Dogalgaz borusunun yerinin degiştirilmesi

Soru Sahibi : Okan Akin

Merhabalar,

Bursa’da oturuyorum. Yeni evimizi tadilattan geciriyoruz. Mevcut dogalgaz borusu mutfak dolaplarinin altindan gecip gidiyor. Bu boruyu tavan yuksekligine almak istiyoruz. Bu mumkun mudur? Toplam tutari ne olur? Ne kadar zaman icinde biter? Firmaniz bu konuda yetkili midir?

Selamalar,

Yanıtlandı
Diğer 10 ay önce 1 yanıt 6763 kez görüntülendi

Cevap (1)

 1. 7 Mart 2016
  Cevapla

  merhabalar okan bey,

  Doğalgaz borusunda yapılacak en ufak değişiklik veya tadilatta gaz sağlayıcı kurum'a bildirilmesi gerekmektedir. Bu gibi durumda bizim size önerimiz öncelikle gerekli, yetki belgeleri olan bir doğalgaz firması ile iletişime geçerek işlemleri yürütmektir.

  Yetki belgesi olan doğalgaz firması ilk önce tadilat projesi çizerek gaz sağlayıcı kurum'a onaylattıktan sonra gerekli tesisat düzenlemeleri ve testini yaparak gaz açma tarihi alacak verilen zaman içerisinden gaz sağlayıcı firmanın mühendisleri kontrolü yaparak herhangi bir sorunla karşılaşılmazsa gazınızı açacaktır, proje onayı ve gaz açma süresi ortalam 1 haftada biter böylece herşey resmi yoldan çözülmüş olacak, böyle bir işlemin ücreti tadilat projesi ve gaz açma ücreti: 200TL tadilat işi tahmini olarak malzeme dahil: 300TL toplamda: 500TL gibi maliyetle çözülebilmektedir.

  kombi yer değişikliği

  Saygılarımızla.


  Yararlı(6) Yararlı değil(0)
Daha Fazla...

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir