Musluklardan şebeke suyu az akıyor sebebi nedir ?

Mustafa Akıncı Ziyaretçi
Soru Sor

Merhaba ustacım,

Benim problemim özellikle akşamları evdeki hangi çeşmeyi açarsam açayım su çok az akıyor önceleri şebeke suyudur iski çalışma yapıyordur diye düşündüm ama baktım ki sadece bende böyle bir sorun var diğer apartman sakinlerinde böyle bir sorun olmadığını bir kaç komşumuza sorarak öğrendik, mesela sıcak su da aynı kombiden gelen sıcak su da tazyiksiz çok az akıyor, şöyle söyliyim banyo yapmak bile zor okadar az akıyor hidroformu taktırmak lazım apartman 12 katlı ben son kattayım, cevap verirseniz sevinirim..

Yanıtlandı
Tesisat Sorunları 1 yıl önce 2 yanıt 10,454 kez görüntülendi

Cevap (2)

 1. Merhaba Sayın Mustafa Akın,

  Yaşamış olduğunuz sorunun 2 sebebi vardır, ilk sebebi temiz su tesisatınızda ki tıkanmadır, Protesisat firmamız temiz su tesisatınızda ki (su borularınız plastik ise) kirli tortu yada kireç birikintisini, tıkanıklık açma cihazları ile temizlemektedir. Bu tip tıkanıklıklar suyun sizin dairenize erişebilmesini engelleyebilmektedir.

  ikinci sebebi de en üst katta oturduğunuzu yazdınız, apartman sakinlerinin suyu en çok kullandıkları saate denk gelmesiyle yaşanan bir durum olabileceğinden suyun yeterince üst kata erişememesi sorununun çözümü için hidrofor kullanmanız gerekebilmektedir. Bu iki çözümden hangisinin size çözüm olacağı hususunda firmamızı arayarak aynı gün içinde servis talebi oluşturmalısınız.

  iyi çalışmalar dileriz.


  Yararlı(8) Yararlı değil(1)
 2. 9 Ağustos 2017
  Cevapla

  Kolay gelsin bir sorum olacakti apartmana cok az su geliyor tanziksiz fakat gece 2 gbi normale donuyor belediye gelip bakiyor hatta kacak yok dyo gidiyor olucem kahrimdan apartman girisi yarim parmak boru 8 daire yeter dyolar saatlere baktir deyip gidiyolar sizce nedir sebebi gece niye tanzik cogaliyo bi cesme aciksa niye digerini acamiyoz


  Yararlı(6) Yararlı değil(0)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir