Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.
Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir ?

Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir ?

Evlerde en çok yaşanılan sorunlardan biride tuvaletlerden gelen kötü kokulardır. Binanın yeni yada eski olması kötü kokunun oluşmasına bir sebep değildir. Kokunun kaynağını bulmak gerekir, bazen mutfağınızda oluşan yemek kokuları, bazen ise tüm odaları kaplayan lağım kokuları, yaşam alanlarınızı kalitesiz hale getirmektedir. Peki bu tür kötü kokular neden oluşur ?

Tuvalet ve Banyodan Ne Türde ve Ne Şekilde Kokular Gelebilir ?

 • Çürük sarımsak kokusu gibi kokular alabilirsiniz
 • Lağım kokusu gelebilir
 • Lodoslu, rüzgarın yoğun olduğu zamanlarda tuvalet ve lavabolardan kısa yada uzun süreli kötü kokular gelebilir
 • Yağmurlu havalarda klozet ve lavabo altlarından koku yapabilir
 • Gaz kokusu gibi pis kokuyu evinizde hissediyor olabilirsiniz.
 • Alt komşunuz yada üst komşunuz yemek yaptığında hatta sigara içseler dahi kokusu sizin mutfak yada odalarınıza geliyorsa
 • Tuvalet ve banyodaki havalandırma camını açtığınızda kötü kokular geliyorsa.
 • Duş giderinden, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi giderinden, yer süzgeçlerinden, lavabo altından ve tuvaletten koku geliyorsa.

Tuvaletten ve Lavabodan Gelen Kötü Kokuların Sebepleri

Alafranga yada alaturka tuvalet kullanıyor olabilirsiniz, ikisinde de koku problemi oluşabilir ama neden oluşuyor hep beraber inceleyerek sorunu anlayalım.

tuvalet kötü koku tespiti

 • Tuvalette havalandırma mevcut mudur, varsa havalandırma boşluğunda kırık yada çatlak pimaş var mı tespit edilmelidir, çünkü pimaş borularda ince bir çatlak bile olsa tuvalete kötü koku vermeye yetebilir. Hatta havalandırma içerisinde ağzı boşta bırakılmış pimaş var mı, kontrolü sağlanmalıdır.
 • Tuvalette olan el yıkama lavabosu altındaki lavabo sifonları (spiral borular) “S” şeklinde mi ? Lavabo altlarındaki borulara S şekli verirseniz içinde biraz su biriktirerek pimaşlardan gelebilecek kötü kokulara engel olacaktır.
 • Eğer koku banyoda oluşuyor ise banyonuzda bulunan yer süzgecini kontrol edin, yer süzgeci kapağını açarak içinde az da olsa su olması gerekiyor, su yok ise su ilave ediniz, giderlerden gelen kokuyu önlemesi için içinde su olması gerekmektedir.
 •  Tuvalet taşlarında az da olsa bir boşluk görüyor musunuz ? Eğer tuvalet taşlarının kenarlarında bir boşluk var ise kontrol edin ve bu boşluğu tesisatçınızı çağırarak kapattırın, yada slikonla kendiniz de kapatabilirsiniz, çünkü giderlerin kokusu bu boşluktan yüzeye çıkabilir ve kokuya sebep olabilir.
 • Alafranga’yı yere monte eden vidalar eğer iyi sıkılmamış ise arasından koku gelebilir, montaj vidalarının iyi sıkılıp sıkılmadığını kontrol edin, en ufak bir boşluk tuvalete koku gelmesine neden olur, bu tip durumlarda slikonla, açık kapanmayan yerler kapatılabilir.
 • Tuvalet ve lavabolarınızı kullandığınız da su çok yavaş ilerliyor ise, gider pimaşlarında tıkanıklık olmasından kaynaklanır, pimaş boruları tıkanıklığı lavabo ve tuvaletlerden kötü kokunun meydana gelmesini sağlar. Bu sorun için tuvalet tıkanıklığı açma firmamızdan destek almalısınız.
 • Tuvaletin altındaki pimaş borularına S verilmemiş ise, koku yapar, bunun için tuvalet sökülerek altındaki pimaş boruya S verilmesi gerekir.
 • Gider borularının bir ucu da binanın çatısındadır, bu pimaş ucu eğer çatı ile aynı hizzada ise kokuya sebep olur, çatıda ki bu pimaş boru en az çatıdan yarım metre yüksekte olmalıdır, çatı daki pimaş borusunun ne kadar yüksek olduğunu kontrol etmelisiniz.
 • Çamaşır makinelerinin gider boruları zamanla oynayabilir ve gevşeyebilir, çamaşır ve bulaşık makinesi gider borularınızı kontrol edin eğer bir boşluk bulunuyorsa kokuya sebep olabilmektedir, bunun için borunun ucuna bir bant yada naylon gibi bir parçayla sararak sabitleştirebilirsiniz.
 • Tuvalet ve banyonuzdaki kötü kokulardan arınmak için, çamaşır suyu, kostik, lavabo açıcı gibi asit ve kimyasallar kullanmanız ne kokuyu giderir nede tıkanıklıkları açar, bu tür bir uygulama yapmayın, pimaş borulara zarar verebilirsiniz.
 • Bazen olası bir pis su gideri sızıntısı, yakın zaman da tespit edilemez ise, her ne kadar logara kadar ulaşıyor ve pislikler evinize dolmuyor olsada yine koku yapabilir, firmamız ile iletişim kurarak olası gizli pis su gider kaçağı tespiti yaptırabilirsiniz.

 

kötü koku tespiti

Kokunun Yerini Tespit Edemiyorsanız !

Kokular, sıvı bir halde yada görünebilir bir yapıda olmadıklarından bulunması ve tespit edilmesi bina sakinleri tarafından zor bir durumdur. Ancak elbette teknolojinin bizlere sunduğu avantajlardan destek alarak artık bu tip tuvalet, banyo, mutfak ve gider kokularından kurtulmak oldukça basit. İnterneti kullanmayarak sadece mahalle tesisatçılarından destek alanlar için aynı şeyleri söylemek zor, çünkü sıradan bir tesisatçı asla tuvalet kokusunun nedenini bulamaz, çünkü bu işlemler için kullanılan cihazlar oldukça pahalı ve lüx ürünlerdir. Peki bu kokuları kim tespit edebilir, nasıl giderilir, artık kokusuz, kaliteli bir yaşam sürebilecekmiyim sorusuna cevap arıyorsanız, Evet..

Protesisat ile Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir ? 

Yukarıda bahsedilen kokuya sebep çözüm sağlayan ve mutlak kokunun yerini tespit edebilen firmamız hangi cihazlar ile bu tür problemleri çözmektedir ? ve şunu da belirtelim koku tespiti işlemlerinde hiç bir yeri kırmıyoruz.

 • Kötü kokuya sebep bir tıkanıklık ise, Tıkanıklık açma robot cihazları kullanılır, İstanbul’da sadece bir kaç firma da bulunan bu cihazlar, sorunun garantili çözümünü sağlar.
 • Pimaş borularda bir çatlak var ise, Yurt dışından ithal oldukça pahalı kameralı görüntüleme cihazlarımız ile pimaş borulara gönderilen kameramız, pimaşlarda ne tür bir sorun var hepsini dahili hafızasına kaydederek sorunu tespit eder.
 • Koku tespit cihazımız ise, kokuyu görünür bir hale getirerek, bir duman şeklinde görünmesi sağlar ve fiziksel olarak gözle görünen kokular artık gün yüzündedir, koku tuvalet kenarların da mı geliyor, lavabonun altında mı, pimaş da ki bir açıklıktan mı, binayı inşa edenlerin ustalık hatalarından mı yoksa havalandırma boşluğun dan mı ? nokta atışı tespit edilir ve soruna garantili müdahale gerçekleştirilir.

 

Kaliteli Bir Yaşam İçin Koku Tespiti Yaptırın

Sağlık konusunda söylenecek çok şey var, ancak zaten sizler kötü kokuların ne denli insan vucüduna zararlı olduğunu bilmektesiniz, kaliteli bir yaşam isteyenlerin tercihi olan Protesisat, banyoda, mutfakta, tuvalette, hatta havalandırma boşluklarından gelebilecek tüm kötü kokuları tespit eder ve sizi kötü kokusuz, kaliteli bir yaşam sürecek ortama hazırlar.

Nasıl Servis Çağırabilirim ?

Protesisat olarak, öncelikle belirtmek isteriz ki, Türkiye’nin en profesyonel tesisat firmasıdır, sadece kötü koku tespiti değil, tıkanıklık açma ve su kaçağı tespiti konusunda yıllardır hizmet vermektedir. İstanbul’ da tüm ilçelere servis hizmetimiz bulunmakta olup, en uzak böyleye maksimum 1 saat içerisinde ulaşabilmekteyiz. Bizleri aramanız halinde 1 saat içerisinde ve istanbuul’un tüm noktalarına uzaklık farketmeksizin tek fiyata hizmet vermekteyiz, dilerseniz bizleri arayarak servis kaydı oluşturabilir, evinizde ki pis kokulardan kurtulabilirsiniz, artık ertelemeyin ve kötü kokulardan kurtulun.

Kötü Koku Çözümleri için Videomuzu İzleyin.

 

Yorumlar (18)

 1. 6 Nisan 2017
  Cevapla

  Merhabalar

  Bizim binada tuvaletlere koku yüzünden giremiyoruz. Bina yeni 4 yaşında. Bacalara yeni pervane taktırdık fakat çatı katında pimaş boruları kalmış. Yani çatının üstüne çıkmamış o nedenle olailir mi?

 2. 26 Mart 2017
  Cevapla

  Merhaba,

  Kocaeli Başiskele’de dubleks dairede oturuyorum. 3. katta dubleks dairede ikamet ediyorum. Alt katta bulunan lavobamda 1 haftadır kötü bir koku mevcut.

 3. 17 Mart 2017
  Cevapla

  Evimde 2 tane tuvalet var. Alaturka olan tuvaletimden inanılmaz derecede gider kokusu geliyor. Ne yaptıysak kokuyu gideremedik. Gider kokusu nasıl giderilir? Ne yapmam gerekir?

 4. 23 Şubat 2017
  Cevapla

  Safranboluda evimin tek bir odasında koku ile ilgili problemim var tüm borularımda s seklinde ne banyoda ne mutfakta ne tuvalette koku var koku sadece tek odada buralara geliyormusunuz nasıl yapabiliriz bana maliyeti ne olur?

 5. erhan bey merhabalar
  safranboluya hizmetimiz vardır, her türlü kötü lağım, tuvalet kokularını gelişmiş cihazlarla tespit edebiliyoruz, iletişim bölümündeki telefonlarımızdan irtibata geçtiğinizde bir kaç teknik detay aldığımızda net ücret verebiliriz.

 6. 17 Kasım 2016
  Cevapla

  Merhabalar benim evimin tuvaleti banyosu ve mutfağından kısacası gider olan tüm yerlerden kötü bi koku yayılıyor çözüm bulamadım lütfen yardımcı olur musunuz…
  İyi çalışmalar. Kolay gelsin

 7. 28 Ekim 2016
  Cevapla

  merhaba ozellikle kis aylarinda ve lodoslu havalarda dubleks olan evimizin 3 banyosundanda inanilmaz pis kokular gelmektedir bu konuda bize nasil yardimci olabilirsiniz catida havalandirma borusu var

 8. 27 Ekim 2016
  Cevapla

  Bu gibi frmalara para vermek istemiyorsaniz,yer giderlerine su dolu bir poset ile kapatin.havalandirma boslugundanda koku geliyor olabilir.onuda kapatin.lavabo giderlerine de karbonat tablet atin.sorun cozulsun..

 9. 25 Ekim 2016
  Cevapla

  merhabalar ızmırde bu konuyla ılgılı bılgı alabılecegımız bır yer varmıdır?

 10. Merhaba Tevfik bey, ilgili iletişim bilgileri aşağıdaki url dedir.

  https://www.protesisat.com/iletisim/

 11. 17 Ekim 2016
  Cevapla

  Biz kktcde lojmanda yaşıyoruz.Buralarda imkanlar daha kısıtlı. wc kokusu sürekli oluyor her Zaman havalandırma camı açık yine de koku gitmiyor ne yapabiliriz buradaki imkanlarla

 12. 21 Eylül 2016
  Cevapla

  Evimizin üst katında bulunan tuvaletten kötü kokuların gelmesi ile beraber kısa zaman içerisinde gider tıkanıklığı meydana geldi ve pis su giderinden kaynaklanan bu tıkanıklık sonucu sular tuvalet deliğinden gidememeye başladı.Sağlık açısından hızlıca halledilmesi gereken bir sorundu ve arkadaşımın tavsiyesi üzerine uzman firmanız ile irtibata geçtim. Aradığım gün içerisinde evimize bir ekip gönderildi ve kısa bir süre içerisinde robot makinelerin ve kameralı görüntüleme cihazlarının yardımı ile sorun giderildi. Üstün teknolojik hizmetlerinizden,kadronuzun işine verdiğini önemden ve böyle bir işte bile kılık kıyafetlerine dikkat etmelerinden dolayı sizlere çok teşekkür ederim.

 13. 10 Haziran 2016
  Cevapla

  Kozyatağına 30 senelik bir apartamanın 8. katında kiracı olarak oturmaktsyım. Banyoda sürekli küf gibi kötü bir koku var. Yardımcı olursanız sevinirim.

 14. Merhaba Sayın Arslan bey,

  Koku tespit cihazlarımız ile kokunun sebebini tespit edebiliyoruz, Kokuya sebep olan tesisat sorunlarını kısa sürede çözüyoruz, İstanbul’un tüm ilçelerine servisimiz mevcuttur. Bizleri arayarak detaylı bilgi alabilir servis kaydı oluşturabilirsiniz.

  iyi çalışmalar

 15. 19 Mayıs 2016
  Cevapla

  merhaba anaokulumuzda kanalları temizletmek istiyoruz, çok koku geliyor su kanallarında, 2 katlı bir yer alt kattan daha fazla koku gelmektedir, bir arkadaşımız size koku tespiti yaptırmış onda artık koku gelmiyormuş, bu hizmetten bende yararlanmak istiyorum, yardımlarınızı rica ederim.

 16. Merhaba Murat bey,

  Belirttiğiniz gibi logar ve kanallarda bir tıkanıklık varsa koku yapar, firmamız önce robot ve kameralı cihazlarla tıkanıklığı açar ardından koku tespit cihazlarımız ile kokunun yerini tespit ederek, onarım gerektirecek bir işlem varsada sizlere rapor ve fiyat teklifi sunar, sağlığınız için son derece riskli olan kötü kokulardan kurtulmak için bizleri arayabilirsiniz.

 17. 14 Nisan 2016
  Cevapla

  evdeki lağım kokusu bizi evden soğutmaya yetti, tüm bina da ki dairelere sordum hiç birinde şikayet yok ama bizim dairede lağım kokusu geliyor, tuvaletin kapısını açık bıraktığım anda içeriye lağım kokusu doluyor, aynı şekilde banyodan da kötü kokular geliyor, kokuyu örtmek için parfüm ve bir sürü şey denedim yinede olmadı, tuvalete kolonya, bir şişe amonyaklı sıvı deterjan döktüm olmadı, artık bu lağım kokusundan kurtulmak istiyorum, evdeki bu lağım kokusu nasıl giderilir,  yardımcı olur musunuz ?

 18. Merhaba Sayın Esin Hanım,

  Tuvaletten gelen lağım kokuları ve diğer kötü kokuları bastırmak için ne kullanırsanız kullanın kısa sürede yeniden kötü kokular evinizi sarar. Yapılması gereken koku tespitidir, Koku tespit işlemlerinde evinizde tadilat yapılmaz hiç bir yer kırılmaz, tuvalet giderleriniz de bir tıkanıklık oluşmuş olabilir belkide tesisat borularının yanlış eğim verilmiş olması bile koku yapmaya yeter, bizleri ararsanız gün içinde sizleri ziyaret ederek, evdeki lağım kokularından kurtulmuş olursunuz. İstanbul’un tüm noktalarına servisimiz vardır. iyi günler dileriz.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir