Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Kanalizasyon Açma İstanbul

Protesisat firması olarak biz, kırma dökme söz konusu olmadan ve çevreye hiçbir zarar vermeden son teknoloji ürünü cihazlar ile kanalizasyon açma işlemini gerçekleştirmekteyiz. Kullandığımız cihazlar ve deneyimli personelimiz ile sorunu en kısa sürede çözüme kavuşturmaktayız.

Kanalizasyonlar Neden Tıkanır?

 • Kanalizasyonlar kullanıcı tarafından tuvaletlere atılan yabancı cisimler nedeniyle veya usta hataları nedeniyle tıkanmaktadır.
 • Kullanıcıların tuvalete atıkları katı cisimler ya tuvaletin tıkanmasına sebep olur ya da kanalizasyon hattına girerek kanalizasyon borularında tıkanmalara sebep olmaktadır.
 • Lavabolara atılan cisimler, kanalizasyon borularının içinde birikerek kanalizasyon borusunda suyun geçişini yavaşlatır. Lavaboya atık atılmaya devam edilirse kanalizasyon borusunda tıkanıklık kaçınılmaz olur.
 • Gider borularına dökülen atık yağ, sanıldığı gibi akıp gitmez. Bazen lavabonun gider borusunda tabaka meydana getirir bazen de su ile sürüklenerek kanalizasyon hattına gelir. Su ile sürüklenerek gelen atık yağ kanalizasyon borusunda sertleşerek tabaka meydana getirir. Lavaboya yağ dökülmeye devam edildikçe, kanalizasyon borusunun çapı daralmaya başlar ve tıkanıklık meydana gelir.
 • Gider borularında kot farkı olmak zorundadır. Kanalizasyon kuyusu, bina temeline göre daha aşağıda olmalıdır. Bu sayede binadan gelen atık su, kanalizasyona akar. Ancak bazen kanalizasyon kuyusu bina temeli ile aynı hizada olur ve boru içinde akarak kanalizasyon kuyusuna gitmesi gereken su, kanalizasyon borusunun içinden akmaz ve tıkanmaya sebep olur.
 • Kanalizasyon borularından biri olan künk borular, birbirlerine ek yapılırken aralarında boşluk kalabilmektedir. Bu boşluktan boru içine toprak dökülür ve kanalizasyon tıkanıklığına sebep olur.
 • Bazı durumlarda da, betondan yapılmış olan künk borular toprak altında kırılabilir. Kırılan boru içe doğru çökerek kanalizasyon hattında tıkanıklığa sebep olur.

Protesisat ile Kanalizasyon Yerini Bulma

Özellikle eski binalarda görülen bu durum; kanalizasyon kuyularının üstü zamanla toprakla kapanır. Aradan zaman geçtikçe yeri unutulur. Bina sakinlerinin kanalizasyon kuyusu ile işleri olmadığı için kanalizasyon kuyularının yeri merak edilmez. Ancak kanalizasyon tıkanıklığı meydan geldiğinde kanalizasyon kuyusu aranmaya başlanır.

Firmamız yeri bilinmeyen kanalizasyon kuyularını cihazla kısa sürede ve kesin olarak tespit etmektedir. Kanal açma makinesinde bulunan yayın ucuna sonda verici takılır. Kanalizasyon borusuna, ucunda sonda verici ile gönderilen yay kanalizasyon kuyusuna kadar ilerler. O sırada, toprak üstünde sonda vericisinin gönderdiği sinyalleri yakalayan detektör bulunmaktadır. Bir personelimiz robot cihazı kanalizasyon borusuna sürerken, diğer personelimiz toprak üstünde detektör cihazı ile sonda vericinin sinyallerini takip etmektedir.

Detektör cihazı ile sonda vericinin yaydığı sinyalleri takip etmek deneyim gerektiren bir iştir. Personel yeterli deneyime sahip değilse, kanalizasyon kuyusunu arama işi saatlerce sürebilmektedir.

Kanalizasyon açma işini kameralı cihazı olan firmalara yaptırmanız hem zaman açısından hem de ekonomik olarak sizlere büyük getirisi bulunmaktadır. Kameralı görüntüleme cihazı pahalı bir cihaz olduğu için her firmada bulunmaz. Kamerasız yapılan işlemlerde geri dönüş sık yaşanır. Çünkü kanalizasyon hattının neden tıkandığı, nasıl tıkandığı ve nasıl müdahale edilmesi gerektiği ancak kameralı görüntüleme cihazı ile tespit edilebilir.

Kameralı Kanalizasyon Açma, Protesisat’ın Uzmanlık Alanlarından Biridir

 • Yukarıda da belirttiğimiz gibi her firma profesyonel anlamda kanalizasyon açma işini gerçekleştiremez. Deneyim gerektiren, hassas bir iş olan kanalizasyon açma, uygun cihazlar olmadan kesin olarak açılması mümkün değildir.
 • Kanalizasyonlar farklı sebeplerden dolayı tıkanır. Tıkanıklık türüne göre farklı müdahale gerektirir. Tıkanıklığın neden kaynaklandığı kameralı görüntüleme cihazı ile tespit edilebilir. Kameralı görüntüleme cihazı ile kanalizasyon borusu incelendikten sonra; tıkanıklık herhangi bir yabancı cisimden kaynaklanmışsa robotla kanalizasyon açma işlemi uygulanır.
 • Robot cihazda bulunan özel yay kanalizasyon borusu içine sürülür. Yayın ucundaki özel aparat tıkanıklığa sebep olan cisme göre değiştirilebilir. Örneğin; kanalizasyon tıkanıklığına sebep olan cisim, katı bir cisimse robot cihaza farklı aparat takılır. Tıkanıklığın sebebi kumaş parçasıysa farklı aparat takılır.
 • Cihazla kanalizasyon açma işlemi kısa sürede tamamlanır. Kanalizasyon açma tamamlandıktan sonra kameralı görüntüleme cihazı ile ikinci kontrolü yapmaktayız. Bunun nedeni, tıkanıklığın tamamen açılıp açılmadığı ve kanalizasyonda başka sorunların olup olmadığını tespit etmemizdir.
 • Makalemizin üst kısımlarında da belirttiğimiz gibi kanalizasyon tıkanıklıkları, bazen kanalizasyon kuyusunun bina temeli ile aynı hizada olması nedeniyle kanalizasyon borusu içindeki su birikerek tıkanıklığa sebep olur. Kanalizasyon tıkanıklığının, borunun meyilsiz olmasından kaynakladığını ancak kameralı görüntüleme cihazı ile tespit edebiliriz. Bunun gibi durumlarda, kanalizasyon hattının yeniden yapılandırılması gerekir. Aksi durumda, robot cihazla tıkanıklığı açmak mümkün değildir. Protesisat olarak biz, eğitimli onarım ekiplerimiz ile taşeron firmalara gerek duymadan kanalizasyon hattını yapılandırmaktayız. Ayrıca yaptığımız onarımları bir yıl garanti altına almaktayız.
 • Diğer bir kanalizasyon tıkanıklığının nedeni, künk borularının ek yerlerinde açıklık olduğunu belirtmiştik. Bu gibi durumlarda da, toprak kazılarak künk borusuna ulaşılması gerekir. Böylece künk borusunun ek yerinde bulunan açıklık kapatılır.
 • Künk borusunun çökmesi nedeniyle kanalizasyon tıkanıklığı meydana gelmişse, yine toprak kazılarak çökmüş olan boruya ulaşmak gerekir. Boru değiştirilerek kanalizasyon açma işlemi gerçekleştirilir.

Protesisat Kanalizasyon Temizleme

Kanalizasyon tıkanıklıkları bazen kanalizasyon kuyusunun dolmasından kaynaklanır. Kanalizasyon kuyusu ile uzun süre ilgilenilmedi zaman dolmaktadır. Kanalizasyon kuyusu dolduğu için de binanın atık suyunun gideceği bir yer olmaz ve geri tepmeye başlar. Protesisat kanalizasyon temizleme işlemlerini büyük bir titizlikle gerçekleştirmektedir. Kanalizasyon kuyusu temizlendikten sonra kuyunun içi özenle yıkanır ve tertemiz olarak teslim edilir.

Kanalizasyon temizleme fiyatları, kanalizasyon kuyusunun büyüklüğüne ve durumuna göre farklılık göstermektedir. Kanalizasyon temizleme fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Firmamız 2004 yılından beri hizmet veren, İSO9001 bulunan ve 20 servis aracı ile en geniş mobil ağa sahip tesisat firmasıdır. 20 servis aracımız sayesinde, İstanbul’un tüm ilçelerine fiyat farkı almaksızın ve en geç 2 saat içinde ulaşmaktayız. Kanalizasyon açma için haftanın 7 günü firmamızı arayıp servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Yorumlar (26)

 1. Ziyaretçi Arif hikmet yigit

  Ben Arif Hikmet Yiğit Evimizde 1 haftadır yapılan işin basında olan DURSUN Usta ve ekibine emeklerinden dolayı özverili çalışmalarından Dolayı teşekkür ederiz

 2. Ziyaretçi dilek sırakaya
  18 Aralık 2018
  Cevapla

  gecenin saat 22.30 olmasına rağmen ilginizi,hızınızı,profesyonelliğinizi tebrik eder.Teşekkürlerimi iletirim..Düşünmeden tavsiye edeceğim bir firmasınız.

 3. Ziyaretçi Burak Demir
  17 Kasım 2018
  Cevapla

  Bugün kanal tıkanıklığı açmak için tel kullandım. Teli tekrar çekip çıkarmaya çalışırken tel koptu. Şimdi telin yarısı kanalın içinde kaldı. Nasıl çıkarabilirim?

 4. Protesisat çalışanı

  Kanal açma için kullandığınız tel, zayıf bir tel olduğu için kopmuş. Normalde kanal tıkanıklığı açma için satılan tellerin kolay kopmaması gerekir. Telin nasıl çıkarılması gerektiğine dair görmeden net bir bilgi vermek yanlış olur. Çünkü yanlış yönlendirme sonucu, sorunun daha büyümesi söz konusu olabilir.

 5. Ziyaretçi Hasan Kaya
  16 Kasım 2018
  Cevapla

  İş yerimizde sık sık kanal tıkanıklığı yaşıyoruz. Olmadık zamanlarda kanal tıkanıklığı meydana geliyor ve işlerimizi aksatıyor. Kanal tıkanıklığı meydana gelmemesi için bir öneriniz var mıdır?

 6. Protesisat çalışanı

  Kanal tıkanıklığının meydana gelmesi, kullanım hatalarından kaynaklanmaktadır. Kanal tıkanıklığı oluşmaması için çok özenli olmalısınız. Ancak ne kadar özenli olursanız olun yine kanal tıkanıklığı meydana gelmektedir. Kanal tıkanıklığı olmaması için atıkları gider borularının veya kanalların olduğu yere atmamanız gerekir. Kanallara atık girmesini engelleyen ızgaraların çıkarılmaması gerekir. Oysa restoranlarda suyun hızlı akmasını sağlamak için ızgaralar çıkarılır. Bu durum sık sık kanal tıkanıklığı yaşanmasına sebep olur.

 7. Ziyaretçi Bayram Gökçe
  15 Kasım 2018
  Cevapla

  Bir restoranda aşçı olarak çalışıyorum. Geçen hafta bulaşıkhanede kanal tıkanıklığı meydana geldi. Bizde bir firmadan rica ettik gelip robotla kanal tıkanıklığı açtılar. Ancak garanti vermediler. Normalde kanal açma çalışmasında garanti verilmiyor mu?

 8. Protesisat çalışanı

  Kanal açma, kanalizasyon tıkanıklığı açma ve ya diğer tıkanıklık açma çalışmalarında firmaların garanti vermesi çok zordur. Çünkü kanal tıkanıklığının çoğunluğu kullanıcı hatalarından kaynaklanmaktadır. Firmamız, kanal tıkanıklığı açma çalışmasında garanti vermez ancak firmamız tarafından yapılan onarımlar bir yıl garanti altına alınır. Tıkanıklık açıldıktan sonra tekrar tıkanmayacağına dair garanti veren hiçbir firma yoktur.

 9. Ziyaretçi Adem Metin
  13 Kasım 2018
  Cevapla

  Bizim sitenin logar kuyusunda sorun vardı. Bir firma çağırdık kanalizasyon tıkanıklığı açma çalışması yaptılar. Aradan bir hafta geçti bu kez sitenin diğer kanalizasyon kuyusunda sorun meydana geldi. Acaba geçen hafta çalışma yapanlardan kaynaklanan bir sorun mu?

 10. Protesisat çalışanı

  Logar kuyularının düzenli olarak bakımı yapılmalıdır. Bu sayede kanalizasyon tıkanıklığı önceden önlenebilir. Sizin sitede birden fazla logar kuyusu bulunduğu için ve logar kuyularının bakımı yapılmadığı için logar kuyularında sorunlar yaşanmaya başlanmış. Geçen hafta kanalizasyon tıkanıklığı açma çalışmasını yaptırdığınızda diğer logar kuyularını da kontrol ettirmeniz bu sorunu yaşamanıza en engel olabilirdi. Geçen hafta yapılan kanal açma çalışması ile şimdi sorun çıkaran logar kuyusu arasında bir bağlantı yoktur. Başka kanalizasyon kuyuları varsa ve bakımları yapılmazsa onlarda da sorunlar meydana gelecektir.

 11. Ziyaretçi Uğur Aykemet
  12 Kasım 2018
  Cevapla

  Biz bodrum katta oturuyoruz. Bazen olmadık zamanlarda, tuvaletten su taşıyor. Oysa musluklar kapalı olmasına rağmen bu sorun meydana geliyor. Tesatçı çağırdık ve tuvaletin tıkandığını söyledi. Bir tel ile tuvalet tıkanıklığını açtı ancak bir iki gün sonra yine tuvalet taştı. Acaba tuvalet tıkanıklığı tam olarak açılmadı mı?

 12. Protesisat çalışanı

  Bodrum kattan tuvaletin taşması genellikle kanalizasyon tıkanıklığının göstergesidir. Kanalizasyon boruları tıkandığında veya kanalizasyon kuyusu dolduğunda bodrum katın tuvaletten su taşıyor olur. Tuvaletten su taşması sizin su tüketmenize bağlı değildir. Bulunduğunuz binada herhangi bir dairede bile su tüketimi olursa bodrum katın tuvaletten su geri geliyor olur. Çağırdığınız tesisatçı tahmini bir yorumda bulunarak tuvalet tıkanıklığı açma çalışması yapmış. Ancak firmamız, kameralı görüntüleme cihazı ile kanalizasyon tıkanıklığı açma çalışması yapmaktadır. Kanal açma çalışmasında kameralı görüntüleme cihazı kullanılması şarttır. Çünkü bu sayede kanalizasyon tıkanıklığının sebebi kesin olarak belirlenebilir ve bu doğrultuda kanalizasyon açma çalışması yapılmaktadır.

 13. Ziyaretçi Emin ARAZ
  17 Ağustos 2018
  Cevapla

  İşi bilen profesyonel bir ekip. Geldiler açtılar vede gittiler ...kısaca film gibi oldu ... 1 gün önce aradım yarın sabah 09.00 randevu verdiler tam saattinden önce gelip toplamda 10 dk. bulmayan sürede olayı çözüp bizi mutlu ettiler ..Apartman yönetimi olarak bize hizmet veren ekibiniz nezdinde tüm çalışma arkadaşlarınıza teşekkür ederim ...

 14. Protesisat çalışanı

  Memnuniyetinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz...

 15. Ziyaretçi Uğur recep
  29 Mayıs 2017
  Cevapla

  İşinde profesyonel arkadaşlar,sorunumz kusursuz çözuldü tskrler

 16. Ziyaretçi Ömer Akar
  18 Ekim 2016
  Cevapla

  Bina gider kanalları sürekli tıkanmaktadır, özellikle yağmur yapdığında balkon giderlerinde taşmalar oluşmakta, pimaş borularda oluşan tıkanıklıkları açabiliyormusunuz, pimaş boruları çatlıyormu herhangi bir tesisat parçası değiştirmek gerekiyor mu ?

 17. Ziyaretçi Batuhan
  30 Haziran 2016
  Cevapla

  Bahçemiz mermerden olusmakta ve ordaki pimaş tikanınca su birikiyor direk bizim evin duvarindan iceriye sızıyor ve parkelerin altından su cıkıyor

 18. Protesisat çalışanı

  Batuhan bey, Kameralı cihazlarımız ile pimaş boruların içini kontrol ederiz herhangi bir kırma dökme olmadan sorunlu olan bölgeyi tespit ederiz, tespiti sonrası ekibimiz sizlere onarım için bilgi verirler, hangi tesisat borusu sorunlu neden duvara sızdırıyor bunlar tespit edilir, İstanbul'un tüm ilçelerine servisimiz vardır, bizleri arayarak sorununuza 2 saat içerisinde müdahale ettirebilirsiniz.

 19. Ziyaretçi Süleyman Türk
  18 Haziran 2016
  Cevapla

  evin bahçesinde ki logar tıkandı, etrafı berabat etmeden tıkanıklığı açabiliyormusunuz, silivri ye servisiniz varmıdır ?

 20. Protesisat çalışanı

  Sayın Süleyman Bey, Logar tıkanıklığını etrafa zarar vermeden profesyonel cihazlarla açıyoruz, önce kameralı cihazlarımız ile görüntülüyoruz, sorunu tespit ediyoruz, sorun hakkında sizlere rapor veriyoruz akabinde robot cihazlarla tıkanıklıkları açıyoruz, silivri ilçesine servisimiz vardır. Bizleri arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz.

 21. Ziyaretçi Ahmet yılmaz
  25 Mayıs 2016
  Cevapla

  dairemdeki tuvalet sürekli tıkanıyor, yağmur yağdığında lavabo ve tuvaletlerin giderlerinde ki sular az da olsa yükseliyor bir keresinde taşmıştıda, tesisatçı çağırdık cihazla açtı sonra yine aynı sorular yine meydana geldi ne yapmak lazım biz bu sorundan kurtulamayacakmıyız ?

 22. Protesisat çalışanı

  Ahmet bey, Sürekli aynı sorunu yaşamanız gider borularınızda kalıcı bir tıkanıklık olduğunu göstermektedir. Protesisat olarak kameralı cihazlar ve robot tıkanıklık açma cihazları ile sorunlarınızı kısa sürede çözmekteyiz. Bizleri arayarak 2 saat içerisinde hizmet alabilirsiniz.

 23. Ziyaretçi Barış Ulu
  11 Mayıs 2016
  Cevapla

  Lağım kanal açıyormusunuz, binanın yanındaki logar kanalizasyonu tıkandı apartmana koku saldı tüm dairelerde tıkanıklık var sizde bunları çözecek cihazlar mevcutmu ?

 24. Protesisat çalışanı

  Barış bey, apartmandaki tüm dairelerin tuvalet ve banyo giderleri tıkanmışsa bina önündeki logarın tıkanmasından kaynaklanır, özel robot cihazlarla logarları açıyoruz kameralı cihazlarla da kontrolünü sağalayarak hatta bir çökme varmı ne gibi sorunlar var sizlere rapor olarak sunmaktayız. İstanbulda tüm ilçelere servisimiz bulunmaktadır bizleri arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz.

 25. Ziyaretçi Barış Ulu
  4 Nisan 2016
  Cevapla

  Sifonu çektiğim zaman sular geri taşıyor bir kaç gündür yapmaya başladı sonra sular azalıp gidiyor ama suyun gitmesini beklemek yada etrafa taşma riski can sıkıcı bir durum, ne yapmamız lazım, bakırköy osmanbeye servisiniz varmı ?

 26. Protesisat çalışanı

  Barış bey, İstanbulun tüm ilçelerine servisimiz vardır, en geç 2 saat içerisinde ekibimiz adresinde olacaktır. Robot cihazlarla tıkanıklığı açarız ardından kameralı cihazlarımız ile neden tıkandığını, tekrar tıkanabilirmi hatta bir sorun varmı gider borularında yanlış eğimmi var bunlar kontrol edilerek size bilgi verilir. Bizleri arayarak çözüm elde edebilirsiniz.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir