Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti ve Fiyatları

Protesisat firması, ülkemize ilk bu teknolojiyi tanıştıran, 14 yılı aşkın tecrübesiyle kırmadan cihazlarla su kaçaklarını noktasal olarak tespit eden, İstanbul başta olmak üzere, Ankara, İzmir, Bursa’da şubeleri bulunan Türkiye’nin en kapsamlı cihazlı tesisat firmasıdır. 20 servis aracımızla hiç bir fiyat farkı almadan İstanbul’un tüm ilçelerine 1 saat içerisinde hizmet vermekteyiz.

Üst Kattan Su Akıyorsa Ne Yapılır?

Öncelikle üst kattaki komşunuz ile iletişim kurmanız gerekir. Alt kata su sızdığını ve tüm vanalarını kapaması gerektiğini iletin, tavandan damlayan su için yapılması gereken öncelikle suyun akmasını engellemektir, komşunuz su saatindeki su vanasını kapaması gerekmektedir.

Sonra ki Aşama Nedir?

Kaçağın yerinin bulunması için tespit çalışması yapılmalıdır. Protesisat su kaçağı tespiti için profesyonel cihazlar kullanır. Kullanılan cihazlar ile hiç bir şekilde gürültü çıkarılmaz, kırmadan dökmeden su kaçağının yeri noktasal olarak bulunur.

Su Kaçağı Tespitinde Kullandığımız Teknolojiler

Akustik Dinleme Cihazı : Dinleme cihazı, temiz su tesisatlarındaki kaçakların yerini hızlı bir biçimde tespit etmemize olanak sağlıyor. Noktasal olarak su kaçağını tespit etmek için kullandığımız bu cihaz; tüm servis personellerimizin uzun eğitimi sonrası kullanılmaktadır.

Kanal/Boru Görüntüleme Kameraları : Bu kameralar ile atık su borularının içini görüntüleyebiliyor ve pimaş hattındaki tüm sorunları tespit ediyoruz. Atık su borularındaki su kaçaklarının yerini tespit etmemizin haricinde tıkanıklık gibi durumlarda da sıklıkla kullandığımız cihazlardan biridir.

Termal Kamera : Temelde ısıyı esas alan bu görüntüleme cihazı ile kalorifer tesisatı, sıcak su tesisatı gibi sıcak suyun geçtiği boruların yerinin tespit edilmesi için kullanılır. Su sızıntısının tespiti için gerek duyulması halinde termal kamera kullanmaktayız. Termal kamera ile su tesisatının geçtiği alan tespit edilir ve ardından akustik dinleme cihazı ile tekrar gerekli kontroller sağlanır. Böylelikle su sızıntısını noktasal olarak tespit etmiş oluruz.

Nem Ölçer : Su kaçağının bulunduğu ortamın bağıl nem değerlerini referans alarak tespit işlemi esnasında yardımcı cihaz olarak kullanmaktayız. Çok gerek duyulmadıkça bu cihazı kullanmıyoruz.

Tespit Aşamasında Herhangi Bir Tadilat Oluyor mu?

Tespit esnasında teknolojik cihazlarımız sayesinde kırma, dökme, hatta gürültü yapılmaz, kısa sürede su kaçağının yeri noktasal olarak bulunur. Günün her saati tespit işlemi yaptırabilirsiniz. Tespit aşamasında tadilat türü bir işlem yapılmaz.

Gizli Su Kaçağı Varsa Nasıl Anlaşılır?

 • Tüm vanalar kapalıyken su saati dönmeye devam ediyorsa
 • Rutubet kokusu geliyorsa ve duvarlardaki sıvalarda dökülme varsa
 • Normalin üzerinde su faturası ödüyorsanız
 • Parkelerinizde kabarma oluyorsa
 • Kombinizde ki su barı sürekli düşüyorsa.

Biz Su Kaçağını Nasıl Buluyoruz?

Protesisat, önceden kullanılan ve sizi yoran su kaçak tespit yöntemlerinin yerine garantili ve kesin çözüme ulaşan su kaçak tespit yöntemleri kullanıyor. Gizli ve açık tüm su kaçakları ve su sızıntılarında kolayca sonuca ulaşıyoruz.

Bizi aradığınızda uzman ekibimiz adresinize su kaçak tespit cihazı ile birlikte gelir, tüm tesisatınızı kontrol eder ve sorunun kaynağını bulur.

Su kaçak tespit cihazı belirti vermeyen ve içe doğru su sızıntısı yapan arızaları da bulur ve ekibimiz size o anki arızanın dışında yakın zamanda oluşabilecek tüm tesisat sorunları hakkında da bilgi verir.

Su Kaçağı Tespiti Videomuzu İzleyebilirsiniz.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Protesisat eski usül su kaçağı tespiti yöntemlerini çoktan geride bıraktı. Banyonuzu kırıp defalarca yenilenen fayans ve banyo dolabı, tuvalet, banyo küveti masrafları sizi korkutmasın. Ekibimiz tüm tesisatınızı dinler ve tüm boruların içine kamerayla girerek, hasarlı, kırılmış sorun yaratan yerleri tespit eder. Tahmini yöntemlerle değil görerek tespit yapar ve defalarca onarım yapmaya gerek kalmaz. Kameralı su kaçağı ile tespit edilen su kaçağı arızası kolayca onarılır ve günler süren tadilat işlemleri gibi bir derdiniz kalmaz.

Su kaçağı ister temiz su giderlerinden olsun isterse dış giderlerden sorunu kolayca tespit ediyoruz. Protesisat uzman personeli haftanın 7 günü çalışır. Arzu ettiğiniz gün ve saatte gelerek size profesyonel su kaçağı tespiti hizmeti verir. Bize ulaşın, tüm sıhhi tesisat sorunlarınızı hızlı ve garantili şekilde çözelim…

Akustik Dinleme Cihazları ile Tespit

Kirli su giderlerinde ve temiz su tesisatınızdaki su kaçağı probleminize kesin ve güvenilir çözümler buluyoruz. Protesisat, sıhhi su tesisatı çözümlerinde profesyonel ekibi ve kullandığı modern cihazlarla size kısa sürede su kaçağınızı zahmetsizce bulmanın sözünü veriyor. Kırılan banyo, tuvalet ve tespit işlemi sırasında zarar gören boru ve giderler sıkıntısı eskide kalıyor. Bize ulaştığınızda ekibimiz kısa sürede adresinize gelir ve tüm tesisatınızı akustik dinleme cihazları ile kontrol eder. İç borulardaki arızalar, tıkanan borular, su akışını yavaşlatan sorunlu giderler tek tek akustik dinleme cihazları ile dinlenir ve içleri kameralarla görüntülenir.

Tahmin ederek değil, kesin bilgiyle işe koyuluyoruz. Sorunun kaynağını tespit ediyoruz ve size işaretliyoruz. İstendiği takdirde su kaçağı arızası sadece işaretli yerdeki fayans yerinden çıkarılarak onarılıyor. Biz su kaçağı tespitini kolayca ve garantili olarak yapıyor, kırmadan su kaçağı buluyoruz. Protesisat sizi günler süren su kaçağı bulma telaşından, çuvallar dolusu toz toprak taşıma külfetinden ve yenilenen banyo, tuvalet, küvet ve fayans tadilat masrafından kurtarıyor.

Kırma Dökme Olmadan Tespit

Evinizde bir su kaçağı probleminiz ortaya çıktı ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Kendinizi çaresiz durumda mı hissediyorsunuz? Gönlünüz rahat olsun. Hemen Protesisat ile iletişime geçin ve kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti ile mevcut problemi alanında uzman ekibimiz ile en hızlı şekilde halledelim.

Bize ulaşıp sorunu bildirdiğinizde ekibimiz hemen harekete geçer ve adresinize ulaşır, gerekli inceleme ve tespitleri yapar ve yapılacak tüm müdahale ve onarımı büyük bir titizlik göstererek en kısa sürede halleder. Her türlü hizmetinde garanti bazlı çalışmakta olan protesisat, en ekonomik fiyatlar ile de müşterilerini memnun etmeye devam ediyor…

Bizi tercih ettiğinize asla pişman olmayacağınızı bilmenizi istiyor, ihtiyaç duyduğunuz her an bizlere telefon ile ulaşabileceğinizi bir kez daha vurgulamak istiyoruz.

İşin Profesyoneli Protesisat

Protesisat tüm İstanbul bölgesinde uzman personeli ve yüksek teknolojiye sahip cihazları ile profesyonel su kaçağı tespiti yapıyor. İlerde doğabilecek büyük sorunlar ve büyük tadilat masraflarını önlemek için küçük belirtileri de göz önünde bulundurmalısınız. Su kaçakları genellikle kendini hemen belli eder. Duvarda kararma, fayans aralarında küflenme ve kararma, tavanda ve fayanslarda terleme, giderilemeyen kötü koku ve duvardaki sıva kabarıklıkları ve sıva dökülmesi gibi belirtiler size su kaçağınız olduğunu haber verir. Küvetin ve tuvaletin alt kısmındaki su kaçakları alt kata sızar ve alt katın tavanında, damlama, dökülme, sıva kabarıklığı yapar.

Tüm su kaçaklarının, su sızıntılarının kaynağını kolayca buluyoruz. Uzun süren su kaçağı tespiti işlemleri gözünüzü korkutmasın. Protesisat tüm sıhhi problemlerinizde olduğu gibi su kaçağı tespiti işleminde de size ekonomik olarak en uygun ve en etkili yöntemlerle geliyor. Evinizi talan eden, çuvallar dolusu toz toprak taşımanıza sebep olan, günlerce sizi esir eden ve birçok tadilat masrafı çıkaran eski usül tesisatçı kâbusunuz bizimle sona eriyor. Bize ulaşın ve tüm tesisat sorunlarınızın nasıl kolayca çözülebildiğini görün…

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su kaçağı tespiti fiyatları konusunda bilgi sahibi olmak isteyen müşterilerimiz için en uygun fiyatları sunmakta olan firmamız. Bina tesisatında bulunan tüm su kaçağı tespit işlemlerini kısa sürede kolayca ortaya çıkartır. Kalitesi ve garantili hizmeti ile İstanbul’da en çok tercih edilen firmamız, su kaçağı tespit fiyatları uygunluk garantisi ile kısa sürede tamir işlemlerini yürüterek siz değerli müşterilerimize güvenli ve kaliteli hizmetler sunar. Soruna göre kullanmış olduğumuz su kaçağı tespit cihazı seçeneklerimiz ile en sağlıklı tespit işlemini gerçekleştiririz. Sizler de su kaçağı bulma fiyatları konusunda detaylı bilgi almak için Protesisat firmamız le iletişim kurabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespit Fiyatları

Tespit Yeri İşlem Süresi Fiyatı
Daire 30 Dk. – 1 Saat 150 TL
Dubleks 1 Saat 200 TL
Tribleks 2 Saat 350 – 450 TL
Villa 2.5 Saat 350 – 800 TL
Fabrika Alanın boyutuna göre 800 – 1.500 TL
Dış Mekan Alanın boyutuna göre 800 – 2.000 TL
Yukarıda belirtilen fiyatlar ortalama fiyatlardır. Bu fiyatlar müşteri temsilcilerimize gerekli bilgileri aktardıktan sonra değişkenlik gösterebilir. (Düşebilir veya Artabilir)

Yorumlar (49)

 1. 7 Eylül 2018
  Cevapla

  Biz İstanbul Sarıyer’de TESİSAT, Doğalgaz ve dekorasyon işleri yapan yetkili bir firmayız. Su kaçağı ve atık su tıkanıklığında çözüm ortağı olarak Pro tesisat ile çalışıyoruz. En son 8 daireli bir apartmanın tıkanmış olan pik borularını Pro tesisattan ZEKARİYA usta ve Füruz usta ile yeniledik. Apartman yönetimi, çok memnun kaldığını ve bundan sonraki işlerde de bizi tercih edeceğini söyledi. Pro tesisata, özellikle Zekariya usta ve Füruz ustaya çok teşekkür ediyorum.

 2. 27 Ağustos 2018
  Cevapla

  Merhabalar ben istanbul Ümraniye den Meltem Genceroğlu evimde oluşan şu kaçağı için sizleri internetten buldum akşam geç saat olmasına rağmen beni mağdur etmeyip tespit için geldiniz ve arızayı en temiz ve titizlikle çalışıp yaptığınız için herşeyden önce güler yüzünüz ve samimiyetiniz için çok teşekkür ederim MEHMET ALİ ÖZÇELİK ve EMRE İPEK ellerinize emeğinize sağlık…

 3. 27 Ağustos 2018
  Cevapla

  Memnuniyetinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz…

 4. 26 Ağustos 2018
  Cevapla

  Sayın Protesisat, sizi tercih ederek Taner ve Tugay isimli arkadaşların yoğun ilgisinden çok memnun kaldık. Teşekkür ederiz.

 5. 15 Ağustos 2018
  Cevapla

  Merhaba ben Ankara\’dan Hakan
  Benim sorunum banyodan yan daireye ve evimin duvarına su sızması yan komşunun duvarının ve bizim banyoyla odanın ortak duvarında kabarma ve boya atması oldu bı tamirci derzden olabileceğini söyledi alt katimiz dükkan sızma olup olmadığını goremiyoruz bu arada duşa kabin gideri olarak yapılan gider inşaat atıklarından dolayı tıkanmış vaziyette suyun sızması ondanda kaynaklanabilir mi. Acaba duvar derzlerindende olabilirmi. Yapılması gereken işlemler nedir şimdiden teşekkürler.

 6. 9 Ağustos 2018
  Cevapla

  su sayacım bozuk mu diye iskiyi aradım Ben işteyken gelmişler saati kontrol etmişler beni aradı evde su kaçağı var saati kapatınca sayaç dönüyor dedi eve çıkmamışlar ama suyu sayaçtan kapatınca sayaç nasıl döner cihazla bakmış sızıntı var demiş cihazla bakarken eşim belki su kullanıyordu
  kısacası evdeki çeşmeleri kapatmadan saatten evdeki su kaçağını nasıl anlamıştır

 7. 30 Temmuz 2018
  Cevapla

  Fatih Karagümrük\’te bulunan evimizdeki kaçağı tespit eden Serdar ve Tugay ustalara çok teşekkür ediyoruz. 7 aydır devam eden su kaçağını bulup sorunumuzu halletiler.

  Teşekkürler Serdar usta.
  Teşekkürler Tugay usta.
  Teşekkürler Protesisat.

 8. Mustafa bey merhabalar,
  memmuniyetinizi paylaştığınız için biz teşekkür ederiz.

 9. 7 Haziran 2018
  Cevapla

  Merhaba, su sızıntısı tespiti için Protesisat ile iletişime geçtim. Güleryüzlü dürüst hızlı ve en önemlisi özenli hizmet aldığımız Fuat Fırat ve Oguz Aktaş\’a burda teşekkürlerimi sunuyorum. Sonuçlanan bir hizmet almak benim için çok değerliydi.

 10. 17 Ağustos 2018
  Cevapla

  Yorumunuz için teşekkür ederiz…

 11. 14 Ocak 2018
  Cevapla

  Merhaba, banyomun tavanında sarı-siyah küfümsü bir kabarma ile beraber damlatma problemim mevcut. Üst kat komşuma durumu dile getirdiğimde kendilerinden kaynaklanmadığını ve banyo-tuvaletlerinde onarım yaptırdıklarını dile getiriyorlar. Problemin daha üst katlardan veyahut havalandırma boşluğundaki pis su giderlerinden kaynaklanabileceğini iddia ediyorlar. Ancak biz banyomuzun çaprazındaki tuvaletlerinin kullandıklarında problemin barizleştiğini gözlemliyoruz. Sonuç olarak üst kat komşumuz ile konuşarak anlaşamıyoruz. Sigorta – Mahkeme – Savcılık – Avukat nezdinde bu tip problemlere müdahale edebiliyor musunuz? Yada bu probleme dair bir çözüm önerisi sunabilir misiniz? Teşekkürler.

 12. 21 Aralık 2017
  Cevapla

  Merhaba
  Öncelikle iyi çalışmalar…Evimin banyo tavanından su akıyor, üst komşu kırdırdı bişey çıkmadı onun üstündeki komşu kırdırdı yine olmadı su her zamankinden daha fazla akmaya başladı banyo tavanının sıvaları dökülmeye başladı bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?

 13. İlhan bey merhaba,
  Bu şekilde bilinçsizce tahmini yerler kırılarak su kaçağı bulunmaya çalışması hem maliyet olarak hemde inşaat çalışması olarak sizi yoracaktır, burada yapılması gereken en doğru işlem kameralı su kaçak tespit cihazları ile arızanın noktası belirlenerek garantili bir şekilde giderilmesidir, dilerseniz iletişim bölümümüzdeki telefonlardan bize ulaşarak servis yazdırabilirsiniz.

 14. 7 Aralık 2017
  Cevapla

  Firmamızda bulunan lavabo ve tuvalet gidelerinden pis koku geliyor sebebi nedir ?

 15. 31 Ekim 2017
  Cevapla

  Yeni aldığım dairemin bahçe duvar dibinden su çıkıyor fakat içeri oda kısmında hiçbir su belirtisi yok yan binayı etrafı kontrol ettim su gelecek bir yer gözükmüyor nasıl yardımcı olabilirsiniz

 16. merhaba,
  yağmur yağdığında kaçırıyorsa izolasyon kaçağı olabilir, cihazlarla test edildiğinde sorun net olarak belirlenebilir

 17. 2 Ekim 2017
  Cevapla

  Merhabalar
  Salonumuzda peteğin yanındaki duvarda rutubetlenme başladı ayrıca parkeler kabariyor üsten kaldirdigimda alt taraf komple ıslak acaba sorun kalorifer tesisatında kacaktanmi kaynaklanıyor öyle ise kırıp dökmeden halledilme olasılığı varmıdır.evde kiraciyim ortalama masraf ne çıkar

 18. 5 Ağustos 2017
  Cevapla

  Öncelikle herkese Merhaba,
  yaklaşık 5 aydır 2 ayrı tesisatçının gelip bulamadığı su kaçağımı tespit ettiğiniz için teşekkür ederim. Ayrıca firmanız çalışanları Fuat ve Volkan beyin nezaket,hoşgörü ve sabrı için kendilerine de bizzat teşekkürlerimi sunarım.

  Herkese tavsiyemdir kesinlikle hiç düşünmeden tercih edebileceğiniz bir firmadır. Çok zor bir bölgede ve sıcak sudan kaynaklı bir tespiti 2 saat içerisinde gerçekleştirip onardılar. Ellerinize sağlık….

  İyi Günler,

 19. 5 Haziran 2017
  Cevapla

  Merhaba.Yalovadaki evimizden alt komşunun banyosuna su kaçağı var.Yalova için servisiniz varmı acaba.
  Teşekkürler

 20. 7 Nisan 2017
  Cevapla

  Merhaba

  Binamızda su kaçağı var ama hangi dairede su sızıntısı olduğunu bilmiyoruz. Makinayla tespit edilmesi gerekiyor sanırım, acil fiyat verir misiniz?

 21. 18 Ekim 2016
  Cevapla

  Yeni bir daire satın aldım, dairenin üst katından bizim dairemizin banyosuna su akıyor ama sürekli değil, ara ara su geliyor ve üst katta ki daire kullanılmıyor, daire sahibi ile iletişim kurduk su vanalarının kapalı olduğunu söyledi, acaba üst daireden değil de bir üst daireden geliyor olabilir mi, bunun testini nasıl yapıyorsunuz ? Esenyurt kıraça tespit hizmetiniz var mıdır ?

 22. Merhaba Fırat bey,

  Tesisat borularında ki su kaçaklarını kırma dökme olmadan son teknoloji cihazlarımız ile kısa sürede buluyoruz, öncelikle üst katınızda ki tesisat borularında bir kaçak varmı test yapmalı sonrasın da diğer üst kat daki dairede de su sızıntısı tespiti yapmalıyız, hangi dairede olduğu ancak tespit çalışması yapılarak bulunmaktadır. Eğer pis su tesisatında bir kaçak var ise kameralı cihazlarla, temiz su tesisatında bir sorun varsa akustik dinleme cihazları ile kısa sürede sorun tespit ederiz. Akabinde onarım yapılacak tesisat borusu ile ilgili de ekibimiz sizlere detaylı bilgi vererek tamiratını da yapacaklardır. Protesisat olarak itsnabuldaki tüm ilçe ve semtlere hizmet vermekteyiz. Esenyurt kıraç bölgesinde şuanda bir ekibimiz mevcut dilerseniz adresinize yönlendirebiliriz. İyi günler dileriz.

 23. 8 Temmuz 2016
  Cevapla

  merhaba evimde su kaçağı var, duvarlarda kabarma şeklinde gün geçtikçe kurumadığını ıslaklıkların oluştuğunu farkettik, acama kaçağın yerini kırmadan bulabilirmisiniz, altınşehire servisiniz varmıdır ?

 24. Merhaba Serpil hanım, elbette su kaçaklarını cihazlarla noktasal olarak kırmadan buluyoruz, Altınşehire servisimiz bulunmaktadır. Bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz.

 25. 17 Haziran 2016
  Cevapla

  Merhaba, tesisat kaçakları ile ilgili bizde destek veriyoruz, ancak biz sadece temiz su tesisatına bakabiliyoruz, kameralı cihazlarımız olmadığı için sizinle çalışmak istiyoruz, hangi ilçelere servisiniz var yazabilirmisiniz, teşekkürler.

 26. Merhaba Selim bey, elbette yardımcı oluruz, Protesisat aşağıdaki ilçelere ve bağlı tüm semtlerine hizmet vermektedir. Arnavutköy, ataşehir, avcılar, bağcılar, bahçelievler, bakırköy, başakşehir, bayrampaşa, beşiktaş, beykoz, beylikdüzü, beyoğlu, büyükçekmece, çatalca, çekmeköy, esenler, esenyurt, eyüp, fatih, gaziosmanpaşa, güngören, kadıköy, kağıthane, kartal, küçükçekmece, maltepe, pendik, sancaktepe, sarıyer, silivri, sultanbeyli, şile, şişli, tuzla, ümraniye, üsküdar, zeytinburnu ilçelerine kırmadan su kaçağı tespiti ve onarım çözümleri sağlıyoruz.

 27. 27 Mayıs 2016
  Cevapla

  Merhaba, tavandan su akmıyorsa yani sadece duvarda su sızıntısı varsa yinede su kaçağını bulabiliyor musunuz, alt kata kadar inen su kaçaklarını ne kadar zaman da buluyorsunuz ? cevap verirseniz sevinirim.

 28. Merhaba İsmail Bey,

  Evet belirttiğiniz durumlardada su kaçağının yerini noktasal olarak bulabiliyoruz, akustik dinleme cihazlarımız ve kameralı görüntüleme sistemleri ile kısa sürede maksimum 1-2 saat içerisinde sorunu tespit etmiş oluyoruz. iyi çalışmalar

 29. 24 Mayıs 2016
  Cevapla

  iyi günler,

  Silivri- selimpaşa da bulunan evimin üst banyosundan alttaki banyoya ve özellikle duvarına su sızıntısı bulunmaktadır. Kaynağının tespit edilmesinin maliyeti konusunda bilgi verirmisiniz. Su kaçağının tespitinden sonra onarım yapıyormusunuz ve bunun ücretlendirmesi nasıl yapılmaktadır.

 30. Merhaba Sayın Ülkü bey,

  İstanbul’un tüm ilçelerine servisimiz bulunmaktadır, her katın kendine ait vanası bulunuyor mu, eğer bulunuyorsa işlemler daha hızlı yapılır, su kaçaklarını akustik dinleme cihazları ile buluyoruz, eğer pis su tesisatında bir kaçak varsa da bunu kameralı cihazlarla buluyoruz, kaçağı tespit ettikten sonra onarımın durumuna göre ekibimiz sizlere fiyat veriyorlar, eğer sadece ufak plastik bir borudan su sızıntısı varsa 100-200 TL arasında bir onarım bedeli çıkar daha farklı bir sorun var ise uzman ekibimiz sizlere fiyat teklifini sunacaklardır.

 31. 12 Mayıs 2016
  Cevapla

  Taharet musluğu damlama yapıyordu, bende tanıdığım bir tesisatçıyı çağırıp tamir ettirdim musluğu ve hortumunu komple değiştirdim, ama hala alt kattaki komşum banyoma senin yüzünden su akıyor diye bana sitem ediyor, musluktandır sandım değiştirdim ama çözüm olmadı, kesin benden mi akıyordur bunu bulabiliyormuyuz, teşekkürler

 32. Üst kattaki komşum ne zaman banyosunu kullansa benim tavanımda şıp şıp damlamaya başlıyor, kaç kere söyledim tesisatçı çağır yaptır diye ama nafile, şikayet mi edeyim yoksa ben mi tesisat firması çağırmalıyım bilemiyorum, sonuçta onun evinden bana akıyor bu konuda bana biraz bilgi verir misiniz bu işin daha fazla uzamasını istemiyorum çünkü.

 33. 4 Mayıs 2016
  Cevapla

  alt kattaki komşum benden ona su aktığını söyledi, gidip baktığımda tavanından su damladığını gördüm, bizim dairenin banyosundan onun banyo tavanına akıyor, bizde hiç çeşme açık olmadığı halde nasıl olur da bizden alt kata akabilir ? bu konu açıklama yaparmısınız..

 34. Merhaba Sayın Süheda Hanım,

  Su kaçakları pis sudan yada temiz su borularında ki bir arızadan ötürü olur, daha önce banyonuzda bir tadilat yaptırdı iseniz usta hatalarından kaynaklanabilir, yada eskimiş su tesisat borularının zamanla eskimesiyle görevini yapamayarak su sızıntılarına sebep olabilmektedir. Protesisat olarak sizin dairenizdeki tüm pis su ve temiz su tesisatını kameralı cihazlarla tarama yapıyoruz, bu tarama sonucunda su sızdıran tesisat borusunun yerini kırmadan dökmeden buluyoruz. Bizleri arayarak hızlı çözüm elde edebilirsiniz.

 35. 12 Nisan 2016
  Cevapla

  Müstakil dairemde banyom eski olduğu için tanıdık bir ustaya lavabosunu, tuvaletini ve duş yerini sıfırdan yaptırdım, ancak şöyle bir sorunum var dairemin en altını eşya depolamak için kullanıyorum bodrum diye düşünebilirsiniz, ne zaman banyo daki duş kullanılsa aşağıya damlama yapıyor, yaptırdığım ustaya sordum yeniden tadilat yapmamız gerekebilir dedi, bu işin cihazları var ancak onlarla direk nerede kaçak varsa ve damlama yapıyorsa bulunabilir dedi, bana nasıl yardımcı olabilirsiniz, dediği gibi cihazla yeri bulunabiliyor mu ?

 36. Merhaba Sayın Ümmühan Yılmaz,

  Dairenizde oluşan su sızıntısını, kırmadan dökmeden herhangi bir tadilat gerektirmeden, kaçak su tespit cihazlarımız ile buluyoruz. Ses dinleme yöntemi ile yani akustik dinleme cihazları ile su kaçağının yerini noktasal olarak işaretleyerek buluyoruz. Kaçak eğer temiz su tesisatında değil, pis su gider tesisatınızdan damlama yapıyor ise o zaman kameralı cihazlarla gider boruları taranarak bulunmaktadır.

  Su tesisatınızda ki kaçak eğer çok ince bir sızıntı oluşturuyorsa, ilaçlı yöntemlerle de kaçağı bulup tamiri yapılabilmektedir. Genelde boru çatlaklarından, şebeke suyunun basınçlı gelmesinden su boruları patlayabiliyor, Protesisat firmamızı arayarak su kaçağının yerini tespit ettirebilirsiniz.

 37. Tekstil atölyemin son ütü bölümünde kazanlardan damlayan sular alt kata damlama yapıyordu, sorunun kazan gider borularından gider borularına ulaşmasından sonra olabileceğini düşünüyorum, hangi yöntemle bu kaçağı bulabiliyorsunuz, herhangi bir tadilat gerekecek midir, çünkü işlerimiz çok yoğun ve ara verdirmek hiç istemiyorum.

 38. Merhaba,

  Su kaçakları ev ve işyerlerini kırmadan, hazırdaki düzeninizi bozmadan hızlı bir şekilde buluyoruz, kullandığımız akustik dinleme cihazları ile ortamda ses ve gürültü yapmıyoruz, noktasal olarak su kaçaklarını buluyoruz. Bizleri arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi çalışmalar

 39. 17 Mart 2016
  Cevapla

  mutfak duvarında su damlacıkları oluşuyor balkon dan geldiğini düşünüyoruz ama balkonda da en ufak biz iz yok, şimdi oturma odasında da aynı sorun var ne önerirsiniz ne yapmak gerekir ?

 40. Merhaba Sinan bey,

  Su kaçağı sorunu yaşıyorsunuz, kaçağın nereden geldiğini öğrenebilmek için kameralı cihazlarla kırmadan kaçak tespiti yaptırmanız gerekir, bunun için firmamızı arayarak gerekli servis kaydını oluşturabilirsiniz. İstanbul'un tüm noktalarına tek fiyata servis hizmetimiz bulunmaktadır.

 41. 14 Mart 2016
  Cevapla

  ne zaman yağmur yağsa balkon giderinden olduğunu sanıyoruz alt katta ki evin balkonuna su akıyor , tesisatçı çağırdım hepsi balkonun 1-2 metre kenarlarından kırıp kaçağın yerini o şekilde bulabiliriz dedi, bende tadilat masrafı yüzünden bu işi yaptırmak istemiyorum, sitenizdeki videoda sadece ufak bir alanın kırılıp tamir edildiği hatta su kaçağının yerini noktasal olarak bulduğunuzu yazmışsınız , benim balkonumda yaşadığım sorun içinde bu mümkünmüdür ?

 42. 3 Şubat 2016
  Cevapla

  merhaba
  apartmanın merdiven boşluğu tarafından dairemizin duvarında ıslaklık nem şeklinde bir kaçak söz konusu, daha çok üst kattaki komşumuz banyo yada tuvaleti kullandığında bu ıslaklık artıyor, üst komşumuz kendisinden kaynaklanmadığını söylesede 1 ay dır devam eden bu sorun için mahkemeye kadar gitmeyi düşünüyorum ancak söz konusu sorunun nereden kaynaklandığını bulabilmemiz ve benim bu belge ile yada sizin sözünüz ile elimde bir kanıtın olmasını istiyorum, su kaçağı tespitini sanırım kırmadan buluyorsunuz, sizden ricam konu hakkında tarafıma dönüş yaparmısınız, teşekkürler

 43. Merhaba Sayın Fatih Bey,

  Sorunun tespit edilebilmesi için öncelikle merdiven boşluğundan geçen tesisat boruları ve akabinde burada bulunmaz sa üst kattaki komşunuzun dairesinde bir tespit çalışması yapılması gerekir, yani sadece sizin dairenize bakarar, evet sorun üst kattadır diyemeyiz, üst kattaki komşunuzun dairesine de bakmamız gerekiyor, bu durumda kendisi ile görüşerek tespit çalışması yapılacağını ve evde hiç bir şekilde kırma ve dökme işlemi olan sorunu noktasal olarak çözeceğimizi iletiniz. Bizler protesisat olarak sizlere sorunu tespit ettikten sonra elbette rapor sunabiliriz.

  İyi günler dileriz.

 44. 2 Şubat 2016
  Cevapla

  merhaba duvarlarda su izleri oluşuyor bu izler geçen sene yoktu kar yağdığı zaman bu izlerin oluştuğunu görüyoruz bina yeni değil ancak daha önce bu tür bir sorunla karşılaşmadık, ev sahibine söylediğimizde kendisi bu durumla ilgili tesisat firması çağırmamızı önerdi, ancak gördüğüm kadarıyla siz kırmadan su kaçağını bulabiliyor muşsunuz, sizden rica bize bu sızıntı ve su izi ile ilgili çözüm önerisi sunmanızdır. Teşekkürler

 45. Merhaba Meltem Hanım,

  Su izlerinin oluşması ya üst kattaki komşunuzun tesisatındaki bir kaçaktan oluşabilir yada yan binada oluşan bir su sızıntısından meydana gelebilir, dilerseniz Protesisat olarak sizi üzeen su kaçağının yerini noktasal olarak bulabiliriz. İstanbul’un tüm noktalarına servisimiz vardır ve şunu da belirtmek isteriz, ister Tuzla da olun ister silivri’de uzaklık yakınlık ayırt etmeden ek bir servis ücreti talebimiz olmadan sorunlarınızı kısa sürede çözüyoruz.

  İyi günler dileriz

 46. 29 Ocak 2016
  Cevapla

  Sayın yetkili,

  Binamız 20 yıllık bir bina hemen yan tarafına yeni bir bina inşa ettiler, ne zamanki yağmur yağsa yeni bina tarafından evimizin duvarında nemlenme ve kuruduğundan su izi kalıyor bir kaç kez bu durumu analiz etmek için yan binanın müteahhidine bildirdik ancak kendisini ilgilendiren bir durum olmadığını söyledi, daha önce böyle bir şey yaşamıyorduk 3 aydır bu durum bizi gerçekten çok üzdü, işin kötü tarafı da şu, binamızın asansör boşluğu tarafından da su sızdığı ve hatta damlama yaptığını görüyoruz, kısacası evde su izi ve su sızıntısı var çözüm önerilerinizi bekliyoruz, teşekkürler

 47. Merhaba Kenan bey,

  Firmamız profesyonel akustik dinleme cihazları ile tesiatınızda ki tüm alanları kontrol ederek noktasal olarak su kaçaklarının yerini garantili bir şekilde bulmaktadır. Bizleri arayarak kısa sürede bu tür su kaçak sorunundan kurtulabilirsiniz.

  İyi günler dileriz.

 48. Merhaba…
  2 Ekim 2015 tarihinde, alt komşuya sızan su nedeniyle firmanızdan “kontrol ve onarım” isteğinde bulundum…Kısa bir süre içinde ilgili elemanlarınız geldi; yine kısa bir zaman içinde “su kaçağı yeri” tespit edildi ve yine kısa bir zamanda onarım yapıldı…Başta firmanıza ve “kontrol ve onarım” için görevlendirdiğiniz Adem usta ve arkadaşına teşekkür ederim…
  Dr. Şerafettin Yamaner

 49. Merhaba Şerafettin bey, firmamızı tercih ettiğiniz için biz teşekkür ederiz.

  iyi günler dileriz.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir