Çatı Yağmur Dereleri Su Kaçırıyor

oktay Ziyaretçi
Soru Sor

Çatıda bulunan yağmur derelerinin birleşim yerlerinden yağmurlu havalarda ve rutubetli havalarda aşağıya damlama yapmaktadır. çözüm olarak ne önerirsiniz.

Yanıtlandı
Diğer 6 yıl önce 3 yanıt 10,024 kez görüntülendi

Cevap (3)

 1. Protesisat çalışanı

  Oktay bey merhaba, çatı oluk dereleri ek yerinden su kaçırdığında sızdıran ekleme parçaları sökülmeli yenisi ile contalı şekilde değiştirilmeli, hatta ek parça söküldüğünde derenin ek parçaya geçtiği kısmı zımpara ile  güzelce temizlenmeli hemde TANGİT adı verilen PVC yapıştıcısı ile güzel bir şekilde izole edilmeli aksi taktirde kısa sürede aynı şekilde kaçıracaktır


  YararlıYararlı(18) Yararlı değilYararlı Değil(6)
 2. Ziyaretçi Sibel
  24 Temmuz 2018
  Cevapla

  bizim binamızın oturduğum tarafta çatıdan yağmur derelerinde sıkıntı var daha önce böyle sıkıntı olmuyordu yağmurların yağması sonucu mutfak giderinin olduğu bulaşık makinası hortum kısmından gider suyu taşıyor mutfağımı gider pisliği içinde kalıyor bunun için yapılacak çalışma nasıl Yol izlenebilir ve ücret konusunda bilgi almak istiyorum daire olarak mı sıkıntı binanın sıkıntısı mı ? Ücretsiz keşif yapıyor musunuz ?


  YararlıYararlı(0) Yararlı değilYararlı Değil(2)
 3. Protesisat çalışanı

  Sibel hanım merhabalar, Burada ilk etapta kamera kontrolü ile sorun belirlenip pimaş hattının içersindeki sorunların tespiti yapılmalı ona göre ilerleme gerekir, en son çözüm yamur giderleri mutfak giderinden ayrılarak bina cephesinden yeni hat çekilebilir.


  YararlıYararlı(0) Yararlı değilYararlı Değil(4)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir