Su akıtan aç kapa musluklar nasıl tamir edilir

Dursun Karaşen Ziyaretçi
Soru Sor

merhaba banyoda kullandığımız aç kapa muslukları nasıl değiştirilir ? Değiştirmek isteme sebebim yanlardan su akıtıyor ve varsa içindeki kireç filtresini değiştirmek istiyorum yardımcı olurmusunuz ? Teşekkürler

Yanıtlandı
Tesisat Sorunları 2 yıl önce 10 yanıt 17,990 kez görüntülendi

Cevap (10)

 1. Merhaba Sayın Dursun Kareşen,

  Aç kapa musluklarınız su sızdırıyor ise bataryanın içinde bulunan kartuşun değişmesi gerekir, aşağıda ki videomuzu izleyerek kendiniz de aç kapa musluklarınızın kartuşlarını değiştirerek su sızıntı sorunlarını çözebilirsiniz.

  AÇ KAPA MUSLUK TAMİRİ

  Ayrıca muslukların ucunda bulunan filtreyide aşağıdaki videoyu izleyerek değişimini gerçekleştirebilirsiniz.

  AÇ KAPA MUSLUK FİLTRE DEĞİŞİMİ


  Yararlı(14) Yararlı değil(1)
 2. 23 Şubat 2018
  Cevapla

  Artema marka olan aç kapa lavabo musluğumuzdan sıcak su kısmından sızıntı yapmaktadır. kartuş değişimi yapmak istiyoruz yalnız bataryanın aç kapa üstünde olması gereken sıcak soğuk tıpası yok herhangi vidada yok Nasıl söküldüğü ile ilgili bilgilerinizi rica ederim


  Yararlı(4) Yararlı değil(4)
 3. Gülşah hanım merhaba
  aç kapa musluğunuzun sökme vidası açıp kapatma yaptığınız kolun altında, kolu sökme yönüne çevirerek çıkarttığınızda alttaki alyan vidayı göreceksiniz


  Yararlı(3) Yararlı değil(0)
 4. 4 Mart 2018
  Cevapla

  Merhaba musluk kapalıyken alttan su damlatıyor. Bunun tek sebebi kartuş mudur? Başka sebebi olabilir mi?


  Yararlı(10) Yararlı değil(0)
 5. merhaba, kartuşu değiştirdiğinizde sorun kalmayacaktır


  Yararlı(1) Yararlı değil(3)
 6. 20 Ocak 2019
  Cevapla

  – Lavabo Musluğu Su Kaçırıyor –
  Banyodaki lavabonun musluğu su akıtiyor, lavabo gider yerinin vidasida kotu olmustu, gider borusunu soktum ama lavabo arkasi cok dar, lavabo mermerinin alt kismini sokmeye calisiyorum ama cikmiyo, vida yok zemine kadar uzaniyo daha once bi tamirci sadece alti cikarmisti ama ben yapamadim nasil cikarabilirim.


  Yararlı(0) Yararlı değil(1)
 7. 30 Ocak 2019
  Cevapla

  -Banyo bataryası su akıtıyor-
  Banyo bataryası akıtıyordu tesisatçı çağırıp yenisini taktırdım fakat yenisindede aynı sorun oldu tekrar değişti bi işe yaramadı yine akıtıyor tesisatçı mi yapamıyor yoksa ana vanayla alakalimidir ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz


  Yararlı(1) Yararlı değil(0)
 8. 6 Şubat 2019
  Cevapla

  -Banyo musluğundan su akıyor-
  Merhaba banyodaki duşakabinin musluğundan biz icerde otururken ses geldi muslugunun altindan cok su akitiyor bizde vanadan kapatmak zorunda kaldik ne yapmaliyim muslugun degismesi mi gerekiyor evde tamir edebilir miyiz.


  Yararlı(0) Yararlı değil(0)
 9. 12 Şubat 2019
  Cevapla

  – Mutfaktaki aç kapa musluk su damlatıyor. Sorunu nasıl çözebilirim? –
  Merhabalar,sitenizde bulunan \”Su akıtan aç-kapa musluk nasıl tamir edilir\”başlıklı videonuzu seyrettim.Tamiri yapan usta kartuşun contasının yıprandığını söylüyor.Sonra \”Bunu değiştireceğim diyor. Sorum şu:
  1-Kartuşun contasınımı değiştirildi yoksa yeni kartuşmu kullanıldı ?Yeni bir kartuşun fiyatı 15 TL – 20 TL arasında conta ise 25-50 Kuruş.
  2-Eğer yeni bir kartuş alınacaksa uygun kartuşu nasıl tesbit edeceğim.Tüm Aç Kapa musluklarda kullanılan kartüşların hepsi standartmı ?Hangi marka kartuşu tavsiye edersiniz ?

  Teşekkür ederim….İyi işler dilerim….
  Selamlar.


  Yararlı(0) Yararlı değil(0)
 10. Aç kapa musluk videosunda belirtilen durumda, conta değişimi değil de kartuş değişimi yapılmıştır. Contada sorun olduğunda, aç kapa musluğun kenarından su sızıntısı olur ancak damlayan musluklarda ise kartuş işlevini yitirmiş ve kartuşun değiştirilmesi gerekir.
  Kartuş değişimi için; önce kartuşu sökmeniz gerekir. Üç çeşit kartuş bulunur, bu sebeple kartuşu söküp yapı marketlere veya nalbura götürerek aynı kartuştan almanız gerekir.


  Yararlı(1) Yararlı değil(0)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir