Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Kombi Basıncı Neden Düşer?

Kombiler sıcak su vererek ihtiyaçları karşılayabilen ve soğuk havalarda peteklere ısı göndererek ısınmamızı sağlayan cihazlardır.  Her elektronik cihazlar gibi kombilerinde sorunları hayatın bir gerçeğidir.

Özellikle sık yaşanan sorunların başında kombi su basıncının düşmesi görülür. Bu gibi durumlarda, kombi su basıncı düşünce ne yapmalı? Kombi su basıncı nasıl arttırılır? Kombi su basıncı neden düşer? Kombi suyu neden azalır? Gibi soruları sormaya başlarız ve çözüm ararız.

Kombi Su Basıncı 2-3 Ayda Bir Düşüyorsa

Kombi su seviyesinin birkaç ayda bir düşmesi olağan bir durumken, sık sık düşmesi bir sorunun olduğu anlamına gelir. Birkaç ayda bir kombinin su eksiltmesi normal bir durumdur. Tabi bu değişim 0.5 bar gibi bir değerdeyse normaldir. Bu durumda kombi altında bulunan ufak bir vana ile kombiye tekrar su takviyesi yapılabilir.

Kombilerin üzerinde, kombinin içindeki suyun değerini gösteren elektronik veya analog bar göstergesi vardır. Bu gösterge 1.5-2 bar arasında idealdir. Kombi montajı için gelen servis personelleri, bar seviyesinin 1.5 bar da olması gerektiğini söylerler.

Kombiye Su Basma Neden Gerekli?

Kombilerin çalışma mantığı, kombi içindeki su eşanjörden geçerek ısınır ve sisteme gönderilir. Kombideki su 1,5 barın altında olunca, kombi pompası sürkülasyonu sağlamak için daha çok  çalışır ve doğalgaz sarfiyatını arttırdığı gibi ısınmadan yeterli verim alınmaz.

Kombinin Suyu Neden Eksilir?

 • Kombide su eksilmesi 2-3 ayda bir oluyorsa olağan bir durumdur ve normaldir.
 • Bu durumda kombi altındaki ufak vana açılır ve bar seviyesi tekrar eski haline getirilir.
 • Kombide su basınca sık sık düşüyorsa bir sorun olduğu anlamına gelir.
 • Bu basıncın düşme sıklığına göre değişen bir durumdur.
 • Günlük olarak düşme sağlanıyorsa, bu eşanjörde ufak bir çatlak olduğu anlamına gelebilir. Bunu fark etmeniz zordur çünkü çatlaktan çıkan su buharlaşır.
 • Basınç düşmesi daha sık oluyorsa, bu durumda tesisat sisteminin bir yerinde su sızıntısı olabilir.
 • Tesisatta ufak bir çatlak dahi olsa kombi su basıncı düşer.
 • Isıtma sistemindeki basınç, temiz su basıncından çok düşük olduğu için bunu fark edemeyiz.
 • Fark etmenin tek yolu kombideki bar göstergesinin düşmesidir.
 • Bu durumda kendi imkanlarınızla yapacağınız bir şey yoktur.
 • Termal kamera ile sorunun kaynağını bulup, raporlayarak size sunuyoruz.

Kombinin Su Basıncı Neden Yükselir?

Pek sık rastlanmayan bir durum olan kombi basıncının yükselmesinin nedeni, kombiye su aktarımını sağlayan ufak vananın iyi sıkılmamış olmasından kaynaklanır. Vana iyice sıkılırsa bu sorun ortadan kalkacaktır.

Kombi su basıncı yüksek olursa, belli bir seviyeden sonra kombide bulunan tahliye borusundan kombi, o suyu boşaltır. Suyu boşaltmasının nedeni kombide veya tesisatta bir sorun çıkmasını engellemektir.

Kimyasal İlaçla Su Kaçağı Tamiri

Isıtma sistemindeki kaçak, ufak bir çatlak veya kesikse kimyasal ilaçla bu sorun rahatlıkla giderilir. Kırma dökme yapmadan çok rahatlıkla uygulanır. Petek sayısına, dairenin büyüklüğüne göre kimyasal miktarı belirlenir.

Kombiye su verilen kısımdan kimyasal ilaç verilir. Tüm peteklere ulaşması sağlanır. Kombi birkaç gün çalıştıktan sonra, kimyasal ilaç bütün çatlakları kapatır. Bu hizmeti protesisat olarak sağlıyoruz.

Yorumlar (129)

 1. Ziyaretçi BULENT
  3 Kasım 2021
  Cevapla

  Demirdöküm kombinin her gün bari düşüyor ben su basıyorum ama basınç tekrar düşüyor kombimde ne gibi bir arıza vardır ?

 2. Protesisat çalışanı

  Kombinizin genleşme tankı arızalı olabilir veya kalorifer tesisatında su kaçağı vardır. Kalorifer tesisatında kaçaktan şüpheleniyorsanız firmamızı arayarak su kaçağı tespiti için servis kaydı oluşturabilirsiniz.

 3. Ziyaretçi Erdoğan
  21 Ocak 2021
  Cevapla

  2 aylık Baymak Duotech kombim var. Daire boş olduğu için kullanılmamıştı hiç. 2 gün petekleri açıp kullanmak istedim fakat bar basıncı anında düşüyor. Kombiyi sıcak suyu kapatıyorum su barı yine 0 a iniyor.

 4. Protesisat çalışanı

  Yüksek ihtimalle kalorifer tesisatınızda su kaçağı mevcut. Emin olmak adına kalorifer tesisatınızın su kaçağı tespitinin yapılması gerekiyor. Dilerseniz firmamızı arayarak destek alabilirsiniz.

 5. Ziyaretçi Canan
  13 Aralık 2020
  Cevapla

  kombinin suyu günde 2.3 defa düşüyor ama su kaçağı yokmuş gelen servis öle söyledi başka birine yönlendirdi ama oda gelmedi daha sizce neden olalir

 6. Protesisat çalışanı

  Kombiden kaynaklı herhangi bir problem yok ise; kalorifer tesisatında kaçak olduğu düşünülür, net cevap vermek için kalorifer tesisatlarınızda su sızıntısının olup olmadığı kontrol edilmeli.

 7. Ziyaretçi Erhan YÜCEL
  30 Ağustos 2020
  Cevapla

  kombinin banyoya sıcak su basıncı az geliyor kombinin su basıncı 1.9 şu an olması gerekiyormuş kombinin yanında bilgilendirme var banyoya sıcak su neden az geliyor bilgi verirseniz sevinirim (kombimin markası demirdöküm nitron HK F 224 )

 8. Protesisat çalışanı

  Erhan bey merhaba, Kombi üzerinde görünen basınç göstergesi kalorifer tesisatı için geçerlidir. Sıcak suyu açtığınızda basıncın düşük gelmesinin birkaç sebebi olabilir. 1 - Banyoya gelen sıcak su borusunda tıkanma olabilir 2 - Sıcak su borusu ile musluğa bağlanan flex boruda problem olabilir Evin diğer kısımlarında basınç normal ise ve sadece banyodaki sıcak suyu açtığınızda basınç düşük ise yukarıda bahsettiğim durumlar geçerlidir. Yine de tesisatınızın kontrol edilip gerçek sorun bulunmalıdır. İstanbul'da ikamet ediyorsanız firmamızı arayabilirsiniz.

 9. Ziyaretçi muzaffer
  22 Haziran 2020
  Cevapla

  Yoğuşmalı Kombim su eksiltme sorunu vardı 2 ,3 günde bitiyordu kışın çalıuşırken servis genleşme tankını değişti ,Aynı sorun devam etti bu sefer baypass yaptı su eksilmedi.Servis sorununun kombiden değil tesisattan olduğunu söyledi şu an yaz ayı kombi sadece banyo modunda ve su eksiltme yok .1: SERVİS genleşme tankını ücretli değişti aynı sorun devam etmekte.2 :kombi kış modunda yani ısıtma pompa çalışırken su eksiltiyor,Kombi çalışmadığı zaman su eksiltmiyor ibre sıfıra düşmüyor.. Servis sorun tesisat diyor ne yapcamızı şaşırdık yazın sorun yok ama kışın kombi yanmaya başladımı ne yapacaz

 10. Protesisat çalışanı

  Bu durumda genellikle kalorifer tesisatında su kaçağı olduğunu söyleyebiliriz. Su sızıntısının tespiti için termal kamera veya duruma göre akustik dinleme cihazı kullanılır. Tespit işlemi krıma dökme olmadan yapılır, kalorifer tesisatında kaçak olması halinde noktasal olarak kaçağın yeri tespit edilir. Su kaçağının durumuna göre kimyasal ilaç kullanılarak yine kırma dökme olmadan su kaçağı tamir edilir. Eğer problem kimyasal ilaç ile kapatılamayacak durumdaysa, sadece su kaçağının olduğu alan kırılarak borunun tamiri yapılır. İşlem ve fiyat bilgisi için firmamızı arayabilirsiniz.

 11. Ziyaretçi Emine Kablan
  27 Ocak 2020
  Cevapla

  Kombi su basıncı hergün düşüyordu kombiyi şartelden kapattık bar düşerse sorun tesisatta mıdır? kombide midir?

 12. Ziyaretçi Ömer Faruk Durmuş

  Emine Hanım; Kombi su basıncının her gün düşmesi elbette normal bir durum değilidir. Ancak kombi basıncı düşüyor diye kombiyi sigortadan kapatmanıza gerek yoktu. Çünkü kombi basıncı bir barın altına düştüğünde kendiliğinden otomatik olarak kapanacaktır. Ancak kombi su basıncının düşmesi tesisatınızda bir su kaçağı ihtimalini göz önüne koymaktadır. Kombide bir çatlak olması durumunda bunu kısa sürede fark edebilirdiniz. Çünkü kombi basıncının düşmesi demek kalorifer tesisatınızdaki suyun eksilmesi anlamına geliyor. Bu su eksilmesi kombinin bir noktasında olsaydı kombi altında damlamaları görürdünüz. Ancak kombiden kaynaklı da olabilir, kombi basınç göstergesi arızalı olabilir. Tabi ki bu durum çok düşük bir ihtimaldir ama yine de olmak ihtimali vardır. Gelelim tesisatta sorun olma durumuna, tesisatınızın herhangi bir yerinde su kaçağı varsa bunu uzun süre fark edemeyebilirsiniz. Ancak kombi su basıncındaki düşme hızlı oluyorsa, tesisatındaki su kaçağı büyük bir çatlaktan kaynaklanıyor olabilir. Bu tür büyük çatlaklar fark edilebilir. Yani betondan yada duvardan tesisat borularının geçtiği herhangi bir yerden su kaçağının belirtilerini görebilirsiniz. Evinizin herhangi bir yerinde su kaçağı belirtisi yoksa, firmamız ile iletişime geçip servis talebinde bulunabilirsiniz. Ekiplerimiz adresinize geldiğinde termal kamera ile su kaçağının olduğu yeri noktasal olarak tespit edebilir.

 13. Ziyaretçi mesut
  11 Kasım 2019
  Cevapla

  kombinin barını 1.6 ya ayarlıyorum yaz konumunda sonra bar 1.5 1.4 e düşüyor kombide damlama vs yok bu normal mi yok sa bir sorun mu var yardımcı olur musunuz

 14. Ziyaretçi Ömer Faruk Durmuş

  Mesut Bey; Kombi su basıncı 1,5 - 2 bar arası olması idealdir. Çünkü bu basınçta kombi en verimli şekilde çalışmaktadır. Kombi basıncı 1,5 - 1 bar arasında da çalışır ancak bu durum da da kombinin sirkülasyon pompası gereğinden fazla enerji tükettiği için verimli olmaz. Sorunuzun cevabına gelirsek eğer, kalorifer basıncının kendiliğinden düşmesi belli bir miktara kadar normaldir. Yani ayda yarım bar kadar bir düşüş son derece normaldir. Kombi basıncı daha kısa sürede daha fazla düşüyorsa ve bu düşüş sık sık olursa o zaman kalorifer tesisatında su kaçağı olduğu söylenebilirdi.

 15. Ziyaretçi Erhan Arsoy
  20 Ağustos 2019
  Cevapla

  - Kombi basıncı düşmesi - Demirdöküm Nitro mix 28 yoğuşmalı kombimi yeni taktırdım. Şu an sadece sıcak su için kullanılıyor. Basıncı 2.0 bara ayarladık 15 günde 2,7 bara düştü ( petek ve kollektörde akıntı yok, kombinin servis tarafından kontrolleri yapıldı) bu düşüş normalmidir. Normal değilse nasıl bir yol izlemem lazım. Teşekkür Ederim..

 16. Ziyaretçi Yeliz k
  2 Nisan 2019
  Cevapla

  Kombinin suyunun 15 dakikada neden eksilir 6ocakta Demirdöküm nitromix kombinin kurulumu gerceklesti akşam 3gibi kalktığımda peteklerin soğuk olduğunu farkettim kombiye baktığımda su düşmüştü ilave yapıp 1.9a getirdim 5dk içinde suyun 1.5e düştüğünü gördüm 20dk içinde su 1in altına düşüyor neden kaynaklanıyor

 17. Ziyaretçi İlker coskun

  demırdokum kombım var ceşmeden sıcak su kullandığımızda basınc 2 den 1 yada 0.5 e dusuyor nedeni nedır sımdıden tesekkurler

 18. Ziyaretçi öner güner
  6 Şubat 2019
  Cevapla

  - kombi basınç düşmesi - kombim termo teknik logic 26/35 yoğuşmalı modeli.15 gündür bar düşmesi sorunu yaşıyorum.kışlık modda iken basınç düşmesi çok az oluyor normal sayılabilir.kombiyi yazlık moda alınca yani petekleri kapatınca bir-iki satte yarım bara düşüyor.birini çağırdım kombinin tankında hava bitmiş dedi hava bastı basınç daha yavaş düşmeye başladı ama düşüyor yine.sıcak su modunda düşüyor petekler yanarken düşmüyor.peteğin biirinde vanalardan kaçak tespit ettim ve sıktım birkaç saat gözledim su akıtmıyor şu an.ama bar yine düşüyor neden yazlık modda düşüyor petekler yanarken düşmüyor ?..alt komşuya su inmiyor bir yerden su çıkmıyor sorun tesisattamı kombidemi ? teşekkür ederim.

 19. Ziyaretçi Nejat Şen
  1 Şubat 2019
  Cevapla

  Bosh kombi 10 dk. Da bir basınç düşüyor. Su basıyorum 10 dk sürmüyor gene düşüyor.

 20. Protesisat çalışanı

  Bu kadar hızlı kombi basınç düşmesi, tesisatta su kaçağı olma ihtimalini arttırıyor. Firmamız ile iletişime geçerek servis talebinde bulunabilirsiniz. Ekiplerimiz en kısa sürede adresinize gelerek akustik dinleme cihazı ve gerekirse termal kamera ile su kaçağını kesin olarak tespit ederler.

 21. Ziyaretçi Ece Eken
  30 Ocak 2019
  Cevapla

  - Kombi basıncı - kiracı olarak oturduğumuz evde Eca kombi var.Su basıncı ayda bir kere 1.5ten 0.7’ye düşüyor. Daha önce eve gelen servis kombide kaçak olduğunu ve onları hallettiğini söyledi ama şu an su basıncı yine 0.7ye düştü. Sorun nedir ne yapmalıyız?Basıncını ayarladığımız vananın anahtarı kırıldığı için pense ile basıncı ayarlayabilecegimizi söylediler ama yapamıyoruz

 22. Ziyaretçi Serhat
  26 Ocak 2019
  Cevapla

  Burhan Bey Merhaba kolay gelsin, Buderus marka Kombi 1 buçuk gündür su basıncını 2,5 getiriyorum 2 saat sonra sıfıra düşüyor arza kombidemi yoksa tesisattamıdır. Ben öncelikle hangi servis gelmelidir.

 23. Protesisat çalışanı

  Serhat Bey; Bu tür sorunlar genelde tesisatta su kaçağı olmasından kaynaklanmaktadır. Bunun için su kaçağı tespiti yaptırmanız gerekir. Firmamızdan servis talep ederseniz ekiplerimiz en kısa sürede adresinize geleceklerdir.

 24. Ziyaretçi Hasan Ayas
  22 Ocak 2019
  Cevapla

  - Bar düşmesi ve su çıkışında damlama - Eca marka kombiyi daha yeni taktık ilk 2 3 gün her 2 3 saatte bar seviyesi 0.5 iniyordu şuan 6 7 saate bar seviyesi düşüyor kombi altında bulunan su çıkışında damlama var sebebi nedir

 25. Ziyaretçi Yasmin ertürk

  - Basınç yaz kış düşmekte - Yazın ısınmayı açmıyorum kombi basıncı her hafta kontrol etmek zorunda kalıyorum yazın sadece sıcak su kullanıyorum buna rağmen basınç düşmekte bir haftada 2 den 1.5 düşmekte. Kışında ısıyı açıyorum sıcak suyla birlikte yine aynı durum her hafta basıncı 2 ye çıkarıyorum bu durum normal mi normal değilse sorun nedir

 26. Ziyaretçi Hakan
  12 Ocak 2019
  Cevapla

  ustam ferroli kombim de 2 3 günde bir basınç düşüyor ve alt tarafında mermer zeminde paslı su birikintisi oluyor kaçağın tahliyeden mi farklı bi yerden mi olduğunu tespit edemedim. Çatlak olmadığı kesin 2 3 günde bir neden düşüyordur.

 27. Ziyaretçi FATMA TAÇCI
  10 Ocak 2019
  Cevapla

  hocam günaydın iyi çalışmalar benim daikin marka kombim var bundan 4 ay önce taktırdık servisteki arkadaşlar barın 1 in altına düşmemesi gerekiğini düştüğünde altındaki vanadan su seviyesini artırmamız gerektiğini söylediler kırmızı ışık yanıp hata verdiğinde dediklerini yapıp kombiye su takviyesi gerçekleştirip 2.0 a getirip normale dönderiyorduk. geçtiğimiz pazartesi 1 in altına düştü su takviyesi yapmama rağmen bi türlü yükseltemedim.akşama kadar kapattım kombibin ayarı 1.2 bar olunca tekrar açtım 2 gündür böyle gidiyordu fakat barı gene 1.0 a geldi kombiye su takviyesi yapmak istiyorum fakat vana yı açtığımda herhangi bir su sesi falan gelmiyor neden kaynaklanabilir yardımlarınız için teşekkür ederim...

 28. Protesisat çalışanı

  Fatma Hanım; Kombinin basıncının sürekli düşmesi, kalorifer tesisatında su kaçağı olduğu anlamına gelmektedir. Bunun için mutlaka profesyonel bir firmadan su kaçağı tespiti yaptırmanız gerekir. Vanayı açtığınızda kombinin basıncı yükselmiyorsa yada geç yükseliyorsa bu durum şebekedeki suyun basıncından kaynaklanıyor olabilir. Şebekedeki su basıncı düşükse, vanayı açtığınızda su sesi de gelmez. Kombiye su verme işlemini gece denerseniz sorununuz çözülebilir.

 29. Ziyaretçi serhatkadir
  6 Ocak 2019
  Cevapla

  bosch condense 2000 kombinin sürekli basıncı düşüyor. su verdikten sonra yoğuşma tahliye borusundan su kaybı yaşanıp tekrar düşüyor. tesisatta yada kombi içinde sızdırma yok. su yoğuşma tahliye borusundan geri geliyor. nerede sorun olabilir? Teşekkür ederim.

 30. Protesisat çalışanı

  Kombi su basıncının düşmesinin iki sebebi bulunmaktadır. Bunlardan biri tesisatta bulunan su kaçağıdır. Siz tesisat sisteminizde kaçak olmadığını söylüyorsunuz. Ancak kalorifer tesisatında meydana gelen su kaçağının uzun süre belirtileri gözle görülmeyebilir. Bunun sebebi, kalorifer borularındaki suyun basıncı düşüktür ve su kaçağı olduğunda betonun veya duvarların içine yavaş yavaş sızar ve uzun süre belirtileri ortaya çıkmaz. Kombi su basıncının düşmesinin bir diğer sebebi kombi ile ilgili sorun olabilir. Basınç göstergesi arızalı olabilir, denge tankında sorun olur olabilir. Bunun için yetkili servis ile iletişime geçmelisiniz.

 31. Ziyaretçi Celal deniz
  5 Ocak 2019
  Cevapla

  Kombi suyu 2ye kadar su dolduruyorum.fakat 1saat içinde sifira düşüyor.duvarlarda kabarma var.sizce bu kobarma tesisatla alakali.yoksa kombi arizalimi.

 32. Protesisat çalışanı

  Kombi su basıncı düşmesi çok hızlı olduğunu belirtmişsiniz. 1 saat içinde kombi basıncı sıfıra düşüyorsa ciddi bir su kaçağı olduğu anlamına gelir. Ayrıca duvarların kabardığını da belirtmişsiniz. Firmamız ile iletişime geçerek servis talep edebilirsiniz. Ekiplerimiz en kısa sürede adresinize gelerek cihazla su kaçağı tespiti yapacaklardır. Firmamız su kaçağı tespiti yaparken, hiç bir yeri kırmadan noktasal olarak su kaçağının yerini tespit etmektedir.

 33. Ziyaretçi Murat
  4 Ocak 2019
  Cevapla

  Hocam selamlar bendeki sorun şudur ferroli kombim var 7 ay önce peteklerimin altı buz gibi üstler sıcak diye servis çağırdım havasını aldı tim peteklerin ve bu sayede peteklen havasının nasıl alındıgını ögrenmişte oldum ve o gün ilaçlı bakımda yaptırdım kombiye sonra herşey düzgün çalışmaya başladı ama 2-3 ay sonra yine aynı sorun oluştu bu kez altlar çok soguk olmasada ılık üstler sıcak peteklerin havasınıda aldım ama sonuç değişmedi bu birinci sorunum 2. Sorun ise kombiye bastıgım su misal 1.7 bara kadar basıyom sonra 1 hafta sonra bi bakıyomki 1.4 falan düşmüş yani dahada zaman gecse belki dahada düşecek bilemiyom yani hemen tekrar su basıyom her defasında ustad sorunlar bunlardan ibaret ve bir kaç aydırda bu şekilde kullanmaktayım bu sorunlar normalmi yoksa sorun varmı varsada nedir bu sorunlar ve tahmini ne kadar fiyata malolur bana mümkünse bunları ögrenmek istiyodum üstadım

 34. Protesisat çalışanı

  Murat Bey; İlk sorunuzun, peteklerin altı ısınmıyorsa peteklerin hava almasının bir faydası olmaz. Peteklerin havasının alınması için peteklerin üstünün ısınmaması gerekir. Peteklerin altı ısınmıyorsa, petek dibinde tortu birikmiştir. Petek temizliği yaptırdığınızı belirtmişsiniz, ancak yapılan petek temizliği yeterli gelmemiş olabilir. Bu konu hakkında net konuşabilmek için inceleme yapılması gerekir. İkinci sorunuzun cevabına gelirsek; kombi basıncının bir haftada 0.3 bar gibi değer kaybetmesi normal değildir. Kalorifer tesisatının bir yerinde su kaçağı olabilir. Cihazla su kaçağı tespiti yapılmalıdır. Fiyat bilgisini buradan veremiyoruz maalesef. "Fiyat teklifi isteyin" butonuna tıklayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 35. Ziyaretçi Mert
  3 Ocak 2019
  Cevapla

  Ecaa kombiyi yeni taktik ilk defa açtim sürekli bar 0.5 seviyesinie dusuyor tekrar dolduruyorum 1 veya 2 saat sonra tekrar aynisi oluyor neden acaba

 36. Protesisat çalışanı

  Kombi basıncının düşmesi kombiden kaynaklanabileceği gibi tesisat sisteminden de kaynaklanabilir. Kombinin gösterge panelinde sorun olabilir, kombinin denge tankında sorun olabilir bu konu net bilgi alabilmek için önce yetkili servisle görüşmelisiniz. Eğer yetkili servis kombide bir sorun olmadığını belirtirse tesisat sisteminde cihazla kırmadan su kaçağı tespiti yaptırmalısınız.

 37. Ziyaretçi İlker
  2 Ocak 2019
  Cevapla

  kombiyi bir hafta evde olmadığım zaman dereceden kapatıyorum eve geldiğimde su basıncı 0 gösteriyo normal mi yoksa kaçak mı var 1 ay evdeyken basınç hep sabit 1.5 da duruyo dereceyi sıfıra aldığım zaman basınç düşmüş oluyo bir hafta çalışmadığı için mi düşmüş olabilir

 38. Ziyaretçi Sinan
  31 Aralık 2018
  Cevapla

  benim kombinin 15 günde 0.5 bar düşüyor eşanjör de ufak kaçak var benim sorunum bar düşüp yukselttigimde ilk üç dört gün petekler veya sıcak su kullanırken kombi atesleme yapmıyor veya geç atesleme yapiyor fan çalışıyor protestat veye baca sensörü arıza işigi yanıyor 1 veya 2 dk sonra ışık sönüp atesleme yapıyor bu bazen 5- 10 dk sürebilir çok arıza verdiği zaman kombi kapaklarini sökünce normal çalışıyor regülatör aldım bir süre sonra tekrar arıza vermeye başladı yardımcı olabilirmisiniz kafam karıştı prosestat dan olabilir mi tşk ler kolay gelsin

 39. Protesisat çalışanı

  Bu tür sorunlar kombi ile ilgili olduğu kombi yetkili servisinden destek almalısınız.

 40. Ziyaretçi mehmet
  30 Aralık 2018
  Cevapla

  demirdöküm atron kombi kullanıyorum .. akşam eve gelince kombiyi 60 derecede kullanıyorum basınç 1,4-1,5 arası oluyor gece yatarken 50 düşürüyorum. sabah evden çıkınca kombiyi 40 dereceye alıyorum . akşam eve gelince basınç 1,2 lere kadar düşmüş oluyor. tesisatı kontrol ettim herhangi bir yerde sorun yok. sadece kombi başınç yükseltme düğmesi sıkışmış bir türlü düğmeyi çevirip başıncı yükseltemiyorum. kombini sıcaklığı yükseltilip çalışmaya başlayınca basınç 1,5 kadar yükseliyor.. bu basınç değerleri normal mi?kombiyi eko modda değil de comfort mdda mı çalıştırmalıyım? basınç düğmesi önceden rahatlıkla çevirilirken şimdi hereket olmamsı nedendir.?

 41. Protesisat çalışanı

  Kombinin basınç musluğu yalama yapmış olabilir. Bu sorunu kombi yetkili servisi ile görüşmelisiniz. Kombi basıncında düzensizlikler olmasının sebebi kombide bulunan denge tankı ile olabilir. Yine bu sorun için de yetkili servis ile iletişime geçmelisiniz.

 42. Ziyaretçi nihar
  27 Aralık 2018
  Cevapla

  peteklerin temizliginden sonra tesisatta hava olustu ve giderilemedi bu nedenle kombiden hem sirilti sesi hemde peteklerde isinma sorunu yasiyorum, kombi bakimina gelen usta arasira salteri kapatip acmami ve filtrenin oldugu yerdeki vanayi acip kapatmami bu sayede icerdeki havanin gidecegini belirtti. Ne yapabilirim yardimci olabilirseniz cok memnun olurum, iyi gunler dilerim.

 43. Protesisat çalışanı

  Tesisatta olan hava genelde peteklerin üst kısmında birikir. Kombi sigortasını açıp kapatmanız tesisattaki havanın giderilmesini etkilemez. Vanayı kapatıp açmanız da tesisattaki havaya bir etki etmez. Kalorifer tesisatınızda kolektör varsa hava, kolektörde birikir. Kolektörde bulunan purjür vanasından hava alabilirsiniz. Eğer kolektör yoksa, peteklerdeki purjör vanasından tesisattaki havayı alabilirsiniz.

 44. Ziyaretçi İbrahim çakır
  17 Aralık 2018
  Cevapla

  Büyük kombi var merkezi sistem kombi çalışırken su basılabilir mi zararı olur mu

 45. Protesisat çalışanı

  Kombi çalışırken kombiye su basmanın hiç bir zararı olmaz.

 46. Ziyaretçi Ali TEKE
  4 Aralık 2018
  Cevapla

  Kombi su basıncı yükselmiyor. Kombi su takviye vanasını açıp bir süre bekledim. İlk açtığımda kombi bar seviyesinde oynama oluyor ama sonra duruyor yükselmiyor. Kombi su takviye musluğunu yarım saat açık bırakmama rağmen kombinin basıncı yükselmedi.

 47. Protesisat çalışanı

  Kombi su basıncı yükselmiyorsa, bulunduğunuz binada suyun basıncı düşük olabilir. Bu durum çoğu zaman gözden kaçabilmektedir. Bu gibi durumlarda, kombiye su takviye etmek için sabahın erken saatlerini yada gece geç saatleri bekleyin. Bu saatler kombiye su takviye edin. Eğer bu saatlerde de kombi basıncı yükselmiyorsa, kombi borularında su kaçağı olabilir. Kalorifer borularında su kaçağı olduğunda normalde uzun süre belirtileri fark edilmez. Ancak siz kombiye su takviye ederken aynı anda başka bir yerden kaçıyorsa bu su kaçağı çabuk fark edilmelidir. Kesin emin olmak için ekiplerimizin gelip su kaçağı tespiti yapması gerekir.

 48. Ziyaretçi bilgin
  1 Aralık 2018
  Cevapla

  baymak baxi kombim var. ısı sürekli düşüyor sonra istediğim ısıya sonra tekrar geliyor sonra tekrardan düşüşe geliyor. sorun ne ıkablr

 49. Protesisat çalışanı

  Bahsettiğiniz sorun kombi ile alakalı bir sorun gibi görünüyor. Kombi servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

 50. Ziyaretçi Cevat Bozkurt
  24 Kasım 2018
  Cevapla

  Falke kombim son birkaç gündür su eksiltmeye başladı. Su basar basmaz anında 1-1.5 arasına otomatik iniyor bunu görüyorum. Su basıyorum yine aynı, petekler ısınmıyor, havasını aldım ama sonuç aynı maalesef. Sebebi ne olmuş olabilir.

 51. Protesisat çalışanı

  Kombi su basıncı hızlı düşüyorsa ciddi bir su kaçağı olabilir. Bunun için evin duvarlarının alt taraflarını kontrol edin yada parkelerde ıslaklık var mı kontrol edilmelidir. Alt kat komşunuz varsa tavanında nem rutubet oluşmaya başlamış olabilir. Firmamız bu tür su kaçaklarını dinleme cihazı veya termal kamera ile noktasal olarak belirleyebilir. Ayrıca hiç bir yeri kırmaya gerek kalmaz.

 52. Ziyaretçi mehmet
  21 Kasım 2018
  Cevapla

  bosch 2500 consendense 2500 kullanıyoruz kombinin bar seviyesi sürekli 1 üzerinde kombi ısıtıyor yalnız petekler 35 derecede ılık kalıyor 35 derecede sabit kalmıyor ve dinlenmeye geçiyor bazen bu normal midir? asıl soru su basıncını bir türlü 1.5 e yükseltemiyorum vanayı sola çeviriyorum ama hep 1 üzerinde kalıyor ne yapmalıyız?

 53. Protesisat çalışanı

  Kombinin basıncı yükselmiyorsa, su takviye vanası arızalı olabilir. Ayrıca şebekedeki suyun basıncı düşük olursa yine su takviyesi yapamazsınız. Bir diğer ihtimal ise kalorifer borusunda su kaçağı olabilir. Siz musluğu açtığınız bu çatlaktan su çıktığı için kombi basıncı yükselmiyor olabilir. Kombinin 35 derecede sabit kalmaması ile ilgili kombi yetkili servisi ile iletişime geçmelisiniz.

 54. Ziyaretçi Selçik Tekin
  21 Kasım 2018
  Cevapla

  Alarko elite marka kombi aksam subasıncı 1.5 ayarlanmasına ragmen ertasi gun 1 seviyelerine düsüyor.Banyodaki petek buz gibiydi sadece o petegin suyunu bosaltip havasını aldıktan sonra petek sıcakligı normala dondu fakat su basıncı hergun dusuyor ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz

 55. Protesisat çalışanı

  Su basıncı düşüyorsa kalorifer tesisatınızda su kaçağı olabilir. Bunun için su kaçağı tespiti yaptırmalısınız. Firmamız, termal kamera ve dinleme cihazı ile su kaçağı tespiti yaparken hiç bir yeri kırmamaktadır.

 56. Ziyaretçi Makbule Güneş
  19 Kasım 2018
  Cevapla

  Kombinin su bar seviyesi çok yükseldi . Çocuklar oynamış sanırım. Kombi basıncı yükselmesi tehlikeli midir.?

 57. Protesisat çalışanı

  Kombinin su basıncının yükselmesi, peteklerin ısınması ile ilgili bir sorun meydana getirmez. Ancak kombi bar ayarında ideal seviye 1,5 – 2 bar arasında olan seviyedir. Kombinin basıncı çok yükselirse, kombi otomatik olarak fazla suyu boşaltmaktadır. Kombinin basıcının yüksek olması içinize sinmiyorsa, balkonda veya banyoda su tahliye musluğu vardır. Bu musluktan fazla suyu boşaltabilirsiniz. Eğer su tahliye musluğu yoksa herhangi bir petekten hava alır gibi fazla suyu boşaltabilirsiniz.

 58. Ziyaretçi mehmet
  21 Kasım 2018
  Cevapla

  bosch condence2500 kullanıyorum su bar seviyesi sürekli 1 üzerinde ne yaptıysam bir türlü yükseltemedim ne yaapmam lazım sorun ne olabilir? bir de örneğin 36 derecede kombi çalışıp bir süre sonra dinlenmeye geçiyor ve petekler ılık kalıyor bu normal mi ? çalışıp dinlenme yapıyor bu neden oluyor?

 59. Ziyaretçi Büşra
  13 Kasım 2018
  Cevapla

  baymak eco 4 kombimiz var petek temizliği yaptırdık su basıncı 3 4 günde düşüyor peteğin içinde hava var havayı attıkça düşmesi normal dediler birde bize sordukları soru petekleri takıp soktünüzmü oldu vana yanı vidalardan yaparmı

 60. Protesisat çalışanı

  Kombi su basıncı sürekli düşüyorsa, petek vanaları ile ilgili bir sorun olmaz. Petek vanalarından su kaçırsa bile bunu evde oturanlar fark edebilir. Kombi basıncının sürekli düşüyor olmasının sebebi, tesisat sisteminde su kaçağı olabilir. Kalorifer tesisatında su kaçağı tespiti yaptırmanız gerekir. Bu çalışma yapılırken firmamız hiç bir yeri kırmadan tamamen cihazlarla yapmaktadır.

 61. Ziyaretçi Murat
  30 Ekim 2018
  Cevapla

  airfel duo marka kombi yeni takıldı bar seviyesini 1.5 yükseltmek için vanayı acıyorum ama bar seviyesi 1 üstüne cıkmıyor ev soguk oldugu için 1 barda kombiyi çalıştırdım sıcaklıgı 35 getirdim bar 1 altına düştü sıcaklıgı 50 getiricin bar kendi kendine 1.5 cıkıyor sıcaklıgı 35 düşürünce bar 1in altına düşüyor sebep ne olabilir

 62. Protesisat çalışanı

  Sıcaklığın yükselip düşmesi ile basınçta değişiklik meydana geliyorsa kombide bulunan genleşme tankında sorun olabilir. Bunun için kombi yetkili servisi ile iletişime geçmeniz gerekir.

 63. Ziyaretçi MUHAMMET DEMİRKAYA

  YENI EVE TASINDIM KOMBININ SU BASINCINI SABAH AYARLIYORUM AKSAM SIFIRA DUSUYOR E9 HATA VERİYOR NEDEN OLABILIR BU KIMDEN DESTEK ALMAM GEREKIYOR TESEKKURLER

 64. Protesisat çalışanı

  Kombinin basıncı düşüyorsa, kalorifer borularında su kaçağı olabilir. Sabah kombi basıncını ayarlamanıza rağmen akşama kombi basıncı sıfıra düşüyorsa ciddi bir su kaçağı olabilir. Alt kat varsa alt katın duvarlarında yada tavanında belirtileri görülebilir. Tabi kalorifer borularındaki su kaçaklarının belirtileri uzun süre görülmeyebilir de. Firmamızdan servis talep ettiğinizde, ekiplerimiz en kısa sürede adresinize gelerek su kaçağını tespit edebilirler. Dinleme cihazı ile yada ihtiyaç durumunda termal kamera ile su kaçağını tespit ederken hiç bir yere zarar vermemekteyiz.

 65. Ziyaretçi Musa
  11 Ekim 2018
  Cevapla

  inşaatı yeni bitmiş binada Demirdöküm yoğuşmalı kombi kullanıyorum. Kombi basıncı 2.0 iken 1 hafta sonra 1.9 a düşüyor. Her hafta düzenli olarak 0.1 basınç düşüyor. Sorun ne olabilir. Teşekkür ederim

 66. Ziyaretçi Emel
  12 Eylül 2018
  Cevapla

  Kombimizin suyu iki günde bir 1 barın altına iniyor. kombide bir sorun olabilir mi yoksa hemen tesisatta kacak var diyemi düşünmeliyiz

 67. Protesisat çalışanı

  Sürekli bu şekilde eksiltme oluyorsa tesisatta kaça var demektir...

 68. Ziyaretçi Murat
  4 Eylül 2018
  Cevapla

  ECA Kombim var yıllık bakımını ECA servisine yaptırdıktan sonra su basıncı 7- 8 saatte sıfırlanıyor,günde iki kere su basmak zorunda kalıyorum bakım yaptırana kadar kalorifer vanası açık olduğu halde hiçbir sorun yaşamıyordum kapatıyorum yine düşüyor neden olabilir...

 69. Protesisat çalışanı

  Açıktaki tesisat boruları ve petek bağlantılarını kontrol edin buralarda gözle gözüken sızdırma yok ise şap altı tesisatınızda kaçak var demektir cihazlarla tespit yapılması gerekir...

 70. Ziyaretçi cemal
  29 Ağustos 2018
  Cevapla

  KOLAY GELSİN eca kombi kullanmaktayım, EVİMİZ DUBLEKS DUŞA SICAK SU GELMİYOR.BANYODAKİ LAVABO BATARYASINA SICAK SU GELİNCE DUŞA DA SICAK SU GELİYOR.FAKAT BİR MÜDDET SONRA SOĞUYOR.BU ARIZANIN SEBEBİ NE OLABİLİR.YARDIMCI OLABİLİRSENİZ SEVİNİRİM.İYİ ÇALIŞMALAR DİLİYORUM.

 71. Ziyaretçi İsmet Meydan
  25 Ağustos 2018
  Cevapla

  ECA kombi kullanmaktayım. 2 yıl önce tesisatı, kombinin yerini değiştirdiğim için ek yaparak balkona çıkarttırdım. Ancak, kışa girerken açtığımda kombinin basıncı düşmeye başladı. Akşam şu verip normale getiriyordum sabah basınç düştüğü için kombi devreden çıkmış oluyordu. Kaçak olan banyo ve yatak odasının peteklerine giden suyu kollektörden kapattım ve 2 yıldır bu şekilde kullandım. Ancak, daha uzun aralarla basınç yine düşüyor. Hatta şimdi yaz konumunda olduğu halde haftada bir 1.1 e düşüyor. Bu tesisattan mı yoksa kombide mı kaçak var? Ek yerinde sıkılmaya yapılmamış olabilir mı? Kombiciler geliyor kim bize kaçak olup olmadığına bakıyorlar. Kim bize yok diyorlar. Ben yapabilirim?

 72. Ziyaretçi Serkan
  18 Mayıs 2018
  Cevapla

  Ferroli kombim var su basıncı hergün düşüyor hergün basıyorum tesisatta bi kaçak yok acaba sorun nedir

 73. Protesisat çalışanı

  Basınç her gün düşüyor ise kesinlikle tesisatta kaçak var demektir, cihazla noktasal su kaçağı tespiti veya kaçak giderici kimyasal ilaç ile sorun giderilmelidir

 74. Ziyaretçi Ali
  5 Nisan 2018
  Cevapla

  Hayırlı işler bizim bulaşık makinasının su girişini yanlışlıkla sıcak su borusuna bağlamışlar ve kombinin su basıncı ayda bir iki defa düşüyor acaba bu yüzden olabilirmi teşekkürler

 75. Protesisat çalışanı

  makinanın yanlışlıkla soğuk su yerine sıcak suya bağlanması kombi basınç düşmesine sebep olmaz öyle olsa herhangi bir sıcak su musluğunu açtığınızda kombideki basınç yine düşerdi, kalorifer tesisatındaki kaçak kombi basınç düşmesine sebep olur bu tip ufak kaçaklarda kırmadan kaçak giderme kimyasalı ile ortadan kaldırılabilir...

 76. Ziyaretçi Nesrin
  30 Mart 2018
  Cevapla

  Öncelikle bizlere yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.Vailant yoğuşmalı kombi kullanıyorum.Duş alırken kombinin altındaki saat ibresi gibi olan yerdeki bar göstergesi birden kırmızıya kadar indi.O arada dijital ekrana bakmadan hemen su basmak istedim.Su sesi gelmediği için ve ibre değişmediği için yanıldım .Bu seferde basınç yükseldi.Kombiyi kapatıp peteklerden su aldım.Kombiden su gelmesin diye.1 yıldır kullanıyoruz.Bir kez yine basınç düşmüştü.Yaptığım işlem doğru mudur?Bir de basınç değeri için dijital ekrandaki kesik çizgili aralığa mı dikkat etmeliyim?Dijital ekranla normal saat ibresi gibi olan ekran çok farklı.Teşekkürler.

 77. Protesisat çalışanı

  Nesrin hanım merhaba, kombi basınç göstergesi duş almayala alakalı düşmez, ancak zamanla ufak eksilmeler yapabilir kombiye su basarken hem manuel göstergeden hemde elektronik göstergeden yükselmeyi görebilirsiniz, verdiğiniz fazla basıncı petek hava alma purjöründen su alarak doğru bir işlem yapmışsınız

 78. Ziyaretçi Barış
  4 Mart 2018
  Cevapla

  Ustam, dairemiz yeni, Taşınalı 3 ay oldu. Daikin marka sıfır kombi taktılar. 3 aydır kullanıyoruz. Ancak kombinin su basıncı her gün azar azar düşüyor. Örneğin Pazartesi 1,7 Salı 1,6 Çarşamba 1,5 Perşembe 1,4 gibi düşüyor. Kombi servisi geldi kombiyi gazı ve havasını kontrol etti, kombide sorun yok, tesisatında kaçak var dedi. Tesisatçı getirdim ama elle ve kağıt havluyla görünür aksamları kontrol etti ve kaçak yok dedi. Mini vanaları da kontrol etti ve görünen bir kaçak yok dedi. Ne yapayım ustam? Ne önerirsin? Not: Eskişehirdeyim.

 79. Protesisat çalışanı

  Bu tip küçük kaçaklarda cihazla tespit yapmak oldukça zordur kimyasal kaçak giderici sıvı ile her hangi bir tadilat çalışması gerekmeden sorun ortadan kaldırılabilir, yaşadığınız şehir yakınlarında bu tip sorunlarda yardımcı olabilecek profesyonel bir tesisat firması ile iletişime geçerek sorundan kurtulabilirsiniz.

 80. Ziyaretçi Aynur
  24 Şubat 2018
  Cevapla

  evi aldığımızdan beri vardı bizden önceki ev sahibi taktirmis 2010 yılından beri sorun yaşamıyorduk bu yıl sürekli şu basıncı düşüyor özellikle banyo yapılınca oluyor yani hem petekler çalışıyor hem banyo yapılınca şu seviyesi düşüyor kırmızı ışık yanmaya başlıyor geçen yıl ek petek taktırdım su tesisatını yeniledik sorunun peteklerin içi temiz sorun ne olabilir teşekkür edrim

 81. Protesisat çalışanı

  Kombi su basıncı sürekli düşüyorsa bunun sebebi tesisatta kaçak olmasıdır, kombi altında ve peteklere giriş kısımlarındaki boruları artı ek parçalarını kontrol edin, buralarda herhangi bir sızıntı tespit edilemiyorsa şap altından geçen kalorifer borularında kaçak var demektir, kombi bar düşme süresine göre cihazla kaçağın noktasal yer tespiti yapılıp tamir edilmeli veya kimyasal kaçak giderici ilaç yöntemi ile kalorifer kaçağı giderilmeli.

 82. Ziyaretçi Deniz
  20 Şubat 2018
  Cevapla

  Bosch yogusmali kombi kullanıyorum bir hafta once su verdikten sonra su verme muslugu acik kalinca bari yukselmisti muslugu kapatip basinci 1,5 2 araligina getirdim simdi su seviyesi surekli düşüyor hergün 2 3 kez su veriyorum herhangi bir kaçak görünmüyor bari bozuk olabilir mi

 83. Ziyaretçi Sezer
  16 Şubat 2018
  Cevapla

  Viesman marka kombi Haziran 2017 de takıldı. Kaloriferi 2017 kasımda, kullanmaya başladık. Su basıncı 3 günde 1,5 bardan, 1 bara düşüyor. Su ilave edip 1,5 bara tamamlıyorum. Tesisatta kaçak yok baktırdık, karşı mini servisi baktı kombide sorun olmadığını söyledi. Bu gün dikkatimi çeken, önce su takviyesi ile basıncı 2 bara kadar çıkardım, su gider borusunu giderden çıkardım, bir kovanın içerisine koydum. Kombi 30 derecede çalışır vaziyette bıraktım. 9 saat sonra eve döndüğümde 3 litre kadar su biriktiğini gördüm. Sorun su giderinde olabilirmi?

 84. Protesisat çalışanı

  giderden çıkarttığınız sanırım yoğuşma borusu, oradan çıkan su bar düşmesine sebep olmaz, dediğiniz gibi sürekli kombi bar düşmesi oluyorsa kombiden değil tesisattan kaynaklanıyor olmalı

 85. Ziyaretçi Ulvi çiftci
  14 Şubat 2018
  Cevapla

  baykan marka kombimin bar seviyesi düzensiz 1 in altınada düşüyor 3 e de çıkıyor ne yapmam lazım teşekkur ederim

 86. Protesisat çalışanı

  kombi içerisindeki su ısındığında genleşir, bu genleşmeyi önlemek için denge tankı denilen parça bu olayı dengeleme görevini yapmaktadır kombi basıncı ısındığında yükseliyor soğuduğunda düşüyorsa kombinin genleşme tankının havası bitmiş veya genleşme tankının içerisindeki şambrel delinmiş olmalı

 87. Ziyaretçi Hazar
  4 Şubat 2018
  Cevapla

  kombi bar saatimi 1.5 barda ayarladigimda sizin olagan periodda eksiltme oluyor 1-2 ay civari 0.5 eksilme olup kombi calismiyor bu normaldir dediniz fakat ikinci bir sorunum ayni ayarda petek isisi maksimum 50 yapabiliyorum uzun sure elimi tuttugumda hafif yakmaya basliyor petek uzerinde... 55 derece ustune ayarladigimda 60-65e bu sefer bar saati 3 bari gecip kirmizi cizgiye girip kombi ateslemeyi kesiyor bu durum basinc ayari yapan biyerle mi alakali acaba sogukken sistem 1.5 bar inininca 2 2.5 bar arasina cikiyor 2.5 da gecebiliyor Iyi calismalar

 88. Protesisat çalışanı

  kombi içerisinde bulunan genleşme tankının havası azalmış veya bitmiş olduğunda bu sorunla karşılaşabilirsiniz, kombi tamir teknik servisinden destek almalısınız.

 89. Ziyaretçi Osman
  9 Ocak 2018
  Cevapla

  eca marka kombi kullanıyorum 3 yıldır bu son bu kaç aydır sık sık su basıncı düşüyor neyden kaynaklanabilir acaba yardım için teşekkür ederim kolay gelsin.

 90. Ziyaretçi TOLGA
  22 Aralık 2017
  Cevapla

  KOLAY GELSİN. KOMBİNİN BAR AYARINI 1.7 GİBİ BİR DEĞERDE TUTARKEN DÜN 1.5 BUGÜNSE 1.4 OLDUĞUNU FARK ETTİM.NEYAPMALIYIM.POMPA VE BEYNİNİ YENİ DEĞİŞTİRDİM

 91. Protesisat çalışanı

  kombi su eksiltmesi devirdaim pompası veya kombi beyin kartıyla alakalı olamaz, tesisat borularında su kaçağı veya petek vana gurubunda su sızdırması gibi bir durumdan kombi suyu eksiltir, telefon numaralarımızdan iletişime geçtiğiniz taktirde sorunu garantili şekilde ortadan kaldırabiliriz.

 92. Ziyaretçi serhat
  21 Aralık 2017
  Cevapla

  arkadaşlar ben kombiyi yeni taktırdım demirdöküm atron modeli ve suya doyuramadım tamamlıyorum 2 saat sonra tekrar sıfır bara düşüyor ne yapmam gerekiyor.

 93. Protesisat çalışanı

  Serhat bey merhaba, kombinizde sürekli su eksiltmesi oluyorsa kalorifer tesisat borularınızda kaçak var demektir, bu sorunu iki şekilde çözebiliriz 1. yöntem tesisatınızdaki kaçak noktası elektronik cihazlarla belirlenip tespit edilen nokta kırılarak kaçıran parça kesilip değiştirilir 2. yöntem herhangi bir tespit çalıması veya kırım yapılmadan tesisatınıza kaça giderici kimyasal verilerek kaçak garantili şekilde giderilebilir.

 94. Ziyaretçi ibrahim kukner
  20 Aralık 2017
  Cevapla

  bosh marka kombim son zamanlarda her gün bar düşüyor. su çektiriyoruz ama 24 saat içinde yine düşüyor. peteklerin havasını aldık mobil sistem olduğu için her petek havlupan da dahil tümünün havası alındı gecen kış sonu bakımını da yaptırmıştım.gözle görülebilecek ek yerlerinde herhangi bir kaçak söz konusu değildir. kombi içinde bir kacak olsa altı ıslanır diye düşünüyorum oradada her hangi bir yaşarma bile yok sizde problem ne olabilir.

 95. Ziyaretçi Asena şener
  15 Aralık 2017
  Cevapla

  - Basınç düşüyor 5 litreye yakın su eksiltiyor - Wisemann kazan var evde ev tripleks 400 m2 bir alan. Hem basınç yarım günde 2 bar iken 1 'in altına düşüyor hem de altta su doldurma için konulan vanadan yarım günde 10 litreye yakın su alıyor. Evde sürekli basıncı kontrol edip suyu takviye etmem gerekiyor. Kendi servisi geldi 1360 lira verdim pompa değişti sorun geçmedi dün geldi 140 lira verdim azot bastı hala aynı

 96. Ziyaretçi nazan
  9 Aralık 2017
  Cevapla

  benım konbım demırdokum halen yenı takıl 1 hafta felan oluyor ben su bansıncını 1.5 getırıyorum her gun 1 bar dusuyor mesela pazartesı 1.5 yaptım salı 1.4 carsamba 1.3 persembe 1.2 cuma 1.1 cumartesı 1 altına dusuyor haftada 1 bunun sebebı nedır acaba kaçak vardı salonda onu tatamen kapattık petegı ana vanadan dığer 6 petek her uer calısıyor sızıntı dahı yok ama bar sureklı dusuyor her gun 1 er 1 er sebeb nedır ??

 97. Ziyaretçi MAHMUT ERSOY
  8 Aralık 2017
  Cevapla

  PETEKLERİ KULLANMIYORUM , SADECE SICAKSUYU KULLANIYORUM. F-10 ARIZA GÖSTERİYOR .BAR 0,5 İ GÖSTERİYOR .KOMBİYE SU VERİYORUM.EŞİM BULAŞIKLARI YIKADIKTAN SONRA TEKRAR,TEKRAR, DÜŞÜYOR.BİLEN VEYA TAHMİN EDEN ARKADAŞLARA SORUYORUM.LÜTFEN CEVAPLADIRIN.

 98. Ziyaretçi Esra
  8 Aralık 2017
  Cevapla

  Bar 0’a düşüyor sürekli. Peteklerim hep buz gibi. Barın altındaki vanayı açıp 1.5 a getiriyorum 5 dakka sonra gene sıfıra düşüyor ne yapmam lazım

 99. Ziyaretçi Hilal
  7 Aralık 2017
  Cevapla

  yeni Arçelik kombimizin barı 1 haftada 1.5'tan 1'in altına düşüyor haftada bir su basmak zorunda kalıyoruz. Tesisatta herhangi bir kaçak varsa basıncı tamamen sıfıra düşer mi yoksa belirli bir değerden sonra durur mu?

 100. Ziyaretçi Serkan
  5 Aralık 2017
  Cevapla

  Kombi çalışırken kombinin içinden şırıl şırıl su sesi geliyor ne olabilir

 101. Ziyaretçi dilan
  23 Kasım 2017
  Cevapla

  Kombimiz yaklaşık iki senedir bar seviyesi 3 günde bir 0 a düşüyor servis geldi ateşlemede sorun var dedi parça değişti 1 ay sonra tekrar başladı sürekli düşüyo

 102. Ziyaretçi Ömer Faruk Durmuş

  Dilan hanım merhaba, kombi bar düşmesi ateşleme ile kesinlikle alakalı olamaz tesisatlardan kaynaklanır, kaçak giderici kimyasal ile sorun garantili bir şekilde giderilebilir

 103. Ziyaretçi Cumali
  13 Kasım 2017
  Cevapla

  kombinin basıncını yükseltmek istiyorum fakat 1 bar olmadan hortumdan su geliyor ve daha fazla yükselmiyor. Sebebi nedir ve nasıl bir çözüm bulabiliriz

 104. Protesisat çalışanı

  kombi bar göstergesi arızalı olmalı aksi taktirde 3 barı geçmeden emniyet ventilinden su vermemeliydi

 105. Ziyaretçi Nihat Bayraktar

  Buderus marka kombim var yaz modunda calistiginda problem yoktu. Kış modunda basinc surekli dusmeye basladi acaba problem ne ilabilir?

 106. Protesisat çalışanı

  Nihat bey merhaba, tesisatın ve peteklerin açıkta kalan kısımlarını dikkatlice kontrol etmelisiniz, herhangi bir sızdırmaya rastlamazsanız şap altında tesisatın bir yerinde kaçak var demektir tesisat kaçak giderici kimyasal ile kırmadan sorun giderilebilir

 107. Ziyaretçi Mehmet
  5 Kasım 2017
  Cevapla

  kombinin basinci gun icerisinde hic calismadan(6 saat icinde) 1.5 tan 1 dusuyor sebebi ne olabilir

 108. Protesisat çalışanı

  tesisatın vana ve ek parçalarını kontrol edin gözüken bir yerinde sızdırma yoksa tesisatta kaçak var demektir, kaçak giderici kimyasal yöntemle kırmadan sorunu çözebiliriz

 109. Ziyaretçi Kadir
  2 Kasım 2017
  Cevapla

  Ferroli kombi var bar göstergesi 1 de ve vanayı cevirdiğimde yükselmiyor su almıyor sebebi ne olabilir acaba

 110. Protesisat çalışanı

  kombi su doldurma vanası arızalanmış veya tıkanmış olmalı, servis çağırarak müdahale ettirmelisiniz

 111. Ziyaretçi Barış
  7 Eylül 2017
  Cevapla

  Kombim dün bakıma gelen teknik servisin ardından,sürekli basinç düşüklüğü gibi bir problem cikartmaya başladı,daha öncesinde ayda bir 1 bar gibi bir düşüş gösterirken şimdı basıncı 2 ye tamamladığım kombim 1-2 saat sonra 0 a yaklasiyor. Tekrar tamamlıyorum tekrar ayni şey oluyor.tesisat baglantilarini ve petekleride kontrol ettim hiçbir damlatmada,yok. Acaba servisin yanlış yapmış olduğu birşey olabilirmi. Şimdiden vereceğiniz cevap için teşekkürler

 112. Protesisat çalışanı

  Barış bey merhaba, Kombi teknik servisi bakım yaptıktan sonra başladı ise belki kalorifer sistemindeki havayı kombi otomatik tahliye ettiği için düşüyor olabilir, bir kaç gün daha eksildikçe tamamlayın sorun devam ederse tesisatta kaçak var demektir, bu tip sorunlarda herhangi bir kırım veya tadilat gerektirmeden kaçak giderici kimyasal ile sorunu ortadan kaldırabiliriz.

 113. Ziyaretçi özcan
  6 Haziran 2017
  Cevapla

  10 gündür hergun bar seviyesi 1.5 altına düşüyor daha geriye doğru düşüyor 1.5 getiriyom ertesi gün gene düşüyo sıcak su açılınca oluyoyor bu sorun

 114. Ziyaretçi Semih
  1 Haziran 2017
  Cevapla

  Falke marka kombi kullaniyorum .son 1 aydır sıcak suyu kullanamıyorum.usta baktı bazı parçaların görevini yapmadığını değişmesi gerektiğini ( tribun ve icindeki pervane) söyledi ve 450 TL kadar bir meblağ aldı ve ardından tekrarlaması üzerine suyun barının düşük olduğunu ve iskiden halledebilirsiniz dedi ve gitti sizce nedir problem teşekkürler

 115. Ziyaretçi Tevfika
  10 Mayıs 2017
  Cevapla

  bizim kombi daha yeni oldu birden bar sayısı sürekli 2.5 yada 2.6 gibi oluyor sürekli mavi bi ışık yanıyor düşük basınç hatası yanıp sönüyor kalorifer ve su dereceleri muslukları açmaya bağlı olarak inip yükseliyor kendi kendine ne yapmamız lazım servis çağırmaya gerek var mı kendimiz nasıl çözebiliriz

 116. Ziyaretçi Recep yakupoğlu

  benim kombinin su basıncı ortalama haftada bir 0,2 bar düşüyor acaba kalorifer boru hattında bir patlak olabilir mi?

 117. Ziyaretçi Yasef
  23 Şubat 2017
  Cevapla

  Kombi basinci iki uc gunde bir dusuyor kollektorden gunde 20. 25 dalmla su akiyor nedeni bu olabilirmi acaba

 118. Ziyaretçi Demet
  7 Şubat 2017
  Cevapla

  kombi basınç ayarı hergün düşüyor 0a geliyor ben 4 gündür yükseltiyorum hergün.kombinin basınç göstergesinin yanında beyaz bir plastikten damlıyor onun dışında peteklerde sızma Yok ne yapmalıyım.Teşekkürederim

 119. Ziyaretçi cansu
  3 Şubat 2017
  Cevapla

  kombinin suyu surekli bitiyor tekrar 2 bara getiriyorum.7 saat sonra tekrar bitiyor herhangi bir patlama soz konusu olurmu birde surekli su damlatiyor

 120. Ziyaretçi Burcu
  21 Ocak 2017
  Cevapla

  Geçen hafta kombinin suyu bitmisti , bu hafta tetrar bitti bu neden olur, su bitince kombi duruyor ev soğuyor öyle anlıyoruz bi bakıyoruz suyu bitmiş

 121. Ziyaretçi Mustafa
  21 Ocak 2017
  Cevapla

  Su basıncını arttırıyorum.arttırdığım su basıncı anında tahliye borusundan boşalıyor

 122. Ziyaretçi Serhat
  12 Ocak 2017
  Cevapla

  Basınç hergün otomatik olarak düşüyor. Ama bu düşme derece ayarlama cihazından dereceyi düşürdüğümüz zaman oluyor bunun sebebi ne olabilir ilk zamanlar çok sık değildi ama soğuklar arttıkça hergün olmaya başladı.

 123. Protesisat çalışanı

  serhat bey merhabalar, kombi petek derecesi çok ısındığında basınçta aniden yükselme ve kombi kapatıldığında yada dereceyi düşürüp soğuduğu zaman bar göstergesi düşüyorsa kombinizin üst tarafında bulunan genleşme tankının havası bitmiş veya tankın içerisindeki balonu delinmiş olabilir, genleşme tankının görevi kalorifer sistemindeki su ısındığında oluşan genleşmeyi dengelemek için genleşen suyu içerisindeki balon yardımıyla depolar, bu tip sorunda yapılması gereken en doğru çözüm kombi tamir teknik servisi çağırmanız gelen arkadaşlar genleşme tankı ( denge tankı ) hava basıncını kontrol eder gerekirse basıncını tamamlar

 124. Ziyaretçi Aylin
  8 Ocak 2017
  Cevapla

  Kombimiz Bosch marka ve yaklaşık bir aydır su basıncı birin altına düşüyor ve kombi devre dışı kalıyor neden olabilir

 125. Protesisat çalışanı

  Aylin hanım merhaba, kombi basıncı ne kadar zamanda sıfırlanıyor net bir cevap verebilmemiz için bu konuda bilgi vermeniz gerekiyordu. Bir kaç gün içinde oluyorsa kalorifer tesisatında kaçak var demektir, Ayda bir kere sıfırlıyorsa normaldir.

 126. Ziyaretçi orhan
  24 Aralık 2016
  Cevapla

  kombi bar 0.da fakat hem petekleri hemde sıcak suyu ısıtıyor sadece korktuğumuz neden 0'da iken peteklerin bazılari alt köşe kısım yanmıyor

 127. Ziyaretçi İbrahim
  10 Aralık 2016
  Cevapla

  Ariston marka kombi kullanıyoruz su basıncı ilk takıldığında aylarca eksilme yapmazken son 1 yıldır hemen hergün yarım bar ve fazlası düşme oluyor 4 yıl önce kömürlü kazandan doğalgaza geçtiğimizde bina boruları kesilip kör tıpa takılmadığı söylendi ama basınç çabuk düşmesi olursa bunun sebep olacağı ihtimali söylendi 3yıl olmadı bu zaman içinde olmayıp şimdi olması normalmi yoksa başka bir yerden kaçakmı vardır acaba evide ısıtamıyoruz dereceyi arttırdığımız halde yardımcı olabilirmisiniz

 128. Ziyaretçi cenk
  29 Nisan 2016
  Cevapla

  Kombimin su basınıcını 1,5 - 2 bar arasında ayarlıyorum ancak sıcak suyu açtığımda 2 dk sonra kombi basınç hatası vererek çalışmasını durduruyor bu neden kaynakldır. teşekkürler.

 129. Protesisat çalışanı

  Cenk bey sizin sorununuz su kaçağı değil genel kombi arızasıdır. İlgili markanın yetkili servisini aramanız gerekmektedir. iyi günler dileriz.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir