Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Ayaklı Lavabo Nasıl Sökülür ?

Öncelikli olarak ayaklı lavabonun tamamen sökülmesi işlemini lavabonun üzerindeki bataryayı sökmeden yapamayacağınızı belirtmek isteriz. Bunun için de lavabo nasıl sökülür konusu ile ilgili sizler için hazırladığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayaklı lavabo sökme işlemine ilk olarak düz bir tornavida kullanarak lavaboya bağlı olan süzgeci sökerek başlayabilirsiniz. Süzgecin çıktığından emin olduktan sonra lavabonun duvara bağlı olan pis su giderinden ayrılması için de boşta kalan sifonu da çekerek tamamen boşa çıkmasını sağlamalısınız.

ayaklı lavabo nasıl sökülür-1Lavaboyu pis su gider bağlantısından tamamen ayırdıktan sonra sıra duvara lavaboyu sabitleyen vidaların sökülmesi işlemine gelmiş demektir. Ayaklı lavaboların iç kısımlarında duvar ile bağlantısını sağlayan vidaları 16 -17 anahtar veya pense, ingiliz anahtarı ile kolaylıkla çıkartabilirsiniz. İşte bu nokta da herhangi bir kazaya sebep olmamak için de bir kişinin de lavaboyu yukarıda tutması lavabonun devrilerek herhangi bir şekilde yaralanma gibi olaylara neden olması da engellenmelidir.

Vidaları çıkardıktan sonra vidaların altına yer alan contaları ve aynı zamanda pulları da sadece el yardımı ile kolaylıkla çıkartabilirsiniz. Ayaklı lavaboyu duvara bağlayan vidaları, contaları ve pulları tamamen söktüğünüzden emin olduktan sonra kolaylıkla ayaklı lavaboyu eliniz ile boşa çıkartabilirsiniz. Eğer ayaklı lavabonun yerine yeniden bir lavabo takacaksanız duvar üzerinde kalan vidaları bırakabilir ve diğer işlemleriniz sırasında bunları tekrar kullanabilirsiniz. Yalnız bu boşta kalan alan üzerinde dolap gibi farklı bir tasarım yaptıracaksanız o zaman sökülen duvar üzerinde herhangi bir vida ya da conta kalmamasına dikkat etmelisiniz.

ayaklı lavabo nasıl sökülür-3
Ayaklı lavabonun üzerini çıkardığınıza göre son işlem olarak sıra ayak kısmındadır. Burayı da kolaylıkla çıkartabilmeniz için öncelikli olarak yer ile ayaklık arasındaki sabitleme bağlantılarını kontrol ediniz. Genellikle ayak kısmı da zemine vidalar ile tutturulmuş olabilir. Ya da silikon yöntemi ile sabitlenmiş olabilir. Sabitlenme şekli hangisi ise en uygun yöntem ile sökülmesi gereken yerlerden kolaylıkla ayak kısmını da sökebilirsiniz.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek isterseniz Protesisat firması olarak bizler ile istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir