Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Robotla Tıkalı Pimaş Açma – Tesisatçı

Robotla tıkalı pimaş açma hizmeti veren Protesisat, servis kaydı oluşturulduğu zaman bir saat içinde adresinize ekip göndermektedir. İstanbul’un tüm ilçelerinde toplamda 30 servis aracı bulunan Protesisat, İstanbul’un tüm ilçelerine fiyat farkı almadan hizmet vermektedir.

Tıkalı Pimaş Açma

Tıkalı pimaş açma işlemi profesyonel yöntemlerle yapılırsa, kesin sonuç vermektedir. Profesyonel yöntemlerin uygulanabilmesi için gerekli olan cihazlara sahip olmak gerekir. Protesisat 2004 yılından beri en son teknoloji ürünü cihazlarla tıkalı boru açma işlemini gerçekleştirmektedir. Firmamız, tıkalı boru açma işlemi için; robot cihaz ve kameralı görüntüleme cihazı kullanarak tıkanıklıkların sebebini kesin olarak belirleyerek tıkalı boru açma işlemini gerçekleştirmektedir.

Boruların tıkanmasının farklı farklı sebepleri bulunmaktadır. Borunun tıkanmasına sebep olan olaya göre tıkanıklık açma çalışmaları yapılmalıdır.

En sık karşılaşılan tıkanıklık türü, borunun önünü kapatan yabancı bir cisimden kaynaklanır. Bu tıkanıklık türü de kendi içinde ikiye ayrılmaktadır. Boruyu tıkayan cisim borunun giriş kısmına yakınsa basit tıkanıklık denilebilir. Bu gibi tıkanıklar meydana geldiğinde kullanıcının uygulayacağı basit birkaç yöntem tıkalı boruyu açmaya yetecektir.

Kullanıcının kullanacağı yöntemler; pompa, lavabo açma teli gibi yöntemlerdir. Hatta bazı durumlarda özellikle tuvalet ve klozette meydana gelen basit tıkanıklıklarda tuvalete veya klozete biriken suyun basıncı bile bu tıkanıklıkları açabilmektedir.

Diğer tıkanıklık türü ise, boruyu tıkayan yabancı cismin daha derinlerde olmasıdır. Bu türde tıkanıklığı açma için kullanıcının elinden fazla bir şey gelmez. Çünkü bu gibi tıkanıklıkları açmak profesyonellik gerektiren bir durumdur ve robot cihaz kullanılması şarttır.

Robotla Tıkalı Pimaş Açma

Robotla tıkalı pimaş açma işlemi, borunun tıkanmasına sebep olan cismin borunun derinliklerinde olması durumunda başvurulan bir yöntemdir.

Robotla tıkalı pimaş açma işlemine geçilmeden önce, tıkanıklığa sebep olan durumun kesin olarak belirlenmesi gerekir. Tıkanıklığa sebep olan durum tespit edilmezse, gider açma çalışmalarında uygulanacak hatalı yöntemler, tıkanıklık açma çalışmasının uzamasına sebep olacaktır. Tıkanıklığın sebebini tespit etmek için firmamız kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktadır.

Kameralı pimaş açma olarak da bilinen bu yöntem sayesinde, pimaş borusunun içi ayrıntılı olarak incelenebilmektedir. Ancak tıkanıklık yüzünden boru içinde su birikir ve görüntüler bulanık görünür. O yüzden pimaş açma robotu kullanılmadan önce kameralı görüntüleme cihazı kullanılması bir ön çalışmadır. Robotla pimaş aç çalışmasından önce kameralı görüntüleme cihazının kullanılması pimaş borusunun tıkanmasına sebep olan sorunun tespit edilmesi için gereklidir.

Pimaş tıkanmasına sebep olan cisim tespit edildikten sonra, robot cihazın ucuna uygun aparat takılarak tıkalı pimaş aç çalışması başlar. Robot cihazın ucuna uygun aparat takılması, tıkanıklığa sebep olan cismin türüne göre belirlenir. Çünkü robot cihazın amacı: tıkanıklığa sebep olan cisimleri ya parçalamak ya da çekip çıkarmaktır.

Tıkanıklığa sebep olan cisim, bez benzeri parçalanması mümkün olmayan bir cisimse robot cihazın ucuna, çekip çıkarma görevi göre aparat takılır. Ancak, parçalanması mümkün olan bir cisimse organik atıklar gibi bu durumda parçalama işlevine sahip olan aparat robot cihazın ucuna takılır.

Kırmadan Pimaş Aç

Kırmadan pimaş aç işlemini yapan tesisatçı ekiplerimiz, robot cihazla pimaş aç işlemini tamamladıktan sonra kameralı görüntüleme cihazını tekrar kullanmaktadırlar.

Kameralı görüntüleme cihazının ikinci kez kullanılması çok önemli bir çalışmadır. Çünkü tıkanıklık dışında pimaş borusunda başka sorunların olması da mümkündür. Örnek vermek gerekirse; pimaş borusunda eğim sorunu olabilir, pimaş borusunda çatlak olabilir, pimaş borusunun ek yerlerindeki contalarda sorun olabilir veya pimaş borusunda yağlanma meydana gelmiş olabilir. Bu sorunların tespit edilmesi için pimaş aç çalışması tamamlandıktan sonra kameralı görüntüleme cihazı kullanılması şarttır.

Yukardaki sorunlardan biri tespit edilirse, Protesisat’ın deneyimli tesisatçı ekipleri sizleri bilgilendirir.

Pimaş borusunda eğim sorunu varsa, pimaş borusunun sökülüp yeniden döşenmesi şarttır. Çünkü pimaş borusunun eğim sorununu çözecek bir cihaz yoktur. Eğim sorunu çözülmezse, gider tıkanıklığı sık sık meydana gelir. Protesisat’ın tesisatçı ekipleri onarım çalışmalarını da büyük bir titizlikle gerçekleştirmektedirler. Ayrıca Protesisat tarafından yapılan onarımlar 1 yıl boyunca firmamızın garantisi altındadır.

Kırmadan pimaş aç işlemini 14 yıldır yapan Protesisat, müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Firmamız her yıl genişleyen tesisatçı kadrosu ile hızlı ve kaliteli hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle İstanbul’un tüm ilçelerine fiyat farkı almadan hizmet vermekteyiz. Servis kaydı oluştuğu andan itibaren 1 saat için ekiplerimiz adrese ulaşarak çalışmalara başlamaktadır. Robotla gider açma çalışmalarını profesyonel olarak yapan ekiplerimiz, iş bitiminden sonra sizlere rapor vermektedirler. Ayrıca kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan görüntülerin kayıtları da müşterilerimize sunulabilmektedir.

Pimaş tıkanıklığı sorunu yaşıyorsanız, sitemizde yazan telefon numaralarından firmamıza ulaşabilirsiniz. Evinizde, iş yerinizde kırmadan gider açma çalışması yapan Protesisat, sizlere hem zamandan hem de aile bütçenizden tasarruf sağlamaktadır.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir