Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Kombi Basıncı Neden Düşer ?

Kombiler sıcak su vererek ihtiyaçları karşılayabilen ve soğuk havalarda peteklere ısı göndererek ısınmamızı sağlayan cihazlardır.  Her elektronik cihazlar gibi kombilerinde sorunları hayatın bir gerçeğidir.

Özellikle sık yaşanan sorunların başında kombi su basıncının düşmesi görülür. Bu gibi durumlarda, kombi su basıncı düşünce ne yapmalı? Kombi su basıncı nasıl arttırılır? Kombi su basıncı neden düşer? Kombi suyu neden azalır? Gibi soruları sormaya başlarız ve çözüm ararız.

Kombi Su Basıncı 2-3 Ayda Bir Düşüyorsa

Kombi su seviyesinin birkaç ayda bir düşmesi olağan bir durumken, sık sık düşmesi bir sorunun olduğu anlamına gelir. Birkaç ayda bir kombinin su eksiltmesi normal bir durumdur. Tabi bu değişim 0.5 bar gibi bir değerdeyse normaldir. Bu durumda kombi altında bulunan ufak bir vana ile kombiye tekrar su takviyesi yapılabilir.

Kombilerin üzerinde, kombinin içindeki suyun değerini gösteren elektronik veya analog bar göstergesi vardır. Bu gösterge 1.5-2 bar arasında idealdir. Kombi montajı için gelen servis personelleri, bar seviyesinin 1.5 bar da olması gerektiğini söylerler.

Kombiye Su Basma Neden Gerekli?

Kombilerin çalışma mantığı, kombi içindeki su eşanjörden geçerek ısınır ve sisteme gönderilir. Kombideki su 1,5 barın altında olunca, kombi pompası sürkülasyonu sağlamak için daha çok  çalışır ve doğalgaz sarfiyatını arttırdığı gibi ısınmadan yeterli verim alınmaz.

Kombinin Suyu Neden Eksilir?

 • Kombide su eksilmesi 2-3 ayda bir oluyorsa olağan bir durumdur ve normaldir.
 • Bu durumda kombi altındaki ufak vana açılır ve bar seviyesi tekrar eski haline getirilir.
 • Kombide su basınca sık sık düşüyorsa bir sorun olduğu anlamına gelir.
 • Bu basıncın düşme sıklığına göre değişen bir durumdur.
 • Günlük olarak düşme sağlanıyorsa, bu eşanjörde ufak bir çatlak olduğu anlamına gelebilir. Bunu fark etmeniz zordur çünkü çatlaktan çıkan su buharlaşır.
 • Basınç düşmesi daha sık oluyorsa, bu durumda tesisat sisteminin bir yerinde su sızıntısı olabilir.
 • Tesisatta ufak bir çatlak dahi olsa kombi su basıncı düşer.
 • Isıtma sistemindeki basınç, temiz su basıncından çok düşük olduğu için bunu fark edemeyiz.
 • Fark etmenin tek yolu kombideki bar göstergesinin düşmesidir.
 • Bu durumda kendi imkanlarınızla yapacağınız bir şey yoktur.
 • Termal kamera ile sorunun kaynağını bulup, raporlayarak size sunuyoruz.

Kombinin Su Basıncı Neden Yükselir?

Pek sık rastlanmayan bir durum olan kombi basıncının yükselmesinin nedeni, kombiye su aktarımını sağlayan ufak vananın iyi sıkılmamış olmasından kaynaklanır. Vana iyice sıkılırsa bu sorun ortadan kalkacaktır.

Kombi su basıncı yüksek olursa, belli bir seviyeden sonra kombide bulunan tahliye borusundan kombi, o suyu boşaltır. Suyu boşaltmasının nedeni kombide veya tesisatta bir sorun çıkmasını engellemektir.

Kimyasal İlaçla Su Kaçağı Tamiri

Isıtma sistemindeki kaçak, ufak bir çatlak veya kesikse kimyasal ilaçla bu sorun rahatlıkla giderilir. Kırma dökme yapmadan çok rahatlıkla uygulanır. Petek sayısına, dairenin büyüklüğüne göre kimyasal miktarı belirlenir.

Kombiye su verilen kısımdan kimyasal ilaç verilir. Tüm peteklere ulaşması sağlanır. Kombi birkaç gün çalıştıktan sonra, kimyasal ilaç bütün çatlakları kapatır. Bu hizmeti protesisat olarak sağlıyoruz.

Yorumlar (59)

 1. 25 Ağustos 2018
  Cevapla

  Merhaba, ECA kombi kullanmaktayım. 2 yıl önce tesisatı, kombinin yerini değiştirdiğim için ek yaparak balkona çıkarttırdım. Ancak, kışa girerken açtığımda kombinin basıncı düşmeye başladı. Akşam şu verip normale getiriyordum sabah basınç düştüğü için kombi devreden çıkmış oluyordu. Kaçak olan banyo ve yatak odasının peteklerine giden suyu kollektörden kapattım ve 2 yıldır bu şekilde kullandım. Ancak, daha uzun aralarla basınç yine düşüyor. Hatta şimdi yaz konumunda olduğu halde haftada bir 1.1 e düşüyor. Bu tesisattan mı yoksa kombide mı kaçak var? Ek yerinde sıkılmaya yapılmamış olabilir mı? Kombiciler geliyor kim bize kaçak olup olmadığına bakıyorlar. Kim bize yok diyorlar. Ben yapabilirim?

 2. 18 Mayıs 2018
  Cevapla

  Ferroli kombim var su basıncı hergün düşüyor hergün basıyorum tesisatta bi kaçak yok acaba sorun nedir

 3. 17 Ağustos 2018
  Cevapla

  Basınç her gün düşüyor ise kesinlikle tesisatta kaçak var demektir, cihazla noktasal su kaçağı tespiti veya kaçak giderici kimyasal ilaç ile sorun giderilmelidir

 4. 5 Nisan 2018
  Cevapla

  Hayırlı işler bizim bulaşık makinasının su girişini yanlışlıkla sıcak su borusuna bağlamışlar ve kombinin su basıncı ayda bir iki defa düşüyor acaba bu yüzden olabilirmi teşekkürler

 5. 17 Ağustos 2018
  Cevapla

  Merhaba, makinanın yanlışlıkla soğuk su yerine sıcak suya bağlanması kombi basınç düşmesine sebep olmaz öyle olsa herhangi bir sıcak su musluğunu açtığınızda kombideki basınç yine düşerdi, kalorifer tesisatındaki kaçak kombi basınç düşmesine sebep olur bu tip ufak kaçaklarda kırmadan kaçak giderme kimyasalı ile ortadan kaldırılabilir…

 6. 30 Mart 2018
  Cevapla

  Merhaba.Öncelikle bizlere yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.Vailant yoğuşmalı kombi kullanıyorum.Duş alırken kombinin altındaki saat ibresi gibi olan yerdeki bar göstergesi birden kırmızıya kadar indi.O arada dijital ekrana bakmadan hemen su basmak istedim.Su sesi gelmediği için ve ibre değişmediği için yanıldım .Bu seferde basınç yükseldi.Kombiyi kapatıp peteklerden su aldım.Kombiden su gelmesin diye.1 yıldır kullanıyoruz.Bir kez yine basınç düşmüştü.Yaptığım işlem doğru mudur?Bir de basınç değeri için dijital ekrandaki kesik çizgili aralığa mı dikkat etmeliyim?Dijital ekranla normal saat ibresi gibi olan ekran çok farklı.Teşekkürler.

 7. Nesrin hanım merhaba,
  kombi basınç göstergesi duş almayala alakalı düşmez, ancak zamanla ufak eksilmeler yapabilir kombiye su basarken hem manuel göstergeden hemde elektronik göstergeden yükselmeyi görebilirsiniz, verdiğiniz fazla basıncı petek hava alma purjöründen su alarak doğru bir işlem yapmışsınız

 8. 4 Mart 2018
  Cevapla

  Ustam, dairemiz yeni, Taşınalı 3 ay oldu. Daikin marka sıfır kombi taktılar. 3 aydır kullanıyoruz. Ancak kombinin su basıncı her gün azar azar düşüyor. Örneğin Pazartesi 1,7 Salı 1,6 Çarşamba 1,5 Perşembe 1,4 gibi düşüyor. Kombi servisi geldi kombiyi gazı ve havasını kontrol etti, kombide sorun yok, tesisatında kaçak var dedi. Tesisatçı getirdim ama elle ve kağıt havluyla görünür aksamları kontrol etti ve kaçak yok dedi. Mini vanaları da kontrol etti ve görünen bir kaçak yok dedi. Ne yapayım ustam? Ne önerirsin? Not: Eskişehirdeyim.

 9. merhaba,
  Bu tip küçük kaçaklarda cihazla tespit yapmak oldukça zordur kimyasal kaçak giderici sıvı ile her hangi bir tadilat çalışması gerekmeden sorun ortadan kaldırılabilir, yaşadığınız şehir yakınlarında bu tip sorunlarda yardımcı olabilecek profesyonel bir tesisat firması ile iletişime geçerek sorundan kurtulabilirsiniz.

 10. 24 Şubat 2018
  Cevapla

  Merhabalar evi aldığımızdan beri vardı bizden önceki ev sahibi taktirmis 2010 yılından beri sorun yaşamıyorduk bu yıl sürekli şu basıncı düşüyor özellikle banyo yapılınca oluyor yani hem petekler çalışıyor hem banyo yapılınca şu seviyesi düşüyor kırmızı ışık yanmaya başlıyor geçen yıl ek petek taktırdım su tesisatını yeniledik sorunun peteklerin içi temiz sorun ne olabilir teşekkür edrim

 11. Merhaba,
  Kombi su basıncı sürekli düşüyorsa bunun sebebi tesisatta kaçak olmasıdır, kombi altında ve peteklere giriş kısımlarındaki boruları artı ek parçalarını kontrol edin, buralarda herhangi bir sızıntı tespit edilemiyorsa şap altından geçen kalorifer borularında kaçak var demektir, kombi bar düşme süresine göre cihazla kaçağın noktasal yer tespiti yapılıp tamir edilmeli veya kimyasal kaçak giderici ilaç yöntemi ile kalorifer kaçağı giderilmeli.

 12. 20 Şubat 2018
  Cevapla

  Bosch yogusmali kombi kullanıyorum bir hafta once su verdikten sonra su verme muslugu acik kalinca bari yukselmisti muslugu kapatip basinci 1,5 2 araligina getirdim simdi su seviyesi surekli düşüyor hergün 2 3 kez su veriyorum herhangi bir kaçak görünmüyor bari bozuk olabilir mi

 13. 16 Şubat 2018
  Cevapla

  Viesman marka kombi Haziran 2017 de takıldı. Kaloriferi 2017 kasımda, kullanmaya başladık. Su basıncı 3 günde 1,5 bardan, 1 bara düşüyor. Su ilave edip 1,5 bara tamamlıyorum. Tesisatta kaçak yok baktırdık, karşı mini servisi baktı kombide sorun olmadığını söyledi. Bu gün dikkatimi çeken, önce su takviyesi ile basıncı 2 bara kadar çıkardım, su gider borusunu giderden çıkardım, bir kovanın içerisine koydum. Kombi 30 derecede çalışır vaziyette bıraktım. 9 saat sonra eve döndüğümde 3 litre kadar su biriktiğini gördüm. Sorun su giderinde olabilirmi?

 14. merhaba,
  giderden çıkarttığınız sanırım yoğuşma borusu, oradan çıkan su bar düşmesine sebep olmaz, dediğiniz gibi sürekli kombi bar düşmesi oluyorsa kombiden değil tesisattan kaynaklanıyor olmalı

 15. 14 Şubat 2018
  Cevapla

  Merhaba baykan marka kombimin bar seviyesi düzensiz 1 in altınada düşüyor 3 e de çıkıyor ne yapmam lazım teşekkur ederim

 16. kombi içerisindeki su ısındığında genleşir, bu genleşmeyi önlemek için denge tankı denilen parça bu olayı dengeleme görevini yapmaktadır kombi basıncı ısındığında yükseliyor soğuduğunda düşüyorsa kombinin genleşme tankının havası bitmiş veya genleşme tankının içerisindeki şambrel delinmiş olmalı

 17. 4 Şubat 2018
  Cevapla

  Merhabalar kombi bar saatimi 1.5 barda ayarladigimda sizin olagan periodda eksiltme oluyor 1-2 ay civari 0.5 eksilme olup kombi calismiyor bu normaldir dediniz fakat ikinci bir sorunum ayni ayarda petek isisi maksimum 50 yapabiliyorum uzun sure elimi tuttugumda hafif yakmaya basliyor petek uzerinde… 55 derece ustune ayarladigimda 60-65e bu sefer bar saati 3 bari gecip kirmizi cizgiye girip kombi ateslemeyi kesiyor bu durum basinc ayari yapan biyerle mi alakali acaba sogukken sistem 1.5 bar inininca 2 2.5 bar arasina cikiyor 2.5 da gecebiliyor
  Iyi calismalar

 18. merhaba,
  kombi içerisinde bulunan genleşme tankının havası azalmış veya bitmiş olduğunda bu sorunla karşılaşabilirsiniz, kombi tamir teknik servisinden destek almalısınız.

 19. 9 Ocak 2018
  Cevapla

  Merhaba eca marka kombi kullanıyorum 3 yıldır bu son bu kaç aydır sık sık su basıncı düşüyor neyden kaynaklanabilir acaba yardım için teşekkür ederim kolay gelsin.

 20. 22 Aralık 2017
  Cevapla

  MERHABA KOLAY GELSİN.KOMBİNİN BAR AYARINI 1.7 GİBİ BİR DEĞERDE TUTARKEN DÜN 1.5 BUGÜNSE 1.4 OLDUĞUNU FARK ETTİM.NEYAPMALIYIM.POMPA VE BEYNİNİ YENİ DEĞİŞTİRDİM

 21. Merhaba, kombi su eksiltmesi devirdaim pompası veya kombi beyin kartıyla alakalı olamaz, tesisat borularında su kaçağı veya petek vana gurubunda su sızdırması gibi bir durumdan kombi suyu eksiltir, telefon numaralarımızdan iletişime geçtiğiniz taktirde sorunu garantili şekilde ortadan kaldırabiliriz.

 22. 21 Aralık 2017
  Cevapla

  selam arkadaşlar ben kombiyi yeni taktırdım demirdöküm atron modeli ve suya doyuramadım tamamlıyorum 2 saat sonra tekrar sıfır bara düşüyor ne yapmam gerekiyor.

 23. Serhat bey merhaba,
  kombinizde sürekli su eksiltmesi oluyorsa kalorifer tesisat borularınızda kaçak var demektir, bu sorunu iki şekilde çözebiliriz
  1. yöntem tesisatınızdaki kaçak noktası elektronik cihazlarla belirlenip tespit edilen nokta kırılarak kaçıran parça kesilip değiştirilir
  2. yöntem herhangi bir tespit çalıması veya kırım yapılmadan tesisatınıza kaça giderici kimyasal verilerek kaçak garantili şekilde giderilebilir.

 24. 20 Aralık 2017
  Cevapla

  merhabalar bosh marka kombim son zamanlarda her gün bar düşüyor. su çektiriyoruz ama 24 saat içinde yine düşüyor. peteklerin havasını aldık mobil sistem olduğu için her petek havlupan da dahil tümünün havası alındı gecen kış sonu bakımını da yaptırmıştım.gözle görülebilecek ek yerlerinde herhangi bir kaçak söz konusu değildir. kombi içinde bir kacak olsa altı ıslanır diye düşünüyorum oradada her hangi bir yaşarma bile yok sizde problem ne olabilir.

 25. 15 Aralık 2017
  Cevapla

  – Basınç düşüyor 5 litreye yakın su eksiltiyor –
  Wisemann kazan var evde ev tripleks 400 m2 bir alan. Hem basınç yarım günde 2 bar iken 1 ‘in altına düşüyor hem de altta su doldurma için konulan vanadan yarım günde 10 litreye yakın su alıyor. Evde sürekli basıncı kontrol edip suyu takviye etmem gerekiyor. Kendi servisi geldi 1360 lira verdim pompa değişti sorun geçmedi dün geldi 140 lira verdim azot bastı hala aynı

 26. 9 Aralık 2017
  Cevapla

  Mrb benım konbım demırdokum halen yenı takıl 1 hafta felan oluyor ben su bansıncını 1.5 getırıyorum her gun 1 bar dusuyor mesela pazartesı 1.5 yaptım salı 1.4 carsamba 1.3 persembe 1.2 cuma 1.1 cumartesı 1 altına dusuyor haftada 1 bunun sebebı nedır acaba kaçak vardı salonda onu tatamen kapattık petegı ana vanadan dığer 6 petek her uer calısıyor sızıntı dahı yok ama bar sureklı dusuyor her gun 1 er 1 er sebeb nedır ??

 27. 8 Aralık 2017
  Cevapla

  PETEKLERİ KULLANMIYORUM , SADECE SICAKSUYU KULLANIYORUM. F-10 ARIZA GÖSTERİYOR .BAR 0,5 İ GÖSTERİYOR .KOMBİYE SU VERİYORUM.EŞİM BULAŞIKLARI YIKADIKTAN SONRA TEKRAR,TEKRAR, DÜŞÜYOR.BİLEN VEYA TAHMİN EDEN ARKADAŞLARA SORUYORUM.LÜTFEN CEVAPLADIRIN.

 28. 8 Aralık 2017
  Cevapla

  Bar 0’a düşüyor sürekli. Peteklerim hep buz gibi. Barın altındaki vanayı açıp 1.5 a getiriyorum 5 dakka sonra gene sıfıra düşüyor ne yapmam lazım

 29. 7 Aralık 2017
  Cevapla

  Merhabalar, yeni Arçelik kombimizin barı 1 haftada 1.5’tan 1’in altına düşüyor haftada bir su basmak zorunda kalıyoruz. Tesisatta herhangi bir kaçak varsa basıncı tamamen sıfıra düşer mi yoksa belirli bir değerden sonra durur mu?

 30. 5 Aralık 2017
  Cevapla

  Kombi çalışırken kombinin içinden şırıl şırıl su sesi geliyor ne olabilir

 31. 23 Kasım 2017
  Cevapla

  Kombimiz yaklaşık iki senedir bar seviyesi 3 günde bir 0 a düşüyor servis geldi ateşlemede sorun var dedi parça değişti 1 ay sonra tekrar başladı sürekli düşüyo

 32. 24 Kasım 2017
  Cevapla

  Dilan hanım merhaba,
  kombi bar düşmesi ateşleme ile kesinlikle alakalı olamaz tesisatlardan kaynaklanır, kaçak giderici kimyasal ile sorun garantili bir şekilde giderilebilir

 33. 13 Kasım 2017
  Cevapla

  İyi akşamlar,kombinin basıncını yükseltmek istiyorum fakat 1 bar olmadan hortumdan su geliyor ve daha fazla yükselmiyor. Sebebi nedir ve nasıl bir çözüm bulabiliriz

 34. kombi bar göstergesi arızalı olmalı aksi taktirde 3 barı geçmeden emniyet ventilinden su vermemeliydi

 35. 8 Kasım 2017
  Cevapla

  SELAMLAR Buderus marka kombim var yaz modunda calistiginda problem yoktu. Kış modunda basinc surekli dusmeye basladi acaba problem ne ilabilir?

 36. Nihat bey merhaba,
  tesisatın ve peteklerin açıkta kalan kısımlarını dikkatlice kontrol etmelisiniz, herhangi bir sızdırmaya rastlamazsanız şap altında tesisatın bir yerinde kaçak var demektir tesisat kaçak giderici kimyasal ile kırmadan sorun giderilebilir

 37. 5 Kasım 2017
  Cevapla

  Merhaba kombinin basinci gun icerisinde hic calismadan(6 saat icinde) 1.5 tan 1 dusuyor sebebi ne olabilir

 38. merhaba,
  tesisatın vana ve ek parçalarını kontrol edin gözüken bir yerinde sızdırma yoksa tesisatta kaçak var demektir, kaçak giderici kimyasal yöntemle kırmadan sorunu çözebiliriz

 39. 2 Kasım 2017
  Cevapla

  Merhaba Ferroli kombi var bar göstergesi 1 de ve vanayı cevirdiğimde yükselmiyor su almıyor sebebi ne olabilir acaba

 40. Merhaba kombi su doldurma vanası arızalanmış veya tıkanmış olmalı, servis çağırarak müdahale ettirmelisiniz

 41. 7 Eylül 2017
  Cevapla

  Merhaba. Kombim dün bakıma gelen teknik servisin ardından,sürekli basinç düşüklüğü gibi bir problem cikartmaya başladı,daha öncesinde ayda bir 1 bar gibi bir düşüş gösterirken şimdı basıncı 2 ye tamamladığım kombim 1-2 saat sonra 0 a yaklasiyor. Tekrar tamamlıyorum tekrar ayni şey oluyor.tesisat baglantilarini ve petekleride kontrol ettim hiçbir damlatmada,yok. Acaba servisin yanlış yapmış olduğu birşey olabilirmi. Şimdiden vereceğiniz cevap için teşekkürler

 42. Barış bey merhaba,
  Kombi teknik servisi bakım yaptıktan sonra başladı ise belki kalorifer sistemindeki havayı kombi otomatik tahliye ettiği için düşüyor olabilir, bir kaç gün daha eksildikçe tamamlayın sorun devam ederse tesisatta kaçak var demektir, bu tip sorunlarda herhangi bir kırım veya tadilat gerektirmeden kaçak giderici kimyasal ile sorunu ortadan kaldırabiliriz.

 43. 6 Haziran 2017
  Cevapla

  meraba 10 gündür hergun bar seviyesi 1.5 altına düşüyor daha geriye doğru düşüyor 1.5 getiriyom ertesi gün gene düşüyo sıcak su açılınca oluyoyor bu sorun

 44. 1 Haziran 2017
  Cevapla

  Falke marka kombi kullaniyorum .son 1 aydır sıcak suyu kullanamıyorum.usta baktı bazı parçaların görevini yapmadığını değişmesi gerektiğini ( tribun ve icindeki pervane) söyledi ve 450 TL kadar bir meblağ aldı ve ardından tekrarlaması üzerine suyun barının düşük olduğunu ve iskiden halledebilirsiniz dedi ve gitti sizce nedir problem teşekkürler

 45. 10 Mayıs 2017
  Cevapla

  Merhaba bizim kombi daha yeni oldu birden bar sayısı sürekli 2.5 yada 2.6 gibi oluyor sürekli mavi bi ışık yanıyor düşük basınç hatası yanıp sönüyor kalorifer ve su dereceleri muslukları açmaya bağlı olarak inip yükseliyor kendi kendine ne yapmamız lazım servis çağırmaya gerek var mı kendimiz nasıl çözebiliriz

 46. Merhaba, benim kombinin su basıncı ortalama haftada bir 0,2 bar düşüyor acaba kalorifer boru hattında bir patlak olabilir mi?

 47. 23 Şubat 2017
  Cevapla

  Kombi basinci iki uc gunde bir dusuyor kollektorden gunde 20. 25 dalmla su akiyor nedeni bu olabilirmi acaba

 48. 7 Şubat 2017
  Cevapla

  Merhaba.kombi basınç ayarı hergün düşüyor 0a geliyor ben 4 gündür yükseltiyorum hergün.kombinin basınç göstergesinin yanında beyaz bir plastikten damlıyor onun dışında peteklerde sızma Yok ne yapmalıyım.Teşekkürederim

 49. 3 Şubat 2017
  Cevapla

  merhaba kombinin suyu surekli bitiyor tekrar 2 bara getiriyorum.7 saat sonra tekrar bitiyor herhangi bir patlama soz konusu olurmu birde surekli su damlatiyor

 50. 21 Ocak 2017
  Cevapla

  Geçen hafta kombinin suyu bitmisti , bu hafta tetrar bitti bu neden olur, su bitince kombi duruyor ev soğuyor öyle anlıyoruz bi bakıyoruz suyu bitmiş

 51. 21 Ocak 2017
  Cevapla

  Su basıncını arttırıyorum.arttırdığım su basıncı anında tahliye borusundan boşalıyor

 52. 12 Ocak 2017
  Cevapla

  Basınç hergün otomatik olarak düşüyor. Ama bu düşme derece ayarlama cihazından dereceyi düşürdüğümüz zaman oluyor bunun sebebi ne olabilir ilk zamanlar çok sık değildi ama soğuklar arttıkça hergün olmaya başladı.

 53. serhat bey merhabalar,
  kombi petek derecesi çok ısındığında basınçta aniden yükselme ve kombi kapatıldığında yada dereceyi düşürüp soğuduğu zaman bar göstergesi düşüyorsa kombinizin üst tarafında bulunan genleşme tankının havası bitmiş veya tankın içerisindeki balonu delinmiş olabilir, genleşme tankının görevi kalorifer sistemindeki su ısındığında oluşan genleşmeyi dengelemek için genleşen suyu içerisindeki balon yardımıyla depolar, bu tip sorunda yapılması gereken en doğru çözüm kombi tamir teknik servisi çağırmanız gelen arkadaşlar genleşme tankı ( denge tankı ) hava basıncını kontrol eder gerekirse basıncını tamamlar

 54. 8 Ocak 2017
  Cevapla

  Kombimiz Bosch marka ve yaklaşık bir aydır su basıncı birin altına düşüyor ve kombi devre dışı kalıyor neden olabilir

 55. Aylin hanım merhaba,
  kombi basıncı ne kadar zamanda sıfırlanıyor net bir cevap verebilmemiz için bu konuda bilgi vermeniz gerekiyordu. Bir kaç gün içinde oluyorsa kalorifer tesisatında kaçak var demektir, Ayda bir kere sıfırlıyorsa normaldir.

 56. 24 Aralık 2016
  Cevapla

  merhaba kombi bar 0.da fakat hem petekleri hemde sıcak suyu ısıtıyor sadece korktuğumuz neden 0’da iken peteklerin bazılari alt köşe kısım yanmıyor

 57. 10 Aralık 2016
  Cevapla

  Ariston marka kombi kullanıyoruz su basıncı ilk takıldığında aylarca eksilme yapmazken son 1 yıldır hemen hergün yarım bar ve fazlası düşme oluyor 4 yıl önce kömürlü kazandan doğalgaza geçtiğimizde bina boruları kesilip kör tıpa takılmadığı söylendi ama basınç çabuk düşmesi olursa bunun sebep olacağı ihtimali söylendi 3yıl olmadı bu zaman içinde olmayıp şimdi olması normalmi yoksa başka bir yerden kaçakmı vardır acaba evide ısıtamıyoruz dereceyi arttırdığımız halde yardımcı olabilirmisiniz

 58. 29 Nisan 2016
  Cevapla

  Merhaba Kombimin su basınıcını 1,5 – 2 bar arasında ayarlıyorum ancak sıcak suyu açtığımda 2 dk sonra kombi basınç hatası vererek çalışmasını durduruyor bu neden kaynakldır.

  teşekkürler.

 59. Merhaba Cenk bey sizin sorununuz su kaçağı değil genel kombi arızasıdır. İlgili markanın yetkili servisini aramanız gerekmektedir. iyi günler dileriz.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir