Musluklardan şebeke suyu az akıyor sebebi nedir ?

Mustafa Akıncı Ziyaretçi
Soru Sor

Merhaba ustacım,

Benim problemim özellikle akşamları evdeki hangi çeşmeyi açarsam açayım su çok az akıyor önceleri şebeke suyudur iski çalışma yapıyordur diye düşündüm ama baktım ki sadece bende böyle bir sorun var diğer apartman sakinlerinde böyle bir sorun olmadığını bir kaç komşumuza sorarak öğrendik, mesela sıcak su da aynı kombiden gelen sıcak su da tazyiksiz çok az akıyor, şöyle söyliyim banyo yapmak bile zor okadar az akıyor hidroformu taktırmak lazım apartman 12 katlı ben son kattayım, cevap verirseniz sevinirim..

Yanıtlandı
Tesisat Sorunları 2 yıl önce 8 yanıt 11,721 kez görüntülendi

Cevap (8)

 1. Merhaba Sayın Mustafa Akın,

  Yaşamış olduğunuz sorunun 2 sebebi vardır, ilk sebebi temiz su tesisatınızda ki tıkanmadır, Protesisat firmamız temiz su tesisatınızda ki (su borularınız plastik ise) kirli tortu yada kireç birikintisini, tıkanıklık açma cihazları ile temizlemektedir. Bu tip tıkanıklıklar suyun sizin dairenize erişebilmesini engelleyebilmektedir.

  ikinci sebebi de en üst katta oturduğunuzu yazdınız, apartman sakinlerinin suyu en çok kullandıkları saate denk gelmesiyle yaşanan bir durum olabileceğinden suyun yeterince üst kata erişememesi sorununun çözümü için hidrofor kullanmanız gerekebilmektedir. Bu iki çözümden hangisinin size çözüm olacağı hususunda firmamızı arayarak aynı gün içinde servis talebi oluşturmalısınız.

  iyi çalışmalar dileriz.


  Yararlı(9) Yararlı değil(1)
 2. 9 Ağustos 2017
  Cevapla

  Kolay gelsin bir sorum olacakti apartmana cok az su geliyor tanziksiz fakat gece 2 gbi normale donuyor belediye gelip bakiyor hatta kacak yok dyo gidiyor olucem kahrimdan apartman girisi yarim parmak boru 8 daire yeter dyolar saatlere baktir deyip gidiyolar sizce nedir sebebi gece niye tanzik cogaliyo bi cesme aciksa niye digerini acamiyoz


  Yararlı(9) Yararlı değil(2)
 3. 17 Şubat 2018
  Cevapla

  İyi günler.
  İki katlı müstakil evim var ve güneş enerjisi kullanıyorum.
  Alt katta kiracım var üst katta ben oturuyorum. Oda güneş enerjisi kullanıyor.
  Şebekeden su evime giriyor.
  Ben istiyorum ki duş alırken su çok fazla güçlü olsun yıldırım gibi insin aşağı istiyorum:)
  Ama suyum böyle ip kadar akıyor şohben bile suyu kızdırmıyor ve çok az akıyor.
  Evimin damına ek tanker yada herhangi bir motor vs gibi ne koyabilirim ? Nasıl yaparsam su gerçekten çok fazla güçlü akar ?
  Çok çok güçlü akması için nasıl bir yöntem olabilir.
  Cevaplarınızı bekliyorum teşekkür ederim iyi günler.


  Yararlı(0) Yararlı değil(0)
 4. Merhabalar,
  Anladığım kadarıyla eski tip depolu olan sabit basınç sistemli güneş enerji sistemi kullanıyorsunuz, eğer belirttiğiniz gibi basınç yüksek olsun isterseniz basınçlı güneş enerji sistemine geçiş yapmalısınız.


  Yararlı(1) Yararlı değil(0)
 5. 23 Şubat 2018
  Cevapla

  Merhaba sizden bir ricam olacak biz kiralık bir evde oturuyoruz mutfaktaki suyu açınca banyodaki veya tuvaletteki su çok az akıyor ne yapmam lazım yan komşuma sordum onlarda böyle bir sorun yok bir arkadaşım ana vanayı değiştir dedi ama ben sizin gibi bir uzmandan fikir almak istedim. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.


  Yararlı(0) Yararlı değil(0)
 6. merhaba,
  su saatinin açıktaki vana ve boruları sökerek kontrol edilmeli ve temizlenmeli bu işlemler sonunda sonuç düzelmediği taktirde basınçlı makina ile tersten su saati yönünde basınç verilerek içerisindeki pislik çıkartılmalı


  Yararlı(0) Yararlı değil(0)
 7. 1 Nisan 2018
  Cevapla

  Sayın ustalar iyi günler. Ben 11 katlı bir binanın 10. katında oturuyorum. Binamızda hidrofor mevcut. Ancak suyu açtığımda basınç dalgalanması oluyor. Su bir artıyor bir azalıyor. Ancak en yüksek basınçta aktığında bile basıncı düşük gibi. Evde iki banyo var. Ayni anda iki fiskiye açamıyoruz basınç yetmiyor. Sebebi nedir acaba? Cevaplarsanız çok sevinirim. Tesekkürler.


  Yararlı(0) Yararlı değil(0)
 8. Kerem bey merhaba,
  anlattığınız bu sorun bir çok üst katta oturan kullanıcıların yaşadığı bir sorundur, bu sorunun ana sebebi hidrofor sisteminizin yetersiz gelmesinden kaynaklanır, işinin ehli sağlam bir tesisat firmasından destek alarak gerekli kapasite makina mühendisi tarafından belirlendikten sonra hidrofor sisteminizi yeniletmelisiniz


  Yararlı(0) Yararlı değil(0)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir