banyodan gelen lağım kokusu

şule yılmaz Ziyaretçi
Soru Sor

Merhaba.

Evimde bir türlü gideremediğim kötü bir lağım kokusu var. Lavaboda, küvette, klozette bir tıkanıklık da söz konusu değil. Ancak ne kadar uğraşırsam uğraşayım kötü kokuyu engelleyemedim. Acil yardım.

Yanıtlandı
Tesisat Sorunları 2 yıl önce 2 yanıt 11,960 kez görüntülendi

Cevap (2)

 1. Merhaba Şule Hanım

  Dairenizden gelen ve önleyemediğiniz kokunun nedeni muhtemelen tesisat ilk yapılması aşamasında yapılan usta hatasından kaynaklı olma ihtimali akla geliyor. tıkanıklık ya da çatlak olduğu ihtimalide olabilir. Lavabonuzda, küvetinizde ya da klozetinizde tıkanıklık olmadığını söylüyorsunuz ancak suyun eski hızında gidip gitmediğinden tam olarak emin olmanız gereklidir. Fark edilmeyecek bir tıkanıklık da koku yapabilmektedir.

  Bunun yanı sıra gider borularında da bir çatlak ya da kırık olma ihtimali göz ardı edilmemelidir. Buradaki küçük bir çatlak bile kötü kokunun çevreye yayılmasının nedeni olmaktadır. Ayrıca çamaşır makinesinin giderinden de kötü bir kokunun yayılması ihtimal dahilindedir. Bütün bunların kontrolünün, gelişmiş teknolojilere sahip olan firmalar tarafından kontrolünün yapılması gereklidir. Bu sorunların çıplak gözle tespit edilmesi mümkün değildir.

  Ayrıca koku tespiti yapılırken herhangi bir yerin kırılması de gerekmemektedir. Çünkü gelişmiş teknolojilere sahip olan cihazlar, tespit işlemini kırmadan gerçekleştirmektedir. Gider borularındaki tespit işlemi kameralı cihazlarla gerçekleştirilmektedir. Bu sayede gözle görülmesi mümkün olmayan çatlak ya da kırıkların kolay bir şekilde bulunması mümkün olmaktadır. Gider borusunun içinden yapılan uygulamada sorun tespit edilir edilmez derhal müdahale edilmektedir.

  Ayrıca buhar makinesi ile pis su giderine buhar verilerek de koku tespiti yapılmaktadır. Bu işlemde de sorun kısa bir süre içinde bulunabilmektedir. Buhar makinesi ile fark edilemeyen kokuların kaynağı, çamaşır makinesi giderinde olsa bile tespit edilmesi mümkündür.

  Profesyonel teknik personelin hizmet verdiği, teknik altyapısı güçlü olan kurumsal firmalardan destek aldığınızda yaşadığınız bu sıkıntıdan çok kısa bir süre içinde kurtulmanız mümkündür.


  Yararlı(15) Yararlı değil(5)
 2. 21 Mayıs 2017
  Cevapla

  Duşakabinin içinde ve dışında klozetin altında iki tane ayrı yer süzgeç var. Bunların içine suyu koyuyorum ama klozete basınca ikisinin içindeki suyu alıp götürüyor. Ve şu olmayınca koku yapıyor. Ne yapmam lazım


  Yararlı(0) Yararlı değil(0)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir