Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Gizli Su Kaçağı Tespiti

Ev veya işyerlerinin tesisat borularında, zamanla deformasyona bağlı ya da malzeme kalitesinin düşük olmasından dolayı gizli su kaçakları meydana gelebilir. Su kaçakları ya da su sızıntısı her durumda sorun teşkil etmektedir. Maddi ve manevi olarak kişileri zora sokar ve zarara uğratır. Bu tür tesisat sorunları ile karşılaştığınızda mutlaka profesyonel yardım almanız gerekir. Protesisat firması olarak her türlü tesisat sorunlarınıza en hızlı ve güvenli çözümü sunarak, sizlere kaliteli ve uygun hizmet sağlamaktayız.

Su kaçağı pis su gider borularında yani pimaşlarda olabileceği gibi temiz su borularında da meydana gelebilir. Her iki tesisat sistemi için gizli su kaçağı tespiti ve tamiri farklı şekilde yapılmaktadır. Öncelikle yapılması gereken işlem evinizde, ofisinizde ya da işyerinizde, dükkanınızda herhangi bir su kaçağı belirtisi olup olmadığını kontrol etmektir. Bazı durumlarda su kaçakları direkt olarak gözle görülür şekilde kendini belli etmez. Hafif sızıntılar zamanla büyük problem olarak ortaya çıkabilir. Bazı durumlarda ise su kaçağı o kadar fazla olur ki; birkaç saat içinde hemen kendini belli eder. İki durumda da gizli su kaçağı tespiti yaptırmak ve tamir ettirmek şarttır. 

 

Evde Su Kaçağı Varsa Nasıl Anlaşılır?

Evin içinde su kaçağı nasıl tespit edilir? Evde gizli su kaçağı olup olmadığı nasıl anlaşılır? Tesisat sisteminde sorun olup olmadığının nasıl anlarız? Bu soruları makalemizde detaylı bir şekilde sizler için cevapladık. İlk olarak evde su kaçağı olup olmadığını anlamak için birkaç belirtiye dikkat etmelisiniz.

 • Duvar boyalarında çatlama ve dökülme oluyorsa,
 • Parkelerde kabarma ve renk değişikliği göze çarpıyorsa,
 • Fayans aralarındaki derzlerde siyahlaşma veya sararmalar oluyorsa,
 • Bulunduğunuz ortamda rutubet veya nem kokusu gibi rahatsız edici bir koku varsa,
 • Su faturaları her zamankinden yüksek gelmeye başlamışsa,
 • Evdeki tüm musluklar ve makineler kapalı olmasına rağmen su saati dönüyorsa,
 • Kombinin su barı göstergesinde sürekli düşüş meydana geliyorsa gizli su kaçağı tespiti yaptırmanız gerekir. 

Su kaçağı tespiti ilk olarak yukarıda bahsettiğimiz belirtilerin ortaya çıkması ile başlar. Cihaz olmadan su kaçağı tespiti bu belirtilerin fark edilmesiyle yapılabilir. Bu aşamadan sonrası için su kaçağı tespiti ve tamiri için işinde uzman bir tesisat firması ile işbirliği içinde olmanız gerekir. Sıradan tesisatçı çağırmak, sizi maddi ve manevi olarak daha da zor duruma sokabilir. Teknolojik cihaz olmadan su kaçağı tespiti yapan kişiler evinizin ya da işyerinin duvarlarını, fayanslarını, parkelerini kırıp döker. Günlerce belkide haftalarca süren tespit ve tamir işlemi sizlere gereğinden fazla masrafa sokar. Bugünün şartlarına göre teknolojik cihazlar ile kolayca hatta bir iki saat içerisinde gizli su kaçağı tespiti ve tamiri yapılır ve gereksiz masrafların önüne geçilmiş olur. Protesisat olarak sizler için en hızlı ve kolay yoldan teknolojik odaklı hizmet vererek kısa zamanda tesisat sorunlarını çözüme kavuşturmaktayız.

Kırmadan Su Kaçağı Bulma – Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri

Su kaçağı nasıl tespit edilir? Evin içinde su kaçağı nasıl tespit edilir? Kırmadan su kaçağı tamiri ve tespiti nasıl yapılır? Bu sorular ile çok sık karşılaşmaktayız. Kafanızı kurcalayan, olası bir tesisat problemini gereksiz yere büyütüp dert etmenize neden olan sorularınızdan sitemizi inceledikten sonra kurtulabilirsiniz. Sizler için Protesisat firması olarak su kaçağı tespiti ve tamirinin nasıl yapıldığını ayrıntıları ile yazımızda belirttik. Birçok tesisat firmasının aksine Protesisat, işinin ehli olan deneyimli ustaları ve son teknoloji cihazları sayesinde yapılan her türlü işlemi tüm açıklığı ile değerli müşterilerine detayları ile aktarmaktadır. Bu durum firmamızın kalitesinin ve güvenilir oluşunun en büyük göstergesidir. 

 

Gizli Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır?

 • Gizli su kaçağı tespit işlemi teknolojik cihazlarımız ve deneyimli ustalarımızın tecrübesiyle kısa zamanda, kırıp dökme olmadan yapılır. 
 • Su kaçağı temiz su borularında mı yoksa gider borularında yani pimaşlarda mı? Öncelikle bu tesisat sisteminin belirlenmesi gerekir. 
 • Tecrübeli ustamız evinizde veya işyerinizde detaylı bir inceleme yaparak su kaçağının, su sızıntısının olduğu tesisat borusunu ayrımını yapar.
 • Su kaçağı temiz su borularından kaynaklanıyor ise; akustik dinleme cihazı ve nem ölçme aleti sayesinde noktasal olarak kaçak yeri tespit edilir.
 • Ustamız akustik dinleme cihazını evin her yerinde gezdirerek duvar içlerinde, fayans ve parke altında, kısacası nereden temiz su borusu geçiyorsa tespit işlemine başlar. 
 • Akustik dinleme cihazı temiz su borularının içerisinden geçen suyun akış hızına göre belirli parametreleri ekrana yansıtmaktadır.
 • Aynı anda cihaza bağlı dış seslerden etkilenmeyen kulaklık sayesinde tecrübeli ustamız suyun akış seslerini dinler.
 • Suyun akışındaki en ufak bir sapma ya da problem kulaklığa farklı bir ses olarak yansır.
 • Tecrübeli ustamız bu sesi kolayca ayırt eder.
 • Bu esnada cihaz ekranındaki grafik suyun akışına göre dalgalanmalar gösterir.
 • Ustamız hem kulaklık ile sesi duyar hem de grafik ile pekiştirerek noktasal olarak su sızıntısı, gizli su kaçağı tespiti işlemini kısa zamanda hatta dakikalar içinde yapmış olur.
 • Nem ölçer dediğimiz cihaz yardımcı bir alettir. Gözle fark edilmeyen nemlenmeleri kolaylıkla bu cihaz sayesinde bulup, akustik dinleme cihazı ile noktasal tespit işlemi yapmış oluruz.
 • Su kaçağı pimaş borularında ise; kameralı kanal görüntüleme cihazımız ile noktasal olarak tespit işlemi yapmaktayız.
 • Kameralı cihaz gider borusunun içerisine doğru dikkatlice itilerek, tüm pimaş borularında gezdirilir.
 • Cihazın pimaş boruları içerisinde ilerletilen kablonun uç kısmında ledli kamerası olması sayesinde su sızıntısı, gizli su kaçağı kolaylıkla ekrandan görülebilmektedir.
 • Pimaşlarda meydana gelen çatlak, kırık, deforme kameralı cihaz sayesinde noktasal olarak tespit edilir.
 • Sıcak su borularında gizli su kaçağı varsa; termal kamera sayesinde su sızıntısı tespiti kolaylıkla yapılmaktadır.
 • Termal kamera sıcak su borularının geçtiği alanda gezdirilir ve cihazın ekranındaki parametreler, deneyimli ustamız tarafından takip edilir.
 • Cihazın gösterge panelindeki verilere göre ustamız gizli su kaçağı, su sızıntısı olan bölgeyi noktasal olarak tespit eder.
 • Böylece her türlü tesisat borusunda hiçbir kırma, dökme işlemi olmadan, kolayca noktasal olarak su kaçağı tespiti yapılmış olur.
 • Tespit işleminin ardından profesyonel ustalarımız, müşteriye gerekli çözüm önerilerinde bulunur.
 • Müşterinin onayı alındıktan sonra tamir ve onarım işlemini gerçekleştirir.
 • Tamir için noktasal olarak tespit edilen alan açılır ve onarımı yapılır.
 • Tamir ve onarımı yapıldıktan sonra hiçbir iz kalmayacak şekilde açılan alan kapatılarak müşteriye en kaliteli hizmet sunulmuş olur.

Evinizde, işyerinizde, bahçenizde herhangi bir su kaçağı olduğundan şüphelendi iseniz, mutlaka profesyonel bir destek almalısınız. Protesisat olarak yukarıda bahsettiğimiz gibi en kaliteli hizmeti sunmak için son teknoloji cihazlar ve tecrübeli ustalar ile çalışmaktayız. Garantili ve en uygun hizmeti, en kısa zamanda sizlere sunmaktayız. Herhangi bir tesisat probleminizde Protesisat ile iletişime geçerek güvenli çözüm yolunu bulabilirsiniz.   

 

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir