Cevap (13)

 1. Protesisat çalışanı

  Zeynep hanım merhaba, Mutfak lavabosu ile çamaşır makinesinin aynı gidere bağlanması, tıkanıklık sorunlarına neden olmaktadır. Çamaşırlardan kaynaklanan pamuklarla lavabodan dökülen yağ ve benzeri maddeler biraraya gelerek katılaşmakta ve bu nedenle lavabo tıkanıklığına neden olmaktadır. Bu nedenle çamaşır makinesi giderinin lavabo giderinden farklı bir yerde olmasına özen gösterilmelidir. Aksi takdirde bu sorunlarla sık sık karşılaşmak mümkündür. Pimaş hattındaki tıkanıklık sorununa gelince... Bu sorunla ilgili yapılması gereken öncelikli uygulama, kameralı cihazlarla gider borusunun içinin kontrolünün yapılması gereklidir. Bu işlem, tıkanıklığın pimaş hattının neresinde olduğunu tespit etmektedir. Tıkanıklığın yeri ve nedeni tespit edildikten sonra robot tıkanıklık açma cihazı ile müdahale edilmesi gereklidir. Robot cihazla gerçekleştirilen müdahalenin ardından yine kameralı cihazla kontrol edilmelidir. Bu kontrol işleminde pimaş hattının tamamen açılıp açılmadığı kontrol edilmektedir. Robot cihazlarla iki türlü işlem uygulanmaktadır. Birinci işlem, tıkanıklığa neden olan cismin parçalanarak pimaş hattından uzaklaştırılmasıdır. Son derece hassas olan bu cihazlar, işlem yapılırken borulara herhangi bir zarar vermemektedir. İkinci işlemse cismin parçalanmayacak bir malzemeden oluşmasında uygulanmaktadır. Bu işlemde de cisim pimaş hattından çekilerek dışarı çıkarılmaktadır. İşlemler tamamlandıktan sonra kameralı cihazlarla pimaş hattınınm içi kontrol edilmekte ve hattın tamamen açılıp açılmadığı müşteriye ekranda gösterilmektedir. Bu işlemlerin tamamının profesyonel tesisatçılar tarafından gerçekleştirilmesi önemlidir. Bilgisayarlı sistemlere sahip olan bu cihazları kullanmak için özel eğitim alınması gereklidir. Özellikle mahalle aralarında hizmet veren tesisatçılarda robot cihazların olmadığı bilinmelidir. Kırmadan lavabo tıkanıklığını açan bu cihazlar, kurumsal kimliğe sahip firmalarda bulunmaktadır. Uzman ve donanımlı tesisatçılar tarafından kullanılan bu cihazlarla sunulan hizmetin süresi de kısadır. Hizmet almadan önce firmanın referanslarının kontrol edilmesi tavsiye edilmektedir. Son kırmadan lavabo tıkanıklığı ya da pimaş hattı tıkanıklığının açılmasının bedeli, 150 TL'dir. teşekürler.


  YararlıYararlı(35) Yararlı değilYararlı Değil(9)
 2. Ziyaretçi Murat Han Dübüş
  25 Ağustos 2017
  Cevapla

  Mutfak Gideri Geri Tepiyor Sıfır dairenin mutfağının giderinden su geri geliyor. Bulaşık makinesinin de lavabonun da suyu giderden geri taşıyor. Bir diğer sorun da gider borusunun içine bulaşık makinesi tahliye borusunun uzatma hortumu sıkıştı ve 1-2 metre ilerledi. Daha fazla ilerler mi? Kırılmadan çıkarılabilir mi?


  YararlıYararlı(193) Yararlı değilYararlı Değil(11)
 3. Ziyaretçi emre yağlı

  Çamaşır Makinası Gideri Tıkanıklığı çamaşır makinası giderinden su geri tepiyor tıkalı 5 katlı binanın en alt katında oturuyorum.pislik olarak lavabo pisliği geliyor.çay maydonoz atık yağ vs. bu tıkanıklığın masrafını bina yönetimi karşılar yoksa daire sahibimi bina daha iki senelik.lavabo ile çamaşır makinası bağlantılarım çok farklı yerlerde tıkanıklık üst katlardan kaynaklı olabilir mi.ne yapmalıyım teşekkürler


  YararlıYararlı(147) Yararlı değilYararlı Değil(10)
 4. Ziyaretçi Burhan
  16 Ocak 2019
  Cevapla

  evimdeki mutfak giderindeki giderde bir bardak su da doksek geri dışarı atıyor 8 metre tel klavuzu gönderiyoruz herangi bir zorlama olmadan ilerliyor neden olabilir suyun geri tepmesi neden olur tıkanıklık olsa şu belirli bir gidişten sonra dolup dışarı atması gerekmezmi ama bir bardak su dönmeyle hemen dışarı atıyor bir cevap verirseniz sevinirm


  YararlıYararlı(112) Yararlı değilYararlı Değil(10)
 5. Protesisat çalışanı

  Burhan Bey; Suyu lavaboya mı döküyorsunuz yoksa, lavabo altındaki lavabo sifonunu çıkarıp pimaş borusuna mı döküyorsunuz? Eğer lavabodan döküyorsanız, lavabo altındaki sifonda atıklar birikip lavabonun tıkanmasına sebep olmuş olabilir. Siz 8 metre teli gönderirken lavabonun içinden mi gönderiyorsunuz yoksa lavabo altındaki pimaş girişinden mi gönderiyorsunuz? Eğer lavabo altındaki pimaş girişinden gönderiyorsanız, pimaş borusu içindeki birikmiş suyu görebiliyor musunuz?


  YararlıYararlı(17) Yararlı değilYararlı Değil(7)
 6. Ziyaretçi Enes
  18 Nisan 2020
  Cevapla

  mutfak giderinden çamaşır makinesinin suyu geliyor fakat bu su çamaşır makinesi çalıştırınca bazen geliyor bazen gelmiyor bunun sebebi nedir?


  YararlıYararlı(32) Yararlı değilYararlı Değil(9)
 7. Protesisat çalışanı

  Problem genellikle gider hattındaki tıkanıklıklardan oluşur. Bazı durumlarda ise, çamaşır makinesinin hortumu olması gerekenden fazla şekilde gider borusuna itelenir ve bundan dolayı çamaşır makinesi suyu boşalttığı zaman geri tepmeler oluşabilir. Çamaşır makinesinin hortumunu kontrol ediniz, sorun devam ederse tıkanıklıktan şüphelenmek gerekir. İstanbul'da ikamet ediyorsanız, firmamızı arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz. Servis ekiplerimiz kameralı cihazlar ile problemi görüntülerler ve var ise; tıkanıklığı da robot cihazlar ile açarlar.


  YararlıYararlı(10) Yararlı değilYararlı Değil(0)
 8. Ziyaretçi Hatice adar
  27 Mart 2021
  Cevapla

  Benim bulaşık çamaşır makinesi giderleri birbirine bağlı aynı yer. Çamaşır makine çalıştığında sıkma yaptığında banyoda giderlerden. Su geliyor sebebi nedir. 🤦 Makineyi kapatınca su çekiliyor geri


  YararlıYararlı(15) Yararlı değilYararlı Değil(2)
 9. Protesisat çalışanı

  Gider hattınızda tıkanıklık var mı yok mu bunu belirlemeniz gerekiyor öncelikle. Eğer tıkanıklık söz konusu değilse; bulaşık ve çamaşır makinesinin tahliye hortumlarını kontrol edin, tahliye hortumları gider borusunun içerisine fazla sokulmaması gerekiyor. Aksi halde suyun akışını engelleyeceği için bu tarz problemlerle karşılaşabilirsiniz.


  YararlıYararlı(2) Yararlı değilYararlı Değil(3)
 10. Ziyaretçi Dilek çelik

  mutfakta çamaşır makinesi ve lavabo gideri birlikte üstten su açıldığında lavaboda yavaş şekilde ilerleyip bir sorun olmuyor fakat çamaşır makinesinin su boşaltma sırasında geri basıyor bunun sebebi nedir ve bunun için yapılan işlemin fiyatı nedir cevaplarsanız çok mutlu olurum


  YararlıYararlı(3) Yararlı değilYararlı Değil(0)
 11. Protesisat çalışanı

  Atık su gider borusunda tıkanıklık meydana gelmiş, sebebi budur. Firmamızı arayarak kameralı robot cihazlarla tıkanıklık açma işlemi ücretini öğrenebilirsiniz.


  YararlıYararlı(3) Yararlı değilYararlı Değil(3)
 12. Ziyaretçi Burçin Karaman
  23 Aralık 2022
  Cevapla

  Mutfak lavabomdan su döktüğüm zaman lavobo giderini olduğu borudan değil de arıtma ve bulaşık makinesi giderinin olduğu gider borusundan dolabın içine bütün lavaboya döktüğüm kirli su bosaliyor.cogu zaman lavaboyu kullanmamış olduğumda da durup dururken aynı yerden su basmış oluyor. Sanırım başka daire gideri de bizim giderden bosaliyor dolaba. Bununla ilgili ne tür bir sorun yaşıyor olabilirim yardımcı olur musunuz?


  YararlıYararlı(4) Yararlı değilYararlı Değil(0)
 13. Protesisat çalışanı

  Farklı bağlantılar olsa da mutfak giderleri genellikle tek bir gider pimaşına bağlıdır yaşadığınız problem gider pimaşının tıkanmasından kaynaklıdır bu gibi durumlarda farklı bir formül aranmadan profesyonel tıkanıklık açma robotu ile müdahale ederek tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirilmeli ve kameralı pimaş görüntüleme cihazı ile kontrolü sağlanmalıdır.


  YararlıYararlı(2) Yararlı değilYararlı Değil(0)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir