Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Çekmeköy Su Kaçağı Tespiti – Tıkanıklık Açma – Petek Temizliği

Çekmeköy ilçesi için vermiş olduğumuz hizmetler:

Çekmeköy Su Kaçağı Tespiti

Tavandan su akıyorsa, fayans aralarından su geliyorsa, tavanda veya duvarda nemlenme varsa su kaçağı söz konusu olabilir. Çekmeköy veya çevresinde oturuyorsanız, hiç tasalanmanıza gerek yok. Çekmeköy su kaçağı tespiti ekibimiz haftanın 7 günü Çekmeköy ve çevresinde sizlere hizmet vermektedir. Kırmadan su kaçağı tespiti yapan firmamız, bu işte sizi hiçbir sıkıntıya sokmadan, kırma dökme derdiyle uğraştırmadan su kaçağı bulma konusunda uzman destek vermektedir.

Su Kaçağının Başlıca Nedenleri Nelerdir?

 • Tesisat döşenirken kullanılan kalitesiz malzeme, zamanla yıpranmaya başlar. Ufak çatlaklar meydana gelir ve bu çatlaklardan su sızıntısı olur.
 • Tesisatı döşeyen usta, pvc borularını ek yaparken, bazen yeterli tecrübeye sahip olmaması bazen de dikkat dağınıklığından dolayı kaynağı iyi yapmaz. Bu iyi yapılmayan kaynak nedeniyle, özellikle su basıncının yükseldiği durumlarda su kaçağı oluşur.
 • Tıkanıklık açmak için kullanılan kimyasal lavabo açıcılarda su kaçağına sebep olabilir. Kimyasal lavabo açıcılar, güçlü tahrip edici etkisi ile pimaş giderlerinin ek yerlerinde bulunan contalara zarar verirler ve zamanla bu ek yerlerinden su sızıntısı meydana gelir.
 • Mekân sahiplerinden kaynaklanan su kaçakları da söz konusu olabilir. Duvara çakılan bir çivi tesisat borusuna denk gelirse ilerde su kaçağına sebep olabilir.

Kırmadan Su Kaçağı Tespitini Nasıl Yapıyoruz?

Çekmeköy ‘de bulunan ekibimizde su kaçak tespit cihazları olarak; akustik dinleme cihazı, kameralı su kaçak tespit cihazı, termal kamera ve nem ölçer cihazları bulunmaktadır.

 • Akustik dinleme cihazı ile dinleyerek, su kaçağı bulma konusunda en çok kullandığımız cihazlardan biridir.
 • Gerektiği durumlarda kameralı görüntüleme cihazı ile boru içine bakarak su kaçak tespiti yapıyoruz.
 • Termal kameralar ile ısıtma sisteminin veya sıcak su hattındaki su kaçağını termal görüntü sayesinde görerek tespit yapıyoruz.
 • Gerek görülürse ortamdaki nemi ölçerek nem yoğunluğunun olduğu bölgeye odaklanarak su kaçak tespit çalışmalarını yapıyoruz.

Çekmeköy Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığının başlıca sebepleri:

 • Rulo olarak tuvalete atılan tuvalet kâğıtları
 • Suda erimeyen kalitesiz tuvalet kâğıtları
 • Kadın pedleri veya çocuk bezleri 
 • Çocukların attığı oyuncaklar
 • Temizlik bezleri, poşetler
 • Toprak ve kum tıkanıklığa sebep olur (Saksıdaki toprak veya kedi kumu)
 • Borunun yetersiz eğimi de suyun akışı için yeterli olmaz, su akışı yavaş olur

Tuvalet tıkandıktan sonra aranan çözümlerden çok, tıkanıklığın oluşmasına sebep olacak davranışlardan kaçınmak gerekir. Tuvalet tıkandıktan sonra evde kendi imkânlarınızla deneyebileceğiniz birkaç yöntem bulunmaktadır.

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır?

 • Lavabo açma teli ile veya bir askıyı düzleştirerek tuvalet giderinden sokarsınız. Ancak tıkanıklığa sebep olan cisim telin ulaşabileceği mesafede olursa çözüm bulabilirsiniz.
 • Tıkanıklık azsa, yani suyun akışı yavaş oluyorsa; şampuan döküp ardından sıcak suyu dökersiniz. Azda olsa etkisi oluyorsa bu işlemi tekrarlayın
 • Lavabo açıcı veya kostik ile de çözüm arayabilirsiniz. Birkaç tane lavabo açıcıyı tuvalete dökün sonra kaynar suyu dökün. Ancak lavabo açıcı veya kostiğin tehlikeli kimyasal olduğunu unutmayınız. Güvenlik önlemlerini almalısınız.

Yukardaki yöntemleri “klozet tıkanırsa nasıl açılır?” sorusunun çözümü içinde uygulayabilirsiniz.

Bunların hiç biri çözüm için yeterli gelmediyse, firmamızı arayarak Çekmeköy ’de bulunan ekibimizi adresinize yönlendirelim. Çekmeköy ’deki adresinize gelen ekibimiz, önce kameralı görüntüleme cihazı ile tıkanıklığın nedenini tespit eder ve tıkanıklığı açar. Hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Temizlik veya tadilatla uğraşmazsınız.

Çekmeköy Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı en sık yaşanan sorunlardan biridir. Genellikle kullanıcıdan kaynaklanan bu sorun, basit yöntemlerle çözülemediği durumlarda profesyonel destek almanızı gerektirir. Çekmeköy lavabo tıkanıklığı açma ekibimiz bu konuda kısa süre içerisinde yardımcı olur. Hiçbir tadilat işlemi gerektirmeden, kısa süre içerisinde ve en iyi fiyat garantisi ile Çekmeköy ilçesi için tıkanıklık açma hizmeti alabilirsiniz.

Tıkanan Lavaboyu Nasıl Açarım?

 •  El pompası ile lavabonun gideri hava almayacak şekilde kapatılır. Ve pompalama işlemi yapılır. Bu işlemin dezavantajlarından biri, tıkanıklığa sebep olan cisim pompa ile çekilmek istenirken daha da ileri itilebilir.
 • Bir miktar karbonat lavabo giderinin girişine dökülür. Ardından aynı miktarda sirke dökülür. Yarım saat kadar beklendikten sonra kaynar su dökülür.

 • Sirke-karbona ile gider açma yöntemi gibidir. Tek fark karbonat yerine tuz kullanılır. Ardından bir litreye yakın kaynar su dökülür.

 • Lavabo açıcıyı lavaboya döktükten sonra, ardından kaynar suyu yavaşça dökün. Lavabo açıcının cildinize temas etmesinden kaçının. Kesinlikle buharını da solumayın.

Yukarıdaki yöntemlerden bir tanesini uygulayabilirsiniz. Bu yöntemleri uygulamanıza rağmen sorununuz çözülmediyse, lavabo tıkanıklığınız sandığınız gibi basit bir tıkanıklık değildir. Bunun için Çekmeköy ‘de bulunan ekibimiz, adresinize gelip sizleri hiç yormadan gider açma işlemini en kısa sürede halledebilir.

Çekmeköy lavabo açma ekibimiz, kanal açma makinesi ile lavabo açma işlemini profesyonelce gerçekleştirir. Kafanızda hiçbir soru işaretine yer vermez. Bilgisayar destekli kameralı cihazlar ile tıkanıklığı kısa süre içerisinde açar.

Çekmeköy Petek Temizliği

Çekmeköy ‘de bulunan ekibimiz aynı zamanda petek temizliği ve ısıtma sistemi sorunlarınıza da müdahale ediyor. Isıtma sisteminizdeki tıkanıklıkları açıyor, petek temizliği yapıyor. Çekmeköy petek temizleme hizmetimiz ile petek temizliği için sadece banyonuzu kullanıyor ve işlem sonrası temizlik, tadilat gibi sıkıcı ve yorucu işlerde çıkmıyor.

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılıyor?

 • Petek temizleme makinası banyodaki havlupana bağlanır.
 • Su çıkışı içinde petek temizliği makinasının diğer borusu tuvalete veya klozete bırakılır.
 • Kimyasal ilaç petek temizleme makinası yardımı ile ısıtma sistemine gönderilir.
 • Temiz su akışı gerçekleştikten sonra petek temizleme makinası kapatılır.

Bu işlemden sonra kombi petek temizleme işlemi tamamlanmış olur. Çekmeköy kalorifer petek temizliği ekimiz, bu konuda deneyimli ve uzman kişilerdir.

Yorumlar (2)

 1. Ziyaretçi Fatma Gerçek

  Dubleks evimin üst kat tuvaletinden aşağı kata su sızıntısı meydana geldi. Tabi bu duruma çok canım sıkıldı. Tuvaletin pisliği ortaya saçılacaktı.Her yer kırılıp dökülecek inşaata dönecekti. Çekmeköy civarında iyi bir tesisatçı aramaya başladım. Bunu duyan bir arkadaşım sizi tavsiye etti. Bende internetten sitenizi inceledim. iyi ki sizi aramışım. Öyle korktuğum gibi olmadı. Profesyonel ekip ve teknolojik aletlerle sorunu hemen tespit ettiler. Sıkıntı tuvalet giderinde meydana gelmiş. Etraf dağılmadan, hasar görmeden temiz bir şekilde sorunu çözdüler. Elinize emeğinize sağlık. Herkese tavsiye ederim.

 2. Ziyaretçi Esra Aydın
  27 Ekim 2016
  Cevapla

  Banyo lavabo altında su birikintisi meydana geliyor. Gidere baktım görünürde bir su kaçağı yok. Sebebini anlamak için ne yapmalıyım. bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler...

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir