Sıcak su az akıyor neden

Demet Yılmaz Ziyaretçi
Soru Sor

iyi günler evde sıcak su az akıyor bazen o kadar az akıyor ki kombi sıcak suyu çeşmeye kadar bile getiremiyor soğuk suda sorun yok o güçlü geliyor ama sıcak su çok ama çok az akıyor ne bulaşık yıkanıyor nede banyo kullanılabiliyor 3. kat da oturuyoruz son kat değil bina 7 katlı Üsküdar Çengelköy de oturmaktayız bu sorunla ilgili bizlere bilgi verirseniz sevinirim. iyi günler.

Bağlantılı Konular

Yanıtlandı
Tesisat Sorunları Soruları 8 yıl önce 2 yanıt 49,229 kez görüntülendi

Cevap (2)

 1. Protesisat çalışanı

  Sayın Demet Yılmaz, Sıcak suyun az akmasının sebepleri aşağıdaki gibidir, daha detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

  • Sıcak suyun geldiği yer kombidir, kombinin sıcak su sağlayan vanasındaki filtreden kaynaklanabilir
  • Kombi içindeki sıcak su tesisatında kireçlenme oluşmuş olabilir
  • Kombi sıcak su verebilmesi için kombi üzerindeki bar 1,5 de olması gerekir, kontrol ediniz
  • Sıcak su tesisat hattınızda bir tıkanma söz konusu olabilir
  • Sıcak su tesisatınızda gizli su kaçağı olabilir, bu durumda sıcak su yeterince musluklara ulaşamaz
  Protesisat olarak çözümlerimiz nelerdir ?
  • Kombi girişinden başlayarak tüm sıcak su tesisatınızda herhangi bir tıkanıklık, kireçlenme gibi sıcak suyun musluklardan akmasına sebep bir tıkanıklık var ise kameralı cihazlarımız ile tespit ederek sorunlu tesisat borusunda ki tıkanıklığı açarız. Bu çalışma esnasında eviniz kırılıp dökülmez, robot cihazlarla tıkanıklığı etrafa zarar vermeden açarız
  • Tesisatınızda gizli su kaçağı var ise, akustik dinleme cihazlarımız ile kaçağın yerini noktasal olarak tespit eder, sadece tek bir fayans kadar olan alan kırılarak arızalı tesisat parçası yenisi ile değiştirilir. Yapılan tüm çalışmalar 1 yıl garantilidir.
  İstanbul'un tüm ilçelerine servisimiz vardır, aynı gün içinde ekibimiz sizlere gelerek arızayı tespit edip onarabilir. Bizlere ulaşarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.    


  YararlıYararlı(7) Yararlı değilYararlı Değil(1)
 2. Ziyaretçi Berkan Nur
  6 Mart 2017
  Cevapla

  dairenin tesisatı komple yenilendi. İlk önce banyo çeşmelerinin kullanımı aktif edildi. Banyoda ki çeşmeleri kullanırken suyun tazyiki çok güzel basıncı iyiydi. Daha sonrasında mutfak çeşmeleri aktif edildi. Aktif edildi derken bataryalar takıldı, çeşmeler kullanıma açıldı. Daha sonra ne olduysa banyodaki suyun basıncı çok düştü. Mutfakta çeşme kapalı olsa bile banyodaki su çok az akıyor. Mutfaktaki suyu açınca banyodaki çeşmeden neredeyse su hiç akmıyor. Belediyede ki yetkililere söyledim, su saatinin oradan ölçüm yaptılar. Su basıncı 4 barın üzerinde çıktı, "çok iyi" dediler. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Sıcak ve ya soğuk su farketmiyor, ikisi de az akıyor. Mutfakta ki çeşmeyi kullansam suyun basıncı az, banyoda ki çeşmeyi açsam suyun basıncı iyice azalıyor.


  YararlıYararlı(61) Yararlı değilYararlı Değil(3)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir