Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Üst Kattan Akan Su

Özellikle çok katlı binalarda başımıza gelebilecek sorunlardan biri olan üst kattan alt kata su sızıntısı, günümüz koşullarının sık yaşanan bir sorunudur.

Birçok müşterimiz bu konudan şikâyetçi ve üst kattan su akıyor nereye şikâyet edilir? Üst kattan akan su şikâyeti için nereye başvurulabilir? Gibi sorular gelmektedir.

Üst Kattan Su Akıyor Nereye Şikâyet Edilir?

Alt kat komşusu üst kat komşusu ile sorunu çözemediği zaman, şikâyet etme yoluna gitmektedir. Özellikle üst kat komşuları bu sorundan etkilenmediği için ve ev içinde tadilat olmasından korktukları için alt kat komşusunu düşünmeyebilirler. Alt komşusu da doğal olarak bu çileyi çekmek yerine şikâyet edebileceği bir resmi kurum aramaktadır.

Bu sorun için en çok belediyelere şikâyet edilir. Ancak belediyeler bu gibi sorunlarla ilgilenmezler. Yapabileceğiniz en uygun yol; durumu site yönetimine bildirmektir. Site yönetimleri gerekeni yapmaktadırlar.

Eğer sitede oturmuyorsanız ama çok katlı binada oturuyorsanız, yapabileceğiniz ikinci bir yol ise; evinizi sigortalatmaktır. Sigorta sözleşmesinde üçüncü şahıslar tarafından eve verilecek zararları da ekletmelisiniz. Sigorta yaptıktan bir hafta sonra sigorta şirketini arayabilirsiniz. Sorunu sigorta şirketine bildirdiğinizde, sigorta şirketi uzman göndererek durumu araştıracaktır.

Ekspertiz üst kat komşunuzun kapısını çalarak, dairesinden kaynaklanan ve alt kata zarar veren problemi olduğunu ve alt katın sigortalı olduğunu söyleyecektir. Bir defaya mahsus zararın sigorta şirketi tarafından karşılanacağını ancak devam etmesi durumunda kendisinden tahsis edileceğini söyleyecektir. Bu uyarıdan sonra üst kat komşunuz sorunu çözmek isteyecektir.

Üçüncü bir çözüm yolu ise; sulh hukuk hâkimliğine başvurmaktır. Mahkeme masrafları sandığınız gibi yüksek değildir. Mahkeme ile uğraşmak istemiyorsanız, bir avukata ile anlaşıp sorunu çözebilirsiniz.

Dördüncü bir çözüm yolu ise; noterden ihtarname göndermektedir. Üst kat komşunuza ihtarname gitmesi durumunda büyük ihtimal arızayı gidermek isteyecektir.

Üst kattan akan su şikâyeti için izlenecek yolu belirttiğimize göre, üst kattan alt kata su sızıntısı neden kaynaklanır inceleyelim.

Üst Kattan Alt Kata Su Sızıntısı

 • Üst katın kalorifer borularında bir kaçak söz konusu olabilir. Sorun kalorifer tesisatında ise, alt kata sızan su çok yavaş olur. Hiç damlama olmayabilir, sadece rutubet şeklinde görülebilir. Çünkü kalorifer tesisatındaki suyun basıncı düşüktür ve alt kata su damlayacak kadar çok su akıtmayabilir.
 • Özellikle üst komşunun banyosundan su akıyor şikâyeti çok sık yaşanır. Çünkü banyo zemininden hem kalorifer borusu, hem temiz su borusu hem de gider boruları geçmektedir.
 • Üst komşunun banyosundan akan su sarımtırak bir renkte ise gider borusunda su kaçağı vardır. Genelde lavabo, tuvalet veya sifon kullanıldığı zaman su kaçağı meydana gelir.
 • Üst kattan su sızması sürekli oluyorsa ve damlama da meydana geliyorsa temiz su hattında su kaçağı olduğu anlamına gelir. Geçici olarak durdurmanın yolu üst kat komşunuz dairenin ana su vanasını kapatmalıdır.
 • Üst katın banyosunun altında, tavandan su damlıyorsa derz dolgularının arasından da sızıntı olabilir. Kullanılan kimyasal temizlik malzemeleri zamanla derz dolgularını tahriş eder ve fayans aralarından su sızıntısı olabilir. Bu durumda üst katın banyosunun fayans araları tekrardan derz dolgu yapılmalıdır.

Tavandan Su Damlıyor Çözüm

Üst kattan su akıyor şikâyetleri sık geldiğini belirtmiştik. Firmamız bu sorunları çok kısa sürede çözüme kavuşturmaktadır. Ayrıca sanıldığı gibi evi inşaat alanına çevirmeden hallediyoruz.

Kalorifer Tesisatından Alt Kata Su Sızıntısı

 • Kalorifer tesisatından su kaçağı meydana gelmesi, alt katta rutubet şeklinde görülebileceğini belirtmiştik. Kalorifer su kaçağının diğer su kaçaklarından farkı, evin herhangi bir odasında da meydana gelebilmesidir. Çünkü kalorifer boruları bütün odalarda bulunur ve herhangi bir odada kalorifer su kaçağı olması mümkündür.
 • Firmamız kalorifer su kaçaklarını tamir etmek için özel bir kimyasal kullanmaktadır. Kimyasal kalorifer borularının içinde su ile birlikte devir daim olur. Geçtiği noktalarda bulunan çatlakları onarma özelliğine sahiptir.
 • Kalorifer su kaçağı ciddi bir durumdaysa ve kimyasal ilaçla onarılmayacak durumdaysa termal kamera devreye girer. Termal kamera ile kalorifer hattı takip edilir. Termal kamera sayesinde su kaçağı olan bölge tespit edilir.
 • Su kaçağının olduğu nokta tespit edildikten sonra bölgesel tadilat yapılır. Sadece o nokta ufak çaplı olarak açılır ve boru tamir edilir.
 • Termal kamera kullanmak tecrübe isteyen bir iştir. Tecrübeli personel ile kısa sürede sorun tespit edilir. Firmamızın personelleri en az 5 yıllık deneyime sahip kişilerdir ve tecrübelerinin de yardımı ile sorunları kısa sürede çözmektedirler.

Temiz Su Borusundan Alt Kata Su Sızıntısı

Temiz su hattının basıncı yüksektir. Yüksek basınçtan dolayı, alt kata su sızıntısı olduğunda damlama şeklinde ve sürekli devam etmektedir. Üst katın ana su vanasını kapatıp firmamızı arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz. En kısa sürede adresinize gelen ekiplerimiz;

 • Temiz su hattını akustik dinleme cihazı ile dinlerler. Akustik dinleme cihazının, çevreden gelen sesleri engellemek için yalıtım özelliğine sahip özel bir kulaklığı bulunur. Kulaklıktan sadece dinlenen yerin sesi gelmektedir.
 • Temiz su hattındaki su kaçağı küçükse ve akustik dinleme cihazlı ile duyulmuyorsa, temiz su hattının basıncı arttırılır. İhtiyaca göre 10 bara kadar basınç arttırılabilir.
 • Su kaçağının olduğu yer tespit edildikten sonra bölgesel tamirat yapılır. Boru tamir edilir ve açılan bölge tekrar onarılıp kullanıma hazır hale getirilir.

Gider Borusundan Alt Kata Su Sızıntısı

Gider borularında meydana gelen su kaçaklarının rengi genelde sarımtırak bir renktedir. Sızan suyun kirli olmasından bu rengi alır. Sürekli akıntı olmaz. Sadece üst katın kullanımına bağlı olarak akıntı meydana gelir.

 • Üst kattan alt kata su sızıntısının rengi farklıysa ekiplerimiz kameralı görüntüleme cihazı kullanırlar.
 • Kameralı görüntüleme cihazı ile gider borusunun içi kontrol edilir.
 • Gider borusunda bulunan bütün sorunlar rahatlıkla tespit edilir.
 • Kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunda bulanan çatlak tespit edilir.
 • Pimaş borusunun çatlağı bölgesel tadilat yapılarak onarımı mümkün değildir. Bunun için borunun tamamı değişmelidir.
 • Durum ev sahibine bildirilir. Ev sahibinin kabul etmesi durumunda onarım ekipleri adrese yönlendirilerek tamir yapılır.
 • Firmamız tarafından yapılan bütün onarımlar garanti altına alınmaktadır.

Firmamız, Türkiye’nin İSO 9001 belgesine sahip tek tesisat firmasıdır. 30 adet servis aracı ile en geniş mobil servis ağına sahip tesisat firmasıdır. Üst kattan alt kata su sızıntısı varsa hiç zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Evinizde tadilat yapmadan sorununuzu en kısa sürede çözüme kavuşturalım.

Yorumlar (28)

 1. Ziyaretçi Enes
  13 Ekim 2020
  Cevapla

  yaklaşık 1 ay önce bir odamın tavanında su damlamaya başladı. Üst kattaki daireyi kontrol ettirdiğimizde tavanı damlayan odanın tam üstünde banyo mevcut ve duşa kabinin altında su birikmesi oluyor. Ev sahibi gerekli bakımı yaptırdım dedi fakat 3 gün sonra tekrar başladı damlayama. Tekrar kontrol ettirdiğimizde aynı durumun tekrar yaşadığını gördük. Ev sahibi bu sefer komple duşa kabini degistirtip gerekli bakımları yaptırdı. Ama durum aynı devam ediyor. Duşa kabini altını kontrol etti mi bilgim yok fakat başka nerelerden sıkıntı olabilir.

 2. Protesisat çalışanı

  üst katınızdaki temiz su tesisatlarında veya gider hattında kaçak olabilir. Net cevap verebilmek için hem temiz su tesisatını hem de gider tesisatlarını kontrol etmek gerekir.

 3. Ziyaretçi Cengiz
  25 Eylül 2020
  Cevapla

  Üst kattan banyoya temiz olduğunu düşündüğüm su damlıyor.Bu bazen ortalama 5 ila 10 gün devam ediyor ve duruyor.Bazen de 3-4 ay damlama olmuyor veya ne zaman olacağı belli olmuyor .İki kere farklı tesisatçı çağırdım her ikisi de hem üst kata ve hem banyoya baktılar ama sorunun kaynağını bulamadıklarını söylediler.Ne yapmam gerekir?

 4. Protesisat çalışanı

  Temiz su tesisatının ve pis su tesisatının detaylı kontrolleri yapılması gerekir. Kameralı cihazlar ile pis su tesisatları, akustik dinleme cihazları ile temiz su tesisatları kontrol edilip, sorunun kaynağı bulunabilir. Firmamızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 5. Ziyaretçi Emirhan
  2 Kasım 2019
  Cevapla

  Yatak odasinin ustunde ust katta mutfak banyo var bugun duvar tamemen islakti cami actim kurudu hemen bu su yukardanmi yoksa yagmurdan dolayimi olmusttur

 6. Ziyaretçi Ömer Faruk Durmuş

  Emirhan Bey; Üst kattan akan suyun birçok sebebi bulunmaktadır. Üst katta banyo olduğunu belirtmişsiniz. Banyoda çok sayıda tesisat borusu bulunmaktadır. Üst kattan akan suyun sebebi herhangi bir tesisat borusu olabileceği gibi dış cepheden gelen su da olabilir. Duvardan akan suyun üst kattan kaynaklanıp kaynaklanmadığını komşunuz ile iletişime geçerek anlayabilirsiniz. Öncelikle pencereyi açtıktan sonra kuruduğunu belirtmişsiniz, duvardan suyun tekrar sızıp sızmadığını gözlemlemelisiniz. Eğer duvardan akan su tekrar ederse yağmurlu havada olup olmadığını kontrol edin. Sorun güneşli havada da devam ediyorsa üst katın tesisatın şüphelenilebilir. Sorunu komşunuza bildirdikten sonra firmamızdan servis talep edebilirsiniz. Firmamız su kaçağı tespiti yaparken dairede hiç bir yeri kırmaz, inşaat ortamı oluşturmaz. Bu bilgiyi komşunuzla paylaştığınız su kaçağı tespiti için daha istekli olacaktır.

 7. Ziyaretçi fatma
  20 Ağustos 2019
  Cevapla

  - koridorun üst tavanından su damlıyor - koridorun üst tavanından 2 gün önce su akıntısı meydana geldi.yüksek girişte oturuyorum.üst kattaki sağlı ve sollu 2 dairenin tuvalet akarları ve giderleri o kısıma denk geliyor.usta geldi ancak geldiğinde su akıntısı durmuştu.tespit için akması lazım dedi.cihaz getirdi baktı borularda sıkıntı yok dedi ve sifonlardan olabileceğini söyledi tekrar akmasını bekleyeceğiz yani.ben bu durumdan çok bunaldım tavan mahvoldu dökülüyor. ancak şu anda da su akıntısı durdu. akıntı olmadan da tespit edilemiyor mu orda sıkıntı olmasa akmazdı. ve damlama şeklindede değil baya akar gibi aktı.sonra birden durdu.bana nasıl yardımcı olabilirsiniz.kesin çözüm sağlayabilirmisiniz. bilgi verirmisiniz lütfen

 8. Ziyaretçi okan okurcan
  25 Şubat 2019
  Cevapla

  - Üst kattan su akıyor - . Üst kat komuşumuzdan sürekli bu kısımdan banyo yaptıklarında mı artık nedendir bilmiyorum ara ara sular geliyor. Suyu kapattıklarında bize de su damlaması kesiliyor. Balkon tavanı ve banyo tavanı aynı durumda, yatak odasının yan duvarı rutubetli şekilde duruyor. Ne yapmamız gerekiyor daha önce bir kaç kişi geldi ama bir sonuç alamadık. Bize ne yapacağımızı belirtir misiniz. Bu konuda yardımcı olur musunuz. İyi günler dilerim.

 9. Ziyaretçi Hüsniye capkanHu

  Üst kat interés katından onun balkonuna ondanda benim balkonumun tavanına su akıyor binadakiler ortak tamir işine yanaşmıyor kamerayla baktirdi problem terastan ne yapabilirim

 10. Ziyaretçi Neslihan güler
  12 Şubat 2019
  Cevapla

  - Üst kattan su akması - Üst kat komşumuzun banyosundan bizim banyo ve tuvalete su damlıyor. Muslukları kırılmış anlatıldığına göre. Musluğun olduğu yerden sıkma yapıldığında damlama sayısı azaldı fakat usta olmayan birine yaptırmışlar. O da yaptım zannederek gitmiş. Ama akma sayısı daha da fazlalaştı. Ve her yer rutubet koktu . Sorun ne olabilir ? Yardımcı olursanız sevinirim . İyi çalışmalar.

 11. Ziyaretçi YAŞAR
  24 Ocak 2019
  Cevapla

  3 katlı 6 daireden oluşan apartmanda 2. katta oturuyorum.dairemin mutfağında ince uzun bir balkonu varmış aradaki duvarı kırdırıp mutfağa dahil edilmiş benden önce.benim üst katımda aynısını yaptırmış. üst katımdan veya yan dairemden çapraz üst katımdaki kişinin balkonun mermer arası derzlerinden kaynaklı benim mutfağa sadece yağmur yağdığında rutubet de değil resmen duvar damla damla su oluyor duvar boyunca kararmalar ve boya kalkmaları başladı.

 12. Ziyaretçi Furkan Gökhan Öztürk

  üst katımızdan temiz su borusundan mutfağımıza su akıntısı oldu ve tavanla beraber mutfak dolapları da su çekti. Kaçak tamiri yapıldı fakat evimizdeki tavan ve dolapların masraflarını kimin karşılayacağı konusunda anlaşamıyoruz. Konutlarımız çok katlı sitede ve her ay aidat her sene demirbaş ödüyoruz. Su kaçağı tamiri ücreti üst kat ödedi diğer masraflar kime ait olmalıdır. Sİte yönetimine mi? üst kata mı? bize mi?

 13. Ziyaretçi melis
  1 Ocak 2019
  Cevapla

  balkon giderinin çevresinden 3-4 yıldır devam eden su sızıntısı var. Balkonun pimaşının çevresini ve duvarları kaplamış durumda boyalar tamamen döküldü ve pimaş çevresi yosun tuttu. Durumu farkettiğimiz zamandan beri üst kattakilere söylüyoruz fakat kesinlikle bakmıyorlar ve bizden değil bizim üstümüzden diyorlar. Kısacası yaptırılmıyor. Bu durum sadece bizim tarafımızdan çözümü kavuşturulabilir mi? Yoksa ne yapmalıyız?Yardımcı olursanız sevinirim.

 14. Protesisat çalışanı

  Üst kattan akan suyun kaynağı üst kattaki tesisat boruları olduğu için üst kattan müdahale edilebilir. Üst kat komşunuz sorun çıkarıyorsa bu sorunun çözümü için yönetici ile görüşebilirsiniz.

 15. Ziyaretçi Fatih
  22 Aralık 2018
  Cevapla

  Alt komşumun mutfak tezgahından gece su çıktığını tezgahın üstü sabaha kadar 1-2 litre su olduğunu ve gündüz saatlerinde hiç su sızıntısı olmadığını söylüyor. Tamirci çağırıyor ve dinleme cihazı ile bakıyor bulamıyor. Üst kattan olabilirmi yani benim dairemden.

 16. Protesisat çalışanı

  Alt katın mutfak tezgahında biriken su, tavandan veya duvarın üst kısımlarında mı geliyor. Eğer tavandan veya duvarın üst kısımlardan alt katın tezgahına su geliyorsa sizin dairenizden kaynaklanabilir.

 17. Ziyaretçi Akın
  13 Kasım 2018
  Cevapla

  Banyo ve yan tarafı mutfak tavanının köşesinde su kaçağı var. Damlama yok ve sarımtırak renkte. Üst kat komşuma durumu söylediğimde kendi tavanının da aynı şekilde olduğunu ve üst komşusundan geldiğini söylüyor. Oradan gelen kaçak beni etkiler mi? Etkilerse bu pis su olma ihtimali nedir?

 18. Protesisat çalışanı

  Üst kattan akan su dış duvara yakın bir noktadaysa evet 2 üst kattaki su kaçağı da sizin daireyi etkileyebilir. Çünkü iki kat üstteki tesisatta meydana gelen su kaçağı duvar içindeki çatlaklardan geçerek sizin dairenize kadar iniyor olabilir. Sarımtırak bir renkte olduğunu belirtmişsiniz, büyük ihtimal pis su borusunda su kaçağı vardır. Kesin emin olmak için kameralı görüntüleme cihazı ile atık su borularının içini incelememiz gerekiyor.

 19. Ziyaretçi Yusuf Ali Yılmaz

  Geçen ay yeni bir daireye taşındım. Ancak banyo, tuvalet ve banyoya bitişik olan odanın tavanında küflenme vardı. Önceleri rutubet sanıp, yeniden boyattım. Ancak çok zaman geçmeden küf tekrar ortaya çıktı ve boyalar dökülmeye başladı. Sonradan fark ettim ki üst kattan akan su nedeniyle tavanlar küfleniyormuş. Üst kattan su sızıntısı olursa, tavandan su damlaması gerekmez mi. Küf oluşması su kaçağından olabilir mi?

 20. Protesisat çalışanı

  Dairelerde üç çeşit tesisat borusu bulunur. Üst kattan su sızıntısı varsa ve bu su sızıntısının kaynağı temiz su borusu olursa sizin dediğiniz gibi tavanda su damlacıkları oluşur. Bunun sebebi temiz su borularındaki suyun basıncının yüksek olmasıdır. Üst kattan akan suyun kaynağı pis su borusu veya kalorifer borusu olursa, tavanda su damlacıkları oluşmaz. Çünkü pis su borusundaki suyun miktarı azdır. Üst kattan su tüketimi olursa alt katın tavanından su akıyor olur. Su tüketimi olmadığında alt kata su sızması olmaz. Bu sebeple, pis su borusunda ve kalorifer borusunda su kaçağı olursa, alt katın tavanında küf oluşabilir.

 21. Ziyaretçi Halil Güven
  9 Kasım 2018
  Cevapla

  Geçen gece gec vakitlerde evimde damlama sesi duydum. Odaları tek tek gezerken koridorun tavanında su damlıyordu. Büyük ihtimal üst komşudan daireme su akıyor. Benim dairemin borularının tavandan geçme ihtimali var mıdır?

 22. Protesisat çalışanı

  Evinizin tesisat borularının tavandan geçmesi söz konusu değildir. Bütün tesisat boruları yerden veya tavandan geçmektedir. Tavandan su damlıyorsa, üst dairenin temiz su borularında kaçak ihtimali vardır. Temiz su borularının içindeki suyun miktarı fazladır ve basınçlıdır. Su kaçağı söz konusu olduğunda alt katın tavanından su damlıyor olacaktır. Sorun en kısa sürede çözülmesi gerekir aksi halde binanın betonları da zarar görür. Bu tür sorunlar akustik dinleme cihazı ile hiç bir yeri kırmadan giderilebilmektedir.

 23. Ziyaretçi Kadir Kaplan
  7 Kasım 2018
  Cevapla

  Geçen akşam eve geldiğimde mutfak dolabı su içinde kalmıştı. Üst komşudan daireme su akıyordu. Daha sabah birşey olmamasına rağmen bir kaç saat geçtikten sonra böyle birşey nasıl olabilir ki? Normalde su kaçağı yavaş olan birşey değil mi?

 24. Protesisat çalışanı

  Su kaçağı çeşitleri de bulunmaktadır. Sizin bildiğiniz su kaçağı türü, kalorifer ve pis su borularında meydana gelen su kaçaklarıdır. Kalorifer ve pis su borularında bulunan suyun miktarı azdır. Bu sebeple, boruda bir çatlak olduğunda sızan su yavaş olduğu için önce betona sızar. Beton suya doyduğunda alt katın tavanında rutubet şeklinde görülür. Temiz su borularında su kaçağı söz konusu olduğunda üst kattaki komşudan su sızıntısı hızlı olur. Özellikle su kaçağının olduğu kısımda, betonda bir çatlama varsa, sizin yaşadığınız olay gibi bir kaç saatte alt katın tavanında damlamaya başlar.

 25. Ziyaretçi Fatih GUVEN
  5 Kasım 2018
  Cevapla

  Yeni eve taşındım. Aradan bir ay gibi bir zaman geçti, banyomun tavanında rutubet görülmeye başladı. İşin doğrusu mevsimsel olduğunu düşünüp ilk başlarda umursamadım. Ancak banyonun bitişiğinde olan odanın ve tuvaletin tavanı da rutubetlenmeye başladı. Fark ettim ki rutubetin sebebi üst kattan su sızıntısıymış. Komşuma durumu bildirdim ancak evinin inşaat alanına dönmesinden korkuyor. Makalenizi okudum kırmadan su kaçağı tespiti yapacağınızı belirtmişsiniz. Kırmadan su kaçağını kesin olarak tespit edebilir misiniz?

 26. Protesisat çalışanı

  Üst kattan su akmasının sebebi tesisat boruları olabileceği gibi, banyonun fayanslarından da olabilir. Fayans aralarındaki derz dolgu özelliğini yitirdiğinde alt kata su sızması söz konusudur. Adresinize gelen ekiplerimiz tamamen profesyonel yöntemlerle üst kattan akan suyun kaynağını tespit etmektedirler. Üst kattaki komşudan su sızıntısının sebebi temiz su boruları ise dinleme cihazı kullanılır. Bu cihazla hiç bir yer kırılmadan ve gürültü yapılmadan üst kattan akan suyun kaynağı bulunur. Üst kattan su sızıntısının sebebi pis su borularında ise, kameralı görüntüleme cihazı kullanılır. Yine kameralı görüntüleme cihazı sayesinde, fayanslar kırılmaz ve gürültü yapılmaz. Son olarak üst kattan akan suyun kaynağı kalorifer boruları olursa bu kez termal kamera kullanılır. Bu cihazda sessiz çalışır ve hiç bir yerin kırılmasına gerek kalmaz.

 27. Ziyaretçi İbrahim eryılmaz

  Üst komşudan daireme su akıyor. ancak komşum kendi dairesi etkilenmediği için ağırdan alıyor. bir haftadır üst kattan akan su yüzünden ev batmış bir durumda. Su kaçağı tespiti için alt kattan müdahale edilebilir mi? Ya da komşumu su kaçağı tespiti için ikna edersem fayanslara çok fazla zarar verilir mi

 28. Protesisat çalışanı

  Üst kattaki komşudan su sızıntısının sebebi özel cihazlar ile bulunabilir. Üst kattan su akması nasıl olmaktadır. Üst kattan su sızıntısı sürekli mi olmaktadır. Yoksa ara ara azalmakta mı? Bunlara göre üst kattan akan suyun kaynağı tahmin edilebilir ve ekiplerimiz gelene kadar geçici olarak engellenebilir. Üst kattan akan suyu tespit etmek için üst katta çalışma yapılması gerekiyor maalesef. Alt kattan çalışma yapılamaz çünkü tesisat boruları üst katta olduğu için alt kattan müdahale etme şansımız yok. Üst kattan su akmasını engellemek için gelen ekiplerimiz üst katta bilgisayar destekli cihazlarla su kaçağı tespiti yapmaktadır. Korktuğunuz gibi fayansların kırılması söz konusu değildir. Kullandığımız cihazlar ile hiç gürültü dahi yapmadan üst kattan akan suyun kaynağı noktasal olarak tespit edilmektedir.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir