Cevap (9)

 1. Zeynep hanım merhaba,

  Mutfak lavabosu ile çamaşır makinesinin aynı gidere bağlanması, tıkanıklık sorunlarına neden olmaktadır. Çamaşırlardan kaynaklanan pamuklarla lavabodan dökülen yağ ve benzeri maddeler biraraya gelerek katılaşmakta ve bu nedenle lavabo tıkanıklığına neden olmaktadır. Bu nedenle çamaşır makinesi giderinin lavabo giderinden farklı bir yerde olmasına özen gösterilmelidir. Aksi takdirde bu sorunlarla sık sık karşılaşmak mümkündür.

  Pimaş hattındaki tıkanıklık sorununa gelince…

  Bu sorunla ilgili yapılması gereken öncelikli uygulama, kameralı cihazlarla gider borusunun içinin kontrolünün yapılması gereklidir. Bu işlem, tıkanıklığın pimaş hattının neresinde olduğunu tespit etmektedir. Tıkanıklığın yeri ve nedeni tespit edildikten sonra robot tıkanıklık açma cihazı ile müdahale edilmesi gereklidir.
  Robot cihazla gerçekleştirilen müdahalenin ardından yine kameralı cihazla kontrol edilmelidir. Bu kontrol işleminde pimaş hattının tamamen açılıp açılmadığı kontrol edilmektedir.

  Robot cihazlarla iki türlü işlem uygulanmaktadır. Birinci işlem, tıkanıklığa neden olan cismin parçalanarak pimaş hattından uzaklaştırılmasıdır. Son derece hassas olan bu cihazlar, işlem yapılırken borulara herhangi bir zarar vermemektedir. İkinci işlemse cismin parçalanmayacak bir malzemeden oluşmasında uygulanmaktadır. Bu işlemde de cisim pimaş hattından çekilerek dışarı çıkarılmaktadır.

  İşlemler tamamlandıktan sonra kameralı cihazlarla pimaş hattınınm içi kontrol edilmekte ve hattın tamamen açılıp açılmadığı müşteriye ekranda gösterilmektedir.

  Bu işlemlerin tamamının profesyonel tesisatçılar tarafından gerçekleştirilmesi önemlidir. Bilgisayarlı sistemlere sahip olan bu cihazları kullanmak için özel eğitim alınması gereklidir. Özellikle mahalle aralarında hizmet veren tesisatçılarda robot cihazların olmadığı bilinmelidir.

  Kırmadan lavabo tıkanıklığını açan bu cihazlar, kurumsal kimliğe sahip firmalarda bulunmaktadır. Uzman ve donanımlı tesisatçılar tarafından kullanılan bu cihazlarla sunulan hizmetin süresi de kısadır.

  Hizmet almadan önce firmanın referanslarının kontrol edilmesi tavsiye edilmektedir.

  Son kırmadan lavabo tıkanıklığı ya da pimaş hattı tıkanıklığının açılmasının bedeli, 150 TL’dir.

  teşekürler.


  Yararlı(26) Yararlı değil(8)
 2. 25 Ağustos 2017
  Cevapla

  Mutfak Gideri Geri Tepiyor
  Sıfır dairenin mutfağının giderinden su geri geliyor. Bulaşık makinesinin de lavabonun da suyu giderden geri taşıyor. Bir diğer sorun da gider borusunun içine bulaşık makinesi tahliye borusunun uzatma hortumu sıkıştı ve 1-2 metre ilerledi. Daha fazla ilerler mi? Kırılmadan çıkarılabilir mi?


  Yararlı(105) Yararlı değil(3)
 3. Çamaşır Makinası Gideri Tıkanıklığı
  Merhaba çamaşır makinası giderinden su geri tepiyor tıkalı 5 katlı binanın en alt katında oturuyorum.pislik olarak lavabo pisliği geliyor.çay maydonoz atık yağ vs. bu tıkanıklığın masrafını bina yönetimi karşılar yoksa daire sahibimi bina daha iki senelik.lavabo ile çamaşır makinası bağlantılarım çok farklı yerlerde tıkanıklık üst katlardan kaynaklı olabilir mi.ne yapmalıyım teşekkürler


  Yararlı(79) Yararlı değil(7)
 4. 16 Ocak 2019
  Cevapla

  Merhaba evimdeki mutfak giderindeki giderde bir bardak su da doksek geri dışarı atıyor 8 metre tel klavuzu gönderiyoruz herangi bir zorlama olmadan ilerliyor neden olabilir suyun geri tepmesi neden olur tıkanıklık olsa şu belirli bir gidişten sonra dolup dışarı atması gerekmezmi ama bir bardak su dönmeyle hemen dışarı atıyor bir cevap verirseniz sevinirm


  Yararlı(50) Yararlı değil(6)
 5. Burhan Bey;
  Suyu lavaboya mı döküyorsunuz yoksa, lavabo altındaki lavabo sifonunu çıkarıp pimaş borusuna mı döküyorsunuz? Eğer lavabodan döküyorsanız, lavabo altındaki sifonda atıklar birikip lavabonun tıkanmasına sebep olmuş olabilir.
  Siz 8 metre teli gönderirken lavabonun içinden mi gönderiyorsunuz yoksa lavabo altındaki pimaş girişinden mi gönderiyorsunuz? Eğer lavabo altındaki pimaş girişinden gönderiyorsanız, pimaş borusu içindeki birikmiş suyu görebiliyor musunuz?


  Yararlı(9) Yararlı değil(3)
 6. 18 Nisan 2020
  Cevapla

  Merhabalar,mutfak giderinden çamaşır makinesinin suyu geliyor fakat bu su çamaşır makinesi çalıştırınca bazen geliyor bazen gelmiyor bunun sebebi nedir?


  Yararlı(0) Yararlı değil(2)
 7. Merhaba,

  Problem genellikle gider hattındaki tıkanıklıklardan oluşur. Bazı durumlarda ise, çamaşır makinesinin hortumu olması gerekenden fazla şekilde gider borusuna itelenir ve bundan dolayı çamaşır makinesi suyu boşalttığı zaman geri tepmeler oluşabilir. Çamaşır makinesinin hortumunu kontrol ediniz, sorun devam ederse tıkanıklıktan şüphelenmek gerekir. İstanbul’da ikamet ediyorsanız, firmamızı arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz. Servis ekiplerimiz kameralı cihazlar ile problemi görüntülerler ve var ise; tıkanıklığı da robot cihazlar ile açarlar.


  Yararlı(2) Yararlı değil(0)
 8. 27 Mart 2021
  Cevapla

  Merhabalar. Benim bulaşık çamaşır makinesi giderleri birbirine bağlı aynı yer. Çamaşır makine çalıştığında sıkma yaptığında banyoda giderlerden. Su geliyor sebebi nedir. 🤦 Makineyi kapatınca su çekiliyor geri


  Yararlı(0) Yararlı değil(1)
 9. Gider hattınızda tıkanıklık var mı yok mu bunu belirlemeniz gerekiyor öncelikle. Eğer tıkanıklık söz konusu değilse; bulaşık ve çamaşır makinesinin tahliye hortumlarını kontrol edin, tahliye hortumları gider borusunun içerisine fazla sokulmaması gerekiyor. Aksi halde suyun akışını engelleyeceği için bu tarz problemlerle karşılaşabilirsiniz.


  Yararlı(0) Yararlı değil(1)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir