Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Pimaş Açma Fiyatları

Protesisat firması, kaliteli ve güvenilir hizmet veren Türkiye’nin en büyük tesisat firmasıdır. Verdiğimiz hizmet ve kullandığımız teknolojiye rağmen en uygun fiyat garantisi vermekteyiz. Pimaş açma fiyatları konusunda müşterilerine makul fiyatlar vererek, müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Pimaş Borularının Tıkanması

Pimaş borularının tıkanması; usta hataları, kullanıcı hataları ve malzeme kalitesi olmak üzere üç nedenden dolayı meydana gelmektedir. Daire sakinleri, usta hatalarından veya malzeme kalitesinden dolayı meydana gelen tıkanıklığı fark etmezler. Ancak kullanıcı hatalarından dolayı meydana gelen tıkanıklığı, kullanım sonucu olabileceğini az çok tahmin edebilirler. Kullanma alışkanlıklarını değiştirdikleri zaman tıkanmaların da azaldığını fark ederler.

Kullanıcı Hatalarından Dolayı Meydana Gelen Pimaş Tıkanması

  • Kullanıcılar en çok lavaboları kullanmaktadırlar. Ancak mutfak lavabosu ile banyo lavabosundaki pimaş tıkanmalarının nedeni çoğu zaman farklılık göstermektedir. Banyo lavabolarının pimaş tıkanması, sabun parçaları yüzünden meydana gelebilmektedir. Sabun atıkları yüzünden meydana gelen tıkanmalar, bazen kendiliğinden açılabilmektedir. Banyo lavabolarının pimaş boruları saç veya sakal kılı yüzünden de tıkanmaktadır. Bu tıkanmalar profesyonel ekipler tarafından açılabilmektedir.
  • Mutfak lavabolarındaki pimaş borularının tıkanması yemek atıklarından meydana gelebilmektedir. Yemek atıkları bazen lavabo altındaki “U” şeklinde olan lavabo sifonunda birikir. Hem tıkanmaya sebep olur hem de lavabodan koku gelmesine sebep olur. Bunun gibi pimaş tıkanmasında, lavabo altında bulunan lavabo sifonunu çıkarıp temizlerseniz tıkanıklık sorununu çözersiniz. Ancak lavabodaki yemek atığı pimaş derinliklerinde tıkanmaya sebep olmuşsa, yine profesyonel bir firmadan yardım almalısınız.
  • Mutfak lavabolarının pimaş boruları yağ nedeniyle de tıkanabilmektedir. Lavabolara az da olsa dökülen atık yağ, boru içinde donarak sert bir tabaka meydana getirir. Meydana gelen bu tabaka zamanla kalınlaşır ve borunun çapını iyice daraltır. Nihayetinde pimaş borusunun tamamen tıkanmasına sebep olur. Bu gibi durumlarda robot cihazla müdahale etmek yetersiz kalmaktadır. Çünkü robot cihazın amacı pimaş açmadır. Pimaş borusunun içindeki yağ tabakasını temizleyemez. Pimaş borusunun yağdan arındırılması için pimaş yıkama işleminin yapılması şarttır.
  • Tuvaletin pimaş boruları bazen tuvalet kâğıdından, bazen uzun saç tellerinden, bazen de tuvalete atılan herhangi bir cisimden dolayı tıkanır. Tuvalet tıkanıklığına sebep olan cisim, ana gider hattı tıkanıklığına da sebep olabilmektedir. Ana gider hattının tıkanması, bütün binayı olumsuz etkileyen bir tıkanma çeşididir.

Usta Hatalarından Dolayı Meydana Gelen Pimaş Tıkanması

Pimaş borularını döşeyen ustalar, bazen dalgınlıkla bazen de “bir şey olmaz” düşüncesi ile bazı hatalar yapmaktadırlar.

  • Pimaş tıkanmasında en sık karşılaşılan durumlardan birisi, pimaş borusuna yeterli eğimin verilmemesidir. Boru içindeki suya yön vermek için pimaş borusuna gerekli olan eğimin verilmesi gerekir. Eğim ne çok ne de az olmalıdır. Eğimin çok olması suyun akış hızını arttırır. Su hızlı aktığı için, suyla beraber akması gereken katı atıklar boru içinde kalır. Eğimin az verilmesi, suyun akış hızını yavaşlatır. Su ile birlikte katı atıklarda boru içinde birikmeye başlar. Her iki durumda da sık sık tıkanıklık meydana gelir.
  • Usta hatalarından bir diğeri ise; özellikle logar borularını ek yaparken aralarında boşluk bırakılmasıdır. Logar boruları betondan yapılan ve künk adı verilen borulardır. Bu boruların ek yerlerinde conta kullanılmaz. Ek yapılması dikkat gerektiren bir durumdur. Ek yerlerinin arasında boşluk kaldığı zaman, boru içine toprak dökülmektedir. Bu toprak yüzünden logar borusu tıkanır ve bütün binanın olumsuz etkilenmesi söz konusu olur.

Kalitesiz Malzemeden Dolayı Meydana Gelen Pimaş Tıkanması

Logar boruları toprak altına döşendiğini hepimiz biliriz. Bazen boru üstündeki toprağın uyguladığı basınç, bazen de toprak üstünden geçen ağır bir taşıtın etkisi ile logar borusu çökebilmektedir. Boru çöktüğü için, tıkanmaya sebep olur. Bu gibi tıkanıklıklarda, robot cihaz kullanılması anlamsız olur.

Yukarıda belirtilen olumsuzluklar, kameralı görüntüleme cihazı ile ancak fark edilebilir. Pimaş açma işlemi yapan birçok şahıs, robot cihaz ile tıkanıklık açarlar. Kameralı görüntüleme cihazı kullanmazlar. Kameralı görüntüleme cihazı kullanılmayan yerlerde, sorunun nedeni kesin olarak tespit edilemez. Tespit yapılmadığı için sorunun sık sık tekrarlanması söz konusudur.

Firmamız robotla pimaş açma işleminden önce ve sonra kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktadır. Kameralı görüntüleme cihazı olmayan şahıslar pimaş açma fiyatını çok düşük tutabilmektedirler. Ancak sorununuz kesin olarak çözülmez. Evinize veya iş yerinize gelen ekiplere kameralı görüntüleme cihazının olup olmadığını mutlaka sormalısınız.

Pimaş Açma Fiyatları Neden Değişir?

Pimaş açma işi yapan firma sayısında artış meydana gelmesi, rekabeti de beraberinde getirmiştir. Robot cihaz alan birçok kişi bu sektöre girmeye başlamıştır. Firmalar ve şahıslar arasında fiyat farkı bulunmaktadır.

Özellikle sitelerde pimaş açma 89 TL yazanların çoğu şahıslardan oluşmaktadır. Resmi bir firmaları bulunmamaktadır. Bu nedenle vergi, sigorta masrafları, şirket ödemeleri şeklinde masrafları bulunmamaktadır. Ayrıca müşterileri memnun etmelerine gerek yoktur. Yaptıkları işlere garanti vermezler.

Ancak Protesisat gibi firmalar, yaptıkları işin arkasında durmak zorundadırlar. Kurumsal firma olmanın getirdiği bir diğer sorumlulukta, müşteri memnuniyeti için firma tarafından yapılan onarımların garanti altına alınmasıdır. Kurumsal firmaların ödemeleri çok daha fazladır. Ancak bütün bunlara rağmen, kârı minimum seviyede tutmaktadırlar.

Pimaş Açma Fiyatı Neye Göre Değişir?

Pimaş açma fiyatı normal şartlar altında 150 liradan başlamaktadır. Ancak birçok unsur bu fiyatı etkilemektedir. Örneğin tıkanıklığın olduğu yer fiyatı etkiler. Lavabo borusu ile logar borusu arasında ciddi bir işçilik farkı vardır.

Dairenin bulunduğu katta fiyatı etkiler. Daire bodrum katta olursa ana gider hattı olma ihtimali yüksek olduğu için fiyata yansımaktadır.

Borunun cinsinin de fiyat üzerinde etkisi bulunmaktadır. Künk boru mu, pik boru mu ya da pimaş borusu mu gibi durumlar farklılık göstermektedir.

Protesisat gibi kurumsal firmalar, pimaş açma fiyatlarını sitelerine net olarak yazamazlar. Çünkü yukarıda belirtilen şartlara göre fiyat değişiklik gösterir. Müşterilerimiz bizi aradıklarında, müşterilerimize yönelttiğimiz bazı sorular sonucunda net fiyat verebiliyoruz. Aksi durumlar müşteriyi aldatmaya yönelik olur.

 

Pimaş Açma Fiyatları

Kamera İle Görüntüleme Müdahale Süresi Fiyatı
Tuvalet Tıkanıklığı Açma Evet Maks. 2 saat 150 TL
Logar Tıkanıklığı Açma (Logar Temizleme) Evet Maks. 2 saat 250 TL
Klozet Tıkanıklığı Açma Evet Maks. 2 saat 150 TL
Lavabo Tıkanıklığı Açma Evet Maks. 2 saat 150 TL
Pimaş Tıkanıklığı Açma Evet Maks. 2 saat 150 TL
Banyo Tıkanıklığı Açma Evet Maks. 2 saat 150 TL
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Evet Maks. 2 saat 200 TL
BİLGİ : Yukarıda belirtilen fiyatlar standart işlemler için belirlenen fiyatlardır. Net fiyat bilgisi almak için firmamız ile iletişime geçin.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir