Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Kameralı Su Tesisatçısı

Kameralı su tesisatçısı, diğer tesisatçılara göre daha profesyonel yöntemlerle su tesisat kaçaklarını çözüme kavuşturmaktadır. Protesisat’ın kameralı su tesisatçısı olan personelleri, özel cihazlar yardımı ile sorunları en hızlı şekilde çözüme kavuşturmaktadır. Ayrıca evinizde veya iş yerinizde duvarları veya fayansları kırmadan yapmaktadır.

Su Kaçağının Sebepleri

Evlerde veya iş yerlerinde sadece temiz su tesisatı bulunmaz. Su tesisatı denildiğinde, temiz su tesisatı, pis su tesisatı ve kalorifer tesisat olarak düşünmek gerekir. Tesisat sistemine göre su kaçağı oluşma durumu da farklılık gösterebilir.

 • Temiz su tesisatında su kaçağı, boruların zarar görmesinden kaynaklanır.
 • Kalitesiz borular, belli bir basınçtan sonra sorun çıkmaya başlar ve çatlayabilmektedir.
 • Kalitesiz borularda meydana gelen çatlamalar genellikle gece saatlerinde oluşur. Gece vakitlerinde şebekede su tüketimi azaldığı için borulardaki su basıncında yükselme olmaktadır. Yüksek basınç borulara belli bir kuvvet uygular, boru kalitesiz olursa bu basınca dayanamaz ve en zayıf olduğu noktadan çatlar.
 • Usta hataları da su kaçağına sebep olmaktadır.
 • Temiz su borusunda köşeleri dönmek için dirsek kullanılır aynı zamanda borunun kısa geldiği yerlerde maşon adı verilen ek parçası kullanılır.
 • Kullanılan dirsek veya maşon kaynak makinesi ile biraz eritilerek boruya tutturulur.
 • Eritme aşamasında, parçalar fazla eritilirse veya çok eritilirse yapılan kaynak sağlıklı olmaz. Yine basıncın etkisi ile su kaçağı meydana gelebilir.
 • Ek yapılan parçaların tüm çevresi eşit olarak tutturulmalıdır. Çap olacak şekilde tutturulsa bu kısımda su kaçağı meydana gelir.
 • Evlerde veya iş yerlerinde tadilatlar olabilir. Bu tadilat çalışmaları sırasında borulara zarar verilebilmektedir.
 • Duvarda veya zeminde yapılan çalışmalar sonucunda borulara zarar verilirse su kaçağı meydana gelir.
 • Su kaçağı meydana geldiğinde, hemen fark edilmeyebilir. Evdeki veya iş yerinde tadilat çalışması bittikten günler hatta haftalar sonra fark edilebilir.
 • Kullanılan daire daha inşaat halindeyken tesisat boruları döşenir. Pis su boruları döşenirken ek yerlerinde conta bulunur.
 • Bu conta sayesinde borunun ek yerinden su sızması Ancak bazen boru döşenirken conta sıyrılabilmektedir.
 • Conta sıyrıldığında, ek yerinden su sızdırmaya başlar ve bu durum inşaat bittikten uzun zaman sonra fark edilebilir.
 • İnşaat sırasında yaşanan bir diğer olumsuzluk pis su borularının zarar görme ihtimali olmasıdır.
 • İnşaat esnasında pimaş borularının üstüne sert cisimler düşebilmektedir. Bu darbeden sonra pimaş borusu çatlayabilmektedir. Çatlak ufak olursa tesisatı yapan usta fark etmez ve sorunlu boruyu kullanır. Bu durum da ilerleyen dönemlerde su kaçağına sebep olur.

Tüm bunların dışında su kaçağına sebep olacak başka faktörlerde elbette bulunur. Ancak su kaçağının sebebi ne olursa olsun en kısa sürede müdahale edilmelidir. Çünkü su kaçağı olduğunda sadece daireniz ve dairenizdeki eşyalar zarar görmez. Aynı zamanda bulunduğunuz binanın taşıyıcı kolonları da zarar görür ve ilerleyen zamanlarda ciddi zararlara sebep olur.

Kameralı Su Tesisatçısı

Kameralı su tesisatçısı olan ekiplerimiz, her türlü su kaçağına profesyonel olarak müdahale etmektedir. Su kaçağı olduğunda ev sahipleri tadilat ortamı oluşmasından ve ciddi maliyetlere sebep olmasından çekinmektedir. Ancak Protesisat’ın kameralı su tesisatçısı olan ekipleri su kaçağı tespiti yaparken kırma dökme meydana getirmemektedir. Ayrıca kullanılan cihazlara rağmen ve yapılan işçiliğe rağmen çok uygun fiyatlarla kameralı su kaçağı bulma çalışması yapılmaktadır.

Kameralı tesisat ustası olan ekiplerimiz, deneme yanılma yöntemi ile çalışmazlar. Kameralı su tesisatçısı olan personelimiz, kesin ve noktasal olarak tespit çalışması yapmaktadırlar. Bu sayede fayanslar kırılarak ve günler süren tadilata gerek kalmadan ortalama bir saat içinde su kaçağı tespit edilmiş olur.

Kameralı su tesisatçısı ekiplerimiz, su kaçağını tespit ettikten sonra hemen onarımını yapmaktadırlar. Bu durum temiz su boruları ve kalorifer borularında geçerli bir durumdur. Pis su borularında ise çatlamış veya kırılmış olan pimaş boruları yama yapılmayacağı için borunun değiştirilmesi gerekir.

Kameralı su tesisat ustası ekiplerimiz, borunun değişmesi gerektiğini ayrıntılı olarak sizlere bildirir. Kabul etmeniz durumunda, kameralı su tesisatçısı ekiplerimiz onarım çalışmasına başlar. Onarım çalışması yapan kameralı tesisat ustası ekiplerimiz, yılların deneyimine sahip su tesisatçısıdır. Onarımı özenle yaptıktan sonra, fayansları döşeyip kullanıma hazır şekilde size teslim ederler.

Kameralı su tesisatçısı ekiplerimiz tarafından yapılan bütün onarımlar bir yıl garanti altına alınır. Evinizde su kaçağı sorunu yaşıyorsanız, kameralı tesisat ustasına ihtiyacınız varsa haftanın 7 günü servis talebinde bulunabilirsiniz. Servis kaydı oluşturduğunuzda kameralı su tesisatçısı ekiplerimiz bir saat içinde adresinize gelerek çalışmalara başlarlar.

Yorumlar (2)

 1. Ziyaretçi eray odan
  1 Ağustos 2021
  Cevapla

  Salon, Tuvalet ve Mutfak yan yana dizili haldedir. Hepsinin duvarlarında şişip duvar boyasında atma olmakta, mutfakdaki bulaşık makinesinin giderinin olduğu kısımdan alt katada su sızmaktadır. Bulaşık makinesini çalıştırdığımız sırada ise bardaktan dökülmüş gibi su mutfağa da sızmakta, bunların tümünün kontrolü ve tamiri ne civarda tutar? Giriş kat olduğu için sızıntı bodruma gitmekte, bodrum tavanı ise yüksektedir.

 2. Protesisat çalışanı

  Öncelikle sorunu görmek gerekiyor. Kameralı sistemlerle atık su giderlerini görüntüleyip, gider borusunda kırık, çatlak gibi sorunların olup olmadığı gözlemlenmeli. Ardından yapılacak işlemin boyutuna bağlı olarak onarım fiyatı verilebilir. Dilerseniz, firmamızı arayarak servis talebi oluşturabilirsiniz.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir