Pis Su Borusu Ses Yalıtımı

Soru Sahibi : arif katrancı

4-5 yıllık bir binanın giriş katında dairem var. Daire sıfır, hiç oturulmadı oturmayı düşünüyorum ama bir şey fark ettim; banyo ve salondan aşırı derecede üst kattakilerin döktüğü su sesi geliyor ve bu durum çok rahatsız ediyor.  Salonda görünürde boru yok, banyo ise asma tavan ile kapatılmış gibi. Bu sesten ..

Yanıtlandı
Tesisat Sorunları 4 yıl önce 3 yanıt 14945 kez görüntülendi

Sıcak Su Tesisatında Patlama

Soru Sahibi : Vehbi Cömert

Merhaba, Oturduğum evde sıcak su tesisatı 2 yıl için 6 kez farklı yerlerde eklem yerlerinden patladı. Bu arızalarda genelde geceleyin özellikle evde olmadığım zamanlarda çıkıyor. Bu anormalliğin sebebi ne olabilir ? Kombinin sıcak su çıkış basıncı ile alakalı olabilir mi? Veya ana vanadan gelen basınç fazla ..

Yanıtlandı
Su Kaçağı 4 yıl önce 2 yanıt 10660 kez görüntülendi

Pis Su Borusundan Gelen Su Sesleri

Soru Sahibi : Hikmet CAN

Merhaba bir apartman dairesinin giriş katında oturuyorum. Daireyi 5 ay önce aldım. 2+1 amerikan mutfaklı daire, üst katlar ise 3+1 ayrı mutfaklı. Genç odamızın yanında aynı özeliklere sahip yan dairenin genç odası var. Üzerimizde 6 kat var. Genç odasının üstünde mutfak ve banyo wc buluyor. üst katlarının gide..

Yanıtlandı
Tesisat Sorunları 5 yıl önce 2 yanıt 10335 kez görüntülendi

Binamizda ki Yağmur giderlerinde ki sorun

Soru Sahibi : rabia kayık

Sn. İlgili merhaba, Ben bulunduğumuz binanın apartman yöneticisiyim. büyük bir sorunumuz var. Hem ön he. de arka cephede ki dış yağmur giderlerinde kaçak var. Boruların tam olarak iç içe geçmemesinden dolayı sızıntı yapıyor ve bu da evlerin içlerine geçecek dereceye ulaşmıştır. Ön tarafta ki yağmur giderleri..

Yanıtlandı
Tesisat Sorunları 5 yıl önce 1 yanıt 4868 kez görüntülendi

devirdaim borusu ses yapıyor

Soru Sahibi : ahmet altun

Mrb 15 katlı bir binada ikamet ediyorum 3. Kattayım balkonumdan duvara yakın olacak şekilde 2 adet binanın ana demir devirdaim sıcak su borusu geçiyor 14. Katta kombiler var oradaki sirkulasyon pompaları devreye girince su akma sesi duvarların. Icinden odalara giriyor 2 aydır sayısız usta geldi pompanın oldug..

Yanıtlandı
Tesisat Sorunları 6 yıl önce 0 yanıt 8056 kez görüntülendi

Kaçak Su İhbarı

Soru Sahibi : Şevket Değirmenci

Şişli kuştepe mahallesinde ki bazı müstakil evlerde kaçak su kullanıldığını görüyorum, boru hatlarından kendilerine kanal oluşturarak kaçak su kullanıyorlar kaçak su kullananları nereye ihbar etmemiz gerekiyor ? Bu gibi davranışları için yasal işlem görmeleri gerekmez mi ?..

Yanıtlandı
Tesisat Sorunları 7 yıl önce 11 yanıt 26979 kez görüntülendi