Bozuk Sifon Rezervuar Tamiri Nasıl Yapılır ?

İsmet Arslan Ziyaretçi
Soru Sor

Merhaba,

Tuvalet sifonunun düğmesine bastığımızda, basılı kalıyor. Her seferinde üst kapağını söküp plastiği yukarı çekmek zorunda kalıyorum. Klozetin suyu dolduğu zaman sifonun düğmesi kendi kendine tekrar yukarı çıkması gerekmez mi? Ayrıca bu arıza bir kenara şimdide sifonun düğmesine basmadığımız halde boşu boşuna tuvalet içine su akıyor. Bu seferde tuvaletin taharet musluğu ile sifona giden musluğu kapatmak zorunda kalıyorum.  Bu konu hakkında çözüm önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Bağlantılı Konular

Yanıtlandı
Tesisat Sorunları 1 yıl önce 2 yanıt 16,763 kez görüntülendi

Cevap (2)

 1. İsmet Bey Merhaba,

  Kaliteli marka olmayan klozet rezervuarlarının özellikle iç takımları sık arıza yapan malzemelerdir. Genelde su dolduğu zaman suyu otomatik kesmeye yarayan şamandıra sistemi, düğmeli veya çekmeli olarak değişen orta boşaltma sistemi arıza yapar. Bu gibi durumda yapılması gereken herhangi bir tesisat firmasından yardım almanızdır. Kendiniz yapabileceğinize inanıyorsanız nalburdan klozet rezervuar iç takımı almalısınız. Bizim önereceğimiz markanın fiyatı 30 ile 40TL arasında değişebilir. (Siamp 22/93 BASMALI REZERVUAR İÇ TAKIM)

  Montaj için gereken takımlar

  • Pense
  • İngiliz anahtarı
  • Tornavida

  Sırası ile tarif edeceğimiz şekilde iç takımı değiştirebilirsiniz.

  • Rezervuara dolum yapan ara musluğu kapatıp, şamandıraya bağlı olan spirial hortumu ingiliz anahtarı ile sökünüz.
  • Rezervuar üst kapağındaki basmalı veya çekmeli butonu çevirerek söküp, kapağı dikkatlice kaldırınız.
  • Altta bulunan 10 mm’lik somunları rezervuarın içinden de tornavida ile tutarak gevşetip söktükten sonra rezervuarı klozetten ayırınız.
  • Rezervuarın içindeki şamandırayı ve orta göbekteki boşaltma gurubunu gevşeterek sökünüz.
  • Sırası ile bu işlemlerin tersini yaptığınızda yenisini monte etmiş olacaksınız. İçinde bulunan şamandıra üzerinde ayar yapmanıza gerek yok fabrika ayarı yeterli olacaktır.

  teşekkürler.


  Yararlı(21) Yararlı değil(2)
 2. 27 Nisan 2017
  Cevapla

  – Gömme rezervuar su kaçırıyor

  Siamp gömme rezervuar iç takımında bulunan 2 contayı da (sistemin içindeki ve en altta oturduğu yerdeki) değiştirdim klozetin içine hala su sızıyor  İç takımın üstüne bastırsam da sızıntı azalmıyor ne yapmalıyım.


  Yararlı(0) Yararlı değil(7)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir