Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

KOMBİ PETEKLERİ ISITMIYOR

Kombiler ve petekler bakımları aksatıldığında verimli çalışamaz. Kimi zaman kombi ısı vermez, kimi zaman da peteklerin bir bölümü ısıtır, bir bölümü ısıtmaz. Bazen de peteklerin üst kısımları sıcak olurken alt kısımları soğuk olur. Bunlar düzenli bakım yapılmayan kombi tesisatlarında sık karşılaşılan bir durumdur.

Kombi petekleri ısıtmıyor

Peteklere iki yılda bir bakım yaptırılması tavsiye edilirken, kombilerin de yılda en az bir kez temizlenmeleri gerekmektedir. Kombi petekleri ısıtmıyorsa, öncelikle sistemin içinde hava olduğu düşünülebilir. İlk kurulum aşamasında içindeki havanın mutlaka boşaltılması gerekmektedir. Kullanılmaya başlandıktan sonra da radyatörlerin içinde hava birikebilir. Bu havanın da dışarı atılması gereklidir. Sistemin içinde değişik nedenlerle hava oluşumu meydana gelebilir. Eğer kombi tesisatına bağlı olan peteklerin bir kısmı ısıtmıyorsa radyatörlerin içinde havanın oluştuğu söylenebilir. Kimi zaman da radyatörlerin bir kısmı sıcak olurken bir kısmı soğuk olabilmektedir. Bu da radyatörlerin içindeki havadan kaynaklanabilir. Havanın bulunduğu bölümlere sıcak su gitmez. Bu da peteklerin bir kısmının soğuk kalmasına neden olur.

Kombi bakımı Kombi petekleri ısıtmıyorsa, sistemdeki su basıncının da kontrol edilmesi gerekir. Kombi tesisatının içinde dolaşımda olan su zamanla eksilebilmektedir. Bu durum da peteklerin ısınmasını önleyebilir. Kombi tesisatının içindeki suyun düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir. Kombilerin üzerinde suyun basıncını belirten bir gösterge vardır. Bu gösterge üretici firmanın tavsiye ettiği rakamdan küçükse, sistemin içinde bulunan suyun basıncı düşmüş demektir. O zaman da su ilave edilmesi gereklidir. Kombiden yeterli verim elde edilemiyorsa vana arızası da akla gelmelidir. Kombi tesisatında birden fazla vana vardır ve bu vanalar zaman içinde arızalanabilir. Bu gibi durumlarda vanalar yenileri ile değiştirilmelidir. Tesisatta tıkanıklık varsa da ısınma sorunu ile karşılaşmanız mümkündür. Kombi tesisatının kurulumu sırasında gözden kaçan küçük bir parça borular içine girebilir. Bu da zamanla tıkanmaya yok açabilir. Kombinin içindeki devir daim pompası da arızalanabilir. Bu pompanın arızalanmasındaki en büyük nedenler arasında tesisattaki kireçlenme gelmektedir.

                Kombi bakımları ve petek temizliği yaptırılmadığı zaman tesisatın içinde ve peteklerde tortular meydana gelebilmektedir. Hatta kireçlenme de olmaktadır. Kireçlenme zamanı suyun özelliğine değişmektedir ancak su hangi özellikte olursa olsun mutlaka kireçlenme yapacaktır. Bu da ısınma sorunlarına neden olacaktır. Kombi petekleri ısıtmıyorsa kireçlenmeden sözedilebilir.

Petekleriniz ısınma ile ilgili her tür sorunda mutlaka uzman bir ekipten yardım istemelisiniz. Petek tıkanıklığı, kombi arızası, su kaçağı ve benzeri sorunlarda modern cihazlarla hizmet veren uzman ekipler, tüm şikayetleri kısa bir süre içinde ortadan kaldırıyor. Peteklerin bakımı sırasında yerlerinden sökmeyen profesyonel ekipler, tesisatın temizliğini de çevreyi kirletmeden yapıyor.

Kalorifer tesisatında meydana gelen su kaçaklarını da gelişmiş teknolojilerle üretilen cihazlarla tespit eden donanımlı personel, en güvenli çözümleri sunuyor. Kombi petekleri ısıtmıyor diyorsanız firmamıza başvurarak uzman desteği alabilirsiniz.

Deneyimli teknik ekibimiz peteklerinizi özel kimyasal ilaç yardımı ve petek temizlemek makinesi ile kalorifer tesisatınızın tüm temizliğini uzmanca kırıp, sökme işlemi yapmadan halletmektedir.

Kalorifer tesisatı

Bazı tesisatçılar petek temizliği yaptıklarını ileri sürerek kalorifer tesisatının içine koruyucu kimyasallar koyabiliyor. Bazıları da boyalı su atabiliyor. Bu tip olaylarla karşı karşıya gelmek istemiyorsanız mutlaka uzman bir kuruma başvurmanız gerekmektedir. Uzman ekiplerle hizmet veren firmamız, en son teknolojilerle üretilen cihazlarla hizmet vermekte, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesine göre çalışmaktadır. Müşterilerinin tüm beklentilerine en üst düzeyde cevap veren firmamız, gelişen teknolojiyi yakından takip ederek personelini de bu teknolojiye göre yönlendirmektedir.

Yorumlar (7)

 1. 20 Ocak 2015
  Cevapla

  Petekleri + yönünde aciyorum ama ısinmıyor neden acaba

 2. 23 Aralık 2014
  Cevapla

  Sitenizi bir kaç günlük ısınma problemimi çözebilmek adına İnternet’te araştırma yaparken buldum. Cumartesi sabah aramama rağmen , akşamına randevu alabildim. Siteyi incelerken diğer sitelere/ firmalara kıyasla işinize daha profesyonelce yaklaştığınızı fark etmiştim ama; açıkçası bu kadar ciddi, disiplinli ve düzgün bir çalışma beklemiyormuşum. Tek bir petek üzerinden evimi hiç kirletmeden tüm peteklerim temizlendi, kombinin bakımı yapıldı. Kombiyi daha verimli kullanabilmem için gerekli bilgilendirme ve uygulamalar yapıldı.Ve tüm bu işlemleri iki tane gencecik, işinin ehli, efendi, temiz, düzgün ağabey – kardeş yaptı.Evde malzemeleri kullandıkları kısımları dahi temizleyip evimden öylece çıktılar.
  Öncelikle ellerinize, emeğinize sağlık. Daha önce de belirtilmiş ama; bir de ben tekrarlayayım:aldığınız para kuruşuna kadar helal hoş olsun.

 3. 26 Kasım 2014
  Cevapla

  Petek temizliği ve kombi bakımı için hizmet aldığım firmanızın sunmuş olduğu imkanlardan, kalitesinden ve bu işe verdikleri önemden çok fazla memnun kaldım. Sorunu bulmada ve çözüme kavuşturmada son derece sistematik olarak ilerleyen, bilinçsiz hiçbir işe yer vermeyen, müşterisinin memnuniyetini zirvede tutan ekibinize ve bu ekibin bir araya gelmesinde önemli rol oynayan uzman firmanıza çok teşekkür ederim. Isınma sistemimde yaşadığım bu probleme elektronik cihazlar ve özel kimyasallar yardımı ile yaklaşan ekibiniz takdiri fazlasıyla hak ediyor.Bu yüzden buradan da teşekkür etmek istedim.Emeğinize ve kaliteli çalışma prensiplerinize sağlık arkadaşlar.Başarılı işlerinizin devamı dilerim.İyi çalışmalar.

 4. 26 Kasım 2014
  Cevapla

  Evimizin ısıtma sisteminde birkaç zamandır meydana gelen ısınma probleminin, sisteme daha fazla zarar vermesini engellemek adına yoğun iş temposundan bulduğumuz fırsat ile halletmek adına firmanızı aradık. Petek altı ısınmıyor ve petek temizliği başlıkları altında yaptığımız konuşma sonucu evimize bir ekip gönderildi. Öncelikli olarak peteklerin havası kontrol edildi ve sorunun bundan kaynaklanmadığı anlaşılınca petek temizliği işleminin uygulanacağına karar verildi. Kombinin de bakım işlemi yapıldıktan sonra harekete geçen ekibiniz temizleme işlemini radyatörleri sökmeden halletti. Özel olarak tasarlanan kimyasallar yardımı ile yapılan bu işlem sayesinde çevreye hiçbir zarar vermediğiniz ve süreci hızlı, hijyenik bir şekilde tamamladığınız için bütün ekibe ve firmanıza çok teşekkür ederiz. Bu devirde ve özellikle İstanbul gibi bir yerde sizin gibi bu tesisat işlerine önem veren firmaları bulmak çok zor. Tekrardan teşekkürler. İyi çalışmalar dileriz.

 5. 25 Kasım 2014
  Cevapla

  Hem iş yerimizde hem de evimizde 15 günlük arayla meydana gelen kombi sistemlerindeki arıza sonucu yaptığımız araştırmalardan sonra firmanızı bulduk ve hissettiğimiz güven duygusu ve referanslardan hareketle bağlantıya geçtik. Acil bir çözüm istediğimizi bildirdikten sonra gün içinde profesyonel ekip gönderen firmanıza öncelikli olarak çok teşekkür ederiz. Hem iş yerimizdeki hem de evimizde peteklerin kireçlenmesi sonucu meydana gelen yarı sıcak yarı soğuk durumun çözülmesi için uygulanan petek temizliği işlemleri hem kısa hem de hijyenik olarak halledildi. Ellerinde bulunan teknolojiyi ve özel ekipmanları çok iyi bir şekilde kullanan ve kaliteyi iş yaparken giydikleri kıyafetlerden bile gösterilen ekibinize çok teşekkür ederiz. Hem maddi hem de manevi açıdan kendimizi çok iyi hissettik. Bol müşterili, bol kazançlı işler dileriz. İyi çalışmalar arkadaşlar.

 6. 13 Kasım 2014
  Cevapla

  Kombi tesisatımızın bakımı ve peteklerimizde yaşanan ısınma sorunlarına getirdiğiniz üstün hizmet teknolojisi ve müşteri memnuniyetinin en üst seviyede tutulmasından kaynaklı hepinize çok teşekkür ederiz. Evli bir çift olarak peteklerimizdeki ısınma sorununu halletmek için firmanızdan hizmet almamızla beraber uygulanan petek temizliği ve kombi bakım işlemlerinin ardından ısıtma sistemimiz ilk günkü temizliğine ve sağlığına kavuşmuş oldu. Özel kimyasallar ve teknolojik aletler kullanılarak yapılan bu kaliteli ve en önemlisi bilinçli, uygulamalar için sizlere bir kez daha teşekkür ederiz. Aldığınız para sonuna kadar helal olsun. Hayırlı kazançlar, bol müşteriler dileriz.

 7. 13 Kasım 2014
  Cevapla

  Bütün çalışma ekibine ve uzman firmanıza sunmuş olduğu kaliteli, hızlı ve sağlıklı hizmetlerden, müşterilerine verdikleri değerden, bu tesisat bakımı ve onarımı işlerini yaparken çevreyi inşaat alanlarına çevirmedikleri için çok teşekkür ederiz. Petek temizliği için başvurduğumuz firmanız tarafından ofisimize gönderilen profesyonel personel sayesinde sorun diye tabir edilen bu tesisat aksaklığı öylesine hızlı ve hijyenik bir şekilde halledildi ki memnun kalmamak, takdir etmemek mümkün değil. Çevreye zarar verilmeden, yaşam alanı işgal edilmeden ve en önemlisi radyatörler sökülmeden yapılan bu işlemler kalitenizin en iyi göstergeleriydi. Müşteri memnuniyeti de tam bu aşama karşımıza çıkıyor ve tartışılacak hiçbir tarafı yok. Hepinize bir kez daha teşekkür ederiz arkadaşlar, iyi çalışmalar, hayırlı kazançlar.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir