Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Robotla Pimaş Açma

Pimaş açma hizmeti sunan protesisat, tıkalı olan pimaşlarınızı önce kameralı cihazlar ile tıkanıklığın sebebini ve yerini tespit eder sonrasında  tıkanıklık açma cihazları ile pimaş tıkanıklarını açar. Pimaş açma kırma dökme olmadan profesyonel cihazlar yardımı ile açılmaktadır. Tuvalet, lavabo mutfak ve banyo gibi pimaş borularınız tıkandığında firmamızı arayarak çözüm sağlayabilirsiniz.

Pimaş Giderleri Neden Tıkanır?

 • Pimaş borularına atılan yabancı cisimler
 • Erimeyen kalitesiz tuvalet kâğıtları
 • Özellikle çocukların tuvaletlere attığı oyuncaklar
 • Kadın pedleri, poşetler, temizlik bezleri
 • Yemek atıkları, atık yağlar
 • İnşaat atıkları harç, tuğla gibi
 • Tesisat döşenirken boruya yeterli eğimin verilmemesi
 • Pimaş borusunun bir yerinde meydana gelen çökmeler

Tesisat üzerine sık yaşanan sorunlardan biri de gider tıkanıklığıdır. Gider boruları zamanla biriken yemek artıkları, yağları, yanlışlıkla veya bilinçli olarak atılan naylon poşet, bez, tuvalet kâğıtları yüzünden daralır ve tıkanır. Daralan giderler zaman zaman yavaş su akışı ile size kendini belli eder.

Ayrıca tıkanıklık gerçekleşmeden önce fark edilebildiğini biliyor muydunuz? Lavabo veya tuvaletlerde yavaş akan su, pimaş tıkanıklığının habercisidir. Yavaş akan suyu fark ettiğinizde müdahale edilmesi daha kolaydır.

Tıkanıklık olduktan sonra taşmalar meydana gelir ve hoş sonuçlar ortaya çıkmaz. Gider boruları tamamen tıkandığında ise yapılacak işlemler süreci uzatmaktadır.

Ucuza Pimaş Tıkanıklığı Açma Olur mu?

Bugün piyasada çok sayıda pimaş tıkanıklığı açma işi yaptığını belirten pimaş açma firmaları bulunmaktadır. Ehliyetsiz kişilere yaptırılan pimaş açma işi sizin için daha fazla maliyet anlamına gelebilir.

Daha ucuza kaçmak için tercih edilen tesisatçılar, pimaş açma işi yaparken aynı zamanda borulara zarar verme ihtimalleri de yüksektir. Pimaş tıkanıklığını açtıktan sonra kameralı cihaz ile kontrol etmedikleri için, tıkanıklığın tamamen açılıp açılmadığı anlayamazsınız. Tekrar tekrar tıkalı pimaş açma işi yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.

Tıkanıklık açma işleminde kamera da kullanılmaktadır, ancak ucuza pimaş tıkanıklığı açan kişiler/firmalar genellikle bu kameraya sahip değildirler. Tıkanıklığa sebep olan atıklar/cisimler tamamen temizlenmeyene dek tıkanıklık problemi gitmiş sayılmaz. Tıkanıklığa müdahale edildikten sonra mutlaka kameralı cihazlar ile pimaş hattı görüntülenmeli ve temizlendiğinden emin olunmalıdır. Aksi halde kısa süre içerisinde tekrar tıkanıklık problemi ile uğraşmak zorunda kalırsınız.

Pimaş tıkanıklığı için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Profesyonel Hizmetin Adı, Protesisat !

 • Kameralı görüntüleme cihazları ile, pimaşlardaki sorunları görüntülüyoruz, ne tür bir sorun var belirliyoruz, ilerde oluşabilecek farklı sorunlar varsa size bu sorunları raporluyoruz.
 • Robot cihazlar kullanıyoruz,  pimaşlarınız çeşitli genişlikte olabilir, uzman personellerimiz, profesyonel robot cihazlarımız ile her türlü pimaşı kırmadan dökmeden açmaktadır.
 • Son teknoloji cihazlar kullanılır, akıllı görüntüleme cihazlarımız ile tıkanıklık tespit edilir, tespiti sağlanan tıkanıklığın açılabilmesi için robot cihazımızın ucundaki aparat, tıkanıklığın sebebine göre belirlenir, tüm bu hizmetlerimiz tek fiyata sahiptir.

Kesinlikle Tadilat Yok!

Pimaş tıkanıklıkları geçmiş yıllarda kırılarak, ekstra maliyetli çözülebiliyordu, ancak şimdi Türkiye’de sadece seçkin bir kaç firmada bulunan robot cihaz ve bilgisayar destekli kameralı görüntüleme cihazlarımız ile tıkalı olan pimaşlar kısa sürede, tadilatsız, gürültüsüz açılabiliyor.

UzmanTV de Tıkanıklık Açma Videomuz !

Pimaş Açma Fiyatı Nedir ?

İstanbul merkezli, Ankara, İzmir ve Bursa’da şubeleri bulunan Protesisat, robot cihaz ve bilgisayarlı görüntüleme cihazları ile tek fiyat politikası ile hizmet veren profesyonel bir firmadır. İstanbul’un en uzak noktasına aynı fiyatla hizmet vermekteyiz. Profesyonel ve kalıcı çözümler için firmamızı arayın.

Yorumlar (20)

 1. 3 Kasım 2017
  Cevapla

  Akşam saat sekize doğru aramama rağmen telefonla görüştükten bir saat geçmeden geldiler. Son derece temiz, hızlı ve profesyonel bir hizmet aldım. Ayrıca yapılan işlemlere dair tutanak da tutuluyor. Fazlasıyla memnun kaldım. Çok teşekkürler

 2. 8 Kasım 2016
  Cevapla

  Banyo pimaşlarında tıkanıklıklık var geri taşma yapıyor, alt kat komşuma da su sızıyormuş benim dairemden, hızlı bir şekilde yardımcı olmanızı rica ediyorum.

 3. 21 Eylül 2016
  Cevapla

  Üstün teknolojiniz ve kaliteli hizmetiniz için çok teşekkürler.Sizden hizmet almak çok samimi ve doğru bir adımdı. Pimaş tıkanıklığı sonucu oluşan su sızıntısı kelimesi ile internetten makalelerinizi okudum ve güzel bilgiler edindim. Hem maddi hem manevi hem de zaman açısından kazançlı çıkmak sunmuş olduğunuz hizmetin en güzel yönlerinden yalnızca birkaçı. Kullandığınız teknolojik cihazlar da bu işe ne kadar önem verdiğinizin,müşterilerinizin sizler için ne kadar değerli olduğunun en güzel kanıtı. Bu yüzden buradan da teşekkür etmek istedim. Pimaş tesisatlarında tıkanıklık yaşayanlara da sizleri tavsiye ediyorum. İyi çalışmalar diliyorum hepinize,tekrardan teşekkürler

 4. 9 Temmuz 2016
  Cevapla

  bizim evin pimaşları tıkandı su geri geliyor, bunu biz daha önce usta çağırdık açtırdık ama yine tıkandı, bu kameralı cihazlar varmış bakıyormuşsunuz nasıl oluyor açılıyormu o zaman, yardımcı olurmusunuz.

 5. 6 Haziran 2016
  Cevapla

  Merhaba, pimaşların içinde biriken pislikleri kırmadan yada pimaşları sökmeden temizleyebiliyormusunuz, robotla mı temizyorsunuz yoksa kameralı cihazlamı ?

 6. Merhaba tufan bey,

  Pimaşlarınızı kırmadan dökmeden açıyoruz, öncelikle pis su tesisat borularını kameralı cihazlarla görüntüleyerek sorunu tespit ediyor, robot cihazlarlada tıkanıklığını açmaktayız. İstanbul’un tüm ilçelerine servisimiz bulunmaktadır.

 7. 27 Mayıs 2016
  Cevapla

  pimaşlarda genel olarak bir tıkanma var sık sık lavabo giderinden su gitmiyor, özellikle bulaşık yıkarken suyun gitmesi dakikar alıyor, lavabonun altındaki boruları söküp bakamadım ama sanırım sorun gider borularında değil pimaş kanallarında, robotla bu boruları açarken kırılma yaşanıyormu, pazar günü çalışıyormusunuz, kaça kadar servisiniz var, arnavutköye geliyormusunuz ?

 8. Merhaba Nazife hanım,

  Lavabo pimaş boruları sık sık tıkanması, ana gider hattında da tıkanma olabileceği yönünde bir işarettir. Ekibimiz kameralı cihazlarla tıkalı olan pimaş borularına kamera gönderir, sorunu tespit eder, sorun tespit edildikten sonra robot cihazlarla tıkalı olan mutfak lavabo pimaş giderleriniz açılır, eğer mutfak gider hatlarınızda kalıcı bir sorun varsada bunları sizlere raporlar, nedir bu kalıcı sorunlar, bina yapımı sırasında harç çimento gibi maddelerin pimaşları tıkaması gibi, hatalı meyil verilen pimaş borular gibi, yada çöken hatlar gibi sorunları tespit ederek sizlere çözüm sağlamak adına rapor verilir. İstanbul’un tüm ilçelerine servisimiz bulunmaktadır. Bizleri arayarak servis kaydı oluşturmanız halinde ekibimiz en geç 2 saat içerisinde pimaş sorununa müdahale edecektir.

 9. 24 Mayıs 2016
  Cevapla

  mutfak lavabosunun altındaki pimaşlarda tıkanma söz konusu, robotlu pimaş açma servisi olarak kırmadan pimaşları değiştirmeden tıkanık lavabo gider borularını açabiliyormusunuz ? yoksa değişmesi mi gerekiyor bilgi lütfen teşekkürler

 10. Merhaba Gülçin hanım,

  Pimaş açma işlemi için robot cihazları kullanırız, ayrıca sorunun neden oluştuğu, tekrar pimaş tıkanır mı, pimaş hattında farklı bir sorun mu var tespiti için kameralı cihazlar kullanırız, bu cihazlar yardımıyla asla pimaşlarınız kırılmaz ve değiştirilmez, bizleri arayarak kısa sürede çözüm sağlayabilirsiniz.

 11. 13 Mayıs 2016
  Cevapla

  pimaş tıkanıklığı sorunu yaşıyorum, tuvaletteki pimaşlardan sular geri taşıyor ne yaptıysam tıkanıklığı açamadım, pimaş açıcı olarak internette sizi buldum, pimaşları nasıl açıyorsunuz, tadilatmı yapıyorsunuz yoksa kameralı cihazlarla mı açıyorsunuz. ?

 12. Merhaba İbrahim bey,

  Pimaş aç için tadilat uygulamıyoruz, gider borularını robot cihazlarla açıyoruz sonra kameralı görüntüleme sistemleri ile kontrolünü sağlıyoruz, asla kırma dökme gibi bir işlem uygulanmamaktadır. Uzman ekibimiz ve profesyonel cihazlarımız ile haftanın 7 günü pimaş açma hizmeti sunuyoruz. İstanbul’un tüm noktalarına servisimiz bulunmaktadır.

 13. 19 Nisan 2016
  Cevapla

  pimaş açmak için denemediğim yol kalmadı pimaşlara tuz ruhu dahi döktüm ama açılmadı, mutfak lavabolarında aşırı bir tıkanma var sular çok yavaş gidiyor, saatlerce beklemek zorunda kalıyorum, nasıl bir çözüm sağlıyorsunuz ?

 14. Merhaba Canan hanım,

  Pimaş tıkanıklığı açmak için tuz ruhu gibi kimyasallar kullanmayın, pimaşları eritemebilir daha farklı sorunların çıkmasına neden olur, Protesisat olarak kameralı cihazlarla pimaşlara zarar vermeden, kırmadan açıyoruz. İstanbul’un tüm noktalarına aynı fiyata hizmet vermekteyiz. Bizi arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz.

 15. 16 Mart 2016
  Cevapla

  Sayın yetkili, çatıdan balkonun kenarlarından aşağıya inen pimaş tıkandı ve tıkandığı için sanırım balkon giderlerinde taşma yapıyor, yağmur yağdığında balkonu su basacak diye kovalarla balkondaki suyu boşaltıyoruz, bir iki defa oldu hadi dedik zamanla düzelir ama yok her defasında bu böyle, pimaş boruyu nasıl açarız ?

 16. Merhaba Sayın Özlem Bükükada,

  Pimaş açma servisi olarak, tıkanan pimaşların içini profesyonel cihazlarla görüntülüyoruz, kameralı cihazlar kullanıyoruz ve sorunun sebebini evinizde kırma dökme olmadan çözüyoruz, balkon pimaşlarınıza geri su tepmesi ve bunu her yağmur yağdığında yaşamanız, tıkalı olan pimaşların bir çıkış noktası bulamamasından kaynaklanır, bizleri ararsanız sizlere kalıcı çözümler sunabiliriz. İstanbul'un tüm noktalarına servisimiz vardır. İyi günler dileriz.

 17. 3 Şubat 2016
  Cevapla

  merhaba tuvalet pimaşı tıkandı bunu bir defasında kapıcının bulduğu bir tesisatçıya açtırdık ama 1 hafta sonra yine tıkandı pimaş borularda sanırım başka bir sorun var yoksa neden tıkansın sonuçta tuvalete selpak tuvalet kağıdı bile atmıyoruz, ne önerirsiniz ?

 18. Merhaba Dursun Bey,

  Tıkalı olan pimaşlar usta hatasından da kaynaklanabilir mesela yanlış kurgulanmış tesisat borularına yanlış eğim verilmiş olabilir yada pimaşların içinde gitmeyen atıklar olabilir, Profesyonel çözümler sunan Protesisat firmamız, kameralı cihazlarla pimaşlarınızın içini görüntüler ve hatanın kaynağını noktasal olarak kırma dökme olmadan tespit eder, bizleri arayarak sonuç elde edebilirsiniz. İyi günler dileriz.

 19. 1 Ocak 2016
  Cevapla

  lavabonun altındaki pimaşlar her defasında tıkanıyor, pimaş aç gibi kimyasalları kullanıyoruz yine açılmış gibi oluyor 1 gün sonra yine tıkanıyor, pimaşlar neden tıkansın anlamıyorum sonucta çayın çöpünü bile atmıyoruz, ne yapmalıyız ?

 20. Merhaba Zerrin hanım,

  pimaşlarınızı pimaş aç gibi kimyasallarla geçiçi olarak açabilseniz de pimaş giderlerinden kaynaklanan yanlış eğim yani usta hatası yada pimaş içerisinde gitmeyen atıklar oluşmuş olabilir buda herseferinde tıkanmaya sebep olabilir, yapılması gerelen görüntülü kameralı cihazlarla pimaş borularını kontrol etmek, Protesisat olarak pimaş giderlerinizi kameralı cihazlarla kontrol ederek hatanın kaynağını tespit edebiliyoruz ve bu işlemlerde asla kırma dökme gibi işlemler uygulanmaz, İstanbul'un tüm noktalarına hizmet vermekteyiz, bizleri arayarak sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir