Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Su Kaçağı Tespiti

Protesisat firması, ülkemize ilk bu teknolojiyi tanıştıran, 14 yılı aşkın tecrübesiyle kırmadan cihazlarla su kaçaklarını noktasal olarak tespit eden, İstanbul başta olmak üzere, Ankara, İzmir, Bursa’da şubeleri bulunan Türkiye’nin en kapsamlı cihazlı tesisat firmasıdır. 30 servis aracımızla hiç bir fiyat farkı almadan İstanbul’un tüm ilçelerine 1 saat içerisinde hizmet vermekteyiz.

Üst Kattan Su Akıyorsa Ne Yapılır?

Öncelikle üst kattaki komşunuz ile iletişim kurmanız gerekir. Alt kata su sızdığını ve tüm vanalarını kapaması gerektiğini iletin, tavandan damlayan su için yapılması gereken öncelikle suyun akmasını engellemektir, komşunuz su saatindeki su vanasını kapaması gerekmektedir.

Sonra ki Aşama Nedir?

Kaçağın yerinin bulunması için tespit çalışması yapılmalıdır. Protesisat su kaçağı tespiti için profesyonel cihazlar kullanır. Kullanılan cihazlar ile hiç bir şekilde gürültü çıkarılmaz, kırmadan dökmeden su kaçağının yeri noktasal olarak bulunur.

Su Kaçağı Tespitinde Kullandığımız Teknolojiler

Akustik Dinleme Cihazı : Dinleme cihazı, temiz su tesisatlarındaki kaçakların yerini hızlı bir biçimde tespit etmemize olanak sağlıyor. Noktasal olarak su kaçağını tespit etmek için kullandığımız bu cihaz; tüm servis personellerimizin uzun eğitimi sonrası kullanılmaktadır.

Kanal/Boru Görüntüleme Kameraları : Bu kameralar ile atık su borularının içini görüntüleyebiliyor ve pimaş hattındaki tüm sorunları tespit ediyoruz. Atık su borularındaki su kaçaklarının yerini tespit etmemizin haricinde tıkanıklık gibi durumlarda da sıklıkla kullandığımız cihazlardan biridir.

Termal Kamera : Temelde ısıyı esas alan bu görüntüleme cihazı ile kalorifer tesisatı, sıcak su tesisatı gibi sıcak suyun geçtiği boruların yerinin tespit edilmesi için kullanılır. Su sızıntısının tespiti için gerek duyulması halinde termal kamera kullanmaktayız. Termal kamera ile su tesisatının geçtiği alan tespit edilir ve ardından akustik dinleme cihazı ile tekrar gerekli kontroller sağlanır. Böylelikle su sızıntısını noktasal olarak tespit etmiş oluruz.

Nem Ölçer : Su kaçağının bulunduğu ortamın bağıl nem değerlerini referans alarak tespit işlemi esnasında yardımcı cihaz olarak kullanmaktayız. Çok gerek duyulmadıkça bu cihazı kullanmıyoruz.

Parke Altındaki Su Kaçağı Tespit Edilir Mi?

Bir dairede su kaçağı varsa, öncelikle bu su kaçağının hangi tesisat sisteminde olduğu belirlenir. Parke altında veya fayans altında su kaçağı olması tespit edilmesine engel değildir.

Temiz su tesisatı parke altından geçiyorsa ve su kaçağı söz konusuysa, akustik dinleme cihazı sayesinde su kaçak tespiti yapmak mümkündür. Ayrıca noktasal olarak tespit edilir.

Kalorifer borusunda su kaçağı varsa ve yine parke altından geçiyorsa yine termal kamera yardımı ile noktasal olarak yeri belirlenebilir. Ayrıca parkeleri sökmeye gerek bile kalmaz.

Atık su boruları parke altından geçmez ama istisna bir durum söz konusuysa, kameralı görüntüleme cihazı borunun içini incelendiği için pimaş borusunun parke altından ya da betonun altında geçiyor olması durumu değiştirmez.

Tespit Aşamasında Herhangi Bir Tadilat Oluyor mu?

Tespit esnasında teknolojik cihazlarımız sayesinde kırma, dökme, hatta gürültü yapılmaz, kısa sürede su kaçağının yeri noktasal olarak bulunur. Günün her saati tespit işlemi yaptırabilirsiniz. Tespit aşamasında tadilat türü bir işlem yapılmaz.

Su Kaçağı Tespiti Sonrası Tadilat Yapıyor Musunuz?

Su kaçağı sonrası, tesisat sistemine bağlı olarak farklı tadilat çalışmaları yapılmaktadır. Temiz su borusunda su kaçak tespiti yapılırsa, yeri noktasal olarak tespit edilir. Tespit edilen noktada çalışma yapılacak kadar bir alan açılır. Örnek vermek gerekirse; tek bir fayans yerinden sökülür ve delinmiş olan su borusu kesilir yerine maşon takılır. Tadilat işlemi bittikten sonra çimento ile açılan bölge kapatılır ve sökülen fayans tekrar yerine takılır. Çalışma yapıldığına dair iz bile kalmaz.

Aynı durum kalorifer boruları için de geçerlidir. Termal kamera yardımı ile su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edildikten sonra çalışacak kadar alan açılır.

Yukarıda bahsedilen tadilat çalışmaları temiz su borusundaki ve kalorifer borusundaki su kaçağı için geçerlidir. Atık su borularında su kaçağı söz konusuysa, bu tarz ufak tadilatlar ile sorun giderilemez. Pimaş borusu çatlamışsa ya da contasında sorun varsa yama yapma ihtimali olmadığı için çatlak olan pimaş borusunun tamamen sökülüp yerine yenisi takılmalıdır.

Bu tarz tadilatlarda firmamızın onarım ekipleri görev yapmaktadır. Onarım ekiplerimiz tesisat sektörüne yıllarını vermiş deneyimli ustalardan oluşmaktadır. Ustalarımız tadilatı büyük bir titizlikle yaparak garanti altına alır. Firmamız tarafından yapılan bu tür tadilatlar bir yıl garanti altına alınır. Firmamızın yaptığı tadilatlarda bir sorun çıkması durumunda bir yıl süreyle ücretsiz olarak sorunlar giderilir.

Tadilat Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

Tadilat fiyatları yapılan çalışmalara göre değişmektedir. Temiz su borularında ve kalorifer borularında ufak çaplı tadilatlar söz konusuysa su kaçak tespiti yapan ekip tadilat fiyatını belirterek hemen tadilatı yapar.

Ancak pimaş borularında su kaçağı söz konusuysa, su kaçağının olduğu boruya, borunun konumuna, kaç metre olduğuna göre belli başlı kriterlere göre tadilat fiyatı belirlenir.

Gizli Su Kaçağı Varsa Nasıl Anlaşılır?

 • Tüm vanalar kapalıyken su saati dönmeye devam ediyorsa
 • Rutubet kokusu geliyorsa ve duvarlardaki sıvalarda dökülme varsa
 • Normalin üzerinde su faturası ödüyorsanız
 • Parkelerinizde kabarma oluyorsa
 • Kombinizde ki su barı sürekli düşüyorsa.

Biz Su Kaçağını Nasıl Buluyoruz?

Protesisat, önceden kullanılan ve sizi yoran su kaçak tespit yöntemlerinin yerine garantili ve kesin çözüme ulaşan su kaçak tespit yöntemleri kullanıyor. Gizli ve açık tüm su kaçakları ve su sızıntılarında kolayca sonuca ulaşıyoruz.

Bizi aradığınızda uzman ekibimiz adresinize su kaçak tespit cihazı ile birlikte gelir, tüm tesisatınızı kontrol eder ve sorunun kaynağını bulur.

Su kaçak tespit cihazı belirti vermeyen ve içe doğru su sızıntısı yapan arızaları da bulur ve ekibimiz size o anki arızanın dışında yakın zamanda oluşabilecek tüm tesisat sorunları hakkında da bilgi verir.

Birden Fazla Su Kaçağı Olursa Ne Yapılır?

Temiz su tesisatında su kaçak tespiti yapılırken, akustik dinleme cihazı kullanılmadan önce basınçölçer ile dairenin su basıncında düşme olup olmadığı test edilir. Bu sayede zamandan tasarruf edilerek, su kaçağı olup olmadığı kesinlik kazanır.

Barometre ile suyun basıncı ölçülüp su kaçağı olduğu kesinlik kazandıktan sonra akustik dinleme cihazı ile su kaçağının olduğu bölge dinlenir. Akustik dinleme cihazı sayesinde su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edilir. Su kaçak tespiti yapılıp sorun giderildikten sonra basınçölçer ile tekrar ölçüm yapılır. Bu sayede birden fazla su kaçağı olursa tespit edilir.

Su kaçağı tespiti temiz su tesisatında değil de atık su tesisatında olursa, kameralı görüntüleme cihazı kullanıldığını belirtmiştik. Kameralı görüntüleme cihazı ile atık su borusunun içi baştan sona kadar incelenir. Birden fazla su kaçağı varsa görüntüleme cihazı ile hepsi tespit edilebilir.

Kalorifer tesisatındaki su kaçaklarını tespit ederken, kombi basıncı da dikkate alınır. Ekiplerimiz termal kamera ile su kaçağını tespit edip sorunu çözdükten sonra kombi basıncında düşme devam ederse evin diğer bölümleri de termal kamera ile incelenir. Böylece birden fazla su kaçağı olup olmadığı anlaşılır.

Su Kaçağı Tespiti Videomuzu İzleyebilirsiniz.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Protesisat eski usül su kaçağı tespiti yöntemlerini çoktan geride bıraktı. Banyonuzu kırıp defalarca yenilenen fayans ve banyo dolabı, tuvalet, banyo küveti masrafları sizi korkutmasın. Ekibimiz tüm tesisatınızı dinler ve tüm boruların içine kamerayla girerek, hasarlı, kırılmış sorun yaratan yerleri tespit eder. Tahmini yöntemlerle değil görerek tespit yapar ve defalarca onarım yapmaya gerek kalmaz. Kameralı su kaçağı ile tespit edilen su kaçağı arızası kolayca onarılır ve günler süren tadilat işlemleri gibi bir derdiniz kalmaz.

Su kaçağı ister temiz su giderlerinden olsun isterse dış giderlerden sorunu kolayca tespit ediyoruz. Protesisat uzman personeli haftanın 7 günü çalışır. Arzu ettiğiniz gün ve saatte gelerek size profesyonel su kaçağı tespiti hizmeti verir. Bize ulaşın, tüm sıhhi tesisat sorunlarınızı hızlı ve garantili şekilde çözelim…

Akustik Dinleme Cihazları ile Tespit

Kirli su giderlerinde ve temiz su tesisatınızdaki su kaçağı probleminize kesin ve güvenilir çözümler buluyoruz. Protesisat, sıhhi su tesisatı çözümlerinde profesyonel ekibi ve kullandığı modern cihazlarla size kısa sürede su kaçağınızı zahmetsizce bulmanın sözünü veriyor. Kırılan banyo, tuvalet ve tespit işlemi sırasında zarar gören boru ve giderler sıkıntısı eskide kalıyor. Bize ulaştığınızda ekibimiz kısa sürede adresinize gelir ve tüm tesisatınızı akustik dinleme cihazları ile kontrol eder. İç borulardaki arızalar, tıkanan borular, su akışını yavaşlatan sorunlu giderler tek tek akustik dinleme cihazları ile dinlenir ve içleri kameralarla görüntülenir.

Tahmin ederek değil, kesin bilgiyle işe koyuluyoruz. Sorunun kaynağını tespit ediyoruz ve size işaretliyoruz. İstendiği takdirde su kaçağı arızası sadece işaretli yerdeki fayans yerinden çıkarılarak onarılıyor. Biz su kaçağı tespitini kolayca ve garantili olarak yapıyor, kırmadan su kaçağı buluyoruz. Protesisat sizi günler süren su kaçağı bulma telaşından, çuvallar dolusu toz toprak taşıma külfetinden ve yenilenen banyo, tuvalet, küvet ve fayans tadilat masrafından kurtarıyor.

Kırma Dökme Olmadan Tespit

Evinizde bir su kaçağı probleminiz ortaya çıktı ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Kendinizi çaresiz durumda mı hissediyorsunuz? Gönlünüz rahat olsun. Hemen Protesisat ile iletişime geçin ve kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti ile mevcut problemi alanında uzman ekibimiz ile en hızlı şekilde halledelim.

Bize ulaşıp sorunu bildirdiğinizde ekibimiz hemen harekete geçer ve adresinize ulaşır, gerekli inceleme ve tespitleri yapar ve yapılacak tüm müdahale ve onarımı büyük bir titizlik göstererek en kısa sürede halleder. Her türlü hizmetinde garanti bazlı çalışmakta olan protesisat, en ekonomik fiyatlar ile de müşterilerini memnun etmeye devam ediyor…

Bizi tercih ettiğinize asla pişman olmayacağınızı bilmenizi istiyor, ihtiyaç duyduğunuz her an bizlere telefon ile ulaşabileceğinizi bir kez daha vurgulamak istiyoruz.

İşin Profesyoneli Protesisat

Protesisat tüm İstanbul bölgesinde uzman personeli ve yüksek teknolojiye sahip cihazları ile profesyonel su kaçağı tespiti yapıyor. İlerde doğabilecek büyük sorunlar ve büyük tadilat masraflarını önlemek için küçük belirtileri de göz önünde bulundurmalısınız. Su kaçakları genellikle kendini hemen belli eder. Duvarda kararma, fayans aralarında küflenme ve kararma, tavanda ve fayanslarda terleme, giderilemeyen kötü koku ve duvardaki sıva kabarıklıkları ve sıva dökülmesi gibi belirtiler size su kaçağınız olduğunu haber verir. Küvetin ve tuvaletin alt kısmındaki su kaçakları alt kata sızar ve alt katın tavanında, damlama, dökülme, sıva kabarıklığı yapar.

Tüm su kaçaklarının, su sızıntılarının kaynağını kolayca buluyoruz. Uzun süren su kaçağı tespiti işlemleri gözünüzü korkutmasın. Protesisat tüm sıhhi problemlerinizde olduğu gibi su kaçağı tespiti işleminde de size ekonomik olarak en uygun ve en etkili yöntemlerle geliyor. Evinizi talan eden, çuvallar dolusu toz toprak taşımanıza sebep olan, günlerce sizi esir eden ve birçok tadilat masrafı çıkaran eski usül tesisatçı kâbusunuz bizimle sona eriyor. Bize ulaşın ve tüm tesisat sorunlarınızın nasıl kolayca çözülebildiğini görün…

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su kaçağı tespiti fiyatları konusunda bilgi sahibi olmak isteyen müşterilerimiz için en uygun fiyatları sunmakta olan firmamız. Bina tesisatında bulunan tüm su kaçağı tespit işlemlerini kısa sürede kolayca ortaya çıkartır. Kalitesi ve garantili hizmeti ile İstanbul’da en çok tercih edilen firmamız, su kaçağı tespit fiyatları uygunluk garantisi ile kısa sürede tamir işlemlerini yürüterek siz değerli müşterilerimize güvenli ve kaliteli hizmetler sunar. Soruna göre kullanmış olduğumuz su kaçağı tespit cihazı seçeneklerimiz ile en sağlıklı tespit işlemini gerçekleştiririz. Sizler de su kaçağı bulma fiyatları konusunda detaylı bilgi almak için Protesisat firmamız le iletişim kurabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespit Fiyatları

Tespit Yeriİşlem SüresiFiyatı
Daire30 Dk. – 1 SaatBizi arayın
Dubleks1 SaatBizi arayın
Tribleks2 SaatBizi arayın
Villa2.5 SaatBizi arayın
FabrikaAlanın boyutuna göreBizi arayın
Dış MekanAlanın boyutuna göreBizi arayın

Yorumlar (88)

 1. Ziyaretçi Ahmet
  15 Şubat 2022
  Cevapla

  15.02.2022 Tarihinde dairemden alt daireye akan suyun tespiti için firmanızı aradım. Saat 20.00 civarında Doğan usta Vedat ismindeki yardımcısı ile geldi. Kısa zamanda kaçağı tespit edip yerini açarak gösterdiler. Ustaların tavırları ve efendilikleri çok hoşuma gitti. Özlem duyduğumuz esnaf tavırları sergilediler. Ustalara ve firmanıza çok teşekkür ederim

 2. Ziyaretçi Suna yıldız

  Şirket elemanınız Turan ustaya çok teşekkür ederim eline emeğine sağlık.Tavandan sızıntı problemini çok hızlı bir şekilde buldu ve sorunu giderdi.Bizi çok büyük bir sıkıntıdan kurtardı .Profesyonelliğnden dolayı ona çok teşekkür ediyorum

 3. Ziyaretçi Zehra
  17 Eylül 2020
  Cevapla

  banyoma üst katdan şu damlamasi olmaktadır üst kat komşum banyosuna baktirdi kaçak tespiti üst katda çıkmadı şu kaçağı daha üst katlarda olabilir mi

 4. Protesisat çalışanı

  Su kaçağı nadir de olsa bahsettiğiniz gibi daha üst katlardaki dairelerden veya üst kattaki yan dairelerden de sizin dairenize su akıtabilir.

 5. Ziyaretçi Mustafa Kaya
  29 Haziran 2020
  Cevapla

  Alt komşunun tuvalet alanınin olduğu yerde kabarma var ve su kaçagi kaynaklı ben üst komsusuyum daha 6-7 ay önce tuvalet parkeleri yeniden sökülüp takıldı tamirattan geçti ancak halen alt komşu sorun olduğunu söylüyor . Benim üst daire boş kaç aydır ama dolu iken benim tuvalet tavanında da kabarma var.

 6. Ziyaretçi Emre Güldür

  01.01.2020 yeni yıla ufak bir tesisat sorunu ile başladık. Biraz araştırma ile Protesisat yani size ulaştım. 1 saat içinde adresimde oldular. Kapsamlı bir şekilde araştırma sonucu kaçağı bulup gereken hassasiyet ve özveri ile sorunu tamamen hallettiler. Levent bey ve Yardımcısı Ömer bey e çok ama çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra en ufak sorunda sadece Protesisat diyorum. 😇

 7. Ziyaretçi kamil
  12 Kasım 2019
  Cevapla

  Su kaçağı tespit ücretleri kullanılan cihaza (akustik, termal veya nem ölçer) göre bir değişkenlik gösteriyor mu? örneğin daire için 30 dk-1 saat çalışma karşılığında ücret 150 tl olarak görünüyor. bu ücret hangisi için verilmiş ücret.

 8. Ziyaretçi Cengiz KUĞU
  19 Ağustos 2019
  Cevapla

  Banyomun zemininden alt kat komşumun banyo tavanına sızan şu kaçağından dolayı Protesisat'ı aradık. Ertesi sabah 09:30 da firma görevlisi arkadaşların geleceğini söylediler. Ertesi sabah 09:00 da firma görevlisi Mehmet Ali bey arayarak, randevu saatinde adreste olacaklarını, uygun olup olmadığımızı sordu ve tam belirtilen saatte özel ekipmanları ile evimde oldular. Sorunumu anlattıktan sonra sadece birkaç dakika içinde zemindeki şu kaçağını yerini noktasal olarak tesbit ettiler. Sorunun çözümü konusunda yapılması gerekenleri izah ederek arzu edersem firma olarak sorunu çözebileceklerini belirterek fiyatı bildirdiler. Yapılan iş firma garantisinde olduğu için düşünmeden kabul ettim. Son derece titiz çalışarak su tesisatımdaki kaçak noktaya ulasarak sorunu kısa sürede çözdüler. Tüm bu süreçte nalbura koş, çimento al, eski bir kova bul, derz al vs. gibi isteklerde bulunmadılar. Çünkü ihtiyaç duyulabilecek herşey servis araçlarında mevcuttu. Elbette semtimdeki sıhhi tesisat ustası da kazansın, fakat kazanırken kesin burasıdır, yok yok burasıdır, orası değilse burasıdır diyerek tahmin hesabı ile kırıp dökmesin. Işte bu noktada Protesisat eğitimli, tecrübeli, firma değerini başarılı bir şekilde eden servis çalışanları ve teknik donanımları ile açık ara öne çıkıyor. Protesisat nezdinde sorunumun giderilmesinde Barbaros bey, teknik servisten işinin gerçek uzmanı güleryüzlü Mehmet Ali bey ve yüksek enerjisinden dolayı Emre beye çok teşekkür ederim. Sevgi, selam ve muhabbetlerimle.

 9. Ziyaretçi Onur Görkem
  16 Şubat 2019
  Cevapla

  Sizin gibi güvenilir ve tecrübeli bir firmayı tüm il'de görmek isteriz. Bazı illerdeki arkadaşlar'da cihaz var kullanamıyorlar yada anlamıyorlar. Banyonun her tarafını kırıyorlar karşılığında çok yüksek fiyat istiyorlar. Öncelikle Diyarbakır , Mardin gibi illerede gelmeniz gerekiyor. Yorumlarınız çok iyi. Teşekkürler İyi Çalışmalar...

 10. Ziyaretçi Sinem Altın
  6 Şubat 2019
  Cevapla

  Sanırım bizim daireden alt komşuma su sızıyor ancak emin değilim. Yan komşudan da bizim alt daireye su sızması söz konusu olur mu? Birde kendim su kaçağı bulma için ne yapmam gerekiyor. Yani kesin benim daireden mi ona emin olduktan sonra sizleri çağırmak istiyorum.

 11. Protesisat çalışanı

  Su kaçağı bulma için, evde uygulayacağınız bazı çalışmalar bulunmaktadır. Bunun için, öncelikle alt kata sızan suyun miktarını kontrol etmelisiniz. Alt katın tavanındaki su damlıyor mu yoksa rutubet şeklinde mi? Ayrıca tavanın renginde değişiklik meydana gelmiş mi? Evde su kaçağı bulma çalışmasında önce dairenizin ana su vanasını kapatıp bir süre beklemelisiniz. Alt katın tavanında akan su damlama şeklindeyse, siz vanayı kapattığınız bu su kesilecektir. Eğer damlama şeklinde değilde rutubet şeklinde yada sararmalar meydana gelmişse, bu kez pis su borularını bir süre kullanmayın. Yani dairede su tüketimi meydana gelmesin. Bu süreç biraz uzun sürmektedir. 5-6 saat gerekirse bir gün kullanmamalısınız. Bu sayede alt katın tavanından akan suda azalma meydana gelirse, sizin dairenin pis su giderlerinde su kaçağı meydana gelmiştir. Ancak tüm bunları yapmanıza rağmen bir değişiklik meydana gelmiyorsa, yan daireden şüphelenilebilir. Evde su kaçağı bulma çalışması kesin sonuç vermez. Kesin sonuç elde edebilmek için cihazla su kaçağı bulma çalışması yapılmalıdır.

 12. Ziyaretçi Şebnem koyun
  5 Şubat 2019
  Cevapla

  uzun zamandır mutfak giderlerinin tıkalı olması şikayetiyle internetten tesadüf protesisata ulaştım ve iyikide sizi tercih etmişim.Elemanlarınızın ilgi,alakası ve profesyonelliğiyle sorunumuz çözüldü.Güleryüzlü,kibar ve çözüm odaklı çalışan Zekeriya ve Cengiz ustaya teşeķkür ediyorum .

 13. Protesisat çalışanı

  Şebnem Hanım, memnuniyetinizi bizimle paylaştığınız için biz teşekkür ederiz.

 14. Ziyaretçi Serkan
  3 Şubat 2019
  Cevapla

  Mutfağımızın pis su giderinden alt daireye su sızdırması yapıyor bunun için sadece sırdıran bölgemi kırılacak yoksa tüm tesisat değişecek mi bi de fiyat hakkında bilgi verir misiniz ? Teşekkürler

 15. Protesisat çalışanı

  Öncelikle, alt kata su sızmasının sebebi tespit edilmelidir. Siz mutfağın pis su giderinden alt kata su sızdığını belirtmişsiniz ancak temiz su borusundan da sızıyor olabilir. Bunun için dinleme cihazı ile temiz su borusundaki su kaçağı tespit edilir. Pis su borusu içinde kameralı görüntüleme cihazı kullanılmaktadır. Su kaçağın olduğu tesisat belirlendikten sonra yapılacak çalışmalar değişiklik göstermektedir. Bu sebeple site üzerinde net fiyat bilgisi veremiyoruz maalesef, firmamız ile iletişime geçerseniz müşteri hizmetlerimiz net fiyat bilgisi verebilirler.

 16. Ziyaretçi İlhan
  29 Ocak 2019
  Cevapla

  Bizim banyo duvarının alt kısımlarında yani odaya bakan tarafında sürekli bir rutubet var, su kaçağı bulma için bir tesisatçı çağırdık ancak cihazla su kaçağı bulma çalışması yapan firmaların olduğunu söyledi. Bende internette sitenizi buldum. Sormak istediğim. Su kaçağı bulma çalışması yaparken ön hazırlık yapmam gerekiyor mu? Yani evi toparlayıp harfiyatı torbalara koymak için torba filan hazırda bulundurmam gerekiyor mu?

 17. Protesisat çalışanı

  Su kaçak tespiti yapılırken, evinizde hiç bir yere zarar verilmez. Su kaçak tespitinde kullanılan cihazlar da farklılık göstermektedir. Evinizde bulunan su kaçağı, temiz su borularında ise akustik dinleme cihazı ile su kaçağı tespiti yapılır. Atık su borularında meydana gelen su kaçağında ise; kameralı görüntüleme cihazı kullanılarak borunun içi incelenir ve su kaçak tespiti yapılır. Kalorifer borularında meydana gelen su kaçakları ise termal kamera veya akustik dinleme cihazı ile tespit edilir. Bu cihazlar sayesinde su kaçağı bulma çalışmasında hiç bir yer kırılmaz.

 18. Ziyaretçi Murat Köprülü

  Evim 3 katlı tripleks villa. Evimin orta katında 3 oda ve merdiven holünde bir banyo/tuvalet bulunmakta. Havalandırma boşluğu banyo içinde yer almaktadır. Ortadaki odanın tavanında köpük ile takviye mevcut. Yoğun ve uzun süreli yağış olduğunda bu odanın tavanında damlama şeklinde su akışı oluyor. Tavanda ufak delikler açtığımda suyun bu deliklerden tahliye olduğunu gözlemledim. Yukarıda bahsettiğim durum tesisat kaynaklı bir problem değildir. Tamamen uzun süreli bir yağış olduğunda (kısa süreli yoğun/az yağışlarda damlama problemi görülmemiştir) ortaya çıkan bir durum. 3. katta problem olan odanın bir uzantısı olarak ufak bir teras yer almakta. Buna ek olarak çatıda su gider yolunun ters verilmiş olması nedeniyle (gider yoluna değilde öteki tarafa) çatıdaki su giderinde belirli bir oranda su kalmaktadır, belirli bir seviyenin üzerinde çıkıldığında da yine belirli bir seviyede su tahliye olmaktadır. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

 19. Protesisat çalışanı

  Murat Bey, Bahsettiğiniz sorunun kaynağı sizin de belirttiğiniz gibi pis su giderinin ters eğiminden kaynaklanıyor olabilir. Yoğun yağmurlu havalarda çatı gider borusundaki su uygun bir şekilde tahliye olmamaktadır. Yağmur yoğun olduğunda çatı oluğunda su birikir ve oluktan taşarak çatı katına giriyor olabilir. Bu sorunun çözümü için, çatı yağmur oluğunun eğimi uygun şekilde düzeltilmelidir. Yağmur oluğunun eğimi düzeltildikten sonra tavandan su akması sorunu çözülebilir.

 20. Ziyaretçi Havva
  4 Ocak 2019
  Cevapla

  Evim zemin katta dairem direk zemin ustunde zeminden gelen su evimin ucinden cikiyor.Bu konuda bilgi verirseniz cok sevinirim Bide fiyat verirseniz..

 21. Protesisat çalışanı

  Zemin katta veya bodrum katta bulunan dairelerde bu tür sorunlar yaşanabilmektedir. Bu sorun, yer altı sularından veya tesisat borularından kaynaklanabilir. Net cevap verebilmemiz için cihazla suyun kaynağını tespit etmemiz gerekir. Fiyat teklifi için sitemizde bulunan "Fiyat teklifi isteyin" butonuna tıklayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 22. Ziyaretçi Mehmet Ayaz
  12 Kasım 2018
  Cevapla

  Banyomda su kaçağı vardı. Duvardan su akıyordu. Mahalle tesisatçısını çağırdım. Yaklaşık 2 gün boyunca çalıştılar. Nihayet su kaçağını buldular. Ancak çok fazla tadilat masrafı oluştu yaklaşık 2 gün de tadilat ile uğraştım. Şimdi banyomun farklı bir yerinde yine su kaçağı bulunmaktadır. Firmanızda servis talep edersem aynı şekilde uzun süren bir çalışma olur mu ve tekrardan banyo tadilata girer mi?

 23. Protesisat çalışanı

  Mahalle tesisatçıları su kaçağı tespitini eski yöntemlerle yapmaktadırlar. Su kaçağı bulma çalışması için, duvarı kırarak borunun sorunlu olduğu yeri deneme yanılma yöntemi ile tespit etmeye çalışırlar. Sizin evdeki su kaçağı tespiti yapılırken 2 gün sürmesi çabuk buldukları anlamına gelir. Çünkü eski yöntemle su kaçağı tespiti bazen haftalarca sürebilmektedir. Firmamız, eski yöntemlerdeki su kaçak tespit çalışmalarını 2003 yılından beri bırakmıştır. Özel cihazlarla KIRMADAN su kaçağı tespiti yapmaktadır. Üstelik çok çok kısa sürede noktasal olarak tespit etmektedir. Bu sayede su kaçağı bulma çalışması tamamlandıktan sonra tadilat çalışmasına gerek kalmamaktadır.

 24. Ziyaretçi Zeki Tüfenkçi

  Geçenlerde evde temizlik yapılınca salonun parkelerinde kabarma olduğunu fark ettim. Zaten daha öncesinde kombinin basıncı haftada bir düşüyordu ve su takviyesi yapıyordum. Sanırım kalorifer borusunda su kaçağı var ve parkeler zarar görüyor. Parkelere zarar vermeden su kaçağı tespiti yapmanız mümkün mü?

 25. Protesisat çalışanı

  Kalorifer borularında meydana gelen su kaçağı sessiz ve uzun süre fark edilmeyebilir. Siz erken fark ettiğiniz için şanslı sayılırsınız. Daha geç fark etmiş olsaydınız, betona sızan su alt katın tavanında akmaya başlayacaktı. Kalorifer borularındaki su kaçağı bulma çalışmaları termal kamera ile yapılmaktadır. Termal kamera sayesinde, parkelere hiç bir zarar verilmeden ve parkeler sökülmeden kırmadan su kaçağı bulma çalışması gerçekleştirilir.

 26. Ziyaretçi Abdulhadi Yazıcı

  Dairemde son 2 aydır yüksek miktarda su faturası gelmektedir. 2 ay öncesine kadar %50 daha az fatura ödüyordum. Evimde su kaçağı olabilir mi bilmiyorum. Evde gözle görülür bir sorun görünmüyor. Acaba evimde su kaçağı varda alt kata mı sızıyor diye alt komşuma sordum bir sorun olup olmadığını ancak onun dairesinde de bir sorun yok.

 27. Protesisat çalışanı

  Faturaların yüksek gelmesinin bir diğer sebebi elbette su kaçağı olmasıdır. Dairenizde su kaçağı olup olmadığını anlamak için evinizdeki bütün muslukları kapatıp su sayacını kontrol ediniz. Muslukları kapattıktan sonra su sayacı dönmeye devam ediyorsa su kaçağı vardır. Ancak su kaçağı bazen küçük olmaktadır ve su sayacının döndüğünü fark edemeyebilirsiniz. Bu tür durumlarda gece sayacın üstündeki değerleri kontrol edin. Sabah uyandığınızda su sayacının değerinde değişiklik söz konusuysa, yine dairenizde su kaçağı olduğu söylenebilir. Su kaçağı varsa ve sizin dairenizde veya alt katta belirtileri yoksa yan komşunuzun dairesinde sorun ortaya çıkabilir. Ya da alt kat komşunuzun yan dairesinde de sorun görülebilir. Su kaçağı tespiti yaptırmanız gerekir. Bunun için dinleme cihazı kullanan firmamız, İstanbul su kaçağı bulma çalışmalarını kısa sürede gerçekleştirirken hiçbir yeri kırmamaktadır.

 28. Ziyaretçi Erdi YARDİBİ
  5 Kasım 2018
  Cevapla

  İş yerinde peteğin alt kısmında sürekli bir rutubet var. Bir kaç kez boyadım ancak rutubet yine ortaya çıktı. Peteğin bulunduğu duvar dış cepheye de bakmıyor. Bu rutubet su kaçağı olabilir mi? Su kaçağı söz konusuysa kaçak su tespiti yapılırken tadilat çok olur mu ve maliyeti yüksek midir?

 29. Protesisat çalışanı

  Çoğu kişi su kaçağı olduğunda duvardan veya tavandan su aktığını düşünür. Rutubet, nem, ufak damlacıklar olduğunda duvarda terleme olduğunu düşünür ancak durum sanıldığı gibi değildir. Petek altında sürekli rutubet oluşuyorsa bu durum kalorifer borusunda su kaçağı olduğu anlamına gelebilir. Kalorifer borularında su kaçağı meydana geldiğinde aşırı bir belirti meydana gelmez. Kalorifer borularında su kaçağı tespiti yapılırken, öncelikle kombinin basıncı kontrol edilir. Kombi basıncı düşme meydana geliyorsa su kaçağı bulma çalışması yapılır. Termal kamera ile kırmadan su kaçağı bulma çalışması yapılabilmektedir. Bu sayede maliyette ciddi oranda düşmektedir. Çoğu kişi su kaçağı olduğunda, su kaçağı tespiti yapılırken tadilat olacağını sanır. Ancak firmamız, kullandığı teknoloji ile kırmadan su kaçağı tespiti yaparak maliyeti ciddi oranda düşürmektedir.

 30. Ziyaretçi Osman Ateş
  4 Kasım 2018
  Cevapla

  Tuvaletin tavanından su akıyor. Komşuya durumu söyledik, üst komşunun banyosunda su birikiyormuş ve ondan dolayı olduğunu ilgileneceğini söyledi. Ancak kafamı karıştıran şey gider borularında bir tıkanıklık olursa bizim tuvaletin tavanından su gelir mi? Bunun sebebinin su kaçağı olması gerekmez mi? Ayrıca, banyoda olan bir tıkanıklıkta nasıl olurda bizim tuvalet etkilenir? Normalde üst katın banyosunda sorun varsa hemen altında bulunan bizim banyonun tavanında su akması gerekmez mi ama tuvaletin tavanından akıyor.

 31. Protesisat çalışanı

  Son sorunuzdan başlayarak cevap vermek gerekirse, evet banyoda su kaçağı olursa sizin tuvaletin tavanından su akabilir. Bunun sebebi ise; banyodan betona sızan su, beton arasındaki çatlaklardan sızarak tuvaletin tavanında akabilir. Bu olağan bir durumdur. Banyoda su birikmesi, banyo giderinde tıkanıklık olduğu anlamına gelir. Evet, bu durumda alt katın tavanından su geliyor olabilir. Ancak bu durum tıkanıklık ile ilgili değil. Banyoda bulunan fayanslardan kaynaklanan bir durum olur. Banyoda bulunan fayansların aralarında derz dolgu bulunur. Bu derz dolgu özelliğini yitirirse, alt kata su sızması başlar ve alt katın tavanında su akıyor olacaktır. Bu derz dolgu da temizlik ürünlerinin kullanılması ile tahrip olur. Tıkanıklıktan dolayı da zeminde sürekli su birikintisi olacağı için alt kata su sızması çok normaldir. Ancak sizin tuvaletin tavanından akan suyun nasıl aktığı çok önemlidir. Tuvaletin tavanından akan su sürekli olarak akıyor mu? Tavanda damlama oluyor mu? Tuvaletin tavanında sararmalar var mı? Tuvaletin tavanında akan su kötü kokuya sebep oluyor mu? Bu soruların cevabına göre su kaçağının kaynağının hangi tesisat borusu olduğu anlaşılabilir. Tuvaletin tavanında damlama oluyorsa üst katın temiz su borusunda su kaçağı olduğu anlamına gelir. Sararmalar, kötü koku ya da ara ara suda artmalar oluyorsa pis su borularında su kaçağı olabilir. Kesin olarak cevap vermek mümkün değildir. Su kaçağı tespiti yapılması şarttır. Firmamız su kaçağı bulma çalışması yaparken fayanslara ya da duvarlara zarar vermemektedir.

 32. Ziyaretçi Ahmet Şahn
  30 Ekim 2018
  Cevapla

  Su kaçağı tespiti için servis talep ettiğimizde, su kaçağı bulmak için gelen ekipler yaklaşık olarak kaç saat sonra çalışmayı tamamlar acaba. Bu konuda bilgi verir misiniz ona göre servis talebinde bulunmak istiyorum

 33. Protesisat çalışanı

  Ahmet Bey; Su kaçağı tespiti için servis talep ettiğinizde ekiplerimiz ortalama bir saat içinde adresinize gelmektedirler. Adresinize gelen ekiplerimiz tarafından temiz su borusunda su kaçak tespiti yapılırken dinleme cihazı kullanılarak ortalama bir saat içinde su kaçağı tespiti yapılır. Pis su borusundaki su kaçağı tespiti ise kameralı görüntüleme cihazı ile yine ortalama bir saat içinde su kaçağı bulma çalışması tamamlanır.Ancak evinizin bulunduğu kat, müstakil veya apartman dairesi, su kaçağının olduğu tesisat borusu, evinizin çok büyük olması gibi belli başlı şartlar su kaçağı tespiti süresini uzatır veya kısaltır. Net bir süre vermek mümkün değildir.

 34. Ziyaretçi Duygu
  23 Ekim 2018
  Cevapla

  Evimde banyo tavanında su damlıyor. Üst daireden su sızıyor sanırım. Komşum, evinin geçen ay tadilata girdiğini ve inatla su kaçağı olmadığını söylüyor. Tavanda su kabarcıkları yaklaşık bir haftadır var. Bazen tavandan akan su kesiliyor bazende banyo tavanındaki su sürekli akıyor. Banyonun tavanı olduğu için büyük ihtimal komşunun banyosundan su akıyor, bu sorunu nasıl çözebilirim acaba

 35. Protesisat çalışanı

  Banyo tavanından akan suyun bir kaç sebebi bulunmaktadır. Maddeler halinde sıralayacak olursak: 1- Birinci sebep üst kat komşunuzun banyodaki fayanslarının arasından alt kata su sızmasıdır. Bu durumda alt katın tavanında sürekli su akıyor olmaz. Üst katın banyosunda zeminde su olduğu sürece alt kata su sızması söz konusudur. Banyonun zeminindeki su kuruduktan sonra alt katın tavanında su akması da durur. 2- Diğer bir ihtimal ise; üst katın banyosunda su kaçağı olabilir. Temiz su borusunda su kaçağı varsa, alt katın tavanında sürekli su akmasına sebep olur. Bunu durdurmanın yolu üst kat komşunuz dairenin ana su vanasını kapatarak bizimle iletişime geçerse ekiplerimiz elektronik cihazlarla banyonun hiç bir yerine zarar vermeden su kaçağı bulma çalışmasını kısa sürede gerçekleştireceklerdir. 3- Üst katın banyosunda pis su borusunda bir çatlak, kırık veya contasında sorun olabilir. Bu tür bir sorun meydana geldiğinde, üst kat komşunuzun lavaboyu kullanmasına bağlı olarak alt katın tavanında su damlaması meydana gelir. Ayrıca alt katın tavanında su kabarcıkları oluştuğunda banyodan kötü kokuda gelebilir. Yine bu tür su kaçağı sorunlarını kameralı görüntüleme cihazı ve deneyimli ekiplerimiz ile kısa sürede çözüme kavuşturuyoruz. Üst katın banyosunda su kaçağı varsa bu sorun ihmal edilecek bir sorun değildir. Sadece sizin dairenize değil binanın betonuna da zarar verir ve en kısa sürede su kaçağı bulma çalışması yaptırılmalıdır. Tekrarlamakta fayda vardır. Firmamız su kaçak tespiti yaparken fayanslara zarar vermez ve gürültülü aletler kullanmaz.

 36. Ziyaretçi Mehmet Kural
  22 Ekim 2018
  Cevapla

  ben 4 katlı bir binanın 3. katında oturuyorum. her katta 2 daire var. banyomun duvarında herzaman ıslaklık var. Su kaçağı bulma çalışması için sizi arayacaktım ama saat akşam 11 de eve gelebiliyorum. o saatte sizin için sorun olur mu. Sormam gereken birşey daha vardı su kaçağı bulmak için çok fazla gürültü yapıyor musunuz akşam 11 de komşuların rahatsız olmasını istemiyorum da

 37. Protesisat çalışanı

  Mehmet Bey; Servis kaydı oluşturup saat 23 ten sonra servisin gelmesini talep edersiniz firmamız o saatte de sorununuzu gidermek için hizmet vermektedir. Saatin geç olması bir sorun teşkil etmemektedir. İkinci sorunuzun cevabına gelirsek, su kaçağı bulma çalışmasında kesinlikle gürültülü aletler kullanılmaz. Akustik dinleme cihazı ve kameralı görüntüleme cihazları ile gayet sessiz bir ortamda su kaçak bulma çalışması yapmaktayız.

 38. Ziyaretçi Hakan Kaya
  15 Ekim 2018
  Cevapla

  Su sızıntısını garantili mi buluyorsunuz ? Eğer garantili değilse boşuna para vermeyelim.

 39. Protesisat çalışanı

  dairenizde su kaçağı varsa garantili olarak buluruz merak etmeyin...

 40. Ziyaretçi Murat Karakaya
  7 Eylül 2018
  Cevapla

  Biz İstanbul Sarıyer’de TESİSAT, Doğalgaz ve dekorasyon işleri yapan yetkili bir firmayız. Su kaçağı ve atık su tıkanıklığında çözüm ortağı olarak Pro tesisat ile çalışıyoruz. En son 8 daireli bir apartmanın tıkanmış olan pik borularını Pro tesisattan ZEKARİYA usta ve Füruz usta ile yeniledik. Apartman yönetimi, çok memnun kaldığını ve bundan sonraki işlerde de bizi tercih edeceğini söyledi. Pro tesisata, özellikle Zekariya usta ve Füruz ustaya çok teşekkür ediyorum.

 41. Ziyaretçi Meltem Genceroğlu
  27 Ağustos 2018
  Cevapla

  ben istanbul Ümraniye den Meltem Genceroğlu evimde oluşan şu kaçağı için sizleri internetten buldum akşam geç saat olmasına rağmen beni mağdur etmeyip tespit için geldiniz ve arızayı en temiz ve titizlikle çalışıp yaptığınız için herşeyden önce güler yüzünüz ve samimiyetiniz için çok teşekkür ederim MEHMET ALİ ÖZÇELİK ve EMRE İPEK ellerinize emeğinize sağlık...

 42. Protesisat çalışanı

  Memnuniyetinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz...

 43. Ziyaretçi ilhami
  26 Ağustos 2018
  Cevapla

  Sayın Protesisat, sizi tercih ederek Taner ve Tugay isimli arkadaşların yoğun ilgisinden çok memnun kaldık. Teşekkür ederiz.

 44. Ziyaretçi Hakan Harmancık
  15 Ağustos 2018
  Cevapla

  ben Ankara\'dan Hakan Benim sorunum banyodan yan daireye ve evimin duvarına su sızması yan komşunun duvarının ve bizim banyoyla odanın ortak duvarında kabarma ve boya atması oldu bı tamirci derzden olabileceğini söyledi alt katimiz dükkan sızma olup olmadığını goremiyoruz bu arada duşa kabin gideri olarak yapılan gider inşaat atıklarından dolayı tıkanmış vaziyette suyun sızması ondanda kaynaklanabilir mi. Acaba duvar derzlerindende olabilirmi. Yapılması gereken işlemler nedir şimdiden teşekkürler.

 45. Ziyaretçi Hüseyin KARA
  9 Ağustos 2018
  Cevapla

  su sayacım bozuk mu diye iskiyi aradım Ben işteyken gelmişler saati kontrol etmişler beni aradı evde su kaçağı var saati kapatınca sayaç dönüyor dedi eve çıkmamışlar ama suyu sayaçtan kapatınca sayaç nasıl döner cihazla bakmış sızıntı var demiş cihazla bakarken eşim belki su kullanıyordu kısacası evdeki çeşmeleri kapatmadan saatten evdeki su kaçağını nasıl anlamıştır

 46. Ziyaretçi Mustafa SÖKMEN
  30 Temmuz 2018
  Cevapla

  Fatih Karagümrük\'te bulunan evimizdeki kaçağı tespit eden Serdar ve Tugay ustalara çok teşekkür ediyoruz. 7 aydır devam eden su kaçağını bulup sorunumuzu halletiler. Teşekkürler Serdar usta. Teşekkürler Tugay usta. Teşekkürler Protesisat.

 47. Protesisat çalışanı

  Mustafa bey merhabalar, memmuniyetinizi paylaştığınız için biz teşekkür ederiz.

 48. Ziyaretçi serap azman
  7 Haziran 2018
  Cevapla

  su sızıntısı tespiti için Protesisat ile iletişime geçtim. Güleryüzlü dürüst hızlı ve en önemlisi özenli hizmet aldığımız Fuat Fırat ve Oguz Aktaş\'a burda teşekkürlerimi sunuyorum. Sonuçlanan bir hizmet almak benim için çok değerliydi.

 49. Protesisat çalışanı

  Yorumunuz için teşekkür ederiz...

 50. Ziyaretçi Serkan
  14 Ocak 2018
  Cevapla

  banyomun tavanında sarı-siyah küfümsü bir kabarma ile beraber damlatma problemim mevcut. Üst kat komşuma durumu dile getirdiğimde kendilerinden kaynaklanmadığını ve banyo-tuvaletlerinde onarım yaptırdıklarını dile getiriyorlar. Problemin daha üst katlardan veyahut havalandırma boşluğundaki pis su giderlerinden kaynaklanabileceğini iddia ediyorlar. Ancak biz banyomuzun çaprazındaki tuvaletlerinin kullandıklarında problemin barizleştiğini gözlemliyoruz. Sonuç olarak üst kat komşumuz ile konuşarak anlaşamıyoruz. Sigorta - Mahkeme - Savcılık - Avukat nezdinde bu tip problemlere müdahale edebiliyor musunuz? Yada bu probleme dair bir çözüm önerisi sunabilir misiniz? Teşekkürler.

 51. Ziyaretçi ilhan çınar
  21 Aralık 2017
  Cevapla

  Öncelikle iyi çalışmalar...Evimin banyo tavanından su akıyor, üst komşu kırdırdı bişey çıkmadı onun üstündeki komşu kırdırdı yine olmadı su her zamankinden daha fazla akmaya başladı banyo tavanının sıvaları dökülmeye başladı bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?

 52. Protesisat çalışanı

  İlhan bey merhaba, Bu şekilde bilinçsizce tahmini yerler kırılarak su kaçağı bulunmaya çalışması hem maliyet olarak hemde inşaat çalışması olarak sizi yoracaktır, burada yapılması gereken en doğru işlem kameralı su kaçak tespit cihazları ile arızanın noktası belirlenerek garantili bir şekilde giderilmesidir, dilerseniz iletişim bölümümüzdeki telefonlardan bize ulaşarak servis yazdırabilirsiniz.

 53. Ziyaretçi Ömer Karaduman
  7 Aralık 2017
  Cevapla

  Firmamızda bulunan lavabo ve tuvalet gidelerinden pis koku geliyor sebebi nedir ?

 54. Ziyaretçi Hüseyin tanın

  Yeni aldığım dairemin bahçe duvar dibinden su çıkıyor fakat içeri oda kısmında hiçbir su belirtisi yok yan binayı etrafı kontrol ettim su gelecek bir yer gözükmüyor nasıl yardımcı olabilirsiniz

 55. Protesisat çalışanı

  yağmur yağdığında kaçırıyorsa izolasyon kaçağı olabilir, cihazlarla test edildiğinde sorun net olarak belirlenebilir

 56. Ziyaretçi Tuna uzunkaya

  Salonumuzda peteğin yanındaki duvarda rutubetlenme başladı ayrıca parkeler kabariyor üsten kaldirdigimda alt taraf komple ıslak acaba sorun kalorifer tesisatında kacaktanmi kaynaklanıyor öyle ise kırıp dökmeden halledilme olasılığı varmıdır.evde kiraciyim ortalama masraf ne çıkar

 57. Ziyaretçi Gürcan Öztürk
  5 Ağustos 2017
  Cevapla

  Öncelikle herkese Merhaba, yaklaşık 5 aydır 2 ayrı tesisatçının gelip bulamadığı su kaçağımı tespit ettiğiniz için teşekkür ederim. Ayrıca firmanız çalışanları Fuat ve Volkan beyin nezaket,hoşgörü ve sabrı için kendilerine de bizzat teşekkürlerimi sunarım. Herkese tavsiyemdir kesinlikle hiç düşünmeden tercih edebileceğiniz bir firmadır. Çok zor bir bölgede ve sıcak sudan kaynaklı bir tespiti 2 saat içerisinde gerçekleştirip onardılar. Ellerinize sağlık....

 58. Ziyaretçi Fatma Hnm.
  5 Haziran 2017
  Cevapla

  Yalovadaki evimizden alt komşunun banyosuna su kaçağı var.Yalova için servisiniz varmı acaba. Teşekkürler

 59. Ziyaretçi Turgay Deli
  7 Nisan 2017
  Cevapla

  Binamızda su kaçağı var ama hangi dairede su sızıntısı olduğunu bilmiyoruz. Makinayla tespit edilmesi gerekiyor sanırım, acil fiyat verir misiniz?

 60. Ziyaretçi Fırat Türkoğlu

  Yeni bir daire satın aldım, dairenin üst katından bizim dairemizin banyosuna su akıyor ama sürekli değil, ara ara su geliyor ve üst katta ki daire kullanılmıyor, daire sahibi ile iletişim kurduk su vanalarının kapalı olduğunu söyledi, acaba üst daireden değil de bir üst daireden geliyor olabilir mi, bunun testini nasıl yapıyorsunuz ? Esenyurt kıraça tespit hizmetiniz var mıdır ?

 61. Protesisat çalışanı

  Fırat bey, Tesisat borularında ki su kaçaklarını kırma dökme olmadan son teknoloji cihazlarımız ile kısa sürede buluyoruz, öncelikle üst katınızda ki tesisat borularında bir kaçak varmı test yapmalı sonrasın da diğer üst kat daki dairede de su sızıntısı tespiti yapmalıyız, hangi dairede olduğu ancak tespit çalışması yapılarak bulunmaktadır. Eğer pis su tesisatında bir kaçak var ise kameralı cihazlarla, temiz su tesisatında bir sorun varsa akustik dinleme cihazları ile kısa sürede sorun tespit ederiz. Akabinde onarım yapılacak tesisat borusu ile ilgili de ekibimiz sizlere detaylı bilgi vererek tamiratını da yapacaklardır. Protesisat olarak itsnabuldaki tüm ilçe ve semtlere hizmet vermekteyiz. Esenyurt kıraç bölgesinde şuanda bir ekibimiz mevcut dilerseniz adresinize yönlendirebiliriz. İyi günler dileriz.

 62. Ziyaretçi Serpil Kumru
  8 Temmuz 2016
  Cevapla

  evimde su kaçağı var, duvarlarda kabarma şeklinde gün geçtikçe kurumadığını ıslaklıkların oluştuğunu farkettik, acama kaçağın yerini kırmadan bulabilirmisiniz, altınşehire servisiniz varmıdır ?

 63. Protesisat çalışanı

  Serpil hanım, elbette su kaçaklarını cihazlarla noktasal olarak kırmadan buluyoruz, Altınşehire servisimiz bulunmaktadır. Bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz.

 64. Ziyaretçi Selim başarır
  17 Haziran 2016
  Cevapla

  tesisat kaçakları ile ilgili bizde destek veriyoruz, ancak biz sadece temiz su tesisatına bakabiliyoruz, kameralı cihazlarımız olmadığı için sizinle çalışmak istiyoruz, hangi ilçelere servisiniz var yazabilirmisiniz, teşekkürler.

 65. Protesisat çalışanı

  Selim bey, elbette yardımcı oluruz, Protesisat aşağıdaki ilçelere ve bağlı tüm semtlerine hizmet vermektedir. Arnavutköy, ataşehir, avcılar, bağcılar, bahçelievler, bakırköy, başakşehir, bayrampaşa, beşiktaş, beykoz, beylikdüzü, beyoğlu, büyükçekmece, çatalca, çekmeköy, esenler, esenyurt, eyüp, fatih, gaziosmanpaşa, güngören, kadıköy, kağıthane, kartal, küçükçekmece, maltepe, pendik, sancaktepe, sarıyer, silivri, sultanbeyli, şile, şişli, tuzla, ümraniye, üsküdar, zeytinburnu ilçelerine kırmadan su kaçağı tespiti ve onarım çözümleri sağlıyoruz.

 66. Ziyaretçi İsmail Uyanık
  27 Mayıs 2016
  Cevapla

  tavandan su akmıyorsa yani sadece duvarda su sızıntısı varsa yinede su kaçağını bulabiliyor musunuz, alt kata kadar inen su kaçaklarını ne kadar zaman da buluyorsunuz ? cevap verirseniz sevinirim.

 67. Protesisat çalışanı

  İsmail Bey, Evet belirttiğiniz durumlardada su kaçağının yerini noktasal olarak bulabiliyoruz, akustik dinleme cihazlarımız ve kameralı görüntüleme sistemleri ile kısa sürede maksimum 1-2 saat içerisinde sorunu tespit etmiş oluyoruz. iyi çalışmalar

 68. Ziyaretçi Ülkü Baykal
  24 Mayıs 2016
  Cevapla

  iyi günler, Silivri- selimpaşa da bulunan evimin üst banyosundan alttaki banyoya ve özellikle duvarına su sızıntısı bulunmaktadır. Kaynağının tespit edilmesinin maliyeti konusunda bilgi verirmisiniz. Su kaçağının tespitinden sonra onarım yapıyormusunuz ve bunun ücretlendirmesi nasıl yapılmaktadır.

 69. Protesisat çalışanı

  Sayın Ülkü bey, İstanbul'un tüm ilçelerine servisimiz bulunmaktadır, her katın kendine ait vanası bulunuyor mu, eğer bulunuyorsa işlemler daha hızlı yapılır, su kaçaklarını akustik dinleme cihazları ile buluyoruz, eğer pis su tesisatında bir kaçak varsa da bunu kameralı cihazlarla buluyoruz, kaçağı tespit ettikten sonra onarımın durumuna göre ekibimiz sizlere fiyat veriyorlar, eğer sadece ufak plastik bir borudan su sızıntısı varsa 100-200 TL arasında bir onarım bedeli çıkar daha farklı bir sorun var ise uzman ekibimiz sizlere fiyat teklifini sunacaklardır.

 70. Ziyaretçi Sevilay Yurdakul

  Taharet musluğu damlama yapıyordu, bende tanıdığım bir tesisatçıyı çağırıp tamir ettirdim musluğu ve hortumunu komple değiştirdim, ama hala alt kattaki komşum banyoma senin yüzünden su akıyor diye bana sitem ediyor, musluktandır sandım değiştirdim ama çözüm olmadı, kesin benden mi akıyordur bunu bulabiliyormuyuz, teşekkürler

 71. Ziyaretçi Mustafa Nadir Özpolat

  Üst kattaki komşum ne zaman banyosunu kullansa benim tavanımda şıp şıp damlamaya başlıyor, kaç kere söyledim tesisatçı çağır yaptır diye ama nafile, şikayet mi edeyim yoksa ben mi tesisat firması çağırmalıyım bilemiyorum, sonuçta onun evinden bana akıyor bu konuda bana biraz bilgi verir misiniz bu işin daha fazla uzamasını istemiyorum çünkü.

 72. Ziyaretçi Süheda Akay
  4 Mayıs 2016
  Cevapla

  alt kattaki komşum benden ona su aktığını söyledi, gidip baktığımda tavanından su damladığını gördüm, bizim dairenin banyosundan onun banyo tavanına akıyor, bizde hiç çeşme açık olmadığı halde nasıl olur da bizden alt kata akabilir ? bu konu açıklama yaparmısınız..

 73. Protesisat çalışanı

  Sayın Süheda Hanım, Su kaçakları pis sudan yada temiz su borularında ki bir arızadan ötürü olur, daha önce banyonuzda bir tadilat yaptırdı iseniz usta hatalarından kaynaklanabilir, yada eskimiş su tesisat borularının zamanla eskimesiyle görevini yapamayarak su sızıntılarına sebep olabilmektedir. Protesisat olarak sizin dairenizdeki tüm pis su ve temiz su tesisatını kameralı cihazlarla tarama yapıyoruz, bu tarama sonucunda su sızdıran tesisat borusunun yerini kırmadan dökmeden buluyoruz. Bizleri arayarak hızlı çözüm elde edebilirsiniz.

 74. Ziyaretçi Ümmühan Yılmaz

  Müstakil dairemde banyom eski olduğu için tanıdık bir ustaya lavabosunu, tuvaletini ve duş yerini sıfırdan yaptırdım, ancak şöyle bir sorunum var dairemin en altını eşya depolamak için kullanıyorum bodrum diye düşünebilirsiniz, ne zaman banyo daki duş kullanılsa aşağıya damlama yapıyor, yaptırdığım ustaya sordum yeniden tadilat yapmamız gerekebilir dedi, bu işin cihazları var ancak onlarla direk nerede kaçak varsa ve damlama yapıyorsa bulunabilir dedi, bana nasıl yardımcı olabilirsiniz, dediği gibi cihazla yeri bulunabiliyor mu ?

 75. Protesisat çalışanı

  Sayın Ümmühan Yılmaz, Dairenizde oluşan su sızıntısını, kırmadan dökmeden herhangi bir tadilat gerektirmeden, kaçak su tespit cihazlarımız ile buluyoruz. Ses dinleme yöntemi ile yani akustik dinleme cihazları ile su kaçağının yerini noktasal olarak işaretleyerek buluyoruz. Kaçak eğer temiz su tesisatında değil, pis su gider tesisatınızdan damlama yapıyor ise o zaman kameralı cihazlarla gider boruları taranarak bulunmaktadır. Su tesisatınızda ki kaçak eğer çok ince bir sızıntı oluşturuyorsa, ilaçlı yöntemlerle de kaçağı bulup tamiri yapılabilmektedir. Genelde boru çatlaklarından, şebeke suyunun basınçlı gelmesinden su boruları patlayabiliyor, Protesisat firmamızı arayarak su kaçağının yerini tespit ettirebilirsiniz.

 76. Ziyaretçi Yurt Tekstil Güngören

  Tekstil atölyemin son ütü bölümünde kazanlardan damlayan sular alt kata damlama yapıyordu, sorunun kazan gider borularından gider borularına ulaşmasından sonra olabileceğini düşünüyorum, hangi yöntemle bu kaçağı bulabiliyorsunuz, herhangi bir tadilat gerekecek midir, çünkü işlerimiz çok yoğun ve ara verdirmek hiç istemiyorum.

 77. Protesisat çalışanı

  Su kaçakları ev ve işyerlerini kırmadan, hazırdaki düzeninizi bozmadan hızlı bir şekilde buluyoruz, kullandığımız akustik dinleme cihazları ile ortamda ses ve gürültü yapmıyoruz, noktasal olarak su kaçaklarını buluyoruz. Bizleri arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi çalışmalar

 78. Ziyaretçi Sinan Otaklı

  mutfak duvarında su damlacıkları oluşuyor balkon dan geldiğini düşünüyoruz ama balkonda da en ufak biz iz yok, şimdi oturma odasında da aynı sorun var ne önerirsiniz ne yapmak gerekir ?

 79. Protesisat çalışanı

  Sinan bey, Su kaçağı sorunu yaşıyorsunuz, kaçağın nereden geldiğini öğrenebilmek için kameralı cihazlarla kırmadan kaçak tespiti yaptırmanız gerekir, bunun için firmamızı arayarak gerekli servis kaydını oluşturabilirsiniz. İstanbul'un tüm noktalarına tek fiyata servis hizmetimiz bulunmaktadır.

 80. Ziyaretçi Mehmet Sait Okucu

  ne zaman yağmur yağsa balkon giderinden olduğunu sanıyoruz alt katta ki evin balkonuna su akıyor , tesisatçı çağırdım hepsi balkonun 1-2 metre kenarlarından kırıp kaçağın yerini o şekilde bulabiliriz dedi, bende tadilat masrafı yüzünden bu işi yaptırmak istemiyorum, sitenizdeki videoda sadece ufak bir alanın kırılıp tamir edildiği hatta su kaçağının yerini noktasal olarak bulduğunuzu yazmışsınız , benim balkonumda yaşadığım sorun içinde bu mümkünmüdür ?

 81. Ziyaretçi Fatih Yorgancı

  apartmanın merdiven boşluğu tarafından dairemizin duvarında ıslaklık nem şeklinde bir kaçak söz konusu, daha çok üst kattaki komşumuz banyo yada tuvaleti kullandığında bu ıslaklık artıyor, üst komşumuz kendisinden kaynaklanmadığını söylesede 1 ay dır devam eden bu sorun için mahkemeye kadar gitmeyi düşünüyorum ancak söz konusu sorunun nereden kaynaklandığını bulabilmemiz ve benim bu belge ile yada sizin sözünüz ile elimde bir kanıtın olmasını istiyorum, su kaçağı tespitini sanırım kırmadan buluyorsunuz, sizden ricam konu hakkında tarafıma dönüş yaparmısınız, teşekkürler

 82. Protesisat çalışanı

  Sayın Fatih Bey, Sorunun tespit edilebilmesi için öncelikle merdiven boşluğundan geçen tesisat boruları ve akabinde burada bulunmaz sa üst kattaki komşunuzun dairesinde bir tespit çalışması yapılması gerekir, yani sadece sizin dairenize bakarar, evet sorun üst kattadır diyemeyiz, üst kattaki komşunuzun dairesine de bakmamız gerekiyor, bu durumda kendisi ile görüşerek tespit çalışması yapılacağını ve evde hiç bir şekilde kırma ve dökme işlemi olan sorunu noktasal olarak çözeceğimizi iletiniz. Bizler protesisat olarak sizlere sorunu tespit ettikten sonra elbette rapor sunabiliriz. dileriz.

 83. Ziyaretçi Meltem İnce
  2 Şubat 2016
  Cevapla

  duvarlarda su izleri oluşuyor bu izler geçen sene yoktu kar yağdığı zaman bu izlerin oluştuğunu görüyoruz bina yeni değil ancak daha önce bu tür bir sorunla karşılaşmadık, ev sahibine söylediğimizde kendisi bu durumla ilgili tesisat firması çağırmamızı önerdi, ancak gördüğüm kadarıyla siz kırmadan su kaçağını bulabiliyor muşsunuz, sizden rica bize bu sızıntı ve su izi ile ilgili çözüm önerisi sunmanızdır. Teşekkürler

 84. Protesisat çalışanı

  Meltem Hanım, Su izlerinin oluşması ya üst kattaki komşunuzun tesisatındaki bir kaçaktan oluşabilir yada yan binada oluşan bir su sızıntısından meydana gelebilir, dilerseniz Protesisat olarak sizi üzeen su kaçağının yerini noktasal olarak bulabiliriz. İstanbul'un tüm noktalarına servisimiz vardır ve şunu da belirtmek isteriz, ister Tuzla da olun ister silivri'de uzaklık yakınlık ayırt etmeden ek bir servis ücreti talebimiz olmadan sorunlarınızı kısa sürede çözüyoruz. dileriz

 85. Ziyaretçi Kenan Ordulu
  29 Ocak 2016
  Cevapla

  Sayın yetkili, Binamız 20 yıllık bir bina hemen yan tarafına yeni bir bina inşa ettiler, ne zamanki yağmur yağsa yeni bina tarafından evimizin duvarında nemlenme ve kuruduğundan su izi kalıyor bir kaç kez bu durumu analiz etmek için yan binanın müteahhidine bildirdik ancak kendisini ilgilendiren bir durum olmadığını söyledi, daha önce böyle bir şey yaşamıyorduk 3 aydır bu durum bizi gerçekten çok üzdü, işin kötü tarafı da şu, binamızın asansör boşluğu tarafından da su sızdığı ve hatta damlama yaptığını görüyoruz, kısacası evde su izi ve su sızıntısı var çözüm önerilerinizi bekliyoruz, teşekkürler

 86. Protesisat çalışanı

  Kenan bey, Firmamız profesyonel akustik dinleme cihazları ile tesiatınızda ki tüm alanları kontrol ederek noktasal olarak su kaçaklarının yerini garantili bir şekilde bulmaktadır. Bizleri arayarak kısa sürede bu tür su kaçak sorunundan kurtulabilirsiniz. dileriz.

 87. Ziyaretçi Şerafettin Yamaner

  2 Ekim 2015 tarihinde, alt komşuya sızan su nedeniyle firmanızdan "kontrol ve onarım" isteğinde bulundum...Kısa bir süre içinde ilgili elemanlarınız geldi; yine kısa bir zaman içinde "su kaçağı yeri" tespit edildi ve yine kısa bir zamanda onarım yapıldı...Başta firmanıza ve "kontrol ve onarım" için görevlendirdiğiniz Adem usta ve arkadaşına teşekkür ederim... Dr. Şerafettin Yamaner

 88. Protesisat çalışanı

  Şerafettin bey, firmamızı tercih ettiğiniz için biz teşekkür ederiz. iyi günler dileriz.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir