Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Banyo Tıkanıklığı Açma

Banyo tıkanıklıkları genelde tuvalet, lavabo, pimaş ve çamaşır makinesi giderlerindeki tıkanmalardan meydana gelmektedir. Banyo giderlerinden su gitmez, çamaşır makinesi gideri geri taşar ve kabusa dönüşen tuvalet tıkanıklıkları da sizin için oldukça can sıkıcı bir hale gelir. Tıkalı banyo, duşakabin, küvet, tuvalet ve lavabo tıkanıklarını kısa sürede cihazla açıyoruz.

Neden Banyo Giderleri Tıkanır ?

 • Çamaşır makinesi hortumundaki filtre zamanla ucundan çıkabilir ve çamaşır makinesi sıkma konumunda çıkan atık sular, iplik ve bez parçaları, düğme ve madeni paranın direk gidere gitmesiyle gideri tıkar.
 • Tuvalet gideri ise, içine atılan erimeyen ıslak medillerden, kalitesiz çokça atılan tuvalet kağıtlarından, poşetlerin gidere atılmasından tıkanırlar, bazen de giderdeki yanlış eğimlerden tıkanabilirler.
 • Lavabolar ise, sabun artıklarından, kıl ve saç gibi atıklardan tıkanmaktadır. Tuvaletlerde olduğu gibi, lavabo giderleride usta hatalarından ötürü yani gider hatlarının yanlış kurgulanmasından, eğim verilmemesinden sık sık tıkanabilmektedir.
 • Küvet ve duşakabin gibi yerlerde ise, giderdeki süzgeçlerin olmaması, katı atıkların gidere ulaşması ile tıkanıklık oluşturabilmektedir.

Banyo Tıkanırsa Tadilat Gerekir mi ?

Geçmiş zamanlarda evet gerekirdi, çünkü cihazlar yerine alet edevat ile açılmaya çalışılır, tıkanıklığın yeri kırılarak bulunabilirdi. Şimdi ise Türkiye’de sadece bir kaç firmada bulunan, kameralı görüntüleme cihazları, tıkanıklık açma robotları ile tadilatsız bir şekilde banyo tıkanıklıkları açılmaktadır.

Banyo Gider Tıkanıklıklarını Nasıl Açıyoruz ?

Tıkalı alan tuvalet, pimaş gideri, lavabo, yada duşakabin olabilir, Protesisat için tıkalı alanın neresi olduğu önemli değildir, Firmamız öncelikle tıkalı olan gideri nelerin tıkadığını tespit edebilmek için kameralı görüntüleme sistemleri kullanır, bu cihazlar sayesinde tıkayan tüm nesneler tek tek görüntülenir ve sizlere raporlanır, akabinde tıkanıklık açan robot cihazlarımız ile tıkanan bölge, kırmadan dökmeden herhangi bir tadilat gerektirmeden kısa sürede açılır.

Yorumlar (7)

 1. 28 Şubat 2017
  Cevapla

  Merhabalar..banyonun giderinde sorun var.su akisi cok az oluyor..nasil acabilirim..yardimci olursaniz sevinirim

 2. 26 Haziran 2016
  Cevapla

  Merhaba. Evi yeni yaptırdım. Banyoya ilk suyu verdim geri taşıyor. 15dk sonra hiç su kalmayacak şekilde gidiyor. Klavuz ile açmayı denedim ama olmadı. Kılavuzu borudan çektiğim zaman kılavuzun ucu kireçli olarak geliyor. Hatay dörtyolda ikamet ediyorum. Ne yapabilirim?

 3. Merhaba Orhan bey,

  Banyo giderlerinden su geri taşıyorsa bina önündeki logarın tıkanmış olmasından kaynakalanabilir, kameralı cihazlarla gider boruları kırmadan dökmeden görüntülenir akabinde sorun tespit edilir. Ancak malesef şimdilik sadece İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursada Şubelerimiz bulunmaktadır. iyi çalışmalar dileriz.

 4. 20 Nisan 2016
  Cevapla

  iyi günler banyo duşakabinin içindeki delik sürekli taşıyor, banyo yapmadığımız zaman lavaboyu açsak yine taşıyor önceleri sadece bazen yapar sonra kendi kendine su giderdi, şimdi gitmiyor, ve kötü kokuyor, çözümünüz var mı bu sorun için

 5. Merhaba Sayın Emin Bey,

  Gider hatlarınızı kameralı cihazlarımız ile kontrol ederiz, hatta bir tıkanıklık görürsek cihazlarımız ile kırmadan tıkanıklığı açarız, bazen bina yapımı esnasında usta hatalarından kaynaklı boru içi yanlış eğimler de söz konusu taşmaya sebep olabiliyor, bizleri ararsanız aynı gün içinde sizlere destek sunarız

 6. 5 Şubat 2016
  Cevapla

  banyo giderine alyans yüzüğüm düştü acaba ordan alınabilir mi, yüzük giderde görünmüyor belki takılı kalmıştır, benim için çok değerli nasıl alabilirim, yardım lütfenn

 7. Merhaba Nuray hanım,

  Kameralı görüntüleme cihazlarımız ile gider borularının içini görüntüleriz, eğer alyans yüzüğünüz logara kadar gitmediyse ve gider borularının içinde takılı kaldıysa, robot cihazlarımız ile çıkartabiliriz, ancak bu tür ufak maddeler genelde gider borularından geçerek logara kadar ulaşabilir, bizleri ararsanız sizlere konuyla ilgili destek sunabiliriz.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir