Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Su Kaçağını Sigorta Şirketi Karşılıyor mu ?

Özellikle evde olmadığınızda yada gece siz uyuken ansızın tuvalet, banyodan yada mutfak lavabosunun altındaki su vanalarında meydana gelen bir arızadan ötürü eviniz yada işyerinize su basabilir. Böyle bir durumda yapılması gerekenler hemen su vanasını kapatmak olacaktır, sonrasında sudan etkilenecek tüm eşyalarınızı korunaklı bir bölgeye almaktır. Daha sonra maşrafa yardımı ile odalara taşan suları gidere dökerek hızlı bir şekilde zemini kurutmak gerekir. Zemini her ne kadar kurutmak isteseniz de parke bir yüzeye sahip ise parkenin altına sular çoktan yerleşmiş olacak ve parkelerinizin şişmesine sebep olacaktır.

 

Ansızın Oluşan Su Kaçaklarında Görülen Zararlar

 • Zemin parke ise, mutlaka şişme yapacaktır. Bir kaç saat sonra parke üzerinde genleşmeler görüşebilir, onarımı mümkün olmayan parkelerin yeniden yaptırılması gerekir.
 • Binanızın kalitesine göre değişiklik gösterebilir ancak alt kat komşunuzun tavanına su izleri bırakabilir.
 • Evinizde ki eşyaları korunaklı yere alın, özellikle halılarınızın küflenmemesi için hızlı bir şekilde temizlik firmasına vermelisiniz.
 • Koltuklarınıza dikkat, ıslanan koltuklarınızı koltuk temizleme firmalarını çağırarak kurutabilirsiniz.

Sigorta şirketleri böyle durumlarda cebinizden çıkacak maddi zararı minimuma indirmenize olanak sağlar, hangi sigorta neyi karşılıyor bunu bilmeniz önemlidir, örneğin dask sadece deprem ve doğal afetler için yapılan bir sigortadır, ama bir çok kişi dask var diye evini su basması için sigorta ettirmiyor, halbuki dask tesisat sorunlarından meydana gelen su baskınlarına güvence vermiyor.

Su Baskını İçin Evimi Sigorta Yaptırmak İstiyorum ?

Sigorta şirketleri bazı aylarda kampanyalar yapar ve cüzzi miktarlarda evinize sigorta yaptırabilirsiniz. Ancak tüm sigorta şirketleri aynı dürüstlükle hizmet vermiyor, örneğin siz su baskını için sigorta yaptırmak istiyorum dediğinizde, sigorta şirketleri doğal afet kapsamındaki su baskını için sigorta yapıyor sizde evinizin yada işyerinizin tesisattan kaynaklanan su kaçaklarına karşı sigortalı olduğunu sanıyorsunuz, halbuki yaptırdığınız sigorta sadece dere ve denize yakın bölgelerde sel oluşmasına ilişkin çıkacak sorunları kapsar, bu sebeple detaylı bir şekilde araştırmak ve sözleşmede adı geçen kapsamları okumak gerekmektedir. Elbette oturduğunuz konut giriş kat ve herhangi bir yağmura maruz kaldığından etkilenebiliyorsa mutlaka doğal afet su baskını içinde sigorta yaptırmanız gerekir.

Su Baskını İçin Sözleşmede ki Hangi Madde Tesisat Onarımını Kapsar ?

Aşağıdaki 2 madde sözleşme metninizde var ise konutunuzun tesisat kaynaklı su kaçaklarına karşı koruma altına almış olursunuz.

 • Konutun su vanasından başlayarak musluklara kadar olan tesisat borularında meydana gelen, su kaçağı, su sızması, çatlaklar dan oluşan acil tamirat masrafları ve işçiliği kapsayacak madde sizin garantiniz olacaktır.
 • Gider pimaşlarında oluşan geri taşma, pimaş borularında kırılma sonucu değişimi, tesisat borularındaki tıkanıklığı açma hem pis su hemde temiz su tesisat işlemi de garanti kapsamına dahil edilmektedir.
 • Yukarıdaki iki madde sigorta şirketi tarafından sağlanırsa, oluşabilecek tüm su tesisat kaçaklarını sigorta şirketi kapsamında minimum maliyetlerle yaptırabilirsiniz.

Protesisat firmamız bilinmeyen su kaçaklarının yerini bulur, kanal, kanalizasyon, tuvalet ve lavabo tıkanıklarını açar. Firmamız sigorta hizmeti vermez, tesisat onarım hizmetleri vermektedir. İstanbul’un tüm noktalarına hizmet vermekteyiz.

Yorumlar (4)

 1. Ziyaretçi Sadan Selvi
  18 Aralık 2021
  Cevapla

  Evimin duvarında su kacağı ve kabarma vardı, Protesisat Anadolu yakasını aradım elemanları aynı gün içinde randevu saatinde geldiler. Beytullah ve Abdullah bey teknik araçları ile yaklaşık yarım saat içinde pis su borularındaki kaçakları tespit edip bizi aydınlatıp onarım konusunda bilgi ve fiyat verdiler. Son derece ciddi ve dikkatli çalıştılar. Kendilerine nazik ve özenli davranışları, bilgilendirmeleri için teşekkür ederim.

 2. Ziyaretçi Enes Pekyuksel
  20 Ağustos 2019
  Cevapla

  - ev sigortası su kaçağı - benim banyomun tavanı 1 aydır su damlatıyor. Üst katın sigorta şirketinden ekip geldi 3 kere ama bulamadılar ve halen su damlıyor. Bi üst kata ekip geldi ve kaçak bulamadılar ve damlamaya devam ediyor. Bi üst kat daha var oraya hiç baktırmadık çünkü zayıf ihtimal. Siz gelip sorunu bulup çözebilirseniz servisinizi talep ediyorum

 3. Ziyaretçi Türker Dönmez
  29 Eylül 2018
  Cevapla

  sayın ilgili, Bugüne kadar pek çok usta ile çalıştım, fakat şunu özellikle belirtmeliyim ki Hidayet ve yadigar usta’ya sergiledikleri işçilik ve dostane tavırlarından ötürü sizin nezdininizde de teşekkürlerimi sunarım.

 4. Protesisat çalışanı

  Memnuniyetinizi payşatığınız için biz teşekkür ederiz...

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir