Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.
Peteklerin Altı Isınmıyorsa Ne Yapmalısınız ?

Peteklerin Altı Isınmıyorsa Ne Yapmalısınız ?

Kombi ve kalorifer tesisatında bulunan peteklerin altı ısınmıyor mu? Üstelik kombinin çalışmasında bir sorun yokken peteklerin alt kısımları soğuk mu? Bunun nedeni, peteklerde biriken su taşları ver kireçlerdir. Bu oluşan maddeler suyun devir daimini engellemekte, böylece peteklerin alt kısımlarının ısınmamasına neden olmaktadır. Ayrıca kalorifer sisteminin tamamlayıcı olan boruların içinde de kireçlenme olabilir. Bu da suyun yolunu daraltır. Böyle bir sorunla karşı karşıya kaldığınızda uzmanlardan destek almanız gerekmektedir.

Peteklerin altı ısınmıyor Kalorifer tesisatlarında meydana gelen tüm sorunlarda uzman çözümler üreten firmalar, profesyonel teknik servisleri aracılığı ile müşterilerinin tüm beklentilerini karşılamakta, tüm şikayetleri kalıcı olarak ortadan kaldırmaktadır.

Kurumsal firmalar sektördeki tüm yenilikleri takip etmekte, gelişmelerle ilgili olarak da personeline eğitim vermektedir. Bu sayede de kurumsal şirketlerde hizmet veren teknik personel, meydana gelen tüm sorunları ustalıkta çözmektedir.  Peteklerin altı ısınmıyor ise uzman personel özel kimyasallarla genel temizliği yapmaktadır.

İşi sıradan tesisatçılara yaptırmaya kalktığınızda sisteme koruyucu kimyasal verecek, bu kimyasallar da peteklerdeki kireçlenmeyi ortadan kaldırmayacaktır. Koruyucu kimyasallar geçici çözümler getirecektir. Suyun tamamen değiştirilmesi de bir çözüm olmayacaktır. Zira kireçlenme sonucu tıkanan peteklerin suyu tamamen değiştirilse de sorunun ortadan kalkması mümkün değildir. Üstelik bazı tesisatçılar özel kimyasal yerine sisteme boyalı su vermektedir. Bunun da yaşanan sorunu ortadan kaldırması mümkün değildir.

Firmamız, petek temizliğinde özel temizleme kimyasalları kullanmaktadır. Bu kimyasallar sistemde biriken kireçleri tamamen çözmektedir. Sonrasında sistemde bulunan suyun değiştirilmesi ile kireçlenme sorunu tamamen ortadan kalkacaktır. Uzman ekibimiz tesisatın içine özel kimyasalı attıktan sonra özel olarak tasarlanmış petek temizleme makinesini kullanmaktadır. Sonrasında yüksek basınçlı su ile kalorifer sisteminin içi tamamen temizlenmektedir.

Peteklerin altı ısınmıyorsa ne yapmalıyım ? diyerek başvurduğunuz kurumsal firmalar işlemi radyatörleri de yerinden sökmeden gerçekleştirmektedir. Bu sayede işlem sırasında ve işlem bitiminde çevre kirlenmemektedir. Uzman personeller temizleme işlemi bittikten sonra kalorifer sistemine koruyucu kimyasallar eklemektedir. Ardından da kombinizi çalışır duruma getirmektedir. Temizliğin ardından sisteme eklenen kimyasal koruyucular tesisatı ve kombiyi korumakta, kireçlenmenin önüne geçmektedir. İster merkezi ister kat kaloriferli sistem olsun kalorifer sisteminin düzenli olarak bakımları yapılmazsa kireçlenmenin olması kaçınılmazdır. İlk başlarda pek fark edilmeyen bu durum ilerleyen zamanlarda ısınma sorununu beraberinde getirmektedir. Kireçlenme sonucu tıkanan kalorifer sitemlerinde kombinin ısı ayarı ne kadar yükseltilirse yükseltilsin ısınma imkanı olmamaktadır.

Petek temizliği Panel radyatörlere halk arasında petek denilmektedir. Petekler de merkezi sistemler ve kombi sistemlerinde kullanılmaktadır. Panel radyatörlerin ısınmaması şikayetleri sık sık karşılaşılan sorunların arasında gelmektedir. Eğer sistemde basınç azsa panel radyatörlerinde bir kısmı ısınmayabilir. Özellikle en son peteklerde bu sorun meydana gelir. Bu durumda kalorifer sistemindeki basıncın kontrol edilmesi gerekmektedir. Sistemde hava olması durumunda da ısınma peteklerin ısınmaması sorunu meydana gelebilir. Bu durumda da kalorifer sistemindeki havanın atılması gerekmektedir. Ancak bu sorunların hiçbiri peteklerin altının soğuk üstünün sıcak olmasına neden olmaz.

Peteklerin altı ısınmıyor ise kesinlikle kireçlenmenin göstergesidir. Basıncın az olması, sistemde havanın bulunması, kullanıcı tarafından çözülebilecek sorunlardır. Ancak peteklerin altının ısınmaması sorununda mutlaka uzman destek alınması gerekmektedir. Bu tip sorunlarda da uzman personellerle hizmet veren kurumsal firmaların tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

Panel radyatörlerin altı ısınmıyorsa, buna rağmen üst kısımları sıcaksa peteklerinize bakım yaptırmanız gerekmektedir. Çünkü panel radyatörlerin içinde çamurlaşmış pislikler, kireçler, tortular olmuştur. Teknolojiyi yakından takip eden firmamız bu ve benzer sorunları profesyonel servis ekipleri aracılığı ile gidermekte, sorunlara kalıcı çözümler sunmaktadır.

Yorumlar (16)

 1. 8 Şubat 2017
  Cevapla

  Merhaba petekleri yeni temizlettim. Videodaki makinayla 10 gün petekler iyiydi 10 gun sonra altı soguk üstü el değmiyor. Herkes farklı birsey söylüyor. Yok mu bunun çözümü

 2. 5 Şubat 2017
  Cevapla

  Merhaba. Petek ısınma problemimiz var bizimde. O konuda bilgi isteyecektim. Geçen yıllarda gayet güzel ısınıyorduk bu yıl peteklerimizin altı soğuk buz gibi oluyor üstü ısınıyor. Tesisat temizliği tavsiye ettiler yaptırdık ancak hala sorun devam ediyor. Su basıncıda normal sistemin. Ne önerirsiniz ne yapmalıyım. Teşekkür ederim..

 3. 16 Ocak 2017
  Cevapla

  Merhaba dublex evimizin alt kısmının petekleri güzel şekilde yanıyor ama üst odalardaki petekler az yanıyor hatta tek odadaki petek altı soğuk üstü ılık yanıyor sorun nedir neyapmam gerekir

 4. 4 Ocak 2017
  Cevapla

  Merhaba
  Oturduğum daire yeni haliyle kombi ve petekler yeni. Ama peteklerin alt tarafı üst tarafa göre soğuk sebebi nedir ? Yardımcı olur musunuz ?

 5. 11 Ocak 2017
  Cevapla

  kalorifer içindeki suyun basıncı düşükse sirkilasyon yetersizdir,1 petekler aynı hat üzerinde fazla ise sirkilasyon zayıflar,sirkülasyon zayıf ise peteklerin alt kısmı soğuktur. çözümü yokmu var kombi servisine sorunu ileterek sirkilasyonu hızlandırmak için dönüş hattına pompa kullanılmalıdır.konulan pompanın kombiye olumsuz etkisi olmaması için kombi servisi ile diyaloğ kurulmalı saygılar

 6. 14 Kasım 2016
  Cevapla

  Evimde 6 adet kalorifer peteği var fakat 1 adeti çalışmıyor neden acaba ?

 7. 18 Ekim 2016
  Cevapla

  Peteklerin üstü ısındığı halde alt kısmı ısınmıyor, peteklerin havasını aldık olmadı, kombi derecesini yükselttik olmadı, kombi su seviyesi de normal olması gerektiği gibi, ne önerirsiniz ne yapmalıyım.

 8. Kombi ayarı yüksek sonuna kadar açıyorum yine de peteklerin altı ısınmıyor, hava vardır dedim havasını aldım sorun yok, kombidendir dedim servisi aradım sorun kombi de değil, bu sorunun sebebi nedir, yardımcı olurmusunuz ?

 9. 2 Şubat 2016
  Cevapla

  merhaba sayın yetkili, peteklerimiz geçen yıla göre daha az ısınıyor, hatta üst kısımları iyi ısınırken alt kısımlar oldukça az ısınıyor bu durumda kombiyi daha çok açmak durumunda kalıyoruz, geçen yıllara oranla bu yıl daha fazla fatura ödüyoruz ve ısınma kalitemiz oldukça düştü, bu durumda ne yapmamız gerekmektedir ?

 10. Merhaba Derya Hanım,

  Petekleriniz yeteri ısıyı elde edemediğinde haklı olarak kombi derecesini yükseltiyorsunuz ancak bu kesin bir çözüm değildir, petek temizliği yaptırdığınız da kombi derecesini yükseltemenize ve daha fazla yakıt harcamanıza gerek kalmayacak, sizlere önerimiz Protesisat firmamızı arayarak petek temizliği yaptırmanızdır. iyi günler dileriz.

 11. 18 Şubat 2015
  Cevapla

  Merhaba kiraci olarak oturdugumuz evde de petek alt ısınma sorunu var toplam 4, isinmayan 3 petek var bunla ilgili bir fiyat verirseniz sevinirim. Malum kiraci olduğumuz icin bu extra gideri karşılamak sikinti umarim fiyat verirken bunuda goz önünde bulundurursunuz.iyi çalışmalar

 12. Merhaba Hamza bey,

  Petek temizliği 2 yılda bir kesinlikle yapılması gereken bir durumdur, petek temizliğini 150 TL ye yapıyoruz, dilerseniz servis formu ile ev sahibinizden harcamış olduğunuz bu gideri yansıtabilirsiniz.

  iyi çalışmalar dileriz.

 13. 6 Ocak 2015
  Cevapla

  Benimde peteklerin alt kısımları ısınmıyor.Ama evimin ısınmasındam çok memnunum.Şikayetim 3 yıl önce ilk takıldığında peteğe yaslanamıyorduk sıcaktan şimdi ise peteğin üst kısmı yaklaşık bir karış ısınıyor alt tarafı buz gibi.Bu olay size göre arıza ama benim şikayetim yok.Sizin bu temizleme yöntemi fiyatı ne kadardır? Genede bir öğrenmek istedim.Ben izmirde oturuyorum.E-mail ile bilgilendirirseniz çok sevinirim.

 14. Merhaba Ayhan bey,

  Petek temizliği yaptırarak eski konforunuza kavuşabilirsiniz. Peteklerinizi temizletmeniz halinde kombide daha az derece yükselterek daha fazla ısı elde etmeniz mümkün, çünkü peteklerin içinde ki su zamanla tortulaşarak ısınmayı engeller, size daha iyi hizmet verebilmek için, izmir şubemizin telefonunu aktarıyorum. iyi günler dileriz.

  Adres: Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
  Tel : 0232 243 88 88
  Gsm : 0538 785 31 91

 15. 29 Kasım 2014
  Cevapla

  Peteklerin altı ısınmıyordu internetten araştırırken Pro tesisat firmasını buldum geldiler makine ile kimyasal ilaçlarla peteklerimi temizlediler ve sorun ortadan kalktı. Aldığım hizmetten çok memnun kaldığımı belirterek aldığınız para helal olsun diyorum ve öncelikle ekibinize teşekkür ederek firmanıza başarılar diliyorum. Ve bundan sonra tesisatla ilgili kimin işinin olduğunu duyarsam profesyonel bir firma ile çalışmaları için sizi tavsiye edeceğim. İyi çalışmalar.

 16. Merhaba Faruk bey, bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir