaşık yıkarken su tüketimi yaparsanız aynı şekilde ev temizliği sırasında da yine en çok su tüketimi yapılmaktadır. Bu yüzden de en azından temizlik yaparken daha az su tüketerek evde su tasarrufunu yapabilirsiniz.

Genellikle ev ve işyerlerinde oldukça fazla bir şekilde su tüketimi yapılmasının en büyük sebeplerinden birisi de bozuk veya arızalı olan tesisat ve musluklardan damlayan sulardır. Oldukça hafife alınan bir durumun uzun süreli olarak devam etmesi sonucunda büyük bir su kaybı yaşayacağınız da söylemek isteriz. Bu yüzden de bozuk olan veya arızalı olan musluklarınız hemen vakit kaybetmeden tamir ettirmelisiniz. Eğer kullanmadığınız zaman musluğu açık bırakıyorsanız bir an önce açık olan muslukları kapatmaya özen göstermelisiniz. Özellikle sıcak su elde ederken sıcak suyun akmasını beklerken akıttığınız suyun boşa akması sizler içinde daha yüksek su faturası demek olacağı gibi aynı zamanda boş yere su akıttığınız için de suyu boşa harcamanız demektir. Bu yüzden de sıcak suyun akmasını beklerken en azından temiz suyu farklı bir kaba doldurarak bu suyu da temizlik yaparken de kullanabilirsiniz. Evde alacağınız küçük önlemler ile sadece kendiniz için değil herkes için su tasarrufu yapacağınızı unutmayınız. Özellikle su kaçakları hem binanıza zarar verir hemde ilerde rutubet yaparak sağlığınızı riske atar, Protesisat olarak firmamız gizli su kaçaklarını buluyor, sizi daha fazla su faturası ödemekten kurtarıyor. Bu yüzden de hemen tamir ve bakım işlemlerinizi yaptırarak hem su tasarrufu yapabilir hem de diğer suyun meydan getireceği sorunlardan da kurtulabilirsiniz. Özellikle hortum ile bahçe sularken ya da bahçenizi yıkarken bile suyu tedarikli şekilde kullanmanız gereklidir. Sadece kendi evinizin değil binanızın veya apartmanınızın da boş yere su harcamasını engelleyerek hem kendiniz için hem de herkes için bir su tasarrufu yapmış olursunuz.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir