klozet kapağı nasıl çıkarılır ve takılır

Ayşegül Gürgentepe Ziyaretçi
Soru Sor

klozet kapağı aldım ama nasıl sökülür nasıl takarım bilemedim bunu bize resimli olarak anlatabilirmisiniz, yoksa tesisatçı mı çağırmak gerekiyor, aslında 30 tl ye aldığım kapağı taktırmak için 20 lirada usta parası vermek istemiyorum, sizzden nasıl sökeceği mi anlatmanızı rica ediyorum, iyi akşamlar

Yanıtlandı
Tesisat Sorunları 7 yıl önce 4 yanıt 83,778 kez görüntülendi

Cevap (4)

 1. Merhaba Sayın Ayşegül Gürgentepe,

  Elbette bu tip basit işlemler için tesisatçı çağırmadan kendinizde klozet kapağınızı söküp takabilirsiniz. Ancak bu noktada belirtmemiz gereken 2 husus var
  1. si klozet kapağı ölçünüzü doğru aldınız mı ?
  2. si ise klozet kapağınızın üstten vidalı mı ? yoksa alttan kelebek vidalı mı ?

  Bunu belirtmediğinizden biz Protesisat olarak her iki modeli de resimli olarak anlattık, anlatımımız aşağıdadır.

  ilk önce aşağıdaki resimde ki gibi alttan vidalı ise kelebek vida olduğundan herhangi bir alet yardımı olmadan sökebilirsiniz. Vidalarını çıkardıktan sonra klozet kapağı yerinden çıkacaktır.

  Eğer üstten vidalı ise yine aşağıda gördüğünüz resimdeki gibi bir tornavida yardımı ile klozet kapağı yerinden sökebilirsiniz. Vidalar söküldükten sonra klozet kapağı yerinden çıkacaktır.

  Alttaki resimde de gördüğünüz gibi yeni aldığınız klozet kapağını aynı sökme işleminin tersini yaparak monte edebilirsiniz.

  iyi çalışmalar dileriz.


  Yararlı(87) Yararlı değil(36)
 2. 29 Temmuz 2017
  Cevapla

  Klozet kapağı montaj sorunu; Aldığım klozet kapağı alttan vidalıymış ama tuvaletim buna uygun değil vidaların geçtiği yerler kapalı ve alttan sıkıştırıp takamıyorum illa tuvaleti mi sökmem gerekir.?


  Yararlı(383) Yararlı değil(37)
 3. Üstten sıkmalı model almanız lazım. Klozeti sökmenize gerek yok. Yıllar geçmiş üzerinden ama yine de bir başkası aynı sorunu yaşarsa diye yine de yazmak istedim.


  Yararlı(6) Yararlı değil(2)
 4. 4 Ekim 2019
  Cevapla

  Kendinden frenli klozet kapağımız artık frensiz bir şekilde “tak” diye vurarak düşüyor. Nedeni ne olabilir acaba? Nasıl tamir edilir? Teşekkürler


  Yararlı(262) Yararlı değil(42)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir