Bozuk Sifon Rezervuar Tamiri Nasıl Yapılır ?

İsmet Arslan Ziyaretçi
Soru Sor

Merhaba,

Tuvalet sifonunun düğmesine bastığımızda, basılı kalıyor. Her seferinde üst kapağını söküp plastiği yukarı çekmek zorunda kalıyorum. Klozetin suyu dolduğu zaman sifonun düğmesi kendi kendine tekrar yukarı çıkması gerekmez mi? Ayrıca bu arıza bir kenara şimdide sifonun düğmesine basmadığımız halde boşu boşuna tuvalet içine su akıyor. Bu seferde tuvaletin taharet musluğu ile sifona giden musluğu kapatmak zorunda kalıyorum.  Bu konu hakkında çözüm önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Bağlantılı Konular

Yanıtlandı
Tesisat Sorunları Soruları 8 yıl önce 6 yanıt 143,049 kez görüntülendi

Cevap (6)

 1. Protesisat çalışanı

  İsmet Bey Merhaba, Kaliteli marka olmayan klozet rezervuarlarının özellikle iç takımları sık arıza yapan malzemelerdir. Genelde su dolduğu zaman suyu otomatik kesmeye yarayan şamandıra sistemi, düğmeli veya çekmeli olarak değişen orta boşaltma sistemi arıza yapar. Bu gibi durumda yapılması gereken herhangi bir tesisat firmasından yardım almanızdır. Kendiniz yapabileceğinize inanıyorsanız nalburdan klozet rezervuar iç takımı almalısınız. Bizim önereceğimiz markanın fiyatı 30 ile 40TL arasında değişebilir. (Siamp 22/93 BASMALI REZERVUAR İÇ TAKIM) Montaj için gereken takımlar

  • Pense
  • İngiliz anahtarı
  • Tornavida
  Sırası ile tarif edeceğimiz şekilde iç takımı değiştirebilirsiniz.
  • Rezervuara dolum yapan ara musluğu kapatıp, şamandıraya bağlı olan spirial hortumu ingiliz anahtarı ile sökünüz.
  • Rezervuar üst kapağındaki basmalı veya çekmeli butonu çevirerek söküp, kapağı dikkatlice kaldırınız.
  • Altta bulunan 10 mm'lik somunları rezervuarın içinden de tornavida ile tutarak gevşetip söktükten sonra rezervuarı klozetten ayırınız.
  • Rezervuarın içindeki şamandırayı ve orta göbekteki boşaltma gurubunu gevşeterek sökünüz.
  • Sırası ile bu işlemlerin tersini yaptığınızda yenisini monte etmiş olacaksınız. İçinde bulunan şamandıra üzerinde ayar yapmanıza gerek yok fabrika ayarı yeterli olacaktır.
  teşekkürler.


  YararlıYararlı(60) Yararlı değilYararlı Değil(16)
 2. Ziyaretçi Durmuş kula
  27 Nisan 2017
  Cevapla

  - Gömme rezervuar su kaçırıyor Siamp gömme rezervuar iç takımında bulunan 2 contayı da (sistemin içindeki ve en altta oturduğu yerdeki) değiştirdim klozetin içine hala su sızıyor  İç takımın üstüne bastırsam da sızıntı azalmıyor ne yapmalıyım.


  YararlıYararlı(120) Yararlı değilYararlı Değil(28)
 3. Ziyaretçi meltem
  19 Aralık 2017
  Cevapla

  benim sorum rezervuar su aliyo fakat dugmesine basinca suyu cok az veriyo kapagi kaldirdik icindeki sistemde sıkıntı yok su tam basiyo kapagini takip basinca su gene az veriyor nedeni ne olabilir


  YararlıYararlı(138) Yararlı değilYararlı Değil(20)
 4. Ziyaretçi Ömer Faruk Durmuş

  Meltem hanım merhaba, klozet rezervuar iç takım ayarındaki sıkıntıdan dolayı bunu yapar, iç takım sistemi ayarları markaya göre değişiklik göstermesinden dolayı buradan tarif etmemiz zor olur, marka model belirttiğiniz veya kısa bir video paştığınız taktirde yardımcı olabiliriz.


  YararlıYararlı(26) Yararlı değilYararlı Değil(7)
 5. Ziyaretçi Murat
  20 Aralık 2017
  Cevapla

  İç rezervuar takımını değişim için demonteye başladığımda ; Altta bulunan 10 mm’lik somunları rezervuarın içinden tornavida ile tutarak gevşetip sökme işlemini ne kadar çok uğraştımsa da boşa dönmesinden dolayı başaramadım ... Bu gibi durumlar için bir öneriniz var mıdır acaba ? Teşekkürler , Saygılarımla


  YararlıYararlı(12) Yararlı değilYararlı Değil(2)
 6. Protesisat çalışanı

  Murat bey merhaba, Civatayı alt tarafta uzun kalan kısımdan pense ile sağa sola yamultarak kırabilirsiniz veya ince testere ağzı ile civatayı alt tarafta dibinden kesebilirsiniz.


  YararlıYararlı(9) Yararlı değilYararlı Değil(8)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir