Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Tıkanıklık Açma Makinesi (Robotla Tıkanıklık Açma)

Tıkanıklık açma makinesi, tıkanıklık açma çalışmalarında kullanılan özel bir cihazdır. Protesisat tıkanıklık açma makinesi sayesinde, tıkanıklık açma çalışmaları sırasında evinizde veya iş yerinizde hiçbir yere zarar vermeden tıkanıklık açma işlemini gerçekleştirmektedir.

Pimaş Açma Makinesi

Firmamız, 14 yıl önce tıkanıklık açma çalışmalarında eski yöntemlere son vererek gider açma makinesini kullanmaya başlamıştır. Bu sayede, tıkanıklık açılmaya çalışılırken saatlerce hatta günlerce süren zaman kaybı son bulmuştur. Ayrıca evin veya iş yerinin inşaat alanı haline gelmesi de söz konusu değildir.

Robotla tıkanıklık açma işlemi eski yöntemlere göre çok farklı bir çalışmadır. Eski yöntemlerde, tıkanıklık açılmaya çalışılırken önce pompa sonra uzun bir tel kullanılarak tıkanıklık açılmaya çalışılırdı. Bu yöntemler kullanılarak tıkanıklık açılmazsa, gider borusuna ulaşmak için çalışmalar başlardır. Sırayla fayanslar kırılır, ardından beton kırılır bir şekilde boruya ulaşılırdı. Ancak borunun neresinde tıkanıklık olduğu bilinmezdi. Çoğu zaman banyonun veya tuvaletin tamamı kırılabilmekteydi. Böylece evin içi inşaat haline gelirdi. Ayrıca bu çalışmalar günlerce sürebilmekteydi.

Günümüzde tıkanıklık açma yöntemleri çok değişmiştir. Teknolojinin hızlı gelişimi tesisat sektöründe de kendini göstermektedir. Tıkanıklık açma çalışmaları için özel cihazlar tasarlanmıştır.

Kanal açma makinesi ile açılan tıkanıklıklar kesin sonuçlar vermektedir. Üstelik 45 dakika gibi bir süre içinde tıkanıklıktan eser kalmaz. Bu süre içinde hem tıkanıklık açılır hem de gider borusunun içi incelenir. Ayrıca tıkanıklık açıldıktan sonra müşterilere rapor bile sunulmaktadır.

Protesisat, pimaş açma makinesi ile sizlere hizmet verirken en uygun fiyatları sunmaktadır. Bu sayede hem zaman tasarrufu hem de ekonomik tasarruf sağlamanız mümkündür.

Tıkanıklık Açma Makinesi İle Tıkanıklık Açma

Firmamız bütün tıkanıklık açma çalışmalarında gider açma makinesi kullanmaktadır. Gider açma makinesi pratik ve kısa sürede çözüm üretilmesini sağlayan cihazlardır.

Pimaş açma makinesinin özel bir yayı bulunmaktadır. Bu yay, tıkalı olan gider borusunun genişliğine göre farklı kalınlıklara sahiptir. Ayrıca yayın ucuna farklı özelliklere sahip aparatlar takılmaktadır. Yayın ucuna özel aparat takılmasının sebebi, tıkanıklığa sebep olan cisme göre müdahale etme imkânı sağlar. Tıkanıklığa sebep olan cisim organik bir cisimse, yayın ucuna parçalama görevi gören aparat takılır. Ancak bez, saç gibi cisimlerden dolayı tıkanıklık meydana gelmişse bu cisimler parçalanamayacağı için çekip çıkarma görevi gören aparat takılır.

Peki, tıkanıklığa sebep olan cisim nasıl tespit edilir?

Bu durumda kameralı görüntüleme cihazı devreye girmektedir. Kameralı görüntüleme cihazı gider açma makinesi kullanılmadan önce kullanılan bir cihazdır. Kameralı görüntüleme cihazı ile tıkanıklığa sebep olan cisim tespit edilir. Ayrıca cismin ne kadar derinde olduğu da tespit edilir. Tıkanıklığa sebep olan cisim tespit edildikten sonra kanal açma makinesi ile tıkanıklık açılır.

Protesisat, gider açma makinesi ile tıkanıklığı açtıktan sonra işlemi sonlandırmaz. Tıkanıklığı açtıktan sonra, kameralı görüntüleme cihazı ile gider borusunun içini tekrar kontrol eder. Bu sayede boru içinde başka sorun olup olmadığını tespit eder.

Gider borusunda tıkanıklık olması ve tıkanıklığın açılması tıkanıklık açma makinesi ile kısa süren bir işlemdir. Ancak boruda farklı sorunlar varsa ve bu sorunlardan dolayı sık sık tıkanıklık meydana geliyorsa farklı işlemlerin yapılması gerekir. Bu gibi sorunların tespiti de tıkanıklık açıldıktan sonra kameralı görüntüleme cihazı ile ikinci bir kontrol yaparak mümkün olur.

Gider borusunda veya pimaş borusunda eğim sorunu, yağlanma sorunu, çatlak – kırık sorunu veya conta sıyırması gibi ciddi sorunlar meydana gelebilmektedir. Özellikle eğim sorunu ve yağlanma sorunu söz konusuysa, tıkanıklık sık sık meydana gelir. Bu gibi sorunların kalıcı olarak çözüme kavuşturulması gerekir.

Eğim sorunun çözümü için, firmamızın onarım ekipleri devreye girmektedir. İşlerinde uzman ve yılların deneyimine sahip olan onarım ekiplerimiz. Büyük bir titizlikle borudaki eğim sorununu gidermektedirler.

Boruda yağlanma sorunu meydana gelmişse, tıkanıklık açma makinesinin hiçbir faydası olmaz. Borudaki yağlanmanın temizlenmesi gerekir. Firmamız bunun için pimaş yıkama makinesi kullanmaktadır.

Pimaş yıkama makinesi, borunun iç çeperine 80-90 bar basınçla su püskürtür. Borunun çeperine yapışmış ve borunun iç çapını daraltmış yağ kazınmış olur. Yağlanmanın meydana geldiği mesafenin uzunluğuna göre pimaş yıkama işlemi uzun sürebilir. Ancak borudaki yağlanma tamamen temizlenir.

Pimaş yıkama işlemini bitiren ekiplerimiz, kameralı görüntüleme cihazı ile tekrar kontrol yaparlar. Çünkü borudaki yağın tamamen temizlenip temizlenmediğini anlamanın tek yolu kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan kontroldür. Gider borusu yağdan tamamen temizlendikten sonra pimaş yıkama işlemi biter.

Neden Protesisat?

  • Firmamız 14 yıldır tıkanıklık açma makinesi ile tıkanıklık açma hizmeti vermektedir.
  • Güler yüzlü ve işlerinde uzman olan ekiplerimiz ile müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız.
  • 30 servis aracına ulaşan mobil ağımız ile tıkanıklık açma sektöründe Türkiye’nin en geniş servis ağına sahibiz.
  • İstanbul’un tüm ilçelerine haftanın 7 günü hizmet vermekteyiz.
  • İstanbul’un hangi ilçesinde olursanız olun, fiyat farkı almadan hizmet vermekteyiz
  • Protesisat, tesisat sektöründe ilk ve tek İSO 9001 belgesine sahip firmadır.

Gider açma makinesi ile kısa sürede ve kırmadan tıkanıklık açma hizmeti veren firmamız, sizlere bir telefon kadar yakındır. Servis kaydı oluşturduğunuz zaman ekiplerimiz 1 saat içinde adresinize gelerek çalışmalara başlamaktadırlar.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir