Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Pimaş Aç (Kameralı Robotla Pimaş Açma)

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da şubeleri bulunan Protesisat, Türkiye’nin lider pimaş aç firmasıdır. Tadilat ortamı oluşmadan ve kırmadan pimaş açma konusunda 2004 yılından beri hizmet veren firmamız, servis kaydı oluşturduğunuz anda en geç 2 saat içinde adresinize ulaşmaktadır.

Pimaş Neden Tıkanır?

Pimaş boruları birçok sebepten dolayı tıkanmaktadır. Bazen lavabolarda meydana gelen pimaş tıkanması, bazen tuvalette bazen de binanın logar borusunda meydana gelebilmektedir.

 • Lavabolara atılan yabancı cisimler, boyutuna göre ve lavaboya atılma sıklığına göre tıkanıklığa sebep olur. Bu bazen sabun parçaları olurken, bazen de sakal kılları olabilmektedir.
 • Duş giderleri en çok saç kıllarından dolayı tıkanır. Duş alırken dökülen saçlarımız genelde duşa kabinin giderinde bulunan süzgeçte birikir. Ancak tek tük de olsa süzgeçten geçen kıllar pimaş borusu içinde tıkanıklığa sebep olabilir.
 • Aynı şekilde banyo yer süzgeci de kıllardan dolayı tıkanabilmektedir. Banyo yer süzgeci saç kıllarından çok vücudumuzun dökülen kıllarından dolayı tıkanır.
 • Tuvalet pimaş girişleri geniş olduğu için, tuvalete düşen yabancı cisimler tuvaleti tıkamaktadır. Bu bazen çocuklar tarafından tuvalete atılan oyuncak olabileceği gibi bazen rulo halinde tuvalete atılmış tuvalet kâğıdı da olabilmektedir. Kameralı pimaş açma ekiplerimiz tarafından kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içinde tuvalet fırçası olduğu bile tespit edilmiştir.
 • Tuvaletin tıkanmasına neden olan cisimler, binanın ana gider hattını tıkaması da söz konusudur.
 • Mutfak lavabolarındaki tıkanıklığın nedenlerinden biri, lavabolara dökülen yemek atıklarıdır.
 • Mutfak lavabolarına, atık yağ da çok sık dökülmektedir. Atık yağlar sadece tıkanıklığa sebep olmakla kalmaz, kötü kokulara da sebep olur.
 • Pimaş tıkanıklığının bir diğer sebebi ise, pimaş borusunun yeterli eğime sahip olmamasından kaynaklanır. Yeterli eğime sahip olmayan pimaş borusunda su birikir ve tıkanıklığa sebep olur.

Pimaş tıkanıklıklarının başlıca nedenlerini saydık. Tıkanıklıkları açmak için birçok kişi pimaş açma kimyasalları kullanmaktadır. Biz Protesisat olarak bu tür kimyasalları kesinlikle önermiyoruz. Çünkü lavabo açıcı kimyasalların kimyasal yapısı asitten oluşmaktadır. Asit, tıkanıklığa sebep olan cismi eritir veya parçalar. Tıkanıklığa sebep olan cisme etki ettiği kadar pimaş borularına da olumsuz olarak etki eder. Pimaş borularının büzüşmesine sebep olan lavabo açıcı kimyasallar, çok sık kullanılması durumunda pimaş borularını eritmektedir.

Protesisat ile Robotla Pimaş Açma

Pimaş açma servisi olarak hizmet veren firmamız, uzman ekiplerden oluşan bir kadroya sahiptir. Kullandığımız son teknoloji ürünü cihazlar ile kırmadan pimaş açma konusunda Türkiye’nin öncü firması olmanın gururunu yaşamaktayız.

Pimaş açma robotu ile kırmadan pimaş açma nasıl olur?

 • Firmamız tıkalı pimaş açma konusuna robot cihaz ve kameralı cihaz kullanmaktadır.
 • Kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusu kontrol edilir.
 • Kamera sayesinde pimaş tıkanıklığının sebebi tespit edilir.
 • Pimaş tıkanıklığına sebep olan cisim tespit edildikten sonra robot cihazın ucuna uygun aparat takılır.
 • Robot cihazın ucuna takılan aparatların bazıları parçalama görevi görürken bazıları itme ve çekme görevi görür. Tıkanıklığın sebebi bez parçası olursa, uygun aparat takılarak, bez parçasının aparata dolanması sağlanır. Böylece bez parçası çekip çıkarılır.
 • Robot cihaz, pimaş borusunun içine sürülerek tıkanıklığın açılması sağlanır.
 • Tıkanıklık açıldıktan sonra kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusu tekrar kontrol edilir. Bu sayede ikinci bir tıkanıklık olup olmadığı, pimaş borusunun eğiminin yeterli olup olmadığı, pimaş borusunda yağ tabakası olup olmadığı, pimaş borusunun ek yerlerinde sorun olup olmadığı veya pimaş borusunda bir çatlak olup olmadığı tespit edilir.
 • Robotla pimaş açma işlemi sırasında evinizin hiçbir yerinde kırma dökme meydana gelmemektedir.
 • Kırmadan pimaş açma işlemi bittikten sonra pimaş borusu kullanılabilir durumdadır.

Kameralı Görüntüleme Cihazı Olmayan Firmalara Güvenmeyin

Evinizde pimaş tıkanması meydana gelmiş olabilir. Sizde internetten en ucuz fiyatı teklif eden bir firmayı bulup servis kaydı oluşturmuş olabilirsiniz. Çağırdığınız firmanın ekiplerine mutlaka kameralı görüntüleme cihazlarının olup olmadığını sorun.

Pimaş açma işlemi kamerasız yapılması mümkün olmayan bir işlemdir. Kameralı görüntüleme cihazı pahalı bir cihaz olduğu için her firmada bulunmaz. Kamerasız yapılan işlerin geri dönüşü söz konusudur. Tekrar tekrar tıkanan pimaş borusu size ekonomik yük bindirir.

Kamerasız pimaş açma işlemi yapan firmalar, internet üzerinden 89-99 tl gibi fiyatlarla pimaş tıkanıklığını açtıklarını belirtirler. Ancak pimaş tıkanıklığının olduğu yer hakkında detaylı bilgi edinmeden, tıkanıklığın tipi bilinmeden ve yapılacak işlem belirlenmeden fiyat vermek müşteriyi aldatmaktır. Bazı pimaş tıkanıklıkları robotla açılmayabilir bu durumda onarım gerektiren durumlar ortaya çıkabilir.

Pimaş açma firmaları iyi araştırmalısınız. Firmanın referanslarını dikkate almalısınız. Bir firmanın en etkili reklamı, kuşkusuz referanslarıdır. Referanslar sayfamızdan referanslarımızı inceleyebilirsiniz.

Bizi Neden Tercih Etmelisiniz?

2004 yılında hizmet vermeye başlayan Protesisat, kısa süre içinde rakiplerinden sıyrılarak öncü tesisat firması konumuna gelmiştir. Müşterilerinin şikâyet ve önerilerini dikkate alarak vizyonunu belirleyen firmamız, bugün 30 servis aracı ile Türkiye’nin en büyük robotla pimaş açma firması konumuna gelmiştir.

Bizi rakiplerimizden ayıran özelliklerimiz:

 • Protesisat, 30 servis aracı ile Türkiye’nin en geniş mobil ağına sahip tesisat firmasıdır.
 • İSO9001 belgesine sahip Türkiye’nin tek tesisat firmasıdır.
 • Firmamız tarafından yapılan onarımlar bir yıl garanti altına alınmaktadır. Bir yıl içinde yaptığımız onarımlarda meydana gelen sorunları ücretsiz olarak tamir etmekteyiz.
 • Firmamız tarafından geliştirilen özel yazılım sayesinde, servis personeli ile anlık bilgi paylaşımı yapılmaktadır.
 • Servis personeli tarafından yapılan işlerin görüntüleri anında merkezimize iletilir ve olabilecek sorunlar önceden tespit edilir.
 • İş bitiminden sonra müşterilerimiz ile iletişime geçerek öneri ve şikâyetler dikkate alınır.
 • Yapılan işlere kıyasla en uygun fiyat garantisi vermekteyiz.

Kırmadan pimaş açma işlemini içiniz rahat bir şekilde çözmek istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Servis kaydı oluşturduğunuz anda en geç 2 saat içinde ekiplerimiz adresinize ulaşmaktadır.

Yorumlar (37)

 1. Ziyaretçi murat kuşoğlu

  terastaki gidere çocuk deoderant kutusu attı. Pimaş giderinde 50 cm den sonra dirsek var. Kutu tam dirsekte kaldı. Acaba kutu giderden alınabilinirmi

 2. Ziyaretçi Hasan Altınöz
  27 Haziran 2019
  Cevapla

  Tuvalet tıkandı. İnternet üzerinden şirketinize ulaşıp şikayetimi bildirdim.Kısa bir süre sonra gelen EKREM ve OĞUZ adlarındaki genç arkadaşlar tıkalı tuvaleti herhangi bir zarar vermeden açtılar.Onlara ve şirketinize teşekkürler.

 3. Ziyaretçi Saziye
  18 Nisan 2019
  Cevapla

  Bizim bina gideri 2 3 ayda bi tikaniyo her seferinde actirıyoruz ama yine aynı oluyo 5 yıllık bina bi çözüm bulamadik

 4. Ziyaretçi Kenan
  22 Şubat 2019
  Cevapla

  3 gün ünce cidi bir wc gider sorunumuz vardı tesadüfen protesisat uzman ekibinden yardım istedik sağ olsun ustalar güler, yüzlü ve de anlayışlı birde işin ehli adamlar gelip kısa bir sürede işimizi çözüp gittiler. Teşekkürler protesisat yolunuz açık olsun

 5. Protesisat çalışanı

  Kenan Bey, memnuniyetinizi bizimle paylaştığınız için biz teşekkür ederiz.

 6. Ziyaretçi Emrah Akkuş
  17 Kasım 2018
  Cevapla

  Binamızın havalandırma boşluğundaki pimaş borusu tıkanmıştır. Bir firma çağırdım. Gelen ekiplerin dediğine göre, tıkanıklık tam benim dairenim hizasındaymış o yüzden tuvaletim taşıyormuş. Tesisatçılar borunun içine tel gönderip tıkanıklığı açıp gittiler. Ancak bugün de alt kat komşum aynı sorunu yaşıyor. Acaba dün gelen ekipleri tıkanıklığa sebep olan atıkları iteleyip alt katta mı bıraktılar?

 7. Protesisat çalışanı

  Adresinize gelen ekipler robotla pimaş açma çalışması yaptıktan sonra belli ki kamera ile pimaş borusunun içini kontrol etmemişler. Bu durumda yukarıda tıkanıklığa sebep olan cisimleri alt kata itmiş olabilirler. Firmamız kırmadan pimaş aç çalışması yaptıktan sonra kamera ile pimaşın içini tekrar kontrol eder ve tıkanıklığın tamamen açılıp açılmadığına emin olur. Bu durumda yeniden pimaş aç çalışması yapmanız gerekecektir.

 8. Ziyaretçi Cafer Yüce
  16 Kasım 2018
  Cevapla

  Eski bir gecekonduda oturuyorum. Lavabonun pimaş borusu dışardan kanalizasyona bağlanıyor. Ancak her kış lavabo borusu donuyor. Bir tesisatçı çağırdım, tesisatçı lavabo borusunda yağ olduğunu ve bu yağın donduğunu söyledi. Borunun tamamının değişmesi gerektiğini söyledi. Ancak çok maliyetli olur diye kabul etmedim. Bunun başka bir yolu yok mudur?

 9. Protesisat çalışanı

  Öncelikle dışardan giden pimaş borusunun yalıtım ile kapatılması gerekir. Eğer soğuktan korunmazsa tekrar aynı sorun meydana gelir. Kırmadan pimaş aç çalışması yapan firmamız, kamera ile pimaş borusunun içini görüntüleyerek neden donduğunu kesin olarak belirlemektedir. Kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan kontrol sonucunda, tesisatçının dediği gibi pimaş borusunda yağlanma varsa ekiplerimiz size sorun hakkında ayrıntılı bilgi verir. Pimaş aç çalışmalarında bu tür sorunlarla karşılaşıldığında pimaş yıkama makinesi ile pimaş borusunun içi yıkanır. Bu cihaz sayesinde, pimaş borusunun içindeki yağ tamamen temizlenir.

 10. Ziyaretçi Bilal Demirci
  15 Kasım 2018
  Cevapla

  İnternette kırmadan pimaş açma yapıldığını çok sık görüyorum. Ancak tıkalı pimaş açma çalışmasında pimaş açılmazsa ne yapıyorsunuz? Bizim lavabonun pimaşı sık sık tıkanıyor yarımcı olurmusunuz.

 11. Protesisat çalışanı

  Kırmadan pimaş açma çalışması için olmazsa olmazlardan iki cihaz bulunmaktadır. Bu cihazlardan biri kameralı görüntüleme cihazı diğeri ise robot cihazdır. Firmamız kameralı görüntüleme cihazı ile önce pimaş tıkanıklığının sebebini belirler. Tıkanıklığın sebebi belirlendikten sonra robotla pimaş açma çalışmasına geçilir. Robotla pimaş açma çalışması sayesinde hiçbir yeri kırmaya gerek kalmaz. Ayrıca tıkalı pimaş açma çalışması yapılırken pimaş tıkanıklığının açılmaması söz konusu değildir. Firmamız kesin olarak pimaş aç işlemini gerçekleştirmektedir.

 12. Ziyaretçi Aylin Ok
  13 Kasım 2018
  Cevapla

  Bizim tuvalette pimaş tıkanıklığı olmaktadır. Bu işten anlayan bir arkadaşım pimaş aç kullanmamı söyledi. Pimaş aç ilk başlarda etkili olmasına rağmen sanki pimaş tıkanıklığı daha sık olmaya başladı. Sebebi ne olabilir?

 13. Protesisat çalışanı

  Aylin Hanım, pimaş aç kullanmanız borulara ciddi zararlar vermektedir. Pimaş aç kimyasalları su ile reaksiyona girerek ısı açığa çıkarır. Bu ısı da pimaş boruları plastik olduğu için pimaş borularının büzüşmesine sebep olur. Pimaş boruları büzüştüğünde, borunun içi girintili çıkıntılı olur. Bu durum da sık sık pimaş tıkanıklığı yaşanmasına sebep olur. Sizin dairedeki pimaş borusu, pimaş aç yüzünden zarar görmüş olabilir. Kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içi kontrol edilmelidir.

 14. Ziyaretçi Ayhan Alma
  12 Kasım 2018
  Cevapla

  Geçenlerde evimde pimaş tıkanıklığı oldu. Bir firma çağırdım. Adamlar robotla pimaş açma çalışmasını 10 dk da tamamlayıp gittiler. Bir gün sonra aynı pimaş yine tıkandı. Tıkanmasın diye özenli kullanmama rağmen pimaş tıkanıklığı oldu. Robotla pimaş açma çalışması yapılmasına rağmen bu kadar kısa sürede tekrar tıkanıklık nasıl olur?

 15. Protesisat çalışanı

  Robotla pimaş açma çalışmasında sadece robot cihaz kullanmak bazen çözüm sağlamaz. Çünkü pimaş tıkanıklığının sebebinin tespit edilip, tıkanıklığın sebebi belirlendikten sonra robot cihaz kullanılır. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda tıkalı pimaş açma için robot cihaz kullanan ekipler kameralı görüntüleme cihazı kullanmamışlar. Oysa pimaş borusunun eğim sorunu olduğunda pimaş tıkanıklığı meydana gelir ve bu sorun robotla pimaş açma çalışması ile giderilemez. Kesin cevap verebilmek için kırmadan pimaş açma çalışması yapılması gerekirken mutlaka kameralı cihaz ile pimaş borusunun içi incelenmelidir.

 16. Ziyaretçi Zehra
  16 Ağustos 2018
  Cevapla

  Protesisat burdan çok teşekkür ediyorum kaç tesisatçının fayanslar kırılacak dediği balkon pimaş giderini 3 dakikada açtı. Ustalarınıza tekrar teşekkür ediyorum beni büyük bir derten kurtardınız.

 17. Protesisat çalışanı

  Memnuniyetinizi paylaştığınız için biz teşekkür ederiz...

 18. Ziyaretçi Onur K
  3 Kasım 2017
  Cevapla

  Akşam saat sekize doğru aramama rağmen telefonla görüştükten bir saat geçmeden geldiler. Son derece temiz, hızlı ve profesyonel bir hizmet aldım. Ayrıca yapılan işlemlere dair tutanak da tutuluyor. Fazlasıyla memnun kaldım. Çok teşekkürler

 19. Ziyaretçi Türkan
  8 Kasım 2016
  Cevapla

  Banyo pimaşlarında tıkanıklıklık var geri taşma yapıyor, alt kat komşuma da su sızıyormuş benim dairemden, hızlı bir şekilde yardımcı olmanızı rica ediyorum.

 20. Ziyaretçi Orhan
  21 Eylül 2016
  Cevapla

  Üstün teknolojiniz ve kaliteli hizmetiniz için çok teşekkürler.Sizden hizmet almak çok samimi ve doğru bir adımdı. Pimaş tıkanıklığı sonucu oluşan su sızıntısı kelimesi ile internetten makalelerinizi okudum ve güzel bilgiler edindim. Hem maddi hem manevi hem de zaman açısından kazançlı çıkmak sunmuş olduğunuz hizmetin en güzel yönlerinden yalnızca birkaçı. Kullandığınız teknolojik cihazlar da bu işe ne kadar önem verdiğinizin,müşterilerinizin sizler için ne kadar değerli olduğunun en güzel kanıtı. Bu yüzden buradan da teşekkür etmek istedim. Pimaş tesisatlarında tıkanıklık yaşayanlara da sizleri tavsiye ediyorum. İyi çalışmalar diliyorum hepinize,tekrardan teşekkürler

 21. Ziyaretçi Mehmet yıldırım

  bizim evin pimaşları tıkandı su geri geliyor, bunu biz daha önce usta çağırdık açtırdık ama yine tıkandı, bu kameralı cihazlar varmış bakıyormuşsunuz nasıl oluyor açılıyormu o zaman, yardımcı olurmusunuz.

 22. Ziyaretçi Tufan Kalamış
  6 Haziran 2016
  Cevapla

  pimaşların içinde biriken pislikleri kırmadan yada pimaşları sökmeden temizleyebiliyormusunuz, robotla mı temizyorsunuz yoksa kameralı cihazlamı ?

 23. Protesisat çalışanı

  tufan bey, Pimaşlarınızı kırmadan dökmeden açıyoruz, öncelikle pis su tesisat borularını kameralı cihazlarla görüntüleyerek sorunu tespit ediyor, robot cihazlarlada tıkanıklığını açmaktayız. İstanbul'un tüm ilçelerine servisimiz bulunmaktadır.

 24. Ziyaretçi Nazife Kumral
  27 Mayıs 2016
  Cevapla

  pimaşlarda genel olarak bir tıkanma var sık sık lavabo giderinden su gitmiyor, özellikle bulaşık yıkarken suyun gitmesi dakikar alıyor, lavabonun altındaki boruları söküp bakamadım ama sanırım sorun gider borularında değil pimaş kanallarında, robotla bu boruları açarken kırılma yaşanıyormu, pazar günü çalışıyormusunuz, kaça kadar servisiniz var, arnavutköye geliyormusunuz ?

 25. Protesisat çalışanı

  Nazife hanım, Lavabo pimaş boruları sık sık tıkanması, ana gider hattında da tıkanma olabileceği yönünde bir işarettir. Ekibimiz kameralı cihazlarla tıkalı olan pimaş borularına kamera gönderir, sorunu tespit eder, sorun tespit edildikten sonra robot cihazlarla tıkalı olan mutfak lavabo pimaş giderleriniz açılır, eğer mutfak gider hatlarınızda kalıcı bir sorun varsada bunları sizlere raporlar, nedir bu kalıcı sorunlar, bina yapımı sırasında harç çimento gibi maddelerin pimaşları tıkaması gibi, hatalı meyil verilen pimaş borular gibi, yada çöken hatlar gibi sorunları tespit ederek sizlere çözüm sağlamak adına rapor verilir. İstanbul'un tüm ilçelerine servisimiz bulunmaktadır. Bizleri arayarak servis kaydı oluşturmanız halinde ekibimiz en geç 2 saat içerisinde pimaş sorununa müdahale edecektir.

 26. Ziyaretçi Gülçin Yanık
  24 Mayıs 2016
  Cevapla

  mutfak lavabosunun altındaki pimaşlarda tıkanma söz konusu, robotlu pimaş açma servisi olarak kırmadan pimaşları değiştirmeden tıkanık lavabo gider borularını açabiliyormusunuz ? yoksa değişmesi mi gerekiyor bilgi lütfen teşekkürler

 27. Protesisat çalışanı

  Gülçin hanım, Pimaş açma işlemi için robot cihazları kullanırız, ayrıca sorunun neden oluştuğu, tekrar pimaş tıkanır mı, pimaş hattında farklı bir sorun mu var tespiti için kameralı cihazlar kullanırız, bu cihazlar yardımıyla asla pimaşlarınız kırılmaz ve değiştirilmez, bizleri arayarak kısa sürede çözüm sağlayabilirsiniz.

 28. Ziyaretçi İbrahim Yücel
  13 Mayıs 2016
  Cevapla

  pimaş tıkanıklığı sorunu yaşıyorum, tuvaletteki pimaşlardan sular geri taşıyor ne yaptıysam tıkanıklığı açamadım, pimaş açıcı olarak internette sizi buldum, pimaşları nasıl açıyorsunuz, tadilatmı yapıyorsunuz yoksa kameralı cihazlarla mı açıyorsunuz. ?

 29. Protesisat çalışanı

  İbrahim bey, Pimaş aç için tadilat uygulamıyoruz, gider borularını robot cihazlarla açıyoruz sonra kameralı görüntüleme sistemleri ile kontrolünü sağlıyoruz, asla kırma dökme gibi bir işlem uygulanmamaktadır. Uzman ekibimiz ve profesyonel cihazlarımız ile haftanın 7 günü pimaş açma hizmeti sunuyoruz. İstanbul'un tüm noktalarına servisimiz bulunmaktadır.

 30. Ziyaretçi canan
  19 Nisan 2016
  Cevapla

  pimaş açmak için denemediğim yol kalmadı pimaşlara tuz ruhu dahi döktüm ama açılmadı, mutfak lavabolarında aşırı bir tıkanma var sular çok yavaş gidiyor, saatlerce beklemek zorunda kalıyorum, nasıl bir çözüm sağlıyorsunuz ?

 31. Protesisat çalışanı

  Canan hanım, Pimaş tıkanıklığı açmak için tuz ruhu gibi kimyasallar kullanmayın, pimaşları eritemebilir daha farklı sorunların çıkmasına neden olur, Protesisat olarak kameralı cihazlarla pimaşlara zarar vermeden, kırmadan açıyoruz. İstanbul'un tüm noktalarına aynı fiyata hizmet vermekteyiz. Bizi arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz.

 32. Ziyaretçi Özlem Büyükada

  Sayın yetkili, çatıdan balkonun kenarlarından aşağıya inen pimaş tıkandı ve tıkandığı için sanırım balkon giderlerinde taşma yapıyor, yağmur yağdığında balkonu su basacak diye kovalarla balkondaki suyu boşaltıyoruz, bir iki defa oldu hadi dedik zamanla düzelir ama yok her defasında bu böyle, pimaş boruyu nasıl açarız ?

 33. Protesisat çalışanı

  Sayın Özlem Bükükada, Pimaş açma servisi olarak, tıkanan pimaşların içini profesyonel cihazlarla görüntülüyoruz, kameralı cihazlar kullanıyoruz ve sorunun sebebini evinizde kırma dökme olmadan çözüyoruz, balkon pimaşlarınıza geri su tepmesi ve bunu her yağmur yağdığında yaşamanız, tıkalı olan pimaşların bir çıkış noktası bulamamasından kaynaklanır, bizleri ararsanız sizlere kalıcı çözümler sunabiliriz. İstanbul'un tüm noktalarına servisimiz vardır. İyi günler dileriz.

 34. Ziyaretçi Dursun Güzel
  3 Şubat 2016
  Cevapla

  tuvalet pimaşı tıkandı bunu bir defasında kapıcının bulduğu bir tesisatçıya açtırdık ama 1 hafta sonra yine tıkandı pimaş borularda sanırım başka bir sorun var yoksa neden tıkansın sonuçta tuvalete selpak tuvalet kağıdı bile atmıyoruz, ne önerirsiniz ?

 35. Protesisat çalışanı

  Dursun Bey, Tıkalı olan pimaşlar usta hatasından da kaynaklanabilir mesela yanlış kurgulanmış tesisat borularına yanlış eğim verilmiş olabilir yada pimaşların içinde gitmeyen atıklar olabilir, Profesyonel çözümler sunan Protesisat firmamız, kameralı cihazlarla pimaşlarınızın içini görüntüler ve hatanın kaynağını noktasal olarak kırma dökme olmadan tespit eder, bizleri arayarak sonuç elde edebilirsiniz. İyi günler dileriz.

 36. Ziyaretçi Zerrin Akın

  lavabonun altındaki pimaşlar her defasında tıkanıyor, pimaş aç gibi kimyasalları kullanıyoruz yine açılmış gibi oluyor 1 gün sonra yine tıkanıyor, pimaşlar neden tıkansın anlamıyorum sonucta çayın çöpünü bile atmıyoruz, ne yapmalıyız ?

 37. Protesisat çalışanı

  Zerrin hanım, pimaşlarınızı pimaş aç gibi kimyasallarla geçiçi olarak açabilseniz de pimaş giderlerinden kaynaklanan yanlış eğim yani usta hatası yada pimaş içerisinde gitmeyen atıklar oluşmuş olabilir buda herseferinde tıkanmaya sebep olabilir, yapılması gerelen görüntülü kameralı cihazlarla pimaş borularını kontrol etmek, Protesisat olarak pimaş giderlerinizi kameralı cihazlarla kontrol ederek hatanın kaynağını tespit edebiliyoruz ve bu işlemlerde asla kırma dökme gibi işlemler uygulanmaz, İstanbul'un tüm noktalarına hizmet vermekteyiz, bizleri arayarak sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir