Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Pimaş Açma Fiyatları

Protesisat firması, kaliteli ve güvenilir hizmet veren Türkiye’nin en büyük tesisat firmasıdır. Verdiğimiz hizmet ve kullandığımız teknolojiye rağmen en uygun fiyat garantisi vermekteyiz. Pimaş açma fiyatları konusunda müşterilerine makul fiyatlar vererek, müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Pimaş Borularının Tıkanması

Pimaş borularının tıkanması; usta hataları, kullanıcı hataları ve malzeme kalitesi olmak üzere üç nedenden dolayı meydana gelmektedir. Daire sakinleri, usta hatalarından veya malzeme kalitesinden dolayı meydana gelen tıkanıklığı fark etmezler. Ancak kullanıcı hatalarından dolayı meydana gelen tıkanıklığı, kullanım sonucu olabileceğini az çok tahmin edebilirler. Kullanma alışkanlıklarını değiştirdikleri zaman tıkanmaların da azaldığını fark ederler.

Kullanıcı Hatalarından Dolayı Meydana Gelen Pimaş Tıkanması

 • Kullanıcılar en çok lavaboları kullanmaktadırlar. Ancak mutfak lavabosu ile banyo lavabosundaki pimaş tıkanmalarının nedeni çoğu zaman farklılık göstermektedir. Banyo lavabolarının pimaş tıkanması, sabun parçaları yüzünden meydana gelebilmektedir. Sabun atıkları yüzünden meydana gelen tıkanmalar, bazen kendiliğinden açılabilmektedir. Banyo lavabolarının pimaş boruları saç veya sakal kılı yüzünden de tıkanmaktadır. Bu tıkanmalar profesyonel ekipler tarafından açılabilmektedir.
 • Mutfak lavabolarındaki pimaş borularının tıkanması yemek atıklarından meydana gelebilmektedir. Yemek atıkları bazen lavabo altındaki “U” şeklinde olan lavabo sifonunda birikir. Hem tıkanmaya sebep olur hem de lavabodan koku gelmesine sebep olur. Bunun gibi pimaş tıkanmasında, lavabo altında bulunan lavabo sifonunu çıkarıp temizlerseniz tıkanıklık sorununu çözersiniz. Ancak lavabodaki yemek atığı pimaş derinliklerinde tıkanmaya sebep olmuşsa, yine profesyonel bir firmadan yardım almalısınız.
 • Mutfak lavabolarının pimaş boruları yağ nedeniyle de tıkanabilmektedir. Lavabolara az da olsa dökülen atık yağ, boru içinde donarak sert bir tabaka meydana getirir. Meydana gelen bu tabaka zamanla kalınlaşır ve borunun çapını iyice daraltır. Nihayetinde pimaş borusunun tamamen tıkanmasına sebep olur. Bu gibi durumlarda robot cihazla müdahale etmek yetersiz kalmaktadır. Çünkü robot cihazın amacı pimaş açmadır. Pimaş borusunun içindeki yağ tabakasını temizleyemez. Pimaş borusunun yağdan arındırılması için pimaş yıkama işleminin yapılması şarttır.
 • Tuvaletin pimaş boruları bazen tuvalet kâğıdından, bazen uzun saç tellerinden, bazen de tuvalete atılan herhangi bir cisimden dolayı tıkanır. Tuvalet tıkanıklığına sebep olan cisim, ana gider hattı tıkanıklığına da sebep olabilmektedir. Ana gider hattının tıkanması, bütün binayı olumsuz etkileyen bir tıkanma çeşididir.

Usta Hatalarından Dolayı Meydana Gelen Pimaş Tıkanması

Pimaş borularını döşeyen ustalar, bazen dalgınlıkla bazen de “bir şey olmaz” düşüncesi ile bazı hatalar yapmaktadırlar.

 • Pimaş tıkanmasında en sık karşılaşılan durumlardan birisi, pimaş borusuna yeterli eğimin verilmemesidir. Boru içindeki suya yön vermek için pimaş borusuna gerekli olan eğimin verilmesi gerekir. Eğim ne çok ne de az olmalıdır. Eğimin çok olması suyun akış hızını arttırır. Su hızlı aktığı için, suyla beraber akması gereken katı atıklar boru içinde kalır. Eğimin az verilmesi, suyun akış hızını yavaşlatır. Su ile birlikte katı atıklarda boru içinde birikmeye başlar. Her iki durumda da sık sık tıkanıklık meydana gelir.
 • Usta hatalarından bir diğeri ise; özellikle logar borularını ek yaparken aralarında boşluk bırakılmasıdır. Logar boruları betondan yapılan ve künk adı verilen borulardır. Bu boruların ek yerlerinde conta kullanılmaz. Ek yapılması dikkat gerektiren bir durumdur. Ek yerlerinin arasında boşluk kaldığı zaman, boru içine toprak dökülmektedir. Bu toprak yüzünden logar borusu tıkanır ve bütün binanın olumsuz etkilenmesi söz konusu olur.

Kalitesiz Malzemeden Dolayı Meydana Gelen Pimaş Tıkanması

Logar boruları toprak altına döşendiğini hepimiz biliriz. Bazen boru üstündeki toprağın uyguladığı basınç, bazen de toprak üstünden geçen ağır bir taşıtın etkisi ile logar borusu çökebilmektedir. Boru çöktüğü için, tıkanmaya sebep olur. Bu gibi tıkanıklıklarda, robot cihaz kullanılması anlamsız olur.

Yukarıda belirtilen olumsuzluklar, kameralı görüntüleme cihazı ile ancak fark edilebilir. Pimaş açma işlemi yapan birçok şahıs, robot cihaz ile tıkanıklık açarlar. Kameralı görüntüleme cihazı kullanmazlar. Kameralı görüntüleme cihazı kullanılmayan yerlerde, sorunun nedeni kesin olarak tespit edilemez. Tespit yapılmadığı için sorunun sık sık tekrarlanması söz konusudur.

Firmamız robotla pimaş açma işleminden önce ve sonra kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktadır. Kameralı görüntüleme cihazı olmayan şahıslar pimaş açma fiyatını çok düşük tutabilmektedirler. Ancak sorununuz kesin olarak çözülmez. Evinize veya iş yerinize gelen ekiplere kameralı görüntüleme cihazının olup olmadığını mutlaka sormalısınız.

Pimaş Açma Fiyatları Neden Değişir?

Pimaş açma işi yapan firma sayısında artış meydana gelmesi, rekabeti de beraberinde getirmiştir. Robot cihaz alan birçok kişi bu sektöre girmeye başlamıştır. Firmalar ve şahıslar arasında fiyat farkı bulunmaktadır.

Özellikle sitelerde pimaş açma 89 TL yazanların çoğu şahıslardan oluşmaktadır. Resmi bir firmaları bulunmamaktadır. Bu nedenle vergi, sigorta masrafları, şirket ödemeleri şeklinde masrafları bulunmamaktadır. Ayrıca müşterileri memnun etmelerine gerek yoktur. Yaptıkları işlere garanti vermezler.

Ancak Protesisat gibi firmalar, yaptıkları işin arkasında durmak zorundadırlar. Kurumsal firma olmanın getirdiği bir diğer sorumlulukta, müşteri memnuniyeti için firma tarafından yapılan onarımların garanti altına alınmasıdır. Kurumsal firmaların ödemeleri çok daha fazladır. Ancak bütün bunlara rağmen, kârı minimum seviyede tutmaktadırlar.

Pimaş Açma Fiyatı Neye Göre Değişir?

Pimaş açma fiyatı normal şartlar altında 150 liradan başlamaktadır. Ancak birçok unsur bu fiyatı etkilemektedir. Örneğin tıkanıklığın olduğu yer fiyatı etkiler. Lavabo borusu ile logar borusu arasında ciddi bir işçilik farkı vardır.

Dairenin bulunduğu katta fiyatı etkiler. Daire bodrum katta olursa ana gider hattı olma ihtimali yüksek olduğu için fiyata yansımaktadır.

Borunun cinsinin de fiyat üzerinde etkisi bulunmaktadır. Künk boru mu, pik boru mu ya da pimaş borusu mu gibi durumlar farklılık göstermektedir.

Protesisat gibi kurumsal firmalar, pimaş açma fiyatlarını sitelerine net olarak yazamazlar. Çünkü yukarıda belirtilen şartlara göre fiyat değişiklik gösterir. Müşterilerimiz bizi aradıklarında, müşterilerimize yönelttiğimiz bazı sorular sonucunda net fiyat verebiliyoruz. Aksi durumlar müşteriyi aldatmaya yönelik olur.

 

Pimaş Açma Fiyatları

Kamera İle GörüntülemeMüdahale SüresiFiyatı
Tuvalet Tıkanıklığı AçmaEvetMaks. 2 saatBizi arayın
Logar Tıkanıklığı Açma (Logar Temizleme)EvetMaks. 2 saatBizi arayın
Klozet Tıkanıklığı AçmaEvetMaks. 2 saatBizi arayın
Lavabo Tıkanıklığı AçmaEvetMaks. 2 saatBizi arayın
Pimaş Tıkanıklığı AçmaEvetMaks. 2 saatBizi arayın
Banyo Tıkanıklığı AçmaEvetMaks. 2 saatBizi arayın
Kanalizasyon Tıkanıklığı AçmaEvetMaks. 2 saatBizi arayın
BİLGİ : Yukarıda belirtilen fiyatlar standart işlemler için belirlenen fiyatlardır. Net fiyat bilgisi almak için firmamız ile iletişime geçin.

Yorumlar (11)

 1. Ziyaretçi Sedat
  29 Mayıs 2019
  Cevapla

  Yeni aldığım daireye geçtim fakat tuvalet giderinde açtığımız su bile birikiyo bunun nedeni insaat halindeyken içine düşen harç malzemeleri vb seylerin oldugunu düsünüyorum taş benzeri cisimleri kırma gibi bir imkanınız var mıydı acaba tadilat gerceklesmeden tıkanıklığı gidermek için...

 2. Ziyaretçi Hüsamettin Akçadağ

  Bizim villanın yağmur olukları sürekli tıkanıyor. Normalde komşularımın binalarında böyle sık pimaş tıkanıklığı meydana gelmiyor. Bunun sebebi ne olabilir?

 3. Protesisat çalışanı

  Yağmur oluklarının sık tıkanmasının sebebi çoğunlukla ağaç yapraklarıdır. Özellikle sonbahar aylarında rüzgârla savrulan yapraklar yağmur oluklarına girer ve pimaş tıkanıklığına sebep olur. Sizin bahçede ağaç sayısı fazla olabilir bu sebeple komşularınıza göre yağmur oluğu tıkanıyor olabilir. Kesin konuşabilmek için pimaş açma çalışması yapılarak kamera ile borunun içi incelenip neden sık tıkandığı tespit edilmelidir.

 4. Ziyaretçi Faruk Leyne
  19 Kasım 2018
  Cevapla

  Duşakabin pimaşı çok sık tıkanıyor. Birkaç kez tıkanıklığı açtırmak istedim ancak bu aralar ekonomik yük altına girmekten çekiniyorum. Ayrıca evde tadilat ortamı oluşması şuan için bana büyük bir sorun olacaktır. Ancak sitenizde kırmadan pimaş aç çalışması yaptığınızı belirtmişsiniz. Kırmadan pimaş açma çalışması yaptırırsam normal pimaş açma fiyatlarına göre daha mı pahalıya geliyor?

 5. Protesisat çalışanı

  Kırarak pimaş açma çalışması eskiden kalma bir yöntemdir. Bugün mahalle tesisatçılarından bazılarının yaptığı bir çalışma şeklidir. Oysa firmamız elektronik cihazlar yardımı ile evinizde tek bir fayansı dahi kırmadan pimaş aç çalışmasını yapmaktadırlar. Pimaş açma fiyatları, eski yöntemlerle yapılan çalışmalara göre çok daha ucuza gelmektedir. Eski yöntemlerde pimaş açma çalışması yapılırken duvarlar ve beton kırılır. Pimaş borusu sökülür. Tıkanıklığa sebep olan cisim borunun içinden ya çıkarılır ya da yeni boru takılır. Pimaş açma çalışması bittikten sonra bu kez kırılan yerlerin onarımına geçilirdi. Tüm bu çalışmalar çok maliyetli olmaktaydı. Ancak firmamız robot cihazlarla kırmadan pimaş açma çalışması yaparken, pimaş açma fiyatları konusunda da en uygun teklifleri sunmaktadır.

 6. Ziyaretçi Emrah Atik
  17 Kasım 2018
  Cevapla

  Merdiven boşluğunda zemin katta pimaş borusu bulunmaktadır. Yan tarafta kiraya verdiğim dükkanda su kullanıldığında merdiven boşluğundaki pimaştan su taşıyor. Normalde ikisi ayrı bölüm ama dükkandan ne zaman su kullanılsa merdiven boşluğundaki pimaştan su çıkıyor.

 7. Protesisat çalışanı

  Merdiven boşluğundaki pimaş borusu ile dükkandaki gider boruları birbirine bağlı olabilir. Açıklamanıza göre, pimaş borusu önce dükkandan geçiyor sonra merdiven boşluğuna uğruyor. Merdiven boşluğundaki pimaş girişinin yakın bir noktasında tıkanıklık söz konusu olabilir. Tıkanıklığa en yakın nokta merdiven boşluğunun pimaş borusu olduğu için gelen su tıkanıklığın olduğu noktadan geri teperek merdiven boşluğundan çıkıyordur. Yine de kesin konuşabilmek için kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş aç çalışması yapılması gerekir.

 8. Ziyaretçi Ali KÖSECİK
  16 Kasım 2018
  Cevapla

  Yağmur yağdığında sürekli bahçenin pimaşında taşma meydana geliyor. Normal zamanlarda bahçedeki su pimaş borusundan rahatlıkla geçiyor ama şiddetli yağmur yağdığında taşma meydana geliyor. Acaba pimaş açma çalışması yaparsak sorun geçer mi?

 9. Protesisat çalışanı

  Şiddetli yağmur yağdığında metrekare başına düşen yağmur miktarı da artmaktadır. Sizin bahçedeki pimaş borusunun çapı yetersiz olabilir. Diğer bir sorun ise pimaş borusunun eğimi az olabilir. Eğimi az olduğu için yoğun su boruya girince, suyun basıncından dolayı su geri tepiyor olabilir. Bir başka sorun ise; pimaş borusunda tıkanma olabilir. Bu tıkanma tam anlamıyla meydana gelmemiştir sadece borunun çapını daraltacak şekilde meydana gelmiştir. Yoğun su girdiğinde tıkanıklığın olduğu kısımdan suyun bir kısmı giderken bir kısmı da geri tepiyordur. Kesin olarak konuşabilmemiz için, pimaş aç çalışması yapılırken kullanılan kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içini kontrol etmemiz gerekir.

 10. Ziyaretçi Mürüvvet Çörek

  Bizim pimaş boruları sürekli tıkanmaktadır. Son zamanlarda daha sık tıkanmaya başladı. 4 katlı binada oturuyoruz, zemin kat hariç diğer katların hepsi madur durumda, pimaş aç çalışması yaptırdık ama sonuç değişmedi. Başka ne yapılabilir bilmiyorum.

 11. Protesisat çalışanı

  Pimaş boruları yabancı bir cisim yüzünden tıkanabileceği gibi borunun eğimsiz olması ve pimaş yağlanmasından dolayı da tıkanabilmektedir. Açıklamanıza göre, binanın ana gider hattında yağlanma olabilir. Binanın ana gider borusu havalandırma boşluğundan dik bir şekilde indiği için pimaş borusunun eğiminde sorun olması söz konusu değildir. Geri sadece pimaş yağlanmasından dolayı sık sık tıkanıklık meydana geliyor olabilir. Pimaş yağlanması meydana geldiğinde robotla pimaş aç çalışması yetersiz kalır. Çünkü pimaş borusu içindeki yağ, sertleşerek borunun iç çapını daraltır. Bu durumda sık sık tıkanıklık yaşanmasına sebep olur. Robot cihaz, pimaş borusundaki yağı temizleyemez. Sık sık pimaş tıkanıklığı yaşamamanız için kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içi incelenmeli ve yağlanma varsa pimaş yıkama makinesi ile pimaş borusunun yıkanması gerekir.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir