Dogalgaz borusunun yerinin degiştirilmesi

Okan Akin Ziyaretçi
Soru Sor

Merhabalar,

Bursa’da oturuyorum. Yeni evimizi tadilattan geciriyoruz. Mevcut dogalgaz borusu mutfak dolaplarinin altindan gecip gidiyor. Bu boruyu tavan yuksekligine almak istiyoruz. Bu mumkun mudur? Toplam tutari ne olur? Ne kadar zaman icinde biter? Firmaniz bu konuda yetkili midir?

Selamalar,

Bağlantılı Konular

 • kombi yer değişikliği
  kombi yer değişikliği doğalgaz kombi mutfak balkonuna yerleştirildi.uzunca bir boru döşendi dış kapı ile mesafe çok olduğu için.ama ..
Yanıtlandı
Diğer 2 yıl önce 3 yanıt 19,792 kez görüntülendi

Cevap (3)

 1. merhabalar okan bey,

  Doğalgaz borusunda yapılacak en ufak değişiklik veya tadilatta gaz sağlayıcı kurum'a bildirilmesi gerekmektedir. Bu gibi durumda bizim size önerimiz öncelikle gerekli, yetki belgeleri olan bir doğalgaz firması ile iletişime geçerek işlemleri yürütmektir.

  Yetki belgesi olan doğalgaz firması ilk önce tadilat projesi çizerek gaz sağlayıcı kurum'a onaylattıktan sonra gerekli tesisat düzenlemeleri ve testini yaparak gaz açma tarihi alacak verilen zaman içerisinden gaz sağlayıcı firmanın mühendisleri kontrolü yaparak herhangi bir sorunla karşılaşılmazsa gazınızı açacaktır, proje onayı ve gaz açma süresi ortalam 1 haftada biter böylece herşey resmi yoldan çözülmüş olacak, böyle bir işlemin ücreti tadilat projesi ve gaz açma ücreti: 200TL tadilat işi tahmini olarak malzeme dahil: 300TL toplamda: 500TL gibi maliyetle çözülebilmektedir.

  kombi yer değişikliği

  Saygılarımızla.


  Yararlı(16) Yararlı değil(0)
 2. 22 Mart 2017
  Cevapla

  Merhaba önce doğalgaz tesisatı mı yoksa mutfak dolabı mı yaptırılmalıdır?


  Yararlı(58) Yararlı değil(1)
 3. 2 Nisan 2017
  Cevapla

  Merhabalar,
  Ankara Yenimahalle’de müstakil bir evde oturuyorum. Zamanında evler yapılırken doğal gaz sayacı çok ortada bir yere konulmuş. Bu sayacın yerini 2 metre kadar yine aynı duvarda olacak şekilde kaydırmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim? Siz böyle bir işlemi yapıyor musunuz? Ya da tahmini olarak ne kadar bir ücreti olur?
  Şimdiden teşekkür ederim.


  Yararlı(78) Yararlı değil(3)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir