Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

İstanbul Lavabo Tıkanıklığı Açma

Kırmadan lavabo tıkanıklığı açma konusunda öncü firmalardan biri olan Protesisat; pimaş borularınıza zarar vermeden, evinizi-işyerinizi inşaat alanına çevirmeden teknolojik cihazlarla hizmet vermektedir. Kaliteli ve profesyonel hizmet almak için firmamızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Lavabo Tıkanıklığı?

Lavabolar kullanıma bağlı hatalar sonucunda tıkanır. Lavabolar; bazen “bir şey olmaz” düşüncesi ile attığımız atıklar, bazen de farkında olmadan attığımız atıklar yüzünden tıkanırlar.

Lavabodan su yavaş gidiyorsa tıkanıklık meydana gelmiştir. Bu durumda lavaboyu kısmi olarak kullanabiliriz ancak tam tıkanıklığın oluşması lavaboyu kullanılmaz duruma getirir. En kısa sürede lavabo tıkanıklığı açma işlemi yapılmalıdır.

Aman Dikkat!

Pratik olduğunu düşündüğümüz için lavabo açma kimyasalları kullanırız. Lavabo açma kimyasalları sadece tek çeşit lavabo tıkanıklığında işe yaramaktadır. Bu tıkanıklık, lavabo girişine yakın bir bölgedeyse etki eder. Aksi durumda hiçbir etkisi yoktur.

Lavabo açıldığı zaman sorunun çözüldüğünü düşünebilirsiniz ancak durum sandığınız gibi basit değildir. Lavabo açma kimyasalının, kimyasal yapısında güçlü bir asit bulunmaktadır. Bu asit sayesinde lavabo tıkanıklığını açar.

Peki, lavabo açma kimyasalındaki asidin pimaş borusuna hiç etkisi yok mudur?

Elbette kullanım sıklığına bağlı olarak etkisi değişmektedir. Her kullanım sonucunda, pimaş borusu da ısınır. Isınma sonucunda boru büzüşmeye başlar. Kullanım miktarı arttıkça pimaş borusunu eritmektedir.

Lavabo açma kimyasalı kullanmanız uzun sürede maliyetli sorunlar meydana getirecektir.

Kırmadan Lavabo Açma Mümkün Mü?

Kırmadan lavabo açma, eski yöntemlerle elbette mümkün değildi. Eski yöntemlerin kullanılması, deneme yanılma yöntemi ile gerçekleştirilirdi. Uzun süren ve bazen sonuçsuz kalan yorucu çalışmalar gerektirirdi.

Kırmadan lavabo açma ancak kameralı lavabo açma yöntemi ile mümkündür. Kameralı görüntüleme cihazı kullanılması, sorunu kesin çözmek için olmazsa olmazlardan biridir. Protesisat olarak kameralı görüntüleme cihazı kullanmadan lavabo tıkanıklığını açmıyoruz.

Firma olarak biz, lavabo tıkanıklığı açma işlemine başlamadan önce kameralı görüntüleme cihazı ile tıkanıklığı inceleriz. Tıkanıklığın sebebini tespit ettikten sonra robotla lavabo açma işlemine geçeriz.

Tıkanıklık türüne göre robot cihazın ucuna uygun aparat takılır. Robot cihaz lavabo tıkanıklığını kesin olarak ve pimaş borusuna hiçbir zarar vermeden açmaktadır.

Protesisat, robotla lavabo açma işleminden sonra kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunu tekrar kontrol eder. İkinci bir kontrolün yapılması, pimaş borusunda lavabo tıkanıklığı dışında başka sorun olup olmadığını tespit etmemize olanak sağlar.

Pimaş borularda bazen yetersiz eğim bulunur. Borunun eğimi yetersiz olduğu için, içindeki su çok yavaş akar ve tıkanıklığa sebep olur. Bunun gibi sorunlarda farklı müdahaleler gerektirir.

Kırmadan Mutfak Tıkanıklığı Açma

Mutfak lavaboları, diğer lavabolara göre kullanım amacı farklıdır. Mutfak lavabosunda bulaşık ve tencereler yıkanır. Haliyle yemek atıkları, tabak dibindeki atık yağlar lavaboya gitmektedir.

Bu şartlardan dolayı mutfak lavabolarının tıkanma sebebi farklıdır. Atık yağ lavabodan geçerek pimaş borusunda tıkanıklığa sebep olur. Robot cihaz ile kırmadan mutfak tıkanıklığı açma işlemi gerçekleştirildikten sonra kameralı görüntüleme cihazı ile kontrol yapılır.

Kontrol sonucunda pimaş borusunun içinde yağlanma varsa, pimaş yıkama yapılması gerekir. Pimaş yıkamanın amacı boru içindeki yağı temizlemektir. Boru içindeki yağ temizlenmezse, tıkanıklık belli aralıklarla tekrar eder.

Lavabo Açma Konusunda Dikkat Etmeniz Gerekenler!

Lavabo Açıyoruz Yazan Her Siteye İnanmayın!

İnternet sitelerinde lavabo açıyoruz yazan çoğu site, işi bilmeyen, tecrübesiz kişilere aittir. Robot cihazlar, kameralı görüntüleme cihazlarına göre çok daha ucuzdur. Bu yüzden her robot cihaz alan, lavabo tıkanıklığı açabileceğini düşünür.

Fiyat Tuzağına Kanmayın, Lavabo Açma 99 TL Yazanlara Aman Dikkat!

Değerli müşterilerimiz, sitesine fiyat yazan sitelerden uzak durun, bu tür firmaların tek amacı aramanızı sağlamak, aradığınızda 99 TL olan fiyat 200 TL ye kadar çıkar. Çeşitli bahanelerle fiyatları arttırmaktadırlar. Sitesine fiyat yazan firmaların, pahalı bir cihaz olmasından dolayı kameralı görüntüleme cihazları yoktur. Sektörümüzdeki sadece bir kaç firmada bulunmaktadır. Bu sebeple lavabo açma işlemini çok ucuza yapacaklarını sitelerine yazarlar ve verdikleri hizmet tam çözüm asla olamaz.

Kameralı Görüntüleme Cihazı Gerekli Midir?

Kameralı görüntüleme cihazları; tıkanıklığın tekrarlamaması, giderin neden tıkandığı bulmak? tıkanıklık tam açılmış mı? Tesisat hatasından ötürü tıkanıklık kendini tekrarlayabilir mi? gibi sorunların önüne geçilmesi için kullanılan olmazsa olmaz bir cihazdır.

Lavabo tıkanıklığı açma için çağırdığınız servis personellerine mutlaka kameralı görüntüleme cihazlarının olup olmadığını sormalısınız. Kameralı görüntüleme cihazları yoksa lavabo açma işleminde detaylı çalışma yapamayacaklarını bilmelisiniz.

Firmamız, kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunu incelerken görüntüleri fotoğraf veya video formatında kayıt altına alabilmektedir. Siz değerli müşterilerimizin isteği üzerine size fotoğraf veya video formatında sunabilmektedir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Lavabo tıkanıklığı açma fiyatları belli başlı şartlara göre değişiklik göstermektedir. Sitelerine fiyat yazanlara aldanmayın. Lavabo tıkanıklığı her koşul altında aynı fiyata açılması mümkün değildir.

Protesisat gibi profesyonel firmaları aradığınızda sizin lavabo tıkanıklığınız ile ilgili bazı sorular size yöneltirler. Bu sorular doğrultusunda fiyat bilgisi verirler.

Kaçıncı katta olduğunuz, komşularınız gider hatlarını kullandığında sizin lavaboda taşma olup olmadığı gibi detaylar söz konusudur. Sadece siz lavaboyu kullandığınızda, lavabodan su yavaş gidiyorsa veya hiç gitmiyorsa 150 TL den başlayan fiyatlarla, robotla lavabo açma işlemi gerçekleştirilir. Robotla lavabo tıkanıklığını açmak tek başına yetersiz kalır. Kameralı görüntüleme cihazı ile detaylı kontrolün yapılması şarttır.

Yorumlar (18)

 1. merhaba öncelikle siz protesisat ekibine çok teşekkür ederim, tıkalı olan wc giderini profesyonel bir şekilde açtınız.sizleri aradıktan sonra 45 dk içinde tesisat ekibi geldi.teknolojik cihazlarla kırmadan dökmeden tıkanıklık açıldı, tekrar dan teşekkürler ederim aldığınız parayı hak ediyorsunuz.iyi çalışmalar…..

 2. 18 Mart 2018
  Cevapla

  Mutfak lavabomuz ve bulaşık makinesi tahliyelerinin bağlandığı pis gider borusu, zaman zaman geri tepiyor ve lavabo altındaki dolabın içerisine, oradan da mutfağın zeminine su geliyordu. Önce lavabo açıcı tozlarla, sonra da daha güçlü kimyasallarla kaç kez uygulama yaptık ama kalıcı çözüm olmadı. Sonunda kırılması gerektiğine kanaat getirdik. Son çare kamera ile bakmayı akıl edip ProTesisat’a ulaştık. Bilgili, titiz ve kibar bir ekip geldi; önce kamera ile tıkanıklığı teşhis edip gösterdi, ardından tıkanıklığı giderdi ve sonucunu tekrar gösterdi. Kırmadan dökmeden, yarım saat içerisinde işlem tamamlandı. Çok memnun kaldım. Teşekkürler

 3. 21 Eylül 2016
  Cevapla

  Evimde yaşadığım lavabo tıkanıklığı sonucu yaptığım araştırmalar neticesinde firmanızı aradım ve hizmet talebinde bulundum. Biraz özensiz kullanımlarla, biraz da daha önce gelen ustanın işini iyi yapamamasıyla ilgili olarak meydana gelen bu tıkanık tesisat sorununa hızlı ve kaliteli çözümler getiren profesyonel ekibinizin hizmet anlayışından son derece memnun kaldım.Tıkanıklık açma işlemi için kullanılan robot makineler ve bu görüntülerin aktarıldığı kameralı görüntüleme cihazları sayesinde,tıkalı olan bölüm kısa sürede bulundu ve onarımı yapıldı. Bu işlemler uygulanırken de eski yöntemlerde var olan kırma dökme işlemlerine hiçbir şekilde başvurulmadı. Bu da hizmet kalitesinin ve müşteri memnuniyetinin üst seviyede tutulduğunun en iyi kanıtıydı. Bu güzel hizmetleriniz için sizlere çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlık arkadaşlar. İyi çalışmalar dilerim.

 4. 18 Eylül 2016
  Cevapla

  Makalelerinizi okuduktan sonra ve evimde yaşadığım lavabo tıkanıklığı sorunu için firmanıza telefon ettim ve gerekli bilgileri aldım.İyi bir hizmet olacağı bu telefon konuşmasından belliydi çünkü telefonun diğer ucundaki yetkili sürecin nasıl işleyeceği ile ilgili çok güzel bilgiler verdi ve talep ettiğim randevu saatinde tarafıma bir ekip gönderildi.Ellerinde daha önce hiç görmediğim cihazlar vardı.

  Basit olarak gördüğümüz bu tesisat işlerine öylesine önem vermişlerdi ki ne yalan söyleyim,utandım. Sonunda kısa süren bir tespit ve onarım işlemi ardından problemli bölgeler çözüme kavuşturuldu.Böyle bir alanda aldığım en iyi hizmetti. Lavabo tıkanıklığı sorunu altında böyle güzel bir iş ile karşılaşacağımı düşünmemiştim, tüm bu güzel hizmetler için sizlere çok teşekkür ederim,başarılı işlerinizin devamını dilerim.

 5. 11 Eylül 2016
  Cevapla

  Müşterisine verdiği önem, üstün teknolojisi ve kaliteli hizmet anlayışından dolayı herkese tavsiye edebileceğim bir firma. Sizden hizmet almak, lavabo tıkanıklığı nasıl açılır etiketi ile internetten makalenizi okumak, bu konular hakkında bilinçlenmek çok iyi bir tecrübe oldu.Hem maddi hem manevi hem de zaman açısından kazançlı çıkmak sunmuş olduğunuz hizmetin en güzel yönleri arasında.

  Kullandığınız teknolojik cihazlar da bu işe ne kadar önem verdiğinizin,müşterilerinizin sizler için ne kadar değerli olduğunun bir göstergesi olduğunu düşünüyorum.Bu yüzden buradan da teşekkür etmek istedim. Şundan da emin olabilirsiniz, su tesisatlarında sorun yaşayan tüm tanıdıklarıma firmanızı tavsiye ediyorum,iyi çalışmalar diliyorum hepinize, tekrardan çok teşekkürler.

 6. 7 Eylül 2016
  Cevapla

  İnsanların gerekli ilgiyi göstermesi, bilinçlenmesi gereken önemli konulardan biri olan tesisat işleri ile ilgili paylaşmış olduğunuz makaleler için çok teşekkürler. Lavabomda yaşadığım tıkanıklıktan sonra internet üzerinden iyi bir çözüm arayışı içindeyken uzman firmanızın sitesine rastladım ve gerekli bilgileri telefon aracılığı ile aldım. Aldığım randevu sonrası evime bir ekip gönderildi.Ellerinde bulunan elektronik cihazları ile lavabo tıkanıklığı açma işlemi hızlıca yaptılar ve sorunu kırmadan giderdiler. Bu tarz hizmetler alan insanlar için bu çok önemlidir. Siz de buna fazlasıyla önem vermişsiniz. Tüm bu güzel hisler ve üstün teknoloji ile sunmuş olduğunuz hizmetler için teşekkür ederim.

 7. 4 Eylül 2016
  Cevapla

  Yoğun iş temposunun ve özensiz kullanımlar sonucu meydana gelen lavabo tıkanıklığı problemini hızlıca gidermek adına bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine sizlerle irtibata geçtim ve hizmet talebinde bulundum. Acil bir çözüm istediğim için aynı gün içinde evime gelen firma çalışanlarınız tespit işlemleri ardından elektronik cihazlar yardımı ile onarım işlemlerine başladı. Hiçbir yerin kırılmasına imkan tanımayan ve işini çok iyi yapan uzman personelinizin hizmet şekli ve müşteri memnuniyetine verdiğiniz önem için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu devirde tesisat işlerine önem veren insanların olması çok değerli. İyi çalışmalar diliyorum.Emeğinize ve üstün hizmet teknolojinize sağlık.

 8. 8 Temmuz 2016
  Cevapla

  giriş katın lavabosunda tıkanıklık var taşmada yapıyor pendik ilçesine servisiniz var mıdır ? ne zaman gelebilirsiniz, artık kokuda yapıyor evde duramıyoruz apartman dakiler lavaboyu kullandıklarında bizde taşma yapıyor ev berbat halde acil servis istiyoruz.

 9. Merhaba İmdat bey,

  Pendik ilçesine servisimiz bulunmaktadır. Servis kaydı oluşturduğunuzda en geç 2 saat içerisinde ekibimiz soruna müdahale edecektir. Lavabo tıkanıklığı için kameralı cihazlar kullanır sorunu tespit eder, robot cihazlarla da tıkanıklığı kısa sürede açarız.

 10. 20 Haziran 2016
  Cevapla

  Restorantımızın lavaboları tıkandı daha önce robotla açtırdık ama yine tıkandı, sonradan anladık ki kameralı cihazla da bakılması gerekiyormuş, bize destek verirmisiniz, İstanbul’un hangi ilçelerine servisiniz var, bir kaç ilçede restorantımız var ara ara bu sorunları yaşıyoruz. iyi günler.

 11. Merhaba Sayın Ali bey,

  Lavabolar önce kamerlaı cihazlarla kontrol edilmeli, robot cihazlada açılmalıdır, kameralı cihazlarla bakılmassa sorunun sebebi tam olarak anlaşılmaz ve sürekli aynı sorun zaman zaman tekrar eder. Protesisat firmamız kameralı cihazlarla sorunu tespit eder ve robot cihazlarla açmaktadır. Arnavutköy, ataşehir, avcılar, bağcılar, bahçelievler, bakırköy, başakşehir, bayrampaşa, beşiktaş, beykoz, beylikdüzü, beyoğlu, büyükçekmece, çatalca, çekmeköy, esenler, esenyurt, eyüp, fatih, gaziosmanpaşa, güngören, kadıköy, kağıthane, kartal, küçükçekmece, maltepe, pendik, sancaktepe, sarıyer, silivri, sultanbeyli, şile, şişli, tuzla, ümraniye, üsküdar, zeytinburnu ilçelerine ve bğlı ilçelerin semtlerine fiyat farkı olmadan hizmet vermektedir. Uzman çözümler için bizi arayın. 2 saat içerisinde soruna müdahale edelim.

 12. 25 Mayıs 2016
  Cevapla

  banyo yer süzgecinden su gitmez oldu sonradan farkettim ki lavabodan da su çok yavaş gidiyor, mutfak lavabosunda sorun yok ama banyo tesisatı sanıyorum komple tıkanmış, bu durumda banyo kırılıp borular değişmesi mi gerekiyor ?

 13. Merhaba Serpil hanım,

  banyodaki yer süzgeci ve lavabo gider pimaşlarınızın tıkanıklığına çözüm olarak kameralı cihazlar ve robot cihazlarla açarak kırmadan herhangi bir tadilat gerektirmeden çözüm sunuyoruz. Bizleri arayarak aynı gün içinde servis kaydı oluşturabilirsiniz.

 14. 11 Mayıs 2016
  Cevapla

  Kolay gelsin
  Bizim banyo Lavabo şu çok ağır gidiyor suyu ve alt katta ki komşumuz a su siziyor bunun çözümü nedir fayans altında boru kırılmış olabilir mi ilgilenirseniz sevinirim

 15. 20 Nisan 2016
  Cevapla

  merhaba neden bazı sitelerde 59 tl gibi 69 tl gibi değişik fiyatlar yazıyor, siz ne kadara lavabo açıyorsunuz, bu tür firmalara inanıp da çağırmalımıyım bilemedim, sizin hem siteniz hemde yazılarınızda profesyonel olduğunuz belli, bu soruma cevap verir misiniz, teşekkürler

 16. Merhabalar, öncelikle sorduğunuz soru çok önemli ve dikkat edilmesi gereken bir sorundur, size sorunuzdan ötürü teşekkür ederiz, fiyat yazan sitelerin tek amacı müşteri çekmek, dikkatinizi çekerek onları aramanızı hedeflemektedir, bu tür firmaları çağırdığınız da sadece tek bir cihazla tıkanıklığı yüzeysel açarlar, halbuki kameralı cihazlarla tıkanıklık tespiti yapılması gerekir, sitelerinde yazan 59 tl 69 tl hatta 89 tl gibi fiyatlardan çok daha fazlasını geldiklerinde sizden talep ederler ve size olmadık yerlerde sorun olduğunu söyleyerek ek masraf çıkartırlar, Protesisat olarak bu tür düzenbaz tesisatçıların oyununa gelmemeniz için bir çok detaylı makale hazırladık, lütfen okuyun ve dostlarınız ile paylaşınız.

  tıklayın ve okuyunuz

  İyi günler dileriz.

 17. 25 Mart 2016
  Cevapla

  lavabom da taşma oluyor bunu her zaman yapmıyor sonra kendi kendine lavabodaki su gidiyor, özellikle üst kattakiler banyoda olduklarında bu sorunu yaşıyorum, üst kat komşumuza durumu anlattık ama onlardan kaynaklanmadığını söylüyorlar, lavaboyu yerinden sökmek mi gerekiyor evimin kırılıp dökülmesini hiç istemiyorum.

 18. Merhaba Sayın Nurdan Ay,

  Öncelikle şunu belirtelim, eğer lavabonuz taşma yapıyorsa bina logar giderinden kaynaklanan bir tıkanmadan kaynaklanabilir, öncelikle firmamızı arayarak servis talebinde bulunmalısınız, ekibimiz cihazlarla tuvalet giderlerinizi kameralı cihazlarla görüntüler ve sorunu tespit ederler, Tuvalet, lavabo gibi tıkanıklıklarda asla evinize zarar verilmez herhangi bir kırma dökme yapılmaz, sorunun çözümü için lavabonuz da sökülmez, Bizlere iletişim sayfamızdaki telefonlardan ulaşabilirsiniz.
  İyi günler dileriz.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir