Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

İstanbul Logar Açma

Logar açma, deneyim ve özel cihazlara sahip olmayı gerektiren hassas bir iştir. Protesisat, yılların deneyimine ve alt yapısına sahip köklü bir firmadır. Logar açma işini taşeron firmalara yaptırmak yerine kendi bünyesinde barındırdığı deneyimli personellere yaptırmaktadır. Logar kuyusunun yeri bilinmiyorsa bile Protesisat, detektör ile logar yeri tespiti yapmaktadır.

Logar kuyusunun dolması veya logar borusunun bazı nedenlerden dolayı tıkanması, logar açma işlemini gerektiren bir durumdur.

Kanalizasyon Açma Neden Gereklidir?

Kanalizasyon boruları iki nedenden ötürü tıkanmaktadır. Bunlardan ilki, kullanıcı hatalarından kaynaklanan tıkanmalardır. Buna örnek vermek gerekirse, tuvaletlere atılan yabancı cisimler, suda erimeyen cisimler veya çocuklar tarafından tuvalete atılan oyuncaklar.

Kullanıcı hatasından kaynaklanan tıkanıklıklara basit tıkanıklık denilebilir. Basit kanalizasyon tıkanıklığı belirtileri bir anda ortaya çıkar. Protesisat firması olarak biz, basit tıkanıklıkları robot cihazlarla ve deneyimli personel ile rahatlıkla açmaktayız. Firmamız basit kanalizasyon tıkanıklıklarını açarken hiçbir tadilat meydana getirmez.

Diğer tıkanıklık türü, kalitesiz malzemeden veya usta hatalarından kaynaklanan tıkanıklık türüdür. Bu gibi kanalizasyon tıkanıklıklarına kronik tıkanıklık denilebilir. Bunun gibi tıkanıklıklar kendini aniden belli etmez. Kanalizasyon hattı kullanılabilir ama zamanla sorunlar meydana gelir.

Kalitesiz malzeme kullanılması sonucunda, zamanla logar borusu çökebilmektedir. Üstünde bulunan toprağın ağırlığına dayanamayan kanalizasyon borusu, çökerek tıkanıklığa sebep olur.

Usta hatalarından kaynaklanan sorunlardan biri, kanalizasyon borusuna yeterli eğimi vermemesidir. Hatta bazı durumlarda logar borusuna ters eğim verildiği bile görülmüştür.

Bir diğer usta hatası ise; künk boru dediğimiz ve betondan yapılan boruların ek yerlerinde açıklık bırakmasıdır. Künk borularında conta bulunmaz ve logar borusunu döşeyen usta, ek yerlerinde açıklık bırakırsa, boru içindeki su toprağa sızar. Aynı zaman boru içine toprak girerek tıkanma meydana gelir.

Protesisat Profesyonel Olarak Logar Açmaktadır

 • Firmamız kanalizasyon açma işlemine başlamadan önce kameralı görüntüleme cihazı ile gerekli kontrolleri yapmaktadır. Kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan kontrol sonucunda, basit tıkanıklık veya usta hatasından kaynaklanan tıkanıklık olduğu tespit edilir.
 • Tıkanıklığın türüne göre gerekli cihazı kullanmaktayız. Basit tıkanıklıkları robot cihaz ile açmaktayız. Tıkanıklık açıldıktan sonra mutlaka kameralı görüntüleme cihazı ile ikinci bir kontrol yapmaktayız. Böylece tıkanıklığın tamamen açıldığından emin oluruz.
 • Usta hatalarından kaynaklanan tıkanıklıklarda, logar kuyusunun kapağı açılır. Şayet logar kuyusunun yeri bilinmiyorsa, firmamız detektör ile logar kuyusunun yerini tespit etmektedir.
 • Logar kuyusu tespit edildikten sonra logar kuyusu dolmuşsa firmamız tarafından logar kuyusu temizlenir.
 • Logar borularında çökme veya logar borularının ek yerlerinden açıklık varsa, kameralı görüntüleme cihazı ile tespit edilir. Bu gibi tıkanıklıklar robot cihazla çözülemez. Bunun için çöken logar borularının değiştirilmesi gerekir. Değiştirilemeyecek durumda olan logar boruları iptal edilir ve yeni kanalizasyon hattı döşenebilir.
 • Kanalizasyon açma işleminde bütün aşamaları firmamız kendi bünyesindeki personeller ile yapmaktadır.
 • Protesisat tarafından yapılan bütün onarımlar garanti altına alınmaktadır.

Kanalizasyon Açma İşleminde En Uygun Fiyat Garantisi

Protesisat’ın rakiplerinden bir diğer farkı en uygun fiyatlarla logar açmasıdır. İstanbul’un tüm ilçelerine fiyat farkı almaksızın hizmet veren firmamız, en geç 2 saat içinde adresinize ulaşmaktadır. Servis aracını 30 a çıkaran firmamız, daha hızlı ve kaliteli hizmet verme politikasını benimsemiştir.

Firmamız İSO9001 belgesine sahip tek tesisat firmasıdır.

Kamera ve Cihazı Olmayanlara Logar Açtırmayın

Kameralı görüntüleme cihazları, logar açma işleminde kullanılması zorunlu olan cihazlardır. Kameralı görüntüleme cihazı fiyatlarının yüksek olması nedeniyle her tesisat firmasının satın alıp kullanabileceği cihazlar değildir. Olası logar tıkanıklığında, sıradan bir tesisatçı çağırıp sadece tıkanıklığı açtırıp kamera ile görüntüleme yaptırmazsanız, logar borusu tekrar tekrar tıkanır ve ek masraflara yol açar.

 • Kameralı görüntüleme cihazını sorun: Protesisat olarak tıkalı olan logarları kamera ile görüntüleme yaparız. Tıkanıklığın sebebini buluruz. Uzman ekibimiz olası sorunları size ister video formatında ister resim formatında raporlayabilir.
 • Robot cihazlar ile logar açma: Tıkanıklığı açan özel yaylı sistemler ve uçlarına takılan aparatları sayesinde, logar tıkanıklıklarını açıyoruz

Yorumlar (14)

 1. Ziyaretçi can özer
  4 Aralık 2018
  Cevapla

  Biz uzun zamandir logar temizleme yapmadik.Ancak logar temizleme yaptirdiğimizda bize maliyeti cok fzla olur mu?

 2. Protesisat çalışanı

  Logar bakımı bir iki yıl arayla düzenli olarak yapılmalıdır. Yapılmadığı zaman maliyeti daha fazla olan sorunlara sebep olabilmektedir. Logar temizleme fiyatlarımız, çalışma yapılacak yerin durumuna göre değişmektedir. Net bir maliyet çıkarmamız mümkün değildir. Telefonla müşteri hizmetlerimizle görüşüp net fiyat alabilirsiniz.

 3. Ziyaretçi Zafer Yüksel
  20 Kasım 2018
  Cevapla

  Bodrum katta tuvalet bir anda taşmaya başladı. Üst katlarda sorun yok ama fark ettim ki üst katlar su kullandıkça bodrum kattaki tuvalet taşıyor. Bir anda sorun çıkması normal mi? Bir de dün bahçede bir çalışma vardı bunun için vinç geldi. Vincin ağırlığıyla bahçenin bir kısmında toprak çöktü. Acaba kanalizasyon mu çöktü de tuvaletler bir anda taştı.

 4. Protesisat çalışanı

  Zafer bey; bodrum katta tuvaletin taşması sıradan bir tesisat sorunu değildir. Hiçbir sorun yokken tuvaletin aniden taşması ciddi bir sorun olduğu anlamına gelir. Bahçeye giren vincin ağırlığı ile logar borusu çökmüş olabilir. Ancak logar kuyusu çökmez. Logar borusunun çöküp çökmediğini kameralı görüntüleme cihazı ile kontrol etmemiz gerekir. Bodrum kattaki tuvaletin taşması başka bir sebepten de olabilir.

 5. Ziyaretçi Tayfun özgür
  19 Kasım 2018
  Cevapla

  Oturduğumuz bina daha yeni yapıldı ve bir yaşında. Ben zemin katta oturuyorum. Ancak tuvaletten su yavaş gidiyor. Bodrum kat yok evimdeki pis su boruları direkt logar borusuna bağlı, logar boruları kalın olduğu için benim tuvaletimin kolay kolay tıkanmaması gerekir ama taşındığımda beri tuvaletten su yavaş gidiyor. Acaba bina yapılırken boruların içinde bir şey kalmış olabilir mi?

 6. Protesisat çalışanı

  Bina yeni yapılmışsa tuvalet tıkanıklığı olmayabilir. Suyun yavaş gitmesi, tuvalet borusunun çapını daraltan bir şeyler borunun içinde olabilir. Diğer bir ihtimal ise logar borularında eğim sorunu olabilir. Logar borularının içindeki suyun rahatlıkla logar kuyusuna akmasını sağlamak için logar borusuna belli bir oranda eğim verilir. Bu sayede hem binanın atık suyu rahatlıkla logar kuyusuna akar hem de su ile birlikte atıklar logar kuyusuna taşınır. Logar borularında eğim sorunu varsa logar tıkanıklığı açma çalışması da bir fayda sağlamaz. Çünkü logar açma çalışmasında robot cihaz kullanılır. Oysa robot cihaz, logar borularının eğim sorununu çözemez. Kesin emin olmak gerekir. Bunun içinde görüntüleme cihazı ile borunun içi kontrol edilir. Bu sayede sorunun neden kaynaklandığı kesin olarak belirlenebilir.

 7. Ziyaretçi Ali
  17 Kasım 2018
  Cevapla

  Bizim logar borusunda sorun vardı. Sanırım logar borusunda çökme var. Şimdi logar temizleme yaparsak sorun çözülür mü yoksa ekstradan bir çalışma mı yapmamız gerekiyor.

 8. Protesisat çalışanı

  Ali Bey, logar borusunda çökme varsa logar temizleme yapmanızın bir anlamı yoktur. Logar borularında çökmeler genellikle künk adı verilen betondan yapılmış kanalizasyon borularında meydana gelir. Logar borusunda çökme varsa normal logar tıkanıklığı açma çalışması da işe yaramayacaktır. Çünkü logar açma çalışmasında robot cihaz kullanılır ve tıkanıklığa sebep olan cisimler parçalanır. Logar borusunda çökme olursa, logar borusunun için beton parçaları ve toprak girer ve bu durumda robot cihaz beton parçalarını ve toprağı temizleyemez. Bunun için toprağın kazılıp, çöken borunun değiştirilmesi gerekir. Yine de logar borusunun çöküp çökmediğine kesin emin olmak için kameralı görüntüleme cihazı ile logar borusunun içi incelenmelidir.

 9. Ziyaretçi İbrahim Tatar
  16 Kasım 2018
  Cevapla

  İş yerinin otoparkında tuvaletler taşıyor. Bizde tuvalet tıkanıklığı açtırdık ve sorun giderildi. Ancak bugün yine tuvaletler taştı. Kalıcı bir çözüm yolu yok mudur?

 10. Protesisat çalışanı

  Tuvaletlerin taşması normal tıkanıklık durumlarında meydana gelmez. Normal tıkanıklık meydana geldiğinde, tuvalete su döküldüğünde su gitmez tuvalette birikir. Ancak tuvalet taşıyorsa logar tıkanıklığından şüphelenilir yada ana gider borusunda tıkanıklık söz konusu olur. Otopark olduğu için logar tıkanıklığı olabilir. Bunun için tuvalet tıkanıklığı açma çalışması yapmak yerine kameralı görüntüleme cihazı ile logar kuyusuna kadar görüntülü inceleme yapılması gerekir. Logar tıkanıklığı söz konusuysa, logar tıkanıklığı açma çalışması yapılarak logar boruları temizlenmelidir. Logar kuyusu atıkla dolmuşsa logar temizleme çalışması da yapılmalıdır.

 11. Ziyaretçi Hande K.
  3 Aralık 2017
  Cevapla

  Acil bir durumda İnternete bulup hizmet aldım, hemen geldiler. gelen ekip çok ilgiliydi 400 TL ücret veren mahalle tesisatcisi klozeti sokmemiz gerek demişti, protesisat ekibi sorunu anında tespit etti ve sorunun klozet değil logar olduğunu belirtti. Böylelikle boşa param gitmedi. Çok memnun kaldım. Cok teşekkürler

 12. Ziyaretçi ercan yavuz
  21 Şubat 2017
  Cevapla

  izmir yesilyurtta oturdugumuz binenin logari 2 aydir tikaniklik yasiyoruz.belediye tazdikli su sayesinde tikanan logaf aciyoruz tekrar bir sure sonra ayni sorunu yasiyoruz.en son belediyeden gelen ekip sorunu acamadi.kazilip sorunun oldugu bolgeyi bulmaniz gerektigini soyleyip gittler kisacasi logarin tikandigi sebebleri bilemiyoruz bu konuda teknik destek verebilirmisiniz izmirdede subeniz varmis bugun pazar gunu oldugu icin yarin aramayi dusunuyoruz.izmir subenizdede bu anlattiginiz ekipmanlar varmi.ayrica apartman girisi onune ek logar yaptirabiliriz nasil yardimci olabilirsiniz iyi gunler.

 13. Ziyaretçi Emel Altıntaş
  21 Eylül 2016
  Cevapla

  Üstün hizmet teknoloji ile bütünleşmiş firmanıza öncelikli olarak teşekkür etmek isterim.Hizmetlerini hızlı,kaliteli ve samimi bir şekilde insanın ayağına getiren başarılı çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederim. logar tıkanıklığı açma gibi insanların önemsiz gördüğü bu işe böylesine güzel bir önem vermeniz ve insanları bilgilendirmeniz çok değerli hususlar. Hem ofisimde hem de evimde yaşadığım kanal tıkanıklığı ile ilgili tesisat sorununu ekibiniz sayesinde problemsiz bir şekilde hallettik. Çalışma şekillerinden de çok memnun kaldım. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.Kaliteniz ve sağlıklı işleriniz,en önemlisi bu değerli ekibin bozulmaması dilerim.İyi çalışmalar arkadaşlar..

 14. Ziyaretçi cengiz
  21 Haziran 2016
  Cevapla

  çengelköyde oturuyorum evimizdeki lavabolarda da gitmeme durumu var geri geliyor aynı zamanda binamızın önünde rogar var su çıkıyor kenarlarından kapağını açamıyoruz sanırım tıkandı nasıl açılacak ne şekilde müdahale ediyorsunuz iyi çalışmalar dilerim

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir