Mutfak Giderinden Çamaşır Makinesi Çalışınca Giderden Su Geri Tepiyor

zeynep dinç öztürk Ziyaretçi
Soru Sor

mutfak giderinden çamaşır makinesi çalışınca giderde tıkanma olduğunu düşünüyoruz.makine su boşaltırken suyun birkısmını dışarı taşırıyor tıkalı gideri kaç tlye açıyorsunuz

Yanıtlandı
Tıkanıklık 3 yıl önce 3 yanıt 17,856 kez görüntülendi

Cevap (3)

 1. Zeynep hanım merhaba,

  Mutfak lavabosu ile çamaşır makinesinin aynı gidere bağlanması, tıkanıklık sorunlarına neden olmaktadır. Çamaşırlardan kaynaklanan pamuklarla lavabodan dökülen yağ ve benzeri maddeler biraraya gelerek katılaşmakta ve bu nedenle lavabo tıkanıklığına neden olmaktadır. Bu nedenle çamaşır makinesi giderinin lavabo giderinden farklı bir yerde olmasına özen gösterilmelidir. Aksi takdirde bu sorunlarla sık sık karşılaşmak mümkündür.

  Pimaş hattındaki tıkanıklık sorununa gelince…

  Bu sorunla ilgili yapılması gereken öncelikli uygulama, kameralı cihazlarla gider borusunun içinin kontrolünün yapılması gereklidir. Bu işlem, tıkanıklığın pimaş hattının neresinde olduğunu tespit etmektedir. Tıkanıklığın yeri ve nedeni tespit edildikten sonra robot tıkanıklık açma cihazı ile müdahale edilmesi gereklidir.
  Robot cihazla gerçekleştirilen müdahalenin ardından yine kameralı cihazla kontrol edilmelidir. Bu kontrol işleminde pimaş hattının tamamen açılıp açılmadığı kontrol edilmektedir.

  Robot cihazlarla iki türlü işlem uygulanmaktadır. Birinci işlem, tıkanıklığa neden olan cismin parçalanarak pimaş hattından uzaklaştırılmasıdır. Son derece hassas olan bu cihazlar, işlem yapılırken borulara herhangi bir zarar vermemektedir. İkinci işlemse cismin parçalanmayacak bir malzemeden oluşmasında uygulanmaktadır. Bu işlemde de cisim pimaş hattından çekilerek dışarı çıkarılmaktadır.

  İşlemler tamamlandıktan sonra kameralı cihazlarla pimaş hattınınm içi kontrol edilmekte ve hattın tamamen açılıp açılmadığı müşteriye ekranda gösterilmektedir.

  Bu işlemlerin tamamının profesyonel tesisatçılar tarafından gerçekleştirilmesi önemlidir. Bilgisayarlı sistemlere sahip olan bu cihazları kullanmak için özel eğitim alınması gereklidir. Özellikle mahalle aralarında hizmet veren tesisatçılarda robot cihazların olmadığı bilinmelidir.

  Kırmadan lavabo tıkanıklığını açan bu cihazlar, kurumsal kimliğe sahip firmalarda bulunmaktadır. Uzman ve donanımlı tesisatçılar tarafından kullanılan bu cihazlarla sunulan hizmetin süresi de kısadır.

  Hizmet almadan önce firmanın referanslarının kontrol edilmesi tavsiye edilmektedir.

  Son kırmadan lavabo tıkanıklığı ya da pimaş hattı tıkanıklığının açılmasının bedeli, 150 TL’dir.

  teşekürler.


  Yararlı(19) Yararlı değil(5)
 2. 25 Ağustos 2017
  Cevapla

  Mutfak Gideri Geri Tepiyor
  Sıfır dairenin mutfağının giderinden su geri geliyor. Bulaşık makinesinin de lavabonun da suyu giderden geri taşıyor. Bir diğer sorun da gider borusunun içine bulaşık makinesi tahliye borusunun uzatma hortumu sıkıştı ve 1-2 metre ilerledi. Daha fazla ilerler mi? Kırılmadan çıkarılabilir mi?


  Yararlı(48) Yararlı değil(0)
 3. 7 Ekim 2017
  Cevapla

  Çamaşır Makinası Gideri Tıkanıklığı
  Merhaba çamaşır makinası giderinden su geri tepiyor tıkalı 5 katlı binanın en alt katında oturuyorum.pislik olarak lavabo pisliği geliyor.çay maydonoz atık yağ vs. bu tıkanıklığın masrafını bina yönetimi karşılar yoksa daire sahibimi bina daha iki senelik.lavabo ile çamaşır makinası bağlantılarım çok farklı yerlerde tıkanıklık üst katlardan kaynaklı olabilir mi.ne yapmalıyım teşekkürler


  Yararlı(28) Yararlı değil(2)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir