Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Kombi Su Eksiltiyor – Çözüm

Kombi su eksiltiyor Kombi su eksiltiyor gibi bir sorununuz varsa gözle görünen bir kısımda belirgin bir kaçak söz konusu görünmüyor olabilir. Genelde kombi su eksilttiğinde tesisatın bir noktasında kaçak olduğu anlamına gelmektedir. Öncelikle bir tanı konulmadan tesisatın ve kombinizin gözden geçirilmesi ve gerekli kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Bu tür işlemlerde konuya yabancı ve işinin uzmanı olmayan kişiler tarafından yapılacak kontroller sizlere çok daha fazla sorun ile geriye dönebilmektedir. Bu nedenle kombi su azaltıyor gibi bir probleminiz olduğunda mutlaka kurumsal bir firmadan destek almanız önerilmektedir. Yapılacak uygulama ile tespit edilen bölgeye uygulacak kimyasal kombi su eksiltiyor sorunu çözüm uygulaması yardımı ile sorun bölgedeki kaçak tamamen eskisi kadar sağlam hale getirilip kombinizin sağlıklı çalışması için gerekli ortam sağlanarak sorunsuz bir şekilde kullanıma devam etmeniz sağlanmaktadır.

Kombi Neden Su Eksiltir ?

Kombi neden su kaçırır Kombi neden su eksiltir sorusu ile genelde karşılaşmaktayız bu nedenle sizlere bu konu hakkında detaylı içeriğin bulunduğu kombi su azaltıyor başlıkları ile kısaca bilgi vermek istedik. Kombi tesisatı borular ile desteklenen su akışı ve ısıtmaya bağlı devir dayim ile çalışan bir oluşum olarak peteklerinizi ısıtması ile evdeki ısı değerini ve sıcaklığı arttırması amacı ile oluşturulmuş sistemdir.

Eğer kombi su eksiltiyor tarzında bir sorun yaşıyorsanız büyük ihtimalle tesisatın bir noktasında görünen ya da görünmeyen bir kaçak söz konusu olabilir.

Görünen kaçaklarda sorunun direk noktası belli olabileceğinden işlem uygulaması basit olabilir. Ancak görünmeyen su kaçaklarında durum çok daha farklıdır, kesinlikle bu gibi bir sorunda konuya hakim profesyonel bir müdahale gerekmektedir. Kombi su eksiltiyor problemi genellikle her marka ve modelde kombilerde meydana gelen kombi arızası olmayıp genellikle tesisat sorunlarından kaynaklanmaktadır.

Böyle bir durumda akustik dinleme cihazları ile duruma müdahale edecek olan ekibimiz kesinlikle kırmadan kombi su azaltıyor probleminize çözüm olabilmek için gerekli tüm teknolojik donanıma sahip olarak müdahale etmektedir.

Bu nedenle yapılacak herhangi bir hatalı işlemin sizler için büyük inşaat tadilatları ve tüm tesisatın yenilenmesine kadar gidebileceğini unutmadan, bu tarz bir problemde kesinlikle kurumsal firmalardan yardım almanız önerilmektedir. Böylelikle hem zamandan tasarruf edebilir hemde çok daha düşük maliyete bu probleminizi çözebilirsiniz.

Kombi Su Azaltıyor

kombi-su-eksiltme

Kombi su azaltıyor problemine müdahale aşaması kesinlikle tesisatların görünmeyen noktalarında meydana geldiğinde günümüz teknolojilerinde kırılmadan gerçekleştirilebilmektedir. Bu nedenle bu tarz problemlerinizde profesyonel ekiplere ve teknolojik cihazlara sahip firmaların seçilmesi çok önemli olup bir o kadar da zarar görmemeniz açısından müdahale edecek ekibin eğitimi önemlidir.

Bu tür sorunlarda kombi su azaltıyor durumuna müdahale etmek için genellikle akustik dinleme cihazı kullanılarak tesisatlarınızdaki su kaçağı bulunan ve kombi su azaltıyor sorununa neden olan bölge tespit edildikten sonra petekleriniz ve kombinizin kontrolünün ardından kimyasal uygulamalar ile yine robot cihazlar yardımı ile tamiratı yapılabilmektedir.

Petek temizliği

Bu gibi durumlarda yapılacak bilinçsiz müdahaleler kombi su azaltıyor gibi sorunlarınızın sonucunda bir çok tadilat işlemini beraberinde getirerek bu konuda uzman ekiplerin çok kısa sürede ve hiç bir şekilde ek tadilata gerek olmayacak şekilde probleminizi gidermesine karşılık, evinizde bir çok noktada kırma işlemi ile tesisat yenilemesi gerektiği söylenebilmektedir. Bu konularda kombi su eksiltiyor problemine müdahale eden profesyonel ekipleri bulunan kurumsal firmalar, personellerine firma içi eğitimler ile müşteri ilişkileri ve kırmadan kombi su azaltıyor sorunu çözüm yolları konusunda eğitmekte ve son derece teknolojik donanımları ile kısa sürede bu probleminizi çözüme ulaştırmaktadırlar.

Yorumlar (4)

 1. 4 Aralık 2017
  Cevapla

  Kombi çalışırken bir problem yok kapattıktan sonra basınç düşüyor. çalistirmadan su veriyorum, basınç düşmüyor. çalıştırıyorum bir problem yok. kapatıyorum basinc düşüyor. hava tankına hava bastılar, kaçak var mı diye baktılar bir problem yok. Ama sorun devam ediyor.

 2. 25 Mayıs 2017
  Cevapla

  – Kombi su eksiltiyor
  Hiç bir yerde kaçak yok tesisat sıva üstü sadece sıcak su bataryası damlatıyor basıncı 2 bar kadar çıkarıyorum 10 dakikada 0.5 bar kadar düşüyor neden kaynaklanıyor acaba kombi demirdöküm aden marka

 3. 26 Mart 2017
  Cevapla

  Dijital yoğuşmalı Airfel marka kombim var. Su kaçağı yok ancak kombiye su basmama rağmen bar durmadan 0.5 bar ile 0.8 bar değerleri arasında kalıyor ve kombi kendini kapatıyor.

 4. 2 Ağustos 2016
  Cevapla

  kombi sık sık su eksiltiyor, 1.5 bar a getiriyorum ertesi gün 1 bara düşmüş oluyor, evde küf kokusu var duvarlarda nemlenme bu sorunun sebebi nedir ne yapmak gerekiyor, istanbul bağcılarda oturuyorum bilgi verir misiniz ?

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir