Banyodan Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir Acil Yardım

şule yılmaz Ziyaretçi
Soru Sor

Merhaba.

Evimde bir türlü gideremediğim kötü bir lağım kokusu var. Lavaboda, küvette, klozette bir tıkanıklık da söz konusu değil. Ancak ne kadar uğraşırsam uğraşayım kötü kokuyu engelleyemedim. Acil yardım.

Yanıtlandı
Tesisat Sorunları 3 yıl önce 8 yanıt 28,024 kez görüntülendi

Cevap (8)

 1. Merhaba Şule Hanım

  Dairenizden gelen ve önleyemediğiniz kokunun nedeni muhtemelen tesisat ilk yapılması aşamasında yapılan usta hatasından kaynaklı olma ihtimali akla geliyor. tıkanıklık ya da çatlak olduğu ihtimalide olabilir. Lavabonuzda, küvetinizde ya da klozetinizde tıkanıklık olmadığını söylüyorsunuz ancak suyun eski hızında gidip gitmediğinden tam olarak emin olmanız gereklidir. Fark edilmeyecek bir tıkanıklık da koku yapabilmektedir.

  Bunun yanı sıra gider borularında da bir çatlak ya da kırık olma ihtimali göz ardı edilmemelidir. Buradaki küçük bir çatlak bile kötü kokunun çevreye yayılmasının nedeni olmaktadır. Ayrıca çamaşır makinesinin giderinden de kötü bir kokunun yayılması ihtimal dahilindedir. Bütün bunların kontrolünün, gelişmiş teknolojilere sahip olan firmalar tarafından kontrolünün yapılması gereklidir. Bu sorunların çıplak gözle tespit edilmesi mümkün değildir.

  Ayrıca koku tespiti yapılırken herhangi bir yerin kırılması de gerekmemektedir. Çünkü gelişmiş teknolojilere sahip olan cihazlar, tespit işlemini kırmadan gerçekleştirmektedir. Gider borularındaki tespit işlemi kameralı cihazlarla gerçekleştirilmektedir. Bu sayede gözle görülmesi mümkün olmayan çatlak ya da kırıkların kolay bir şekilde bulunması mümkün olmaktadır. Gider borusunun içinden yapılan uygulamada sorun tespit edilir edilmez derhal müdahale edilmektedir.

  Ayrıca buhar makinesi ile pis su giderine buhar verilerek de koku tespiti yapılmaktadır. Bu işlemde de sorun kısa bir süre içinde bulunabilmektedir. Buhar makinesi ile fark edilemeyen kokuların kaynağı, çamaşır makinesi giderinde olsa bile tespit edilmesi mümkündür.

  Profesyonel teknik personelin hizmet verdiği, teknik altyapısı güçlü olan kurumsal firmalardan destek aldığınızda yaşadığınız bu sıkıntıdan çok kısa bir süre içinde kurtulmanız mümkündür.


  Yararlı(36) Yararlı değil(19)
 2. 21 Mayıs 2017
  Cevapla

  Duşakabinin içinde ve dışında klozetin altında iki tane ayrı yer süzgeç var. Bunların içine suyu koyuyorum ama klozete basınca ikisinin içindeki suyu alıp götürüyor. Ve şu olmayınca koku yapıyor. Ne yapmam lazım


  Yararlı(93) Yararlı değil(14)
 3. 5 Eylül 2017
  Cevapla

  Merhabalar kahramanmaraştan yazıyorum, yeni aldığım evin banyosunda normalde koku yok ama duş aldıktan sonra kapısı açık durmadığı zaman hemen koku yapıyor, ağır bir koku Lağım kokusu değil Aynı şikayet diğer daire lerdede var, Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim allah kolaylık versin.


  Yararlı(110) Yararlı değil(12)
 4. 1 Kasım 2017
  Cevapla

  Merhaba ben Giresun’dan yazıyorum banyomuzda önceden koku yoktu ama belediye kanalizasyon yeniledikten sonra aşırı koku oluyor kanalizasyon borusu tam evin önünden geçiyor banyoya giremiyoruz kokudan eve dağılıyor nasıl bir çözüm önerirsiniz


  Yararlı(91) Yararlı değil(9)
 5. 5 Kasım 2017
  Cevapla

  – Banyodaki koku –

  Merhabalar. Ebeveyn banyosunda bulunan klozetin rezervuarının arkasından pis bir koku geliyor. Fakat bu koku mayıs gibi kaybolup ekim gibi tekrar başlıyor. Tesisatçılar klozeti kaldırıp contaları kontrol ettiler fakat sorun çözülmedi. Yeni bir site. Taşındığınızdan beri kokuyla uğraşıyoruz. Yağmurlu havalarda artıyor. yatak odasını sürekli havalandırmak zorunda kalıyorum. Daha kötüsü gece yatak odası kokuyor. Maalesef Ankara’da yaşıyoruz. Ne yapabiliriz yardımcı olabilirmisiniz? Durum çok can sıkıcı..


  Yararlı(93) Yararlı değil(11)
 6. 30 Kasım 2017
  Cevapla

  VARSA ÇÖZÜM BENDE BİLGİLENMEK İSTERİM. ANKARA DA OTURUYORUM. AYNI DERTTEN ÇOK MUZDAİIBİZ.


  Yararlı(24) Yararlı değil(7)
 7. 23 Mayıs 2018
  Cevapla

  – Balkon deliği kokusu –
  13.katta oturuyorum.Ev 2 yıllık bir ev.Balkon deliğinden aşırı pis bir koku geliyor.
  Sorun ne olabilir ve çözümü nedir?
  Yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler🙏


  Yararlı(0) Yararlı değil(0)
 8. 17 Ağustos 2018
  Cevapla

  Nevzat bey merhabalar,
  balkon giderinin içersinde sürekli su olmalı aksi taktirde sifonlama yapmadığı için koku gelmesini engelleyemez, yağmur gören bir balkon değilse sifonun içersine bez tıkayarak koku gelmesini engelleyebilirsiniz, ana yağmur gideri borularınızın çatıya kadar çıktığından ve ucunun boşta olduğundan emin olun buda kokunun çatıdan çıkmasına mani olup balkon giderinden çıkmasına sebep olur


  Yararlı(0) Yararlı değil(0)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir