Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

İstanbul Logar Açma

Logar açma, deneyim ve özel cihazlara sahip olmayı gerektiren hassas bir iştir. Protesisat, yılların deneyimine ve alt yapısına sahip köklü bir firmadır. Logar açma işini taşeron firmalara yaptırmak yerine kendi bünyesinde barındırdığı deneyimli personellere yaptırmaktadır. Logar kuyusunun yeri bilinmiyorsa bile Protesisat, detektör ile logar yeri tespiti yapmaktadır.

Logar kuyusunun dolması veya logar borusunun bazı nedenlerden dolayı tıkanması, logar açma işlemini gerektiren bir durumdur.

Kanalizasyon Açma Neden Gereklidir?

Kanalizasyon boruları iki nedenden ötürü tıkanmaktadır. Bunlardan ilki, kullanıcı hatalarından kaynaklanan tıkanmalardır. Buna örnek vermek gerekirse, tuvaletlere atılan yabancı cisimler, suda erimeyen cisimler veya çocuklar tarafından tuvalete atılan oyuncaklar.

Kullanıcı hatasından kaynaklanan tıkanıklıklara basit tıkanıklık denilebilir. Basit kanalizasyon tıkanıklığı belirtileri bir anda ortaya çıkar. Protesisat firması olarak biz, basit tıkanıklıkları robot cihazlarla ve deneyimli personel ile rahatlıkla açmaktayız. Firmamız basit kanalizasyon tıkanıklıklarını açarken hiçbir tadilat meydana getirmez.

Diğer tıkanıklık türü, kalitesiz malzemeden veya usta hatalarından kaynaklanan tıkanıklık türüdür. Bu gibi kanalizasyon tıkanıklıklarına kronik tıkanıklık denilebilir. Bunun gibi tıkanıklıklar kendini aniden belli etmez. Kanalizasyon hattı kullanılabilir ama zamanla sorunlar meydana gelir.

Kalitesiz malzeme kullanılması sonucunda, zamanla logar borusu çökebilmektedir. Üstünde bulunan toprağın ağırlığına dayanamayan kanalizasyon borusu, çökerek tıkanıklığa sebep olur.

Usta hatalarından kaynaklanan sorunlardan biri, kanalizasyon borusuna yeterli eğimi vermemesidir. Hatta bazı durumlarda logar borusuna ters eğim verildiği bile görülmüştür.

Bir diğer usta hatası ise; künk boru dediğimiz ve betondan yapılan boruların ek yerlerinde açıklık bırakmasıdır. Künk borularında conta bulunmaz ve logar borusunu döşeyen usta, ek yerlerinde açıklık bırakırsa, boru içindeki su toprağa sızar. Aynı zaman boru içine toprak girerek tıkanma meydana gelir.

Protesisat Profesyonel Olarak Logar Açmaktadır

 • Firmamız kanalizasyon açma işlemine başlamadan önce kameralı görüntüleme cihazı ile gerekli kontrolleri yapmaktadır. Kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan kontrol sonucunda, basit tıkanıklık veya usta hatasından kaynaklanan tıkanıklık olduğu tespit edilir.
 • Tıkanıklığın türüne göre gerekli cihazı kullanmaktayız. Basit tıkanıklıkları robot cihaz ile açmaktayız. Tıkanıklık açıldıktan sonra mutlaka kameralı görüntüleme cihazı ile ikinci bir kontrol yapmaktayız. Böylece tıkanıklığın tamamen açıldığından emin oluruz.
 • Usta hatalarından kaynaklanan tıkanıklıklarda, logar kuyusunun kapağı açılır. Şayet logar kuyusunun yeri bilinmiyorsa, firmamız detektör ile logar kuyusunun yerini tespit etmektedir.
 • Logar kuyusu tespit edildikten sonra logar kuyusu dolmuşsa firmamız tarafından logar kuyusu temizlenir.
 • Logar borularında çökme veya logar borularının ek yerlerinden açıklık varsa, kameralı görüntüleme cihazı ile tespit edilir. Bu gibi tıkanıklıklar robot cihazla çözülemez. Bunun için çöken logar borularının değiştirilmesi gerekir. Değiştirilemeyecek durumda olan logar boruları iptal edilir ve yeni kanalizasyon hattı döşenebilir.
 • Kanalizasyon açma işleminde bütün aşamaları firmamız kendi bünyesindeki personeller ile yapmaktadır.
 • Protesisat tarafından yapılan bütün onarımlar garanti altına alınmaktadır.

Kanalizasyon Açma İşleminde En Uygun Fiyat Garantisi

Protesisat’ın rakiplerinden bir diğer farkı en uygun fiyatlarla logar açmasıdır. İstanbul’un tüm ilçelerine fiyat farkı almaksızın hizmet veren firmamız, en geç 2 saat içinde adresinize ulaşmaktadır. Servis aracını 30 a çıkaran firmamız, daha hızlı ve kaliteli hizmet verme politikasını benimsemiştir.

Firmamız İSO9001 belgesine sahip tek tesisat firmasıdır.

Kamera ve Cihazı Olmayanlara Logar Açtırmayın

Kameralı görüntüleme cihazları, logar açma işleminde kullanılması zorunlu olan cihazlardır. Kameralı görüntüleme cihazı fiyatlarının yüksek olması nedeniyle her tesisat firmasının satın alıp kullanabileceği cihazlar değildir. Olası logar tıkanıklığında, sıradan bir tesisatçı çağırıp sadece tıkanıklığı açtırıp kamera ile görüntüleme yaptırmazsanız, logar borusu tekrar tekrar tıkanır ve ek masraflara yol açar.

 • Kameralı görüntüleme cihazını sorun: Protesisat olarak tıkalı olan logarları kamera ile görüntüleme yaparız. Tıkanıklığın sebebini buluruz. Uzman ekibimiz olası sorunları size ister video formatında ister resim formatında raporlayabilir.
 • Robot cihazlar ile logar açma: Tıkanıklığı açan özel yaylı sistemler ve uçlarına takılan aparatları sayesinde, logar tıkanıklıklarını açıyoruz

Yorumlar (4)

 1. 3 Aralık 2017
  Cevapla

  Acil bir durumda İnternete bulup hizmet aldım, hemen geldiler. gelen ekip çok ilgiliydi 400 TL ücret veren mahalle tesisatcisi klozeti sokmemiz gerek demişti, protesisat ekibi sorunu anında tespit etti ve sorunun klozet değil logar olduğunu belirtti. Böylelikle boşa param gitmedi. Çok memnun kaldım. Cok teşekkürler

 2. 21 Şubat 2017
  Cevapla

  Selam izmir yesilyurtta oturdugumuz binenin logari 2 aydir tikaniklik yasiyoruz.belediye tazdikli su sayesinde tikanan logaf aciyoruz tekrar bir sure sonra ayni sorunu yasiyoruz.en son belediyeden gelen ekip sorunu acamadi.kazilip sorunun oldugu bolgeyi bulmaniz gerektigini soyleyip gittler kisacasi logarin tikandigi sebebleri bilemiyoruz bu konuda teknik destek verebilirmisiniz izmirdede subeniz varmis bugun pazar gunu oldugu icin yarin aramayi dusunuyoruz.izmir subenizdede bu anlattiginiz ekipmanlar varmi.ayrica apartman girisi onune ek logar yaptirabiliriz nasil yardimci olabilirsiniz iyi gunler.

 3. 21 Eylül 2016
  Cevapla

  Üstün hizmet teknoloji ile bütünleşmiş firmanıza öncelikli olarak teşekkür etmek isterim.Hizmetlerini hızlı,kaliteli ve samimi bir şekilde insanın ayağına getiren başarılı çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederim. logar tıkanıklığı açma gibi insanların önemsiz gördüğü bu işe böylesine güzel bir önem vermeniz ve insanları bilgilendirmeniz çok değerli hususlar. Hem ofisimde hem de evimde yaşadığım kanal tıkanıklığı ile ilgili tesisat sorununu ekibiniz sayesinde problemsiz bir şekilde hallettik. Çalışma şekillerinden de çok memnun kaldım. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.Kaliteniz ve sağlıklı işleriniz,en önemlisi bu değerli ekibin bozulmaması dilerim.İyi çalışmalar arkadaşlar..

 4. 21 Haziran 2016
  Cevapla

  Merhaba çengelköyde oturuyorum evimizdeki lavabolarda da gitmeme durumu var geri geliyor aynı zamanda binamızın önünde rogar var su çıkıyor kenarlarından kapağını açamıyoruz sanırım tıkandı nasıl açılacak ne şekilde müdahale ediyorsunuz iyi çalışmalar dilerim

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir