Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir ?

Evlerde en çok yaşanılan sorunlardan biride tuvaletlerden gelen kötü kokulardır. Binanın yeni yada eski olması kötü kokunun oluşmasına bir sebep değildir. Kokunun kaynağını bulmak gerekir, bazen mutfağınızda oluşan yemek kokuları, bazen ise tüm odaları kaplayan lağım kokuları, yaşam alanlarınızı kalitesiz hale getirmektedir. Peki bu tür kötü kokular neden oluşur ?
tuvalet kötü koku tespiti

Tuvalet ve Banyodan Ne Türde ve Ne Şekilde Kokular Gelebilir ?

 • Çürük sarımsak kokusu gibi kokular alabilirsiniz
 • Lağım kokusu gelebilir
 • Lodoslu, rüzgarın yoğun olduğu zamanlarda tuvalet ve lavabolardan kısa yada uzun süreli kötü kokular gelebilir
 • Yağmurlu havalarda klozet ve lavabo altlarından koku yapabilir
 • Gaz kokusu gibi pis kokuyu evinizde hissediyor olabilirsiniz.
 • Alt komşunuz yada üst komşunuz yemek yaptığında hatta sigara içseler dahi kokusu sizin mutfak yada odalarınıza geliyorsa
 • Tuvalet ve banyodaki havalandırma camını açtığınızda kötü kokular geliyorsa.
 • Duş giderinden, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi giderinden, yer süzgeçlerinden, lavabo altından ve tuvaletten koku geliyorsa.

Tuvaletten ve Lavabodan Gelen Kötü Kokuların Sebepleri

Alafranga yada alaturka tuvalet kullanıyor olabilirsiniz, ikisinde de koku problemi oluşabilir ama neden oluşuyor hep beraber inceleyerek sorunu anlayalım.

 • Tuvalette havalandırma mevcut mudur, varsa havalandırma boşluğunda kırık yada çatlak pimaş var mı tespit edilmelidir, çünkü pimaş borularda ince bir çatlak bile olsa tuvalete kötü koku vermeye yetebilir. Hatta havalandırma içerisinde ağzı boşta bırakılmış pimaş var mı, kontrolü sağlanmalıdır.
 • Tuvalette olan el yıkama lavabosu altındaki lavabo sifonları (spiral borular) “S” şeklinde mi ? Lavabo altlarındaki borulara S şekli verirseniz içinde biraz su biriktirerek pimaşlardan gelebilecek kötü kokulara engel olacaktır.
 • Eğer koku banyoda oluşuyor ise banyonuzda bulunan yer süzgecini kontrol edin, yer süzgeci kapağını açarak içinde az da olsa su olması gerekiyor, su yok ise su ilave ediniz, giderlerden gelen kokuyu önlemesi için içinde su olması gerekmektedir.
 •  Tuvalet taşlarında az da olsa bir boşluk görüyor musunuz ? Eğer tuvalet taşlarının kenarlarında bir boşluk var ise kontrol edin ve bu boşluğu tesisatçınızı çağırarak kapattırın, yada slikonla kendiniz de kapatabilirsiniz, çünkü giderlerin kokusu bu boşluktan yüzeye çıkabilir ve kokuya sebep olabilir.
 • Alafranga’yı yere monte eden vidalar eğer iyi sıkılmamış ise arasından koku gelebilir, montaj vidalarının iyi sıkılıp sıkılmadığını kontrol edin, en ufak bir boşluk tuvalete koku gelmesine neden olur, bu tip durumlarda slikonla, açık kapanmayan yerler kapatılabilir.
 • Tuvalet ve lavabolarınızı kullandığınız da su çok yavaş ilerliyor ise, gider pimaşlarında tıkanıklık olmasından kaynaklanır, pimaş boruları tıkanıklığı lavabo ve tuvaletlerden kötü kokunun meydana gelmesini sağlar. Bu sorun için tuvalet tıkanıklığı açma firmamızdan destek almalısınız.
 • Tuvaletin altındaki pimaş borularına S verilmemiş ise, koku yapar, bunun için tuvalet sökülerek altındaki pimaş boruya S verilmesi gerekir.
 • Gider borularının bir ucu da binanın çatısındadır, bu pimaş ucu eğer çatı ile aynı hizzada ise kokuya sebep olur, çatıda ki bu pimaş boru en az çatıdan yarım metre yüksekte olmalıdır, çatı daki pimaş borusunun ne kadar yüksek olduğunu kontrol etmelisiniz.
 • Çamaşır makinelerinin gider boruları zamanla oynayabilir ve gevşeyebilir, çamaşır ve bulaşık makinesi gider borularınızı kontrol edin eğer bir boşluk bulunuyorsa kokuya sebep olabilmektedir, bunun için borunun ucuna bir bant yada naylon gibi bir parçayla sararak sabitleştirebilirsiniz.
 • Tuvalet ve banyonuzdaki kötü kokulardan arınmak için, çamaşır suyu, kostik, lavabo açıcı gibi asit ve kimyasallar kullanmanız ne kokuyu giderir nede tıkanıklıkları açar, bu tür bir uygulama yapmayın, pimaş borulara zarar verebilirsiniz.
 • Bazen olası bir pis su gideri sızıntısı, yakın zaman da tespit edilemez ise, her ne kadar logara kadar ulaşıyor ve pislikler evinize dolmuyor olsada yine koku yapabilir, firmamız ile iletişim kurarak olası gizli pis su gider kaçağı tespiti yaptırabilirsiniz.

 

kötü koku tespiti

Kokunun Yerini Tespit Edemiyorsanız !

Kokular, sıvı bir halde yada görünebilir bir yapıda olmadıklarından bulunması ve tespit edilmesi bina sakinleri tarafından zor bir durumdur. Ancak elbette teknolojinin bizlere sunduğu avantajlardan destek alarak artık bu tip tuvalet, banyo, mutfak ve gider kokularından kurtulmak oldukça basit. İnterneti kullanmayarak sadece mahalle tesisatçılarından destek alanlar için aynı şeyleri söylemek zor, çünkü sıradan bir tesisatçı asla tuvalet kokusunun nedenini bulamaz, çünkü bu işlemler için kullanılan cihazlar oldukça pahalı ve lüx ürünlerdir. Peki bu kokuları kim tespit edebilir, nasıl giderilir, artık kokusuz, kaliteli bir yaşam sürebilecekmiyim sorusuna cevap arıyorsanız, Evet..

Protesisat ile Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir ? 

Yukarıda bahsedilen kokuya sebep çözüm sağlayan ve mutlak kokunun yerini tespit edebilen firmamız hangi cihazlar ile bu tür problemleri çözmektedir ? ve şunu da belirtelim koku tespiti işlemlerinde hiç bir yeri kırmıyoruz.

 • Kötü kokuya sebep bir tıkanıklık ise, Tıkanıklık açma robot cihazları kullanılır, İstanbul’da sadece bir kaç firma da bulunan bu cihazlar, sorunun garantili çözümünü sağlar.
 • Pimaş borularda bir çatlak var ise, Yurt dışından ithal oldukça pahalı kameralı görüntüleme cihazlarımız ile pimaş borulara gönderilen kameramız, pimaşlarda ne tür bir sorun var hepsini dahili hafızasına kaydederek sorunu tespit eder.
 • Koku tespit cihazımız ise, kokuyu görünür bir hale getirerek, bir duman şeklinde görünmesi sağlar ve fiziksel olarak gözle görünen kokular artık gün yüzündedir, koku tuvalet kenarların da mı geliyor, lavabonun altında mı, pimaş da ki bir açıklıktan mı, binayı inşa edenlerin ustalık hatalarından mı yoksa havalandırma boşluğun dan mı ? nokta atışı tespit edilir ve soruna garantili müdahale gerçekleştirilir.

Kaliteli Bir Yaşam İçin Koku Tespiti Yaptırın

Sağlık konusunda söylenecek çok şey var, ancak zaten sizler kötü kokuların ne denli insan vucüduna zararlı olduğunu bilmektesiniz, kaliteli bir yaşam isteyenlerin tercihi olan Protesisat, banyoda, mutfakta, tuvalette, hatta havalandırma boşluklarından gelebilecek tüm kötü kokuları tespit eder ve sizi kötü kokusuz, kaliteli bir yaşam sürecek ortama hazırlar.

Nasıl Servis Çağırabilirim ?

Protesisat olarak, öncelikle belirtmek isteriz ki, Türkiye’nin en profesyonel tesisat firmasıdır, sadece kötü koku tespiti değil, tıkanıklık açma ve su kaçağı tespiti konusunda yıllardır hizmet vermektedir. İstanbul’ da tüm ilçelere servis hizmetimiz bulunmakta olup, en uzak böyleye maksimum 1 saat içerisinde ulaşabilmekteyiz. Bizleri aramanız halinde 1 saat içerisinde ve istanbuul’un tüm noktalarına uzaklık farketmeksizin tek fiyata hizmet vermekteyiz, dilerseniz bizleri arayarak servis kaydı oluşturabilir, evinizde ki pis kokulardan kurtulabilirsiniz, artık ertelemeyin ve kötü kokulardan kurtulun.

Kötü Koku Çözümleri için Videomuzu İzleyin.

 

Yorumlar (65)

 1. Ziyaretçi Fatih çolak
  19 Mayıs 2023
  Cevapla

  Babamlar 3.katta oturuyor alafranga tuvalet yaptırdılar biz 2.katta oturuyoruz çok kötü lağım kokusu geliyor bazen evde duramıyoruz yardım edermidiniz bide fiyat bilgisi alabilirmiyim teşekkürler kolay gelsin

 2. Protesisat çalışanı

  Öncelik ile profesyonel cihazlar ile koku tespiti yapılarak kokunun nerden geldiği tespit edilmeli daha sonrada onarım işlemi yapılmalı sorunun tespit edilmesi önemlidir çünkü lağım kokusu bina ile alakalı genel bir sorun olabilir firmamız lağım kokusu veya banyodaki pis koku tespiti işleminde öncü bir firmadır ve gerekli tüm teknolojiye sahiptir. Telefonlarımızı arayınız yardımcı olalım.

 3. Ziyaretçi Mehmet
  28 Temmuz 2020
  Cevapla

  Vay be 1 yıldır çektiğim tuvalet kokusu meğerse sadece borunun şeklinden kaynaklanıyormuş. Adamlar yüzlerce km öteden çözdü problemi. Gerçekten profesyoneller. Bizim buradaki acemi tesisatçılar gelip bakınca bile anlamadılar.

 4. Protesisat çalışanı

  Sorununuzun çözüldüğüne sevindik.

 5. Ziyaretçi Zerrin
  31 Mayıs 2020
  Cevapla

  Evimiz 4 katlı bina 4. Kattayız tuvaltte ve banyoda gitmek bilmeyen koku var binanın diğer dairelerinde yok kapidan iceri girdimmi resmen evden tiksiniyorum

 6. Protesisat çalışanı

  Sorunun tespiti için firmamızı arayabilirsiniz. Buradan net bir cevap vermek mümkün değil maalesef. Lavabodan, yer süzgecinden, tuvaletten veya havalandırmadan kaynaklanabilir. Kokuya sebep olan yeri tespit etmek gerekiyor öncelikle.

 7. Ziyaretçi Gökhan
  8 Mart 2020
  Cevapla

  1. katta oturuyorum. Alaturka tuvaletin sifonunu çektiğim anda içeri yoğun bir lağım kokusu doluyor. Bunun nedeni ne olabilir ve nasıl giderilebilir? Yine bazen mutfağa yoğun bir yemek kokusu doluyor. Mutfağımdaki aspiratörün havalandırma borusu duvardaki delikten dışarı uzanıyor. Yani bina içinde bir havalandırma boşluğuna bakmıyor.

 8. Ziyaretçi mehmet
  28 Mart 2019
  Cevapla

  bizim tuvalet ve banyo aynı havalandırmaya bakıyor ancak tuvalette geceleri 12:00 - 07:00 arasında koku oluyor her zaman olmamakla birlikte bazen aynı koku oluyor tesisitta bir problem göremedik nefeslik denen şeyde çatı kadar uzanmış 10 yıldır burada oturuyorum daha önceleri öyle kokular olmuyordu acaba neden olabilir

 9. Ziyaretçi birisi
  14 Ağustos 2020
  Cevapla

  komşulardan birisi gece ses gelmesin diye tuvaleti kulandıktan sonra sifonu çekmiyor, kendi tuvalet kokusu havalandırmadan size geliyordur, sabah çekince bir süre sonra koku gidiyor

 10. Ziyaretçi Ravza sena
  26 Mart 2019
  Cevapla

  koku tespit cihazı için Çanakkale ye geliyor musunuz iş dışına ve ücreti ne kadar

 11. Ziyaretçi Alibey Küsbeci

  -Klozetten koku geliyor- Gömme rezervuarlı klozetin içinden acımsı bir koku geliyor. neden kaynaklanıyor olabilir yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 12. Ziyaretçi Suna tokat
  30 Ocak 2019
  Cevapla

  - Banyo ve tuvalet gider kokusu - 1 yıl oldu evimizi aldık evimde bulunan tuvalet ve banyodan çok pis kokular geliyor aşırı derecede tiksindirici ve çok acayip bir koku nerdeyse tüm dezenfektan ve kimyasalları denedik çözüm bulamadık yardımcı olurmusunuz.

 13. Ziyaretçi Servan göçer

  - Lağım kokusu - iyi çalışmalar diliyorum.benim sorunum bahçe katı dairede oturuyorum daha 1 yıllık bina.havalık borusu binadan bağımsız sadece benim daireme ait bahçede mevcut.sürekli lağım kokusuna maruz kalıyoruz.hiçbir yerde koku yok sadece klozet altındaki bağlantı borusunun olduğu bölgeden geliyor.klozet asma tip alttan bakıyorum herhangi bir sızıntı kaçak yok ama aşırı derecede klozetin duvarla birleşim yerinden boru kısmından koku geliyor.mutfakta lavaboda ve duşakabinde herhangi bir koku olmuyor sadece klozet boru kısmından geliyor.yardımcı olurmusunuz yapmamız gereken nedir .tecrübelerinizle yardımcı olurmusınız

 14. Ziyaretçi SELAHATTİN
  8 Ocak 2019
  Cevapla

  KOLAY GELSİN BEN ANKARADA BİR OKULDA GÖREV YAPIYORUM OKULUMUZUN ZEMİN BÖLÜNÜNDE LOGAR KOKUSU MEVCUT NE YAPTIYSAK ÇÖZEMEDİK ASKİ YETKİLİLERİNDEN ÇÖZÜM İSTEDİK ÇEKMELERİ İÇİN GELİP CEKTİLER TEKRAR TANZİKLİ SU BASTILAR FAKAT OLMADI KOKU DURUYOR HAVALANDIRMA SİSTEMİMİZE EK SALYANGOZ MOTOR TAKTIK FAKAT O BİLE FAYDA ETMEDİ ÖYLE Bİ KOKU Kİ 3. KATTAN BİLE HİSSEDİLİYOR BİZE YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

 15. Protesisat çalışanı

  Selahattin Bey; Logar kokusuna çözüm bulmak için öncelikle kokunun kaynağı tespit edilmelidir. Yani lağım kokusu nereden geliyor belirlenmelidir. Gider borularının yıkanması tamamen deneme yanılma yöntemi ile yapılan bir çalışmadır. Lağım kokusunun kaynağını belirlemek için koku tespit cihazı kullanılmalıdır. Koku tespit cihazı ile lağım kokusu görünür hale gelir ve nereden geldiği belirlenebilir. Maalesef Ankara'ya hizmet veremiyoruz.

 16. Ziyaretçi zahide pala
  26 Aralık 2018
  Cevapla

  evimin lavabosu tuvalet ve mutfak giderinden lağam kokusu gibi kokular gelmeye başladı. mutfak da daha önceleri yoktu. son 3 aydır koku gelmeye devam ediyor. buna nasıl bir çözüm bulabilirim acaba...

 17. Protesisat çalışanı

  Lavabo veya tuvalet kokusunun birçok sebebi olabilir. Kokunun nereden geldiğini belirlemek için, koku tespit cihazı ile koku tespiti yapılmalıdır. Koku tespitinde, kokunun nereden geldiği kesin olarak belirlenebilir.

 18. Ziyaretçi Rıdvan
  27 Kasım 2018
  Cevapla

  evim müstakil dublex yeni bina fakat çekvalf taktırmama rağmen felaket koku geliyor ara ara eve felaket yoğun koku yayılıyor lavabolarda sorun yok ordan gelmiyor banyo borularından yayılıyor çatıdada koku oluyor usta getırttım anlamadı çekvalf takıp gitti Ama değişen birşey olmadı

 19. Protesisat çalışanı

  Evdeki lağım kokusu çatıdan da geliyor diye belirmişsiniz. Bunun sebebi; havalandırma boşluğundan çatıya çıkan pimaş borusundan kaynaklanıyor olabilir. Binalarda, ana atık su borularının bir ucu çatının yarım metre kadar üstüne çıkar ve ağzı açık bırakılır. Bu sayede, atık su borusu içindeki kötü koku havaya karışır ve binadan kötü koku gelmesi engellenir. Bazı yerlerde çatıya çıkan pimaş borusu çatı katında olabilmektedir. Bu durumda tuvalet koku giderici gibi şeyler kullansanız bile faydası olmaz.Tuvalet kokusu veya klozet kokusunun sebebi çatıdaki pimaş borusu olabilir. Bunu kontrol etmeniz gerekir. Eğer çatının yarım metre üstünde değilse bir tesisatçı çağırarak çatının üstüne çıkartmasını sağlarsanız büyük ihtimalle tuvalet kokusu sorunu çözülecektir. Eğer çatıya çıkan pimaş borusunda bir sorun yoksa, firmamız ile iletişime geçerek koku tespit cihazı ile koku tespiti yaptırabilirsiniz. Bu sayede hiç bir yere zarar verilmeden tuvalet kokusunun kaynağı tespit edilir ve çözüm üretilir.

 20. Ziyaretçi burak
  21 Kasım 2018
  Cevapla

  iyi günler.bizim sorunumuzda lavabodan gelen kötü kokular.Yanlız bizim durumumuz biraz farklı tuvaleti kullandığımızda yanındaki lavabonun içinden kötü koku geliyor.yani tuvalet kullanılmadığında koku yok sifona basıldığında koku lavabodan geliyor.ne öneririrsiniz teşekkürler.

 21. Protesisat çalışanı

  Tuvalet kullanıldığında yandaki lavabodan kokusu gelmesinin sebebi lavabonun altında bulunan sifonda su olmamasından kaynaklanıyor olabilir. Bütün gider borularında "U" şeklinde bir dirsek bulunur ve bunun içinde su birikintisi olur. Su birikintisi sayesinde gider borularında kötü koku gelmesi engellenir. Eğer su yoksa başka bir gideri kullandığınızda suyun basıncı ile içinde su olmayan gider borusundan koku gelir.

 22. Ziyaretçi Harun Çetin
  12 Kasım 2018
  Cevapla

  Evin banyosundan klozet kokusu geliyordu. Uzun süre bu tuvalet kokusunu gidermenin yollarını denedim olmadı. Nihayetinde evimiz tadilata girdi. Hazır tadilata girmişken, klozeti ve lavaboyuda değiştireyim dedim. Ancak tadilat olmasına rağmen banyodan gelen lağım kokusu hala geliyor.

 23. Protesisat çalışanı

  Banyodan gelen klozet kokusu, klozet taşından kaynaklanmaz. Banyodan gelen lağım kokusunu gidermek için klozet taşını ve lavabo taşını değiştirmeniz sorununuzu çözmez. Tuvalet kokusunu gidermenin yollarından en önemlisi kokunun kaynağını belirlemelisiniz. Firmamız klozet kokusunu belirlemek için koku tespit cihazı kullanmaktadır. Bu sayede kokunun nereden geldiği kesin olarak belirlenebilir.

 24. Ziyaretçi Hakan
  19 Aralık 2018
  Cevapla

  Bizde de aynı sorun vardı. Üst veya alt komşu tuvaletini yaptığında tüm koku bizim banyoya yaıylıyordu. Sonunda küvetin altındaki giderde conta olmadığını tespit ettik ve conta taktık koku kalmadı çok şükür.

 25. Ziyaretçi Ferdi Işık
  9 Kasım 2018
  Cevapla

  Müstakil 3 katlı bir binada oturuyorum. Bina bana ait. 3 yıldır çatı katından lağım kokusu geliyor. Geçenlerde fark ettim ki, tesisatı döşeyen usta pimaş borusunun açık olan ağzını çatı katında bırakmış. Borunun ağzını naylon poşetle kapatırsam sorunum çözülür mü yoksa ekstra birşeyler mi yapmalıyım?

 26. Protesisat çalışanı

  Çatı katına bırakılan pimaş havalandırma borusunun, çatının yarım metre kadar üstünde olmalıdır. Çatı katındaki borunun amacı, pimaş borusu içindeki lağım kokusunun eve girmesini engellemektir. Ancak pimaş borusunun çatı katında olmasından dolayı ara ara evinizden de lağım kokusu gelebilir. Çatıda bulunan gider borusunun ağzını poşetle kapatmanız tuvalet kokusu gidermenin yollarından biri olmayacaktır. Poşetle kapatmanız durumunda banyonuzdan klozet kokusu veya tuvaletten lağım kokusu gelecektir. Yapılabilecek en akıllıca çözüm yolu, pimaş borusuna ek yapıp en uygun yerden çatının üstüne çıkarmak olacaktır.

 27. Ziyaretçi Gülcan KİRAZLI

  Evimin banyosunun camı dışarı bakıyor. Ancak alaturka tuvaletin penceresi havalandırma boşluğuna bakıyor. Alaturka tuvalet kokusu sürekli geliyor. Bu havalandırma penceresinden mi kaynaklanıyor acaba, tuvaletten gelen lağım kokusu nasıl giderilir?

 28. Protesisat çalışanı

  Tuvalet kokusunun neden kaynaklandığı tespit edilmeden, tuvalet kokusunu gidermenin yolları çözümsüz kalacaktır. Tuvaletinizin penceresi havalandırma boşluğuna bakıyor diye lağım kokusuna sebep olmaz. Ancak havalandırma boşluğundan geçen binanın ana gider borusunda bir çatlak varsa veya ana gider borusunun contası yerinden çıkmışsa lağım kokusu gelmesine sebep olur. Bu lağım kokusu da havalandırma penceresinden sizin tuvalete giriyor olabilir. Tuvaletten gelen lağım kokusunun kaynağını belirlemek için koku tespit cihazı kullanılmalıdır. Koku tespit cihazı ile kokunun kaynağını tespit eden firmamız, alaturka tuvalet kokusuna ve klozet kokusuna kesin çözüm üretmektedir.

 29. Ziyaretçi Hüseyin KILIÇ

  İyi çalışmalar. Evimde banyodan sürekli klozet kokusu geliyor. Günde bir kaç kez yıkamama rağmen biraz zaman geçince tekrar klozet kokusu geliyor. Tuvalet kokusunu gidermenin yollarının hepsini deneme rağmen klozet kokusu gitmiyor. Eve misafir geldiğinde utanıyorum. Banyodan gelen lağım kokusu nasıl giderilir yardımcı olur musunuz?

 30. Protesisat çalışanı

  Banyodan gelen lağım kokusu her zaman klozet kokusu olmayabilir. Pis su borularındaki koku her zaman klozet kokusu sanılır ancak diğer gider borularından gelen kötü kokularla klozet kokusu gibidir. Tuvalet kokusunu gidermenin yolları, kokunun kaynağını tespit etmekten geçer. Banyonun yer süzgecinden tutum duşa kabinin yer süzgecinden de klozet kokusu gelebilir. Hatta havalandırma boşluğundan geçen ana gider borularından bile banyonuz lağım kokusu gelebilir. Sizin yaptığını temizlik sonucu, banyoya giren temizlik malzemelerinin kokusu klozet kokusunu geçici olarak bastırdığı için koku geçici olarak kesilir. Klozetin, lavabonun, banyo yer süzgecinin ve duşa kabin giderinin içinde bir miktar su olmalıdır. Bu su sayesinde lağımdan gelen kötü koku önlenmiş olur. Eğer bu saydığımız yerlerde su varsa ve yine banyodan gelen lağım kokusu nasıl giderilir diye düşünüyorsanız, gider borularında bir çatlak olabilir. Servis talebinde bulunduğunuzda ekiplerimiz koku tespit cihazı ile klozet kokusunun kesin sebebini tespit edebilirler.

 31. Ziyaretçi Serpil Atmaca
  4 Kasım 2018
  Cevapla

  Geçen hafta üst katta tadilat çalışması yapıldı. Tadilat çalışmasının bitmesine yakın bizim evde klozet kokusu gelmeye başladı. Normal bir durum diye umursamadım. Ama bir haftadır klozet kokusu gelmeye devam ediyor. Wc koku giderici takmama rağmen sonuç değişmedi. Yukardaki tadilatla ilgili olabilir mi ama mantıken olmaması lazım.

 32. Protesisat çalışanı

  Klozetin bulunduğu yerden klozet kokusu gelmesi, kokunun kaynağının klozet olduğunu kesin olarak söyleyemeyiz. Banyodan gelen lağım kokusunu çoğu kullanıcı klozet kokusu sanır. Ancak banyoda bulunan herhangi bir giderden lağım kokusu gelebilir ve siz bunu klozet kokusu sanabilirsiniz. Ayrıca banyodan gelen lağım kokusu, havalandırma boşluğundan da geliyor olabilir. Sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda üst katın tadilatından sonra klozet kokusu gelmeye başlamışsa, üst katta tadilat yapılırken havalandırma boşluğundan geçen ana gider borusuna zarar verilmiş olabilir. Havalandırma boşluğundaki ana gider borusu çatladığında, banyodan lağım kokusu gelmesine sebep olur. Üst katın tadilatı ile hiç ilgisi de olmayabilir. Bu durumda wc koku giderici veya alaturka koku giderici gibi kokuyu bastırma çalışmalarınız sonuçsuz kalacaktır. Firmamızdan servis talep ederseniz eğer, ekiplerimiz adresinize gelerek koku tespit cihazı ile kokunun kaynağını kısa sürede tespit edeceklerdir.

 33. Ziyaretçi Hilal
  14 Ocak 2018
  Cevapla

  iyi aksamlar hocam interneti incalayip bana lazim olan cevaplari buldum buradan 4 katli binada yasiyorum binada baya eski bizi bu koku 1 senedir cok yordu hem mutfak hem tuvalet yapmadigimiz seyler kalmadi sonunda pesetim komsulara cikiyomu bilmiyorum selikomada her yeri kapatik ama fayda etmedi ne yapmam lazim lutfen yardim edin

 34. Ziyaretçi Özkan YILDIZ
  20 Aralık 2017
  Cevapla

  3 yıllık yeni bir binada oturuyoruz. Bina 5 katlı 10 daire. Binanın klozetli tuvaletin oldugu banyosundan çürümüş sarimsak kokusu, alafranga tuvaletinden ise agir lagim kokusu gelmekte.her iki yerde yanyana aynı havalandırmadan beslenmekte. Bu sorun tüm bina dairelerinde mevcut. Sorun ne olabilir lütfen yardımcı olun. Tesekkurler

 35. Ziyaretçi ahmet güneş
  2 Aralık 2017
  Cevapla

  Hocam benim banyomda lağım kokusu var ama tuvalette yok tahminimce klozet ten geliyor s boru var Kırıkkale ye hizmetiniz varmı

 36. Ziyaretçi Mikail A
  26 Ekim 2017
  Cevapla

  4 katlı binanın en üst katında oturuyorum. Son 1-2 aydır alaturka tuvaletten pis bir koku geliyor. Tuvaletteki küçük havalandırma penceresi sürekli açık ama koku gitmiyor. Eğer tuvaletin kapısını açık bırakırsam koku birikmiyor ama kapatırsam ondan sonra gidersem aşırı ağır bir koku toplanıyor. Ne kadar temizlesek bile geçmiyor. Daha önce hiç böyle bir koku yoktu. Nedeni ne olabilir lütfen yardımcı olun.

 37. Ziyaretçi Ahmet
  5 Eylül 2017
  Cevapla

  Öncelikle bu hizmeti sunduğunuz için teşekkür ederim. Fakat ben Bursa dan yazıyorum ve burada koku tespiti yapan firmalar bulunmamakta. Sizde Bursa ya hizmet veremiyorsunuz en azından su yorumuma tahmini bir cevap verebilirseniz çok sevindirirsiniz beni. 3 katli bir apartmanın 3. katına henüz yeni taşındım. fakat banyo tuvalet ve mutfak giderlerinden rahatsızlık verecek derecede koku geliyor. Tüm gider sifonlarını değiştirdim gırtlak boru eslerini çok güzel bir şekilde ayarladım hatta puf matik dahi kullandım. Çatıdaki havalığıda yükselttim. Fakat koku geçmedi. Son olarak aklımda tesisata su basarak temizlemek vede kanalizasyon bağlantısına çekvalf takmak var. Bunlarda sonuç verir mi bilmiyorum. Bana fikir verme sansiniz var mı neden olabilir ve nasıl düzeltebilirim?

 38. Protesisat çalışanı

  Ahmet bey merhabalar, Mutfaktan kokunun gelebileceği havalık borusunun çatıya açık alana çıkarılması, sifon giderine S verilmesi gibi bir kaç seçeneği elemişsiniz, Pimaş giderlerini basınçlı su ile yıkamanızın hiç bir faydası olmaz ama ana gider borusunda S konulması bir nebze kokuyu azaltabilir; Ancak burada yapılması gereken en doğru seçin kokunun nereden çıktığının tespit edilip kapatılması olacaktır, Bu tip durumlarda karşılaştığımız sorunlar genellikle mutfak dolaplarının arkasında gözükmeyen açıkta ve boşta kalan pimaş ağzı veya dolabın altına konulan yer süzgeç gideri, Detaylı inceleme yapıldığında bu tip sıkıntıların kaynağını bulabilirsiniz.

 39. Ziyaretçi Akin şubaş
  25 Ağustos 2017
  Cevapla

  Odadaki pis koku Evdeki bir oda çok pis kokuyor ağır bir koku leş kokusu gibi.cam sürekli açık düzenli temizlik yapılıyor odadaki yatak yorgan yikandı ama koku bir türlü gitmiyor. Tuvalet yada Logar kokusu değil bu koku.koku sadece bu odada var

 40. Ziyaretçi Gizem
  22 Temmuz 2017
  Cevapla

  Yerden tuvalet ve inanılmaz bir koku temizliyorum 2 dk sonra tekrardan bir koku temizledigim bile belli olmuyor artık tuvalet deliğine bezler tikadim bu kokuyu nasıl giderebilirimm

 41. Protesisat çalışanı

  Gizem hanım merhaba, alaturka tuvaletlerde sürekli karşılaştığımız bu problem tuvalet deliğinin hemen altına takılan S sifonu denilen pimaş borusunun tam terazide takılmayıp yamuk takılmasından kaynaklanır, eğer alt dairede gözüküyorsa S sifonundaki yamukluk teraziye alınırsa sorun ortadan kalkacaktır, ancak alt daireden gözükmüyorsa tuvalet taşı kırılıp altındaki gideri düzeltilip tekrar yenisi montaj edilmeli.

 42. Ziyaretçi Mehmet ARSLAN
  6 Temmuz 2017
  Cevapla

  Klozet iç takımı değiştirildi. Değişim sırasında klozet yerinden çekildi , bağlantı borusu hasar gördüğünden, değiştirildi. Bu değişimden sonra lağım kokusu olmaya başladı . Ayak civataları sıkıldı, etrafına silikon çekildi. yine koku kesilmedi. Ancak duvar tarafında boşluk var. Yapılan işlem gider borusu ve iç takımı değiştirildi. Koku sebebi ne olabilir. Aydınlatırsanız makbule geçer.

 43. Protesisat çalışanı

  mehmet bey merhaba, klozet taşının pimaş boruyla birleşim yerinde "kada" ismi verilen boru parçası vardır, sökme takma esnasında boruya zarar vermiş veya tam oturtamamış olmalısınız aksi taktirde koku gelmemeliydi tekrar söküp kontrol edilmeli

 44. Ziyaretçi bilnur karataş
  25 Haziran 2017
  Cevapla

  Zaman zaman banyodan gelen kötü kokular için boru temizliği yapmamın en doğru çözüm olduğu söyleniyor. Etki edermi?

 45. Protesisat çalışanı

  Sayın bilnur banyodan gelen kötü kokunun boru temizliği ile giderilmesi mümkün olamaz, bu tip durumlarda yapılması gereken en doğru işlem kokunun kaynağı ve sebebi bulunarak gidermektir

 46. Ziyaretçi Nevin altunbilek

  izmir menemende oturuyoruz acaba izmirde varmi sirketiniz

 47. Ziyaretçi yavuz
  22 Mayıs 2017
  Cevapla

  banyoda iki tane yer süzgeci var. ikisinde seviyesini kontrol Ediyorum sonra klozete basıyorum basınçla ikisindeki suyuda alıp götürüyor. sonrasında su olmayınca pıs koku çıkıyor. bu sorunu nasıl çözebililirim. lütfen yardımcı olurmusunuz

 48. Ziyaretçi ahmet
  6 Nisan 2017
  Cevapla

  Bizim binada tuvaletlere koku yüzünden giremiyoruz. Bina yeni 4 yaşında. Bacalara yeni pervane taktırdık fakat çatı katında pimaş boruları kalmış. Yani çatının üstüne çıkmamış o nedenle olailir mi?

 49. Ziyaretçi göksel
  26 Mart 2017
  Cevapla

  Kocaeli Başiskele'de dubleks dairede oturuyorum. 3. katta dubleks dairede ikamet ediyorum. Alt katta bulunan lavobamda 1 haftadır kötü bir koku mevcut.

 50. Ziyaretçi Damla Can
  17 Mart 2017
  Cevapla

  Evimde 2 tane tuvalet var. Alaturka olan tuvaletimden inanılmaz derecede gider kokusu geliyor. Ne yaptıysak kokuyu gideremedik. Gider kokusu nasıl giderilir? Ne yapmam gerekir?

 51. Ziyaretçi Erhan
  23 Şubat 2017
  Cevapla

  Safranboluda evimin tek bir odasında koku ile ilgili problemim var tüm borularımda s seklinde ne banyoda ne mutfakta ne tuvalette koku var koku sadece tek odada buralara geliyormusunuz nasıl yapabiliriz bana maliyeti ne olur?

 52. Protesisat çalışanı

  erhan bey merhabalar safranboluya hizmetimiz vardır, her türlü kötü lağım, tuvalet kokularını gelişmiş cihazlarla tespit edebiliyoruz, iletişim bölümündeki telefonlarımızdan irtibata geçtiğinizde bir kaç teknik detay aldığımızda net ücret verebiliriz.

 53. Ziyaretçi Harun görücü
  17 Kasım 2016
  Cevapla

  benim evimin tuvaleti banyosu ve mutfağından kısacası gider olan tüm yerlerden kötü bi koku yayılıyor çözüm bulamadım lütfen yardımcı olur musunuz... İyi çalışmalar. Kolay gelsin

 54. Ziyaretçi eren tan
  28 Ekim 2016
  Cevapla

  ozellikle kis aylarinda ve lodoslu havalarda dubleks olan evimizin 3 banyosundanda inanilmaz pis kokular gelmektedir bu konuda bize nasil yardimci olabilirsiniz catida havalandirma borusu var

 55. Ziyaretçi Gokhan ozener

  Bu gibi frmalara para vermek istemiyorsaniz,yer giderlerine su dolu bir poset ile kapatin.havalandirma boslugundanda koku geliyor olabilir.onuda kapatin.lavabo giderlerine de karbonat tablet atin.sorun cozulsun..

 56. Ziyaretçi TEVFİK
  25 Ekim 2016
  Cevapla

  ızmırde bu konuyla ılgılı bılgı alabılecegımız bır yer varmıdır?

 57. Protesisat çalışanı

  Tevfik bey, ilgili iletişim bilgileri aşağıdaki url dedir. https://www.protesisat.com/iletisim/

 58. Ziyaretçi Recai atay
  17 Ekim 2016
  Cevapla

  Biz kktcde lojmanda yaşıyoruz.Buralarda imkanlar daha kısıtlı. wc kokusu sürekli oluyor her Zaman havalandırma camı açık yine de koku gitmiyor ne yapabiliriz buradaki imkanlarla

 59. Ziyaretçi Burçin Yılmaz
  21 Eylül 2016
  Cevapla

  Evimizin üst katında bulunan tuvaletten kötü kokuların gelmesi ile beraber kısa zaman içerisinde gider tıkanıklığı meydana geldi ve pis su giderinden kaynaklanan bu tıkanıklık sonucu sular tuvalet deliğinden gidememeye başladı.Sağlık açısından hızlıca halledilmesi gereken bir sorundu ve arkadaşımın tavsiyesi üzerine uzman firmanız ile irtibata geçtim. Aradığım gün içerisinde evimize bir ekip gönderildi ve kısa bir süre içerisinde robot makinelerin ve kameralı görüntüleme cihazlarının yardımı ile sorun giderildi. Üstün teknolojik hizmetlerinizden,kadronuzun işine verdiğini önemden ve böyle bir işte bile kılık kıyafetlerine dikkat etmelerinden dolayı sizlere çok teşekkür ederim.

 60. Ziyaretçi arslan bozdağ
  10 Haziran 2016
  Cevapla

  Kozyatağına 30 senelik bir apartamanın 8. katında kiracı olarak oturmaktsyım. Banyoda sürekli küf gibi kötü bir koku var. Yardımcı olursanız sevinirim.

 61. Protesisat çalışanı

  Sayın Arslan bey, Koku tespit cihazlarımız ile kokunun sebebini tespit edebiliyoruz, Kokuya sebep olan tesisat sorunlarını kısa sürede çözüyoruz, İstanbul'un tüm ilçelerine servisimiz mevcuttur. Bizleri arayarak detaylı bilgi alabilir servis kaydı oluşturabilirsiniz. iyi çalışmalar

 62. Ziyaretçi murat akşen
  19 Mayıs 2016
  Cevapla

  anaokulumuzda kanalları temizletmek istiyoruz, çok koku geliyor su kanallarında, 2 katlı bir yer alt kattan daha fazla koku gelmektedir, bir arkadaşımız size koku tespiti yaptırmış onda artık koku gelmiyormuş, bu hizmetten bende yararlanmak istiyorum, yardımlarınızı rica ederim.

 63. Protesisat çalışanı

  Murat bey, Belirttiğiniz gibi logar ve kanallarda bir tıkanıklık varsa koku yapar, firmamız önce robot ve kameralı cihazlarla tıkanıklığı açar ardından koku tespit cihazlarımız ile kokunun yerini tespit ederek, onarım gerektirecek bir işlem varsada sizlere rapor ve fiyat teklifi sunar, sağlığınız için son derece riskli olan kötü kokulardan kurtulmak için bizleri arayabilirsiniz.

 64. Ziyaretçi Esin Yıldıray

  evdeki lağım kokusu bizi evden soğutmaya yetti, tüm bina da ki dairelere sordum hiç birinde şikayet yok ama bizim dairede lağım kokusu geliyor, tuvaletin kapısını açık bıraktığım anda içeriye lağım kokusu doluyor, aynı şekilde banyodan da kötü kokular geliyor, kokuyu örtmek için parfüm ve bir sürü şey denedim yinede olmadı, tuvalete kolonya, bir şişe amonyaklı sıvı deterjan döktüm olmadı, artık bu lağım kokusundan kurtulmak istiyorum, evdeki bu lağım kokusu nasıl giderilir,  yardımcı olur musunuz ?

 65. Protesisat çalışanı

  Sayın Esin Hanım, Tuvaletten gelen lağım kokuları ve diğer kötü kokuları bastırmak için ne kullanırsanız kullanın kısa sürede yeniden kötü kokular evinizi sarar. Yapılması gereken koku tespitidir, Koku tespit işlemlerinde evinizde tadilat yapılmaz hiç bir yer kırılmaz, tuvalet giderleriniz de bir tıkanıklık oluşmuş olabilir belkide tesisat borularının yanlış eğim verilmiş olması bile koku yapmaya yeter, bizleri ararsanız gün içinde sizleri ziyaret ederek, evdeki lağım kokularından kurtulmuş olursunuz. İstanbul'un tüm noktalarına servisimiz vardır. iyi günler dileriz.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir