Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Batarya Nasıl Sökülür ?

Lavabo bataryası ile ilgili damlatma yada iyi kapanmama sorunu yaşıyorsanız çözüm olarak lavabo bataryasını değiştirmek doğru bir karar olacaktır. Öncelikli olarak açık olan su saatinde ki ana vanayı sıkıca kapatınız. Vanayı kapattıktan sonra borularda kalan suların boşaltılması için herhangi bir musluğu açın ve suyun tamamiyle bitmesini bekleyiniz. Vanayı kaptıktan sonra istediğiniz gibi onarım ve tamir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İlk olarak lavabo bataryayı sökmeye başlamadan önce su vanasını ve ara muslukları kapattığınızdan kesinlikle emin olunuz.

lavabo bataryası nasıl sölükür

Ardından da bataryayı çıkarmak için ilk olarak ara musluğa bağlı olan spiral fleksi hortumu açmanız gerekmektedir. Bunu yapmak için ise sadece İngiliz anahtarı veya açmak için uygun kodlu bir anahtar (18-19 Anahtar) tercih etmeniz yeterli olacaktır.

Anahtar ile açma işlemini yaptıktan sonra ardından musluğu lavaboya sabitleyen somunu pense veya uygun anahtarla sökmeniz gerekmektedir. Kolaylıkla somunu söktükten sonra hemen ardından yine el yardımı ile kolaylıkla lavabonun altında bulunan musluğun demir pulunu çıkartmanız gerekmektedir.

Demir pulu çıkardıktan sonra ise bataryayı çıkarmak için sadece yukarı doğru çekmeniz yeterli olacaktır. Bataryayı yukarı çektiğinizde ise altta bulunan plastik contası ile birlikte yukarı gelecektir. Yeni musluğu takmak için ise bu noktada eğer fleksi borularınızı yeniden kullanacaksanız musluk üzerinden de sökme işlemi yaparsanız yeni musluğu takmanız daha kolay ve daha az zahmetli olacaktır. Bu işlemler sayesinde de eski musluğunuz tamamen sökebilirsiniz.

lavabo bataryası nasıl sölükür-1

Lavabonuzun bataryasını değiştirmek istediğinizde ise sadece yukarıda adım adım sizler ile paylaştığımız uygulamaları sadece ters bir sıralama ile yaparak bataryanızı kolaylıkla yenisini takabilirsiniz.

NOT: özellikle uzun süreli kullanımlarda fleksi spiral hortumları zaman içinde kullanıma bağlı olarak zarar görecek ve yıpranacaktır. Buna bağlı olarak da su kaçakları meydana gelebilir. Bu yüzden de ortalama olarak fleksi spiral hortumların kullanım süresinin 2 ile 3 yıl arasında değiştiğini de hatırlatmak isteriz.

Yorumlar (1)

  1. Ziyaretçi Nermin Cenan
    26 Eylül 2019
    Cevapla

    Bataryanın hortumlarını söktüm ,Ancak bataryanın lavaboya bağlantı pulunu sökemedim. Nasıl yapabilirim.Yanıtınız ı bekliyorum.Teşekkürler

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir