Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Samsun Lavabo Açma

Samsun lavabo açma için birçok yöntem bulunmaktadır. Ancak Samsun lavabo tıkanıklığı açma için en pratik ve hızlı yöntem robotla lavabo açma yöntemidir.

Lavabo Neden Tıkanır?

Lavabo tıkanıklığının sebeplerini sıralayacak olursak, ilk sıraya kullanıcı hatasını ekleyebiliriz. Evde lavabo kullanma şeklimize bağlı olarak lavabo tıkanıklığı meydana gelmektedir. Bunu sıralayacak olursak;

 • Lavaboya atılan yabancı cisimler lavabo tıkanıklığına sebep olur.
 • Özellikle banyo lavabosunda kalıp sabun atıkları tıkanıklığa sebep olmaktadır.
 • Banyoda tıraş olurken lavaboya dökülen kıllar lavabonun tıkanmasında etkilidir.
 • Mutfak lavabolarında ise; meyve, sebze atıkları lavabo tıkanıklığı olmasında etkilidir.
 • Mutfak lavabolarında tıkanmaya sebep olan bir diğer unsur ise atık yağdır.
 • Lavaboya dökülen atık yağ, lavabonun tıkanmasına sebep olmaktadır.
 • Lavaboya yağ dökülmüyorsa bile yıkanan bulaşıkların yağı zamanla tıkanıklığa sebep olabilmektedir.

Lavabo tıkanıklığının bir diğer sebebi de elbette tesisatçı hatasıdır. Tesisatçılar tarafından yapılan hataların çözümü daha çok zaman almaktadır. Tesisatçılar lavabo borularını döşedikleri zaman düz zeminde %3 oranında eğim vermeleri gerekir. Bu eğim sayesinde, lavabo borusu içindeki su eğimin olduğu tarafa doğru akar. Bazı tesisatçılar bu eğim oranını pek önemsemez ve aşırı eğim verirler ya da hiç eğim vermezler.

Gereğinden fazla eğim verilirse, lavabo borusu içindeki su hızlı akar ve beraberindeki atıkları taşıyamaz. Atıklar boru içinde kalarak lavabo tıkanıklığına sebep olur.Lavabo borusuna eğim hiç verilmezse boru içindeki su akmaz ve birikerek lavabo tıkanıklığına sebep olur.

Samsun Lavabo Açma

 • Samsun lavabo tıkanıklığı açma için birçok farklı yöntem kullanılmaktadır.
 • Evde lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri de bulunmaktadır. Ancak bu yöntemler basit tıkanıklıkları açmak için kullanılmaktadır.
 • Samsun lavabo açma çalışmasında en etkili yöntem robot cihaz kullanmaktır.
 • Lavabo tıkanıklığı açma Samsun da yapılırken, hem kameralı görüntüleme cihazı hem de robot cihaz kullanılmaktadır.
 • Samsun lavabo açma çalışmasına başlamadan önce lavabo tıkanıklığının sebebi belirlenir.
 • Lavabo tıkanıklığının türüne göre lavabo açma Samsun çalışması yapılmaktadır.
 • Lavabonun neden tıkandığını belirlemek için kameralı görüntüleme cihazı ile lavabo borusunun içi incelenir.
 • Lavabo altında bulunun lavabo sifonu sökülür.
 • Kameralı görüntüleme cihazının kamerası pimaş borusunun giriş kısmından içeri gönderilir.
 • Elde edilen görüntüler, kameralı görüntüleme cihazının monitöründen incelenir.
 • Kameralı cihaz sayesinde lavabonun neden tıkandığı rahatlıkla belirlenebilir.
 • Lavabo tıkanıklığının sebebi borunun içindeki yabancı bir cisim ise robot cihazla müdahale edilir.
 • Lavabo borusu içindeki yabancı cismin parçalanabilir olup olmadığı da önemlidir.
 • Çünkü bez parçası veya kıl yumağı gibi bir cisimden dolayı lavabo tıkanmışsa, bu cisimler parçalanamaz.
 • Bu gibi cisimleri parçalamak yerine çekip çıkarmak gerekir.
 • Lavabo borusu içindeki yabancı cismi parçalamak veya çekip çıkarmak için robot cihazın ucuna uygun başlık takılır.
 • Samsun lavabo tıkanıklığı açma çalışması tamamlandıktan sonra kameralı görüntüleme cihazı ile lavabo borusunun içi tekrar kontrol edilir. Tıkanıklık tamamen açılmışsa ve lavabo borusunda başka bir sorun yoksa çalışma sonlandırılır.

Samsun lavabo açma çalışmasında kullanılan robot cihaz, kullanıcı hatasından dolayı meydana gelen Atakum lavabo tıkanıklığı açma çalışmasında etkilidir. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi tesisatçı hatasından kaynaklanan lavabo tıkanıklıkları da bulunmaktadır.

Samsun lavabo tıkanıklığı açma çalışması sırasında kameralı görüntüleme cihazı kullanılması, lavabonun neden tıkandığını belirlemede etkilidir. Kameralı görüntüleme cihazı sayesinde lavabo borusunda eğim sorunu olup olmadığı da belirlenmektedir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Samsun

Lavabo borusunda eğim sorunu varsa yani boru düz zeminde ilerlerken %3 oranında eğime sahip değilse ya da ters eğim varsa lavabo tıkanıklığı yaşanır. Ancak bu lavabo borusuna giren yabancı cisimlerden dolayı meydana gelen tıkanıklık gibi hemen belli olmaz. Lavabo borusunda eğim sorunu varsa, lavaboya dökülen su yavaş akar. Lavabo içinde su birikintisi olur. Zamanla suyun akması daha da yavaşlar ve sonradan tam tıkanıklık meydana gelir.

Bu tür lavabo tıkanıklıklarında Atakum lavabo tıkanıklığı açma çalışmasında robot cihaz kullanmak geçici bir çözüm yolu olacaktır. Çünkü lavabo borusunda eğim olmadığı için lavabo kullanıldığında boru içinde yine su birikecektir. Bu tür sorunların çözümü için, lavabo borusunun sökülüp yeniden hassas terazi ile döşenmesi gerekir.

Lavabo tıkanıklığına sebep olan başka bir unsur da lavaboya dökülen yağdır. Bu tür lavabo tıkanıklıkları genellikle mutfak lavabolarında görülmektedir. Lavaboya dökülen yağ sanıldığı gibi suyla akıp gitmez. Lavaboya dökülen yağ, lavabonun iç çeperine yapışır ve zamanla sertleşerek kalıplaşır. Bu durum başlangıçta bir sorun teşkil etmez ancak lavaboya yağ dökülmeye devam edildikçe borunun iç çeperine yapışan yağ katmanları büyür ve lavabo borusunun iç çapını küçültmeye başlar. Lavabonun çapı daraldığı için suyun geçişi daha zor olur ve tıkanıklık kaçınılmaz olur.

Lavabo borusunda yağlanma meydana gelmişse Samsun lavabo açma çalışmasında kullanılan robot cihazın faydası olmayacaktır. Çünkü robot cihaz, lavabo borusundaki yağı sökemez. Lavabo borusuna yapışmış olan yağı sökmek için pimaş borusunun iç kısmı basınçlı suyla yıkanması gerekir. Bu çalışma da pimaş yıkama makinesi ile yapılır.

Pimaş yıkama makinesi kullanılmadan önce Atakum tıkanıklık açma çalışması yapılır ve kameralı görüntüleme cihazı kullanılır. Kameralı görüntüleme cihazı kullanıldığı sırada lavabo borusundaki yağlanma sorunu tespit edilir.

Pimaş yıkama makinesinin hortumu lavabo borusunun içine gönderilir ve makine çalıştırılır. Hortumun ucundaki özel başlık sayesinde, lavabo borusunun iç çeperine basınçlı su çarpar. Bu çarpmanın etkisi ile lavabo borusunun çeperine yapışmış yağ sökülür. Kalıp halinde sökülen yağ, lağıma kuyusuna doğru akar. Pimaş yıkama çalışması bittikten sonra kameralı görüntüleme cihazı ile tekrar kontrol yapılır. Lavabo borusu içindeki yağ tabakası tamamen temizlenmemişse pimaş yıkama çalışması tekrar yapılır.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir