Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Banyo Tıkanıklığı Açma

Banyo tıkanıklıkları genelde tuvalet, lavabo, pimaş ve çamaşır makinesi giderlerindeki tıkanmalardan meydana gelmektedir. Banyo giderlerinden su gitmez, çamaşır makinesi gideri geri taşar ve kabusa dönüşen tuvalet tıkanıklıkları da sizin için oldukça can sıkıcı bir hale gelir. Tıkalı banyo, duşakabin, küvet, tuvalet ve lavabo tıkanıklarını kısa sürede cihazla açıyoruz.

Neden Banyo Giderleri Tıkanır ?

 • Çamaşır makinesi hortumundaki filtre zamanla ucundan çıkabilir ve çamaşır makinesi sıkma konumunda çıkan atık sular, iplik ve bez parçaları, düğme ve madeni paranın direk gidere gitmesiyle gideri tıkar.
 • Tuvalet gideri ise, içine atılan erimeyen ıslak medillerden, kalitesiz çokça atılan tuvalet kağıtlarından, poşetlerin gidere atılmasından tıkanırlar, bazen de giderdeki yanlış eğimlerden tıkanabilirler.
 • Lavabolar ise, sabun artıklarından, kıl ve saç gibi atıklardan tıkanmaktadır. Tuvaletlerde olduğu gibi, lavabo giderleride usta hatalarından ötürü yani gider hatlarının yanlış kurgulanmasından, eğim verilmemesinden sık sık tıkanabilmektedir.
 • Küvet ve duşakabin gibi yerlerde ise, giderdeki süzgeçlerin olmaması, katı atıkların gidere ulaşması ile tıkanıklık oluşturabilmektedir.

Banyo Tıkanırsa Tadilat Gerekir mi ?

Geçmiş zamanlarda evet gerekirdi, çünkü cihazlar yerine alet edevat ile açılmaya çalışılır, tıkanıklığın yeri kırılarak bulunabilirdi. Şimdi ise Türkiye’de sadece bir kaç firmada bulunan, kameralı görüntüleme cihazları, tıkanıklık açma robotları ile tadilatsız bir şekilde banyo tıkanıklıkları açılmaktadır.

Banyo Gider Tıkanıklıklarını Nasıl Açıyoruz ?

Tıkalı alan tuvalet, pimaş gideri, lavabo, yada duşakabin olabilir, Protesisat için tıkalı alanın neresi olduğu önemli değildir, Firmamız öncelikle tıkalı olan gideri nelerin tıkadığını tespit edebilmek için kameralı görüntüleme sistemleri kullanır, bu cihazlar sayesinde tıkayan tüm nesneler tek tek görüntülenir ve sizlere raporlanır, akabinde tıkanıklık açan robot cihazlarımız ile tıkanan bölge, kırmadan dökmeden herhangi bir tadilat gerektirmeden kısa sürede açılır.

Yorumlar (17)

 1. Ziyaretçi Ömer Faruk Kayıran

  Bir villada oturuyorum. Villada alt katın banyo gideri tıkanıyor. Sık sık tıkandığı için cihazla tıkanıklık açan bir firmadan destek aldım. Gelip banyo gideri açma çalışmasını yaptılar. Ancak tıkanıklığın sebebini söylemediler. Onlar gittikten birkaç gün sonra banyo gideri yine tıkandı. Biraz uğraşınca tıkanıklık açılıyor ama sık sık tıkanması iyice rahatsız etmeye başladı. Bunun kalıcı bir çözüm yolu yok mudur?

 2. Protesisat çalışanı

  Banyo giderinin sık sık tıkanmasının sebebi gider borusunda eğim sorunu olabilir. Cihazla tıkanıklık açma gelen ekipler kameralı görüntüleme cihazı kullandılar mı? Yoksa sadece robot cihaz kullanıp tıkanıklığı açıp gittiler mi? Bu bilgileri verirseniz daha net açıklama yapılabilir. Gelen ekiplerin tıkanıklığın sebebini söylemeleri büyük ihtimalle kameralı görüntüleme cihazı kullanmadıklarını gösteriyor. Çünkü banyo gideri açma çalışmalarında kameralı görüntüleme cihazı kullanılarak, banyo gider borusunda eğim sorunu varsa tespit edilebilir. Bu sorunun çözümü için, gider borusunun sökülüp yeniden uygun eğimle döşenmesi gerekir.

 3. Ziyaretçi Zeliha Cengiz
  17 Kasım 2018
  Cevapla

  Yeni taşındığım dairede banyo gideri çok sık tıkanıyor. Oysa banyoyu yıkarken banyo zemininde olan yabancı cisimler gidere girmesin diye özenle temizliyorum. Sık sık banyo gideri neden tıkanır? Ayrıca tıkalı banyo gideri nasıl açılır?

 4. Protesisat çalışanı

  Yeni taşındığınız daire yeni mi yapıldı? İlk oturan siz misiniz? Bu bilgileri verirseniz daha fazla yardımcı oluruz. Yeni bir binaysa ve ilk oturan sizseniz banyo gider borusunun eğim sorunu olabilir. Tıkalı banyo giderlerinde, tıkanıklığa yabancı cisimler sebep olduğu kadar usta hatalarından dolayı gider boruları eğimsiz olur ve sık sık tıkanıklık meydana gelir. Banyo gideri tıkandı nasıl açılır? Sorunun cevabına gelirsek eğer; firmamız kameralı görüntüleme cihazı ile banyo gider borusunun içini kontrol ederek tıkanıklığın sebebi tespit eder. Yapılan tespit çalışmasından sonra robot cihaz ile banyo gideri açma çalışması yapılır. Banyo gideri açma işlemi tamamlandıktan sonra görüntüleme cihazı ile borunun içi bir daha kontrol edilerek banyo gideri tıkanıklığı tamamen açılıp açılmadığı kontrol edilir.

 5. Ziyaretçi Aynur Arslan
  16 Kasım 2018
  Cevapla

  bizim banyo gideri çok sık tıkanıyor. Kendi çabalarımızla banyo gideri açmaya çalışıyoruz ama çok uzun sürüyor. Tıkalı banyo nasıl açılır acaba pratik bir yolu var mıdır.

 6. Protesisat çalışanı

  Tıkanan banyo gideri nasıl açılır? Sorusu sık sorulan sorulardan biridir. Banyo gideri açma yöntemine odaklanmak yerine tıkanmasını engellemek daha az zahmetli olacaktır. Bunun için de banyo zeminine dökülen, saç kılları, halı tüylerini gidere gitmesini engellemeniz lazım. Tüm bunlara rağmen yine de banyo gideri tıkanıyorsa, bir tel yardımı ile banyo gideri açma çalışmasını yapabilirsiniz.

 7. Ziyaretçi Semiha Ertürk
  15 Kasım 2018
  Cevapla

  Uzun zamandır banyo giderinden su yavaş akıyordu. Bu durumu çokta umursamıyordum. Ancak bugün sifonu çekince banyo giderinden su taşmaya başladı. Tıkanan banyo gideri nasıl açılır yardım eder misiniz?

 8. Protesisat çalışanı

  Banyo gideri ile klozet ve duşa kabin gider boruları birbirine bağlantılıdır. Banyo gideri açma çalışmasında, öncelikle kamera ile borunun içi kontrol edilir. Klozetin olduğu kısımlara yakın bir noktada banyo gideri tıkanıklığı söz konusu olabilir. Siz sifonu çektiğinizde suyun basıncı ile banyo giderinde taşma meydana gelmiştir. Görüntüleme cihazı ile inceleme yapıldıktan sonra ayrıntılı bilgi verilebilir. Ayrıca banyo gideri açma çalışması yapılırken fayanslara veya banyonun herhangi bir yerine zarar verilmez.

 9. Ziyaretçi Hüsniye Çetin
  13 Kasım 2018
  Cevapla

  Dün komşunun çocukları banyo giderine ufak oyuncak attılar. Son anda yetişip daha fazla atmalarını engelledim. Ancak kaç tane oyuncak attıklarını bilmiyorum. Ancak biraz zaman geçtikten sonra banyo gideri tıkandı. Şimdi, tıkalı banyo gideri nasıl açılır bilemiyorum yardımcı olur musunuz?

 10. Protesisat çalışanı

  Banyo giderine atılan oyuncaklar büyük ihtimal dirsekte birikmiştir. Banyo gideri nasıl açılır diyorsanız, maalesef elinizdeki imkânlarla tıkalı banyo gideri açmanız çok zor görünüyor. Çünkü banyo gideri açma çalışmasına kullanacağınız en etkili yöntemlerden biri tel kullanmaktır. Ancak telin boyunun yetmeyeceği bir derinlikte olursa banyo gideri açma çalışmalarınız boşa gidecektir. Firmamız banyo gideri açma çalışmasında robot cihaz kullanmaktadır. Bu sayede tıkalı banyo gideri açma çalışmaları kesin olarak sonuçlanmaktadır.

 11. Ziyaretçi kemal
  28 Şubat 2017
  Cevapla

  .banyonun giderinde sorun var.su akisi cok az oluyor..nasil acabilirim..yardimci olursaniz sevinirim

 12. Ziyaretçi Orhan baysal
  26 Haziran 2016
  Cevapla

  Evi yeni yaptırdım. Banyoya ilk suyu verdim geri taşıyor. 15dk sonra hiç su kalmayacak şekilde gidiyor. Klavuz ile açmayı denedim ama olmadı. Kılavuzu borudan çektiğim zaman kılavuzun ucu kireçli olarak geliyor. Hatay dörtyolda ikamet ediyorum. Ne yapabilirim?

 13. Protesisat çalışanı

  Orhan bey, Banyo giderlerinden su geri taşıyorsa bina önündeki logarın tıkanmış olmasından kaynakalanabilir, kameralı cihazlarla gider boruları kırmadan dökmeden görüntülenir akabinde sorun tespit edilir. Ancak malesef şimdilik sadece İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursada Şubelerimiz bulunmaktadır. iyi çalışmalar dileriz.

 14. Ziyaretçi Emin Serdar Közü

  iyi günler banyo duşakabinin içindeki delik sürekli taşıyor, banyo yapmadığımız zaman lavaboyu açsak yine taşıyor önceleri sadece bazen yapar sonra kendi kendine su giderdi, şimdi gitmiyor, ve kötü kokuyor, çözümünüz var mı bu sorun için

 15. Protesisat çalışanı

  Sayın Emin Bey, Gider hatlarınızı kameralı cihazlarımız ile kontrol ederiz, hatta bir tıkanıklık görürsek cihazlarımız ile kırmadan tıkanıklığı açarız, bazen bina yapımı esnasında usta hatalarından kaynaklı boru içi yanlış eğimler de söz konusu taşmaya sebep olabiliyor, bizleri ararsanız aynı gün içinde sizlere destek sunarız

 16. Ziyaretçi Nuray Dudu
  5 Şubat 2016
  Cevapla

  banyo giderine alyans yüzüğüm düştü acaba ordan alınabilir mi, yüzük giderde görünmüyor belki takılı kalmıştır, benim için çok değerli nasıl alabilirim, yardım lütfenn

 17. Protesisat çalışanı

  Nuray hanım, Kameralı görüntüleme cihazlarımız ile gider borularının içini görüntüleriz, eğer alyans yüzüğünüz logara kadar gitmediyse ve gider borularının içinde takılı kaldıysa, robot cihazlarımız ile çıkartabiliriz, ancak bu tür ufak maddeler genelde gider borularından geçerek logara kadar ulaşabilir, bizleri ararsanız sizlere konuyla ilgili destek sunabiliriz.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir