Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Kalorifer petekleri ısınmıyor

Kalorifer petekleri ısınmıyor Kalorifer tesisatlarında zaman zaman çeşitli ısınma sorunları meydana gelebiliyor. Bu sorunlardan birisi de kalorifer peteklerinin ısınmaması. Bu, birden farklı sorun nedeniyle meydana gelebiliyor. Kalorifer petekleri ısınmıyorsa öncelikle sistemde hava olduğu düşünülebilir. Suyun içinde oksijen vardır ve ısınıp soğurken bu oksijen sistemde hava oluşmasına neden olabilir. Bu sorunla başa çıkmanın yolu, kalorifer istemindeki havanın alınmasıdır. Bu sorunda genellikle radyatör peteklerinin bir kısmı ısınırken bir kısmı soğuk kalmaktadır. Özellikle son petekler soğuktur. Ayrıca basınç da düşük olabilir. Bu durumda sisteme su eklemek gereklidir. Bunlar kullanıcının çözebileceği sorunlardır. Ancak kalorifer peteklerinde özelikle alt soğuk üst sıcaksa, sorun daha büyüktür. Bu durumda bir uzmandan destek alınmalıdır. Bu sorunla baş edebilmenin en kolay yolu da kurumsal firmalara başvurmaktır. Bu firmalar hem profesyonel kadrolarla çalışmakta, hem de en son teknoloji ile üretilen cihazları kullanmaktadır. Bu cihazlar maliyetlidir ve sıradan tesisatçıların bunlara sahip olması oldukça zordur. Son teknolojilerle üretilen makinelerle peteklerin temizliği yapılır ve sorun ortadan kaldırılır.

Kalorifer petekleri Sıradan tesisatçılar kalorifer petekleri ısınmıyorsa klasik bilgileri ile iş yapmaya çalışır. Çünkü yeterli teknik donanıma sahip değillerdir. Petekler ısıtmıyorsa size önerecekleri tek şey, peteklerin değiştirilmesidir. Çünkü petek temizliği yapamazlar. Bu temizlik komplike bir işlemdir ve özellikle peteklerin içinde oluşan kireçlenme ve tortu birikimini sistemden atabilmek neredeyse imkansızdır. Sıradan tesisatçılar bu temizliği koruyucu kimyasallarla yaptıklarını söyler. Oysa koruyucu kimyasallar adı üstünde sadece koruma amaçlı geliştirilmiştir. Oysa kireç ve tortuları temizlemek için özel bir kimyasal gereklidir ve bu kimyasalların içinde asit vardır. Temizleme kimyasallarını sisteme eklemekle sorun tamamen ortadan kalkmaz. Bunların tesisattan dışarı atılması gereklidir. Bu işlem yapılmadığında sordun tekrar ortaya çıkacaktır.

Kurumsal firmamız özel olarak geliştirilmiş makinelerle temizleme kimyasalları sayesinde parçalanan kireç ve tortuları sistemden dışarı atmaktadır. Bu işlemde de peteklerin yerinden sökülmesi gerekmemektedir.

Petek temizliği Petek temizliği ile peteklerin suyunun değiştirilmesi de ayrıdır. Sadece suyun değiştirilmesiyle ısınma sorununu ortadan kaldırmak imkansızdır. Bu nedenle mutlaka özel olarak geliştirilmiş kimyasallar kullanılması gerekmektedir. Bazı firmalar kalorifer tesisatının içine kimyasal ürün eklediklerini söyleyerek sadece boyalı su da ekleyebilir. Müşterinin işlem yapılırken bunu anlaması imkansızdır. Su değişip içine de temizleme kimyasalı diyerek boyalı su atıldığında, belirli bir süre ısınma sorunu ortaya çıkmayabilir. Ancak çok kısa bir zamanda tekrar ısınma şikayetleri başlar. Bu nedenle kalorifer petekleri ısınmıyorsa öncelikli olarak kurumsal firmalara başvurulması tavsiye edilmektedir. Bu firmalarda hizmet veren uzman personeller peteklerdeki gerekli temizliğini yapmak için sisteme özel kimyasal atıktan sonra özel olarak geliştirilmiş bir cihaz kullanmaktadır. Bu cihaz oluşan kireç ve tortuları tamamen parçalamaktadır. Sonrasında da yüksek basınçlı su ile durulama yapılmaktadır.

 

Kalorifer petekleri ısınmıyorsa bu kombiye de zarar verebilmektedir. Peteklerin ısınmaması devir daim sorununu da beraberinde getirir. Bu sorun giderek büyür ve kombilerde de sorunlar baş gösterir. Bu da maliyeti artıran en önemli faktörlerin arasındadır. Az ısınan petekler genellikle sistemin en sonunda kalan petekler olmaktadır. Bu sistemde hava olduğunu gösterse de kombinin su sirkülasyonunu sağlayan pompası da arızalanmış olabilir. Petek vanaları da arızalanmış olabilir. Ancak bu soruna da ender rastlanır. Bunun yanında peteklere gelen tesisat borusunun ek yerlerinde de tıkanıklık olabilir. Bu işlemin giderilmesi için de uzman personelin müdahalesi gereklidir. Oysa periyodik olarak sistem kontrol ettirilirse müdahale sorun büyümeden çözülür. Bu durumda uzun işlemlere gerek kalmaz. Kısa bir süre içinde oluşmaya başlamış kireç ve tortular sistemden temizlenir, kış ortasında ısınamama sorunu da yaşanmamış olur.

Yorumlar (10)

 1. 3 Şubat 2017
  Cevapla

  Merhaba.Benim evimde 8 adet petek var .son iki petek isinmiyor.Hava var dendi.Havasini aldik bi sure guzel isindi.ama kisa zaman sonra tekrar isinmamaya basladi.hava sorunu yok.Ama isinmiyo kombi 55 de yaniyor ama petekler 30 derece gibi yaniyo.ne yapabiliriz.Tesekkurler.

 2. 9 Haziran 2015
  Cevapla

  Benim sorum olucak. Kombimle salonumdaki petegin mesafesi 17 metre. Mutfakta dahil butun peteklerim isiniyo. Ama sadece salonum isinmiyo. Kisin salonum iptal. Sorun ne olabilir. .yardimci olursaniz sevinirim.

 3. 16 Ocak 2015
  Cevapla

  Ömer ve Özcan isimli iki tesisatçı arkadaş randevu saatinde evimize gelip gerekli bakım ve temizliği yaptılar , 3 adet peteğimizde ters bağlantı oldugunu tespit ettiler ve evimizin yıllardır ısınmama sorununu çözdüler kendilerine ve firmanıza teşekkürlerimizi sunarız.

 4. 29 Kasım 2014
  Cevapla

  İş yerimizde yaşadığımız ve çeşitli alanlarda meydana gelen ısınma sorunu ardından peteklerin bakım ve onarım işleri için bir tavsiye üzerine uzman firmanızdan bu tesisat probleminin çözümü için yardım istedik ve randevu üzerine, aradığımız günden bir gün sonra ofisimize bir ekip gönderildi.Çalışma alanlarımıza ve sorunlu bölgelere hiçbir şekilde zarar vermeden petek temizliği ve kombi bakım işlerini yapan profesyonel ekibiniz sayesinde bu tesisat aksaklığından hızlı ve hijyenik bir şekilde kurtulmuş olduk.Müşteri memnuniyetine fazlasıyla değer verildiği bu işlemler ve sunmuş olduğunuz teknolojik hizmet için tüm ekibinize ve firmanızın diğer çalışanlarına çok teşekkür ederiz.Bol müşterili bol kazançlar dileriz.

 5. 28 Kasım 2014
  Cevapla

  Hepinize sunmuş olduğunuz kaliteli hizmetlerden ve işinize verdiğiniz önemden dolayı çok teşekkür ederim. Peteklerin havası almakla ilgili okuduğum makalenizden ve bunu uyguladıktan sonra ısınma sorunun devam etmesi üzerine, firmanızı aradım. Bu probleme cevap bulmak adına hızlı bir çözüm istediğimi bildirdim. Eğer istersem bu dertten beni gün içerisinde alacağım hizmet ile kurtarabileceklerini söylediler. Evime gönderilen ekip ellerinde bulunan elektronik ürünler ile sorunları tespit ederken, bunun devamında da özel olarak tasarlanan kimyasallar yardımı ile petek temizliği işlemlerini gerçekleştirdiler. Bütün hizmet süresince hiçbir alana zarar vermeyen firmanıza ve bu firmanın kaliteli personeline sonsuz teşekkürler ederim. Sizden hizmet almak çok güzeldi arkadaşlar. Başarılı işlerinizin devamını dilerim, iyi çalışmalar.

 6. 27 Kasım 2014
  Cevapla

  Evimde yaşadığım ısınma sorunundan sonra peteklerde hava olduğunu düşündüm ve radyatör havası alma işlemini uyguladım. Fakat sorun devam etti ve kendi başıma halledemeyeceğimi anlayınca internet üzerinden okuduğum makaleler sonucu firmanızı aradım. Evime gönderilen profesyonel bir ekip, peteklerdeki ısınma sorununun radyatörlerdeki kireçlenmeden kaynaklandığı söyledi ve petek temizliği işlemini uygun gördü. Süreci hızlıca başlatan ekibiniz özel olarak tasarlanan ekipmanlar ve kimyasallar yardımı ile temizleme işlemini yaptılar. Üstelik hiçbir yere zarar vermeden ve radyatörleri sökmeden. Bu çok önemli ve kaliteli bir uygulama. Bu yüzden sizlere buradan da teşekkür etmeyi kendime borç bildim. Emeğiniz ve kaliteniz için, öte yandan müşterilerinize verdiğiniz önem için çok teşekkürler. Hayırlı kazançlar, bol müşteriler dilerim.

 7. 22 Kasım 2014
  Cevapla

  Ben firmanızdan peteklerde hava var şikayeti ile hizmet aldım. Ancak gelen ısı kaybının sadece petekteki havadan kaynaklanmayabileceğini peteklerde pislik ve tortu olabileceğini söylemeleri üzerine kontrol etmelerini istedim. Petek temizliği sonunda çıkan çamurlu su beni şoke etti. Petek temizliğinden sonra tesisatımı tam verimli kullanmaya başladım. Yani kombi bacasından çıkan para cebimde kaldı.:) Firmanıza çok teşekkür ediyorum.

 8. 13 Kasım 2014
  Cevapla

  Bu kaliteli hizmetinden dolayı tüm ekibinize ve profesyonelliğin oluşmasına imkan tanıyan uzman firmanıza çok teşekkür ederiz. Petek temizliği ve kombi bakımı için başvurduğumuz firmanız tarafından ofisimize gönderilen profesyonel ekibiniz sayesinde sorun diye tabir edilen bu rahatsız edici problemler hızlı ve hijyenik bir şekilde halledildi. Eski ustaların uyguladığı yöntemlerin hiçbiri firmanız çalışanlarında mevcut değildi. Çevreye zarar verilmeden, yaşam alanları inşaat alanlarına çevrilmeden ve en önemlisi radyatörler sökülmeden yapılan bu işlemler memnuniyet algısının oluşması için oldukça önemli. Hepinize bir kez daha teşekkür ederiz arkadaşlar. Kalitenizin ve teknolojik hizmetleriniz kaybolmamasını, iyi çalışmalarınızın ve hayırlı kazançlarınızın olmasını dileriz.

 9. 13 Kasım 2014
  Cevapla

  Petek havası almak çok uzmanlık isteyen bir iş olduğunu düşünmüyorum. Ancak petekteki bu hava oluşumunun sık sık tekrar etmesi teknik bir sorundan kaynaklandığını düşünüyorum. Biz sizden böyle bir hizmet talebinde bulunduğumuzda havanın sebebi başka bir sebep ise ona da müdahale ediyor musunuz?

 10. 24 Aralık 2014
  Cevapla

  Tesisat Temizliğinden kaynaklanan bir durumda olabilir. Bu konuda uzman ekiplerimiz yardımcı olmaktadır.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir